Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku dorzucali tak samo do Ultra-D, zaraz jak się pojawiły te DFI w sklepach, bo zastanawialiśmy się z Wampirem i Sneerem82. Teraz pewnie tylko do wersji SLI.

1520901[/snapback]

Kupilem jakies dwa tygodnie temu dfi ultra-d, i posiadam ten bajer do wyciagania biosa czy tam zworki :D

 

chciałbym zakupić;

Dfi Lanparty Ut Nf4 Ultra-d

nie wiecie gdzie można to dostać?

1575338[/snapback]

Sprawdz w komputorniku, albo fenn.pl, z tym ze w fenn musisz sie o plyte zapytac poniewaz z tego co mi wiadomo nie podaja dostepnosci tej plyty na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprzęcik to już sobie poradziłem :D ale mam jeszcze 2 pytania:

1. Mam podpięte 2 wentyle do gniazd znajdujących się koło slotów, na początku ledwo co się kręciły, a teraz kręcą się tylko podczas bootowania :| Czy jest w biosie opcja która jakoś za to odpowiada (czy to ta w health cośtam ;] ?) bo bez nawiewu pamięci "błądzą" :)

2. Czy to normalne że płyta tak długo bootuje? u mnie z 15-20 sec.

 

W moim przypadku stwierdzam, że im nowszy bios tym jes lepiej (stabilniej)

 

Na koniec zacytuję słowa AndyT, które wg. mnie są bardzo trafione (święte ;) )

This motherboard IS NOT a build and forget it project. It requires quite a bit of tinkering as you must know if you are reading this. It can aslo be extremely frustrating. In all likelyhood it's not the RAM, it's the BIOS and BIOS settings. The DFI is EXTREMELY powerful and can do what no other can, but the word "easy" does not apply.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam w Monitor w BIOSie możliwość ustawienia minimalnych obrotów do temperatury i maksymalnych obrotów pewnie wszystkie mieszczą się w granicach minimalnych temperatur dlatego tak działają. Mi aczkolwiek to bardzo pomaga jak mam 12 cm DELTE ;) i jeszcze jednego CM tak więc taki kontroler obrotów bardzo przydatny

 

@Patrick Bateman

Jak mogą robić się kosmiczne Mhz ? Przy 2400 ( 9 x 267 ) to przy div140 masz ramy na 184 to nawet nie jest standardowa prędkość więc jak Ci może zwisać ? Napisz jakie masz kostki i jakiego BIOSa używasz może to jest powodem Twoich dziwnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy od spodu? Od spdu plyty??? Nie da sie tego sprawedzic od gory jakos??

1585625[/snapback]

Może tak będzie jaśniej:

 

Dołączona grafika

 

W moim przypadku żeby odczytać co jest na tej naklejce, trzeba wyjąć płytę z obudowy, gdyż między dnem budy, a tym slotem jest na tyle mało miejsca, że nie ma szans, by cokolwiek zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku żeby odczytać co jest na tej naklejce, trzeba wyjąć płytę z obudowy, gdyż między dnem budy, a tym slotem jest na tyle mało miejsca, że nie ma szans, by cokolwiek zobaczyć.

1585661[/snapback]

 

Łatwiej będzie użyć hm lusterka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heej, jesteem nowy i mam głupie pytanie :]

Czy montując tą płytke, musze podłaczyć zasilanie z tego bodajże 24pinowego wtyku tylko, czy jeszcze tą mała 12V?

 

Jak tej małej nie podepne to co?:>

 

HEEELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku żeby odczytać co jest na tej naklejce, trzeba wyjąć płytę z obudowy, gdyż między dnem budy, a tym slotem jest na tyle mało miejsca, że nie ma szans, by cokolwiek zobaczyć.

1585661[/snapback]

 

Łatwiej będzie użyć hm lusterka ?

1585676[/snapback]

 

Taaa lusterko pomoglo. Mam rev A02 (cokolwiek to znaczy:)) . Swoja droga nigde w domu nie ma lusterka jak jest potrzebne:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to pytanie na inny dział/temat...

mam zainstalowanego Nvidia Firewall, a na konfiguracji sieci się wogóle nie znam, mimo to kombinuję i za nic nie mogę ustawić sobie tak abym mógł mieć sieć z innym komputerem... tzn mam dwa kompy - mój z podpisu do którego idzie net, i drugi z którym jestem połączony kablem sieciówka w sieciówkę i udostępniam mu net, przy włączonym Nvidia Firewall na medium nie mam połączenia z tamtym kompem, siłą rzeczy on nie ma netu, a u mnie wszystko śmiga... Jak to ustawić zeby było ok?

1584554[/snapback]

Posta widzialem, a awatarek faktycznei piekny:P. Mam niestety identyczne problemy z tym firewallem. Szukalem po roznicyh forach (dfistreet np.) i niestety nic nie znalazlem. Zauwazylem takze cos niepokojacego - a mianowicie - firewall za kazdym razem sie inaczej instaluje. Czasem nie dziala w ogole, czasem wywala bsoda, a czasem poporstu nie dziala siec, a sam firewall dziala. Pewnie cos nie tak z softem do tego ustrojestwa. No nic...ja dalej szukam i jak cos znajde to dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

@Patrick Bateman

Jak mogą robić się kosmiczne Mhz ? Przy 2400 ( 9 x 267 ) to przy div140 masz ramy na 184 to nawet nie jest standardowa prędkość więc jak Ci może zwisać ? Napisz jakie masz kostki i jakiego BIOSa używasz może to jest powodem Twoich dziwnych problemów

1585553[/snapback]

 

 

dzieki za pomoc...

testowalem na biosie 310 i 310p obecnie testuje na najnowszym ze strony DFI 623-3--roznic nie widze....kosci to Geil'e 3200 Value czyli 400mhz

 

wczoraj zabralem sie do tematu po ksiazkowemu: mnoznik proca x6, htt x2, kosci na v100 timingi na auto i zaczalem podnosic szyne doszedlem do magicznej liczby 225 i zwis..zalamka.....

albo inny test ..pracuje na fsb 245 ram 1:1 490 mhz...wiec zmieniam na v166 timingi auto i podnosze szyne fsb(dostosowuje oczywiscie napiecie)....dochodze do 254-255 a dalej zwis/reset... :mur:

 

podobnie na innych dzielnikach ramu..zmienie dzielnik i moge podniesc fsb tylko o kilka mhz a potem zwis/reset.....najwiecej wyciagnalem na v133---puscilem proca na 2500 ale 1,55 V i wyniki w testach mialem nie lepsze niz w konfigu w podpisie

 

dla 1:1 ram potrzebuje 2,95 V przy 3 V zwis dla mniejszych dzielnikow woli mniejsze napiecie

 

co jest grane? moze powinienem ustawiac jakies magiczne timingi ?

 

Pozdro

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acd:

 

A02 znaczy tyle że masz mobo z pierwszej partii co za tym idzie z najmniej awaryjnej partii wiec się ciesz.

 

@Patrick Bateman:

 

Te magiczne Tybingi to ALPHA czyli wręcz podstawa, na 99% problem twój to złe ich ustawienie i/lub źle dobrany bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać najlepiej Mardok bo widze że się chyba na tym zna. Jakie mogą występnować rev. płyty i po krutce opisac jaka najlepsza jaka najgorsza.

 

 

Widział ktoś spolonizowaną instrukcje obsługi do tej mobo?? Dzięki za linka/info na jej temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wyboru żadnego bierzesz jakie jest, bo ci co mają raczej nie sprzedadzą bo na co wymienią ? Nowe rewizje nie są takie złe po prostu mało która się moduje Ultra-D@SLI (w starych rewizjach były większe szanse na udanego moda) niestety w nowych rewizjach występował też problem z wysoki HTT (wysokie mam na myśli powyżej 350) a stare rewizje bez problemy ganiały do końca biosu czyli 456. To wszystko, pomija oczywiście te SLI-DR z allegro za ~500zł bo chyba każdy wie jakie z nimi były problemy i dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ustawień w biosie przy podkręcaniu pamięci. W chwili obecnej moje pamieci chodzą stabilnie na 270 MHz 3-4-4-7-1T (Hyniksy, synchro z prockiem). Na 275 MHz niestety stabilnie już nie jest (pamięci nie wydalają). Czy zmiana wartości Read preamble i Max Async Latency może wpłynąć na zwiększenie stabilności? Obecnie mam Read Preamble ustawione jako 5.5 ns a Max Async Latency jako 7 ns. Jak zmieniać te wartości aby podnieść stabilność? Nie chcę tego robić w ciemno, bo takie testowanie zabiera bardzo dużo czasu, a wy z perwnością wiecie czy te dwie opcje wpływają na stabilność, czy też lepiej ich nie ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mach82 a może jest to kres pamięci??

 

Z pierwszej strony:

3. Głównym ustawieniem odpowiedzialnym za stabilną pracę na danym dzielniku jest Max Async Letancy i w nim należy szukać na samym początku przyczyn niestabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mach82 a może jest to kres pamięci??

Pamięci kręcę na płytce jak w podpisie, ale ma  ona bardzo podobne opcje dotyczące pamięci jak DFI (oczywiście nie wszystkie). Na 2.8V (tyle mogę dać max) na 275 MHz memtest przechodzi czysto, ale gold już nie (kilka błędów w 2 godziny testów). Jest niewielka niestabilność, chodzi więc o to aby ustabilizować te pamięci na 275 MHz nie ruszając za bardzo pozostałych timingów. Przypuszczam że da się to zrobić ustawiając odpowiednio Read preamble i max async latency. Pytanie tylko w którą stronę mam ruszać te wartości. Gdybym miał do dyspozycji 2.9V, to by było stabilnie, ale nie mam, więc muszę zmienić coś innego. Zmiana 1T na 2T odpada z wiadomych powodów.

Z pierwszej strony:

3. Głównym ustawieniem odpowiedzialnym za stabilną pracę na danym dzielniku jest Max Async Letancy i w nim należy szukać na samym początku przyczyn niestabilności.

1587118[/snapback]

 

No właśnie - problem w tym, że np. goldmemory wyświetli 2-3 błędy po np. 1 godzinie, więc wchodzę do biosu, zmieniam np. read preamble na 6ns i np. po 1 godzinie znowu mam błąd - no więc znowy godzina zmarnowana, a ciągle nie ma rozwiązania. Potrzebuję więc jasnej wskazówki (wynikającej z waszego doświadczenia) jak manipulować read preamble value i max async latency aby uzyskać 100% stabilność przy wysokich zegarach pamięci (tzn. czy np. generalnie powinno się ustawić RP na 5ns aby było stabilnie czy raczej wyżej szukać stabilniejszych ustawie - 6-6.5 ns). Muszę przyznać że pierwszy raz spotykam się z opcjami RP i MAL i nie za bardzo orientuję się jak je poustawiać. Na razie jest 5.5 i 7 ns i liczę na pomoc. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc z pomocą znów przychodzi faq ;)

 

Widać pewną prawidłowości im niższy dzielnik (a raczej jego nazwa) należy zwiększać wartość Max Async Letancy oraz Read Preamble (ma znacznie mniejsze znaczenie w porównaniu do pierwszej wartości). W zasadzie powinno to dotyczyć wszystkich kości jedynie wartości początkowe Max Async Letancy i Read Preamble dla danego dzielnika będą inne niż u mnie ale zasada postępowania pozostaje ta sama, czyli:

 

Dzielnik w górę = Max Async Letancy oraz Read Preamble w dół

Dzielnik w dół = Max Async Letancy oraz Read Preamble w górę

Musisz kombinować tak jak jest napisane powyżej.

 

Ale 1-2 błędy... może coś się na płycie grzeje? bo pamięci raczej nie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc z pomocą znów przychodzi faq ;)

Musisz kombinować tak jak jest napisane powyżej.

Zobaczymy - dam 6 i 5ns, tylko że Mardok testował winbondy, a to zupełnie inne kości od "wysokotajmingowych" hyniksów. Bardziej by się przydały testy kogoś kto bawił się w ustawianie tych parametrów na TCCD. Szczególnie TCCD w wykonaniu kingstona prezentuje się mizernie, więc osoba która miała HYperki na TCCD i ustawiała na nich Read Preamble i max Async latency mogłaby mi najbardziej pomóc. No cóż, pomęcze się jeszce kilka/kilkanaście godzin.

 

Ale 1-2 błędy... może coś się na płycie grzeje? bo pamięci raczej nie ;]

1587173[/snapback]

Nie sądzę, żeby coś się grzało (oprócz chipu nForce4 - ponad 70 stopni, ale to w mojej płytce gigabyte normalne i nie ma żadnego wpływu na stabilność). Na 2T jest stabilnie na 275 MHz, ale wydajność kuleje. Pobawię się RP i MAL i zobaczymy co to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Hynixy a one raczej średnio się lubią z A64 i DFI i nie jesteś pierwszą osobą z tym ramem co pisze że nie ważne jak go ustawi i tak ma 1-2 błędy w GM, z tego co pamiętam nic na to (prócz znacznego zmniejszenia taktowania) poradzić nie można było 1-2 błędy to nie tragedie i system będzie stabilny nie powinno być w o ogóle problemów. Co za tym idzie ja bym sobie darował te 2 błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...