Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za OT

 

Jaka jest różnica pomiędzy modelem NF4-D a NF4 ULTRA-D??

 

Czy są różnie w możliwościach o/c, znaczące w wydajności, jak to wyglada

 

Poki co wiem ze nf4-d ma jedna sieciowke mniej i ze obsluguje zarowno ata jak i sata. Niech ktos napisze. PILNE

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) 6. Przy odtwozeniu kopii systemu poprzez Norton Ghost komputer czasem się zawiesza i to niezależnie od stopnia OC (...)

Działa Ci Norton Ghost? Znajduje dyski podpięte pod SATA RAID z NF4? Znajduje je także gdy Ghost uruchamiany jest z poziomu DOSa z bootowalnej płyty? Która wersja Ghosta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kliknij![/url]4]

Sorry za OT

 

Jaka jest różnica pomiędzy modelem NF4-D a NF4  ULTRA-D??

 

Czy są różnie w możliwościach o/c, znaczące w wydajności, jak to wyglada

 

Poki co wiem ze nf4-d ma jedna sieciowke mniej i ze obsluguje zarowno ata jak i sata. Niech ktos napisze. PILNE

 

Pozdro

1674330[/snapback]

znalazłem coś takiego kliknij

 

czy moglby sie ktos wypowiedzieć w kwestii tego moda oraz moze dodac cos wiecej?

 

pilna sprawa :unsure:

 

pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona 164 tego tematu  :?

1674358[/snapback]

wielkie dzięki! Moze to głupio zabrzmi, ale przeszukałem dokładnie CAŁY TOPIC i naprawde nie znalazłem. Wiec musiałem przeoczyć, bo metoda była google.pl + l-crtl+f ciag znaków :oops: Ten dzien sie naprawde fajnie zaczyna :oops: :oops: :oops:

 

Ps. czy opis tego moda działa, testował juz ktos cos takiego ?? (osbiscie mam dysiora na sata (bez 2ki) :)

 

Pozdro

 

EDIT: wg wstepnych informacji popartych opiniami ludiz z forum, ten mod działa w 100%. Tak przynajmniej zglasza sie wg ich relacji mobo (jako SLI-D) no i SATA2 rowniez chodzi. Czy ktos to osobiscie probował?? B)

 

hehe nie zebym był zielony ;)

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko

właśnie mam na stole LP nf4 SLI-D za każdym razem memtest86x wywali mi błedy podejrzewam że jest to kwestia 1T Timing natomiast nie widzę opcji aby to wyłączyć na tej mobo da się wogóle to zrobić w Gigabyte jest taka opcja w konfiguracji pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko

właśnie mam na stole LP nf4 SLI-D za każdym razem memtest86x wywali mi błedy podejrzewam że jest to kwestia 1T Timing natomiast nie widzę opcji aby to wyłączyć na tej mobo da się wogóle to zrobić w Gigabyte jest taka opcja w konfiguracji pamięci

1674523[/snapback]

W ustawieniach tymingów ramu w biosie masz jak byk druga opcja od góry :

 

Command Per Clock:

Enabled = 1T

Disabled = 2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach tymingów ramu w biosie masz jak byk druga opcja od góry :

 

Command Per Clock:

Enabled = 1T

Disabled = 2T

1674574[/snapback]

thx moje pierwsze starcie z ta platformą :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do QVC 120/120+:

Pomiedzy krawedzmi radiatora a PCB grafiki(jakiejkolwiek mi sie wydaje, poza pasywnymi chlodzeniami i innymi stworami) jest okolo 1,5 cm.

Do DIMM4 trudno sie dostac, ale zadna ze stosowanych u mnie kostek pamieci nie miala klopotu dostac sie tam po zdjeciu radiatora naturalnie. Posiadam 4xBH-6 roznych producentow. Mialem Geile Ultra-X na TCCD w solidnych radiatorach. Sprawdzalem twoinmosy 1A4T i wsio wchodzi...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem dać grafikę w drugi slot i na proca można wkładać wszystko co mobo nie połamie…

1675266[/snapback]

Problem czasem może być bo np. u mnie w obydwu PCI są karty (muzyczna i tunerTV) grafika nawet jeśli by tam weszła to napewno by się ugotowała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest ogromny, więc nie da rady teog rzpeczyta - mam 2 pytania:

Czy wersja DFI LP NF4-D nie sprawia problemów z Hynixami d-43, x800gt i winchesterem?;] Bo nie chce się pakowa w coś co będzie mi sprawiało problemy. Lepsze to DFI czy Abit An8 Ultra/ MSI K8N SLI Plat.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=6...82+wys%C5%82any.

Bardzo ładny bloczek na chipset .Własciciel oznajmił iż lekko chaczy nawet przy 6600GT(kondensator) wiec tylko 2-gi(dolny PciE wchodzi w grę.

a tu: http://www.piter.mily.pl/dfinb/ ciekawy opis budowy.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie...a ja mam właśnie Hynixy,nie moe sobie pozowlic na kupno nowego ramu,nie będzie mnie stać,a za swoje za malo bym zgarnął..:-/

To jakies powazne problemy z Hynixami czym one się objawiają i czy jest jakis sposób na to.Jezeli nie,to pozostaje mi Kupic Abita AN8 Fatal1ty,czy ona tez ma jakies powalone problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję INFO na temat BIOS.

 

Ostatnio bawię się w Super Pi i używam oryginalnego BIOS, który przyszedł z płytą (chyba z marca 2005). Mam pamięci Winbond BH-6 2x512 MB, są bardzo dobre, tzn. maks. z nich to jakieś 267 MHz CL1.5-2-2-5 i mocne timingi Alpha wg Mardoka przy dzielniku 180. Czy można coś jeszcze z nich wydusić? Czy zmiana BIOS może im nieco pomóc?

 

Chciałbym mieć 9x323, ale niestety 264 MHz dla tych kostek przy 166 dzielniku to za dużo. :( Nawet przy 7-13 i 4128 się wywalają. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srekal34 na jakim laminacie masz swojego Radka x800gt ?Widze ze go na 16e potokow przerobiles,nie bylo problemow?Tez mam go zamiar kupic,ale HISa.Licze na conajmiej 12e potokow,a widze ze Ty zes 16e dowalil,ladnie,ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GOSU - tez mam d43...

komp dzial, chodzi stabilnie, ale d43 nie nadaja sie do krecenia (to nie to samo co na bartonie)

zmieniam na cos lepszego i taniego

1675807[/snapback]

Co masz na myśli ze nie nadają się do kręcenia?I co byś polecił za ramki do tej mobo?Wiesz,jakies nie drogie ale dobre :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję INFO na temat BIOS.

 

Ostatnio bawię się w Super Pi i używam oryginalnego BIOS, który przyszedł z płytą (chyba z marca 2005). Mam pamięci Winbond BH-6 2x512 MB, są bardzo dobre, tzn. maks. z nich to jakieś 267 MHz CL1.5-2-2-5 i mocne timingi Alpha wg Mardoka przy dzielniku 180. Czy można coś jeszcze z nich wydusić? Czy zmiana BIOS może im nieco pomóc?

 

Chciałbym mieć 9x323, ale niestety 264 MHz dla tych kostek przy 166 dzielniku to za dużo. :( Nawet przy 7-13 i 4128 się wywalają. ;/

1675673[/snapback]

Jednym słowem uzywasz pewnie BIOSu 310. To jeden z lepszych i stabilniejszych BIOSów jakie wyszły dla tej płyty. Niestety nie ma reguły , który z ponad 20 jakie wyszły bedzie najlepszy. Pozostaje testowac i jeszce raz testować. Na poczatek polecam zapodać Final 623-3. Jak nie to 510-2, 702-1/2/3 - te generalnie tez powinny nieźle się sprawować.

 

BTW - Wczoraj moje DFI zglupiało. Wyłączyłem kompa normanie jak zawsze. Włączam za pół godziny i pisk ciągły -WTF :mur: . Nic to, restartuję i......jeden długi, dwa krótkie. Kur... czyzby cos z grafą? Wyjąłem wsadziłem, odpalam. Pisk ciągły. No nie, myślę, płyta padła. Ostatnia szansa, restart, ekran POST ... zwis. Moja cierpliwość sie wyczerpała. Wyłączyłem, robię CCMOS. Odpalam, jedno piknięcie , Del, BIOS.... zwis. W tym momencie chciałem wyrzucić wszstko przez okno. No ale nic - wyłaczyłem wszystko, CCMOS, wyjąłem baterię na godzinę, wsadzam i.... wszystko działa jak powinno. Zapodałem "alldays settings" i gitarka. Pytanie co strzeliło do łaba ( albo raczej do chipu :))) DFI?. Tego sie nie dowiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem uzywasz pewnie BIOSu 310. To jeden z lepszych i stabilniejszych BIOSów jakie wyszły dla tej płyty. Niestety nie ma reguły , który z ponad 20 jakie wyszły bedzie najlepszy. Pozostaje testowac i jeszce raz testować. Na poczatek polecam zapodać Final 623-3. Jak nie to 510-2, 702-1/2/3 - te generalnie tez powinny nieźle się sprawować.

 

BTW - Wczoraj moje DFI zglupiało. Wyłączyłem kompa normanie jak zawsze. Włączam za pół godziny i pisk ciągły -WTF  :mur: . Nic to, restartuję i......jeden długi, dwa krótkie. Kur... czyzby cos z grafą? Wyjąłem wsadziłem, odpalam. Pisk ciągły. No nie, myślę, płyta padła. Ostatnia szansa, restart, ekran POST ... zwis. Moja cierpliwość sie wyczerpała. Wyłączyłem, robię CCMOS. Odpalam, jedno piknięcie , Del, BIOS.... zwis. W tym momencie chciałem wyrzucić wszstko przez okno. No ale nic - wyłaczyłem wszystko, CCMOS, wyjąłem baterię na godzinę, wsadzam i.... wszystko działa jak powinno. Zapodałem "alldays settings" i gitarka. Pytanie co strzeliło do łaba ( albo raczej do chipu :))) DFI?. Tego sie nie dowiem....

1675982[/snapback]

Odpowiedz jest dość prosta mimo iż nie wiele wyjaśnia : DFI miało swój kaprys/humor co nie jest niczym nowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem wczoraj włączyć na def. ustawieniach i za nic nie chciała się włączyć.O_o Dobiero gdy wróciłem do poprzednich to sie odpaliła. DFI i jej kaprysy.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem wczoraj włączyć na def. ustawieniach i za nic nie chciała się włączyć.O_o Dobiero gdy wróciłem do poprzednich to sie odpaliła. DFI i jej kaprysy.... :wink:

1676881[/snapback]

O tym już pisałem kilka razy moja mobo w ogóle na def nie chce już łazić, zainstalowałem w Lutym winde tyle chodziła na def i już nigdy potem, choć to akurat nie specjalnie mi przeszkadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...