Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna dac zalmana i grafe w dolny slot... czemu tak nie robicie?

1667345[/snapback]

Gdyby bylo tak wiecej zwyklych PCI to czemu nie, tak to sie nie da bo mi zostanie tylko 1 PCI...

 

A tak przy okazji to nie wiecie czemu po wyjściu ze stanu wstrzymania ITE pokazuje dziwne napięcia?

Tez mialem taki patent, nie wiem czemu tak sie dzieje i czy rzeczywiscie wtedy plyta takie napiecia podaje, czy to zwykle przeklamanie, RESET oczywiscie pomaga :D Ja juz sie przestalem z wstrzymywaniem bawic, bo tu jest cos ewidentnie skopane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jak wcześniej to zauważyłem przestałem z wstrzymania kożystać. Ale teraz przypadkowo nie wyłączyłem tylko go wstrzymałem i pokazuje mi napięcie w granicach 13V na lini 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem SB live 5.1 i nie bylo różnicy w jakości dźwieku w porównaniu do karty na plycie, ale to sa moje subiektywne wrażenia.

1663873[/snapback]

Jeśli już jesteśmy przy dźwięku to skorzystam z okazji ;)

Złożyłem znajomemu komputer na dfi ultra D, ale są problemy z dźwiękiem który to zacina się w każdej grze. Sterowniki ściągnięte ze strony dfi – czy ktoś miał może coś podobnego u siebie ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

mialem 2x512 twinmosow. kupilem 2x512 patriotow xblk

<...>

wszystko wstaje jak najbardziej, ale bios i system widzi tylko 1GB, 2GB widzi tylko cpu-z jako jedyny co dziwne.

 

1663756[/snapback]

help me. reklamowac? :unsure:

 

dzisiaj jeszcze posprawdzam rozne kombinacje roznych pamieci ale kariery raczej nie zrobie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jesteśmy przy dźwięku  to skorzystam z okazji ;)

Złożyłem znajomemu komputer na dfi ultra D, ale są problemy z dźwiękiem który to zacina się w każdej grze. Sterowniki ściągnięte ze strony dfi – czy ktoś miał może coś podobnego u siebie ?.

1669030[/snapback]

Używasz sterownikow nvidii czy realteka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

kumpel z Ultra-D wpadnie wieczorem.

 

duale z osobna dzialaja ok, nie sprawdzalem jeszcze na zoltych slotach. nie sprawdzalem tez kombinacji TM-TM-P-P, mialem tak jak piszesz. przelece dzisiaj wszystkie kombinacje.

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

Ok, po testach.

 

u kumpla na Ultra-D tez nie chodzi. to dobrze ;)

 

TM-P-TM-P - widzi giga ramu

P-TM-P-TM - widzi giga ramu

TM-TM-P-P - nie wstaje i piszczy

P-P-TM-TM - nie wstaje i piszczy

x-TM-x-P - nie wstaje i piszczy

TM-x-P-x - nie wstaje i piszczy

 

patrioty to TCCD, twiny CADT i AADT - jakies value gowno.

pozycze TCCD od kogos i sie zobaczy.

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

DFI LP NF4 SLI-DR w wersji Expert

 

1670499[/snapback]

najpierw mialem napisac ze sratatata z ta szerokoscia, a i ulozenie socketu proca lipa bo freezer bedzie wial do gory a pentagram/zalman 120 nie wejdzie, moze i 100 nawet nie wejdzie..

 

ale w sumie zorientowac flow powietrza przod -> gora, wywalic dziure w dachu i dobry wiatrak zamontowac, znad pamieci bedzie ciagnac zasilka..

 

moze i toto ma sens, widac nie jestem Expertem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego nie zmienili wyjca na pasywny radiator? Przeciez karty na pcie X1 i X4 nigdy nie bada tak dlugie zeby ew. zahaczac o ten radiator. No ale moze ja sie nie znam. Moga byc problemy z zalozeniem xp-120 (lub innego duzego radiatora) No ale wentyl z niego bedzie owiewal zarowno pamieci jak i mosfety - to jest moim zdaniem dobre rozwiazanie. Aha no i na tym zdjeciu (chyba) nie widac gdzie podalcza sie zasilanie do plyty... No i potencjal do oc "better then excellent" :D Oznacza to ze zamiast wycisac 2.8Ghz bede wyciskal 2.9, a pamieci pojda na 700Mhz :lol2: - nie ma to jak chwyty marketnigowe:)

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z O/C wątpię aby było dużo lepiej o ile w ogóle, mam przezucie ze technicznie nie mogli już nic poprawić to zabrali się za „wygląd” aby w końcu wypuścić coś nowego bo od czasów pierwszych DFI NF4 to jakoś żadnej rewolucji nie było, ale czas pokaże co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez watpie aby wersja Expert roznila sie duzo pod wzgledem oc ze starszymi revizjami.. Jednak polityka marketingowa robi swoje. I znow ludzie z dfi probują nam wmowic ze nowsze jest jeszcze lepsze...i napisali ze potencjal podkrecania jest lepszy niz rewelacyjny kiedy starsza wersja byla tylko rewelacyjna.

 

Jedyna roznica jaka jest moim zdaniem na plus to dodatkowy port PCI <chociaz i tak mając dwie grafiki w sli to musimy sobie odpuscic aby jakakolwiek karte PCI udalo nam sie wsadzic w gniazdo PCI pierwsze od gory, to zaraz pod grafiką>

 

Juz niedlugo pewnie jakis portal zrobi test obu plyt i bedzie wszystko wiadomo.

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio przeglądałem sobie temat o ULi i tam padło stwierdzenie że na naszej mobo są zablokowane tylko porty SATA 3 i 4 a na 1 i 2 można sobie dyski rozwalić. Ja myślałem że wszystkie porty SATA zintegrowane na chipsecie NF4 sa zablokowane. Jak to w koncu jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos moze problemy z usb? mam myszke razer diamondback, i co ktorys raz po uruchomieniu komputera nie wlacza sie, jakby nie dostawala zasilania. musze wyjac i wlozyc wtyczke, wtedy dziala? spotkal sie ktos z tym? mozna jakos zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio przeglądałem sobie temat o ULi i tam padło stwierdzenie że na naszej mobo są zablokowane tylko porty SATA 3 i 4 a na 1 i 2 można sobie dyski rozwalić. Ja myślałem że wszystkie porty SATA zintegrowane na chipsecie NF4 sa zablokowane. Jak to w koncu jest??

1672552[/snapback]

90% osób mających dysk SATA ma wpięty w 1 lub 2 port i jakoś im działa bez problemów ja mam wpięty w 4 port i tez zero problemów więc wychodzi z tego ze wszystkie muszą by zablokowane, inaczej było by już kilka stron na temat „DFI zabija HDD”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos moze problemy z usb? mam myszke razer diamondback, i co ktorys raz po uruchomieniu komputera nie wlacza sie, jakby nie dostawala zasilania. musze wyjac i wlozyc wtyczke, wtedy dziala? spotkal sie ktos z tym? mozna jakos zaradzic?

1672597[/snapback]

Spawdż czy przy USB nie jest przypadkiem właczona opcja "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie urządzenia w celu oszczedzania energii". Po drugi zobacz czy inne urzadzenie USb nie pobiera więcej niż 500 mA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos moze problemy z usb? mam myszke razer diamondback, i co ktorys raz po uruchomieniu komputera nie wlacza sie, jakby nie dostawala zasilania. musze wyjac i wlozyc wtyczke, wtedy dziala? spotkal sie ktos z tym? mozna jakos zaradzic?

1672597[/snapback]

Bios 6.15 nie obsługiwał dobrze myszy usb. Było o tym wcześniej. Spróbuj zmienić jeśli masz ten bios.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,nosze się z zamiarem kupna DFI i znalazlem za atrakcyjną cene tą ale to jest NF4 a nie NF4 Ultra,jest to jakaś wielka róznica?Cena jest prawie 100 zl roznicy miedzy plyta z Ultra

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2746

bez ultra

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=1602

ultra

No i czy Pentagram QVC 120 CU+ wejdzie bez problemow na tą płytkę?

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiast pytac w kazdym topicu, poszukaj na necie, przeciez pisze czym sie rozni.

QVC-120/120+ wejdzie na plyte, sam mam taki... Polecam polerke spodu przed zamontowaniem....

1674064[/snapback]

 

Jak to pytać w każdym topicu?Pierwszy raz napisałem coś na ten temat,i zadałęm pytanie zeby uzyskać odpowiedż.Masz zły dzień ze burakujesz tak?Wez czlowieku sie zajmij czymś ciekawszym,a nie na ludzi najeżdzasz " ...w kazdym topicu..." pffffffff :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiast pytac w kazdym topicu, poszukaj na necie, przeciez pisze czym sie rozni.

QVC-120/120+ wejdzie na plyte, sam mam taki... Polecam polerke spodu przed zamontowaniem....

1674064[/snapback]

 

Jak to pytać w każdym topicu?Pierwszy raz napisałem coś na ten temat,i zadałęm pytanie zeby uzyskać odpowiedż.Masz zły dzień ze burakujesz tak?Wez czlowieku sie zajmij czymś ciekawszym,a nie na ludzi najeżdzasz " ...w kazdym topicu..." pffffffff :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyty roznia sie chipsetem, jeden to nf4, a tamten to nf4 Ultra. Oczywiscie ultra jest lepszy i szybszy, pozatym plyty roznia sie szczegolami typu w jednej 2 porty Gigabit lan [ultra] , w samym nf4 jeden port... porownaj dokladnie sam...

dokladna specyfikacje znajdziesz tu:

 

1658576[/snapback]

Tak anwiasem mowiac, aby zakonczc rozmowe...mi sie chcialo poszukac i znalazlem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Wszyscy guru od LanParty, gdzie jest haczyk?

1.Startuje DFI sli-dr poprzez włączenie kompa do sieci. (Podłączam napięcie do kompa) i nie widzi dwóch dysków ustawionych w trybie raid.... 0,1(seagate 120Gb i Nikimi120GB = 240 Gb)

(NF stripe Error - komunikat z kontrolera NVidia raid - choć wcześniej je ustawiłem))

2. Robię reset klawiaturą i dyski są znalezione przez kontroler NF4 - wszystko OK.

3. Wchodzę do biosu i przestawiam kolejność startowania

na dysk w trybie Raid i daję F10, po czym PC-et startuje i laduje Win XP z macieży - wszystko działa stabilnie i OK zero błędów...

Jak wyłączysz prąd wyłącznikiem na obudowie, lub zasilaczem, lub listwą, operację można powtarzać tak do u *.* śmierci... przechodząc po kolei w/w czynności...

Venice 3000+ @ 2700/1,39V

2X512Mb TwinMoss BH5/3,43V

2 X 120Gb (Seagate + Nikimi w trybie raid) + 160Gb Szajsung + 200Gb Seagate - dyski w macieży raid na przejściówkaCH IDE - > SATA

firmy Gigabyte

MSI GT6600 @560/1250 default

T-Thake PurePower 500W ATX 2.0

1.Bateryjka trzyma

2.te dyski na przejściowkach w abicie IC-7G też na nieźle zakręconym sprzęcie działają bez problemu !!!!

3.Przecież nie można tak po trzy razy startować PC-ta, żeby zobaczyć ładowanie Windows XP

4. Dość długo się czeka na tzw zacyk, że są te dwa dyski (okolo 10sekund potrzebuje kontroler NVidia raid, żeby je zlokalizować..)

(Tak ma być w tym modelu? - na abicie trwa to samo 1-2sek!!!)

5. dyski są podpięte pod sata1+2

6. Przy odtwozeniu kopii systemu poprzez Norton Ghost komputer czasem się zawiesza i to niezależnie od stopnia OC

7. Sklep, ktory mi to sprzedal poradzil zmienić bateryjkę na płycie icon_razz3.gif

8. Bios najnowszy ze strony producenta (23 czerwiec, czy coś w tym stylu jest wgrany)

PROSZĘ POMÓŻcie, jak nie potrafisz(cie) to podpowiedz chociaż, w jaki sposób się dowiedzieć, jak usunąć problem... Ja mam dosyć, nic już nie wymyślę....

Tu jest pole do popisu dla mądrusiów !!! (od DFI LanParty, ma się rozumieć)

Z GÓRY DZIĘKI ZA PODPOWIEDZI, MOŻE KTÓRAŚ USUNIE PROBLEM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 6.15 nie obsługiwał dobrze myszy usb. Było o tym wcześniej. Spróbuj zmienić jeśli masz ten bios.

1673680[/snapback]

Pole Wartość

Data BIOS'u systemowego 07/02/05

N4D702-1.BIN

 

mam ten. z koncowka 3 tez to bylo. sporadycznie, a jednak :- )

 

narazie zabronilem komputerowi na wylaczanie. podpieta tylko mysz 100mA, zobacze jak bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"No i czy Pentagram QVC 120 CU+ wejdzie bez problemow na tą płytkę?

Proszę o pomoc" mi nie wszedł ,mam radeona x800 na pasywnym chlodzeniu i radiatro grafy haczy o pentagrama , grafa wpieta w pierwszy slot PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

w menedzerze urzadzen mam konflikt jakis w kartach sieciowych, mam normalnie marvela zainstalowanego ale przy nvidia nforce networking controller mam wykrzyknik i w opisie mam ze nie dziala poprawnie bo win nie moze zainstalowac sterownikow dla tego urzadzenia...nie moge znalesc do tego sterow na plytce wiecie moze jak to rozwiazac? dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...