Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na tej płycie procka A64300+@2700, i niby wszystko jest ok, ale już dwa razy zdarzyło mi się, że po jakimś czasie (godzina, dwie, może trochę dłużej) grania po prostu wyłącza mi się komp. Raczej nie chodzi tu o temperaturę, bo zaraz po restarcie miałem na procu 30 z hakiem, a na chipsecie około 40. Jeśli macie pomysł co to może być, to pomóżcie, bo nie wiem już co robić - jak pierwszy raz mi się to stało, to myślałem, że się przegrzewa, więc zmieniłem chłodzenie na chipsecie i dodałem 2 wiatraki, które wieją na zalmana i okolice, więc teraz mam chłodek, a komp i tak się wyłącza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chifteka 420W,...W prawdzie mam GeForce'a 7800 gtx i 5 wiatraków w obudowie ( dwa już był3 dodałem jeden na mosfet przy pamięciach a dwa na NB i okolice), ale w sumie myślałem, że to wystarczy, n i to dzieje się tylko podczas grania. Mam w takim razie może głupie pytanie, ale trudno, czy jest jakiś sposób żeby się upewnić czy to rzeczywiście zasilacz? Oprócz kupienia nowego :)

Oprócz karty graficznej mam jeszcze dwa dyski twarde 80GB i 40GB i dwa napędy DVD. Może po prostu mam za dużo tego wszystkiego... No i mam jeszcze jedno pytanie - czy odłączenie jednego dysku twardego (40GB) i jednego napędu DVD mogłoby tu coś pomóc?

Edytowane przez hellmut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie odlaczysz to sie nie dowiesz

pozatym mozna t bardzo latwo sprawdzic - podpinasz miernik , wlaczasz cos co obciaza kompa - calego - najlepiej chyba zapetlic marka , i patrzysz czy trzyma napiecia

pozatym te 420W to troszke malo - poodlaczaj co sie da i sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Miernika niestety nie mam, więc nie sprawdzę.. Spróbuję odłączyć może jeden dysk i jeden napęd... Tak czy inaczej mam nadzieję, że to zasilacz, a nie płyta, albo za bardzo podkręcony procek, bo specjalnie kupiłem selekta, żeby go na te 2700 podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić napięcia w gruncie rzeczy nie zawadzi ale 420W powinno spokojnie styknąć na napędzenie takiego zestawu. U mnie też jest zasiłka 420W a mam nawet o jednego twardziela więcej i nie ma żadnych zwiech czy resetów. Jeżeli nic się nie przegrzewa można spróbować odrobinę podnieść napięcie na procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temperatura będzie w normie to prockowi podczas testów nic się nie stanie a przynajmniej będziesz wiedział czy są podstawy do reklamacji procka. U mnie zdarzało się że resetował sie pod obciążeniem właśnie jak próbowałem puszczać procka na niższym napięciu, po podniesieniu napięcia był juz stabilny. Jak się przesadzi z pamięciami to raczej albo wywala błędy albo są zwiechy więc chyba należało by właśnie szukać przyczyny w niedowoltowaniu proca ewentualnie w zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm moze głupie pytanie..ale czy jest różnica w OC procka np. pomiędzy tym DFI a MSI na nforce 4 na tym samym napięciu?

1680071[/snapback]

Nie bardzo rozumiem, różnica jest tylko w podawaniu napięć. w OC raczej NIE.

Mam teraz DFI NF4 i MSI xpress200P w moim przypadku procek chodzi tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanotowałem dziś ciekawą przypadłość DFI, wczesniej po zakupie nie mogłem za żadne skarby wyjść na HTT powyzej 346, dzis sie bawie i jak narazie mobo lata na 370MHz, mnoznik 8x i testuje memki, wychodzi na to ze przy mniejszym mnozniku pamieci idą wyzej .. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, różnica jest tylko w podawaniu napięć. w OC raczej NIE.

Mam teraz DFI NF4 i MSI  xpress200P w moim przypadku procek chodzi tak samo.

1680140[/snapback]

Piszę tak ponieważ w jednej z wypowiedzi przeczytałem zę jedenz użytkowników kupił proca który na MSI nie chciał iśc powyżej 2700MHz, a on zrobił 2900Mhz na 1.52, a więc napięciu, jakim takze dysponuje MSI...

poza tym:

Dołączona grafika

 

wynika z tego jasno że na niektórych płytach podkręca się lepiej, na innych gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie pamięci Corsair CMS Xpert 2x512 DUAL (TCCD) nie chcą działać w trybie DUAL z włączoną funkcją Command Per Clock (wtedy jest 1T)- wywylają błędami w 7 teście memtesta przy każdej prędkości HTT i od razu wieszają windę... gdy wyłączę Command Per Clock pamięci chodzą nawet na 297 MHZ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak z innej beczki, ale płyta DFI LanPart NF4-D posiada 2xPCI-E 16x - czy jeśli dokupie do niej mostek SLI to będę mógł w niej umieścić dwie kart ? Ostatnie pytanie - chcę sobie powyższą płytę kupic, w zasadzie to nie tylko płytę ale też Athlona64 3200+ Venice i pamięć TwinMOS 1Gb PC3200 w jednej kości w proline.pl za 399 zł - czy to się wogóle uruchomi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak z innej beczki, ale płyta DFI LanPart NF4-D posiada 2xPCI-E 16x - czy jeśli dokupie do niej mostek SLI to będę mógł w niej umieścić dwie kart ? Ostatnie pytanie - chcę sobie powyższą płytę kupic, w zasadzie to nie tylko płytę ale też Athlona64 3200+ Venice i pamięć TwinMOS 1Gb PC3200 w jednej kości w proline.pl za 399 zł - czy to się wogóle uruchomi ?

1681003[/snapback]

Tak uruchomi sie , tylko musisz pamiec włożyc w slot 2 (dimm2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Liet chodzi o inną rzecz. Czy po dokupienia mostka SLI ruszą mu dwie karty w trybie SLI. Liet zajrzyj do FAQ na pierwszej stronie.

O zasiłkach, pamięciach i grafikach są odpowiednie działy :?

1681038[/snapback]

Ale tez pytal czy mu ruszy jak bedzie mial jedna kość pamieci, ja mu odpowiedzialem na pytanie dotyczace pamieci.

@liet dlaczego w drugi? bo w innym ci nie ruszy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie glupie pytanie, przelozylem zworeczke nanapiecie z lini 5V i ten radiatorek i mofset strasznie goracy wiec tak jak trzeba chce zamontowac wentyl, tylko on ma dmuchac na ten mofset czy ma wyciagac gorace powietrze wokol niego ?

a drugie co juz pewnie bylo walkowane - mam sound blastera live! value 4.1 i jest sens korzystania z niego zamiast korzystania ze zintegrowanej ? mam dwa jakies glosniczki geniusa i jak sluchalemmp3 to roznicy nie slyszalem - ale moze jestem gluchy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ten wentyl dmucha i owiewa mosfet i jego okolice, ogólny obieg w budzie jak najbardziej wskazany

co do dźwiękówki - dla zastosowań typu gry, mp3 i inne podstawowe to ona zupełnie wystarcza, jak ktoś nie siedzi pro w audio to jest w zupełności zadowalającym rozwiązaniem, co do twojego pytania - jeśli nie widać/słychać różnicy to po co przepłacać/kombinować? :)

 

walne wprost jeszcze tu, nie każdemu sie chce wchodzić w link poprzedni, a decyzja jutro powinna być co do tych pamięci:

geil ultraX http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...0&TowarId=10917

 

czy astak http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...0&TowarId=15281

 

które się bardziej polubią z DFI?

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie dysk SATA II samsunga i wpakowalem. bios ustawil mi adresowanie Auto na CHS..

druga opcja jaka tam jest dla tego dysku to Large innych nie ma.. no i nie wiem.

 

czytalem ze czasem pojawiaja sie jakies issues przy CHS :unsure:

niby zainstalowalem system i wszystko dziala, ale.. :unsure:

 

ma byc CHS czy Large? jak macie na tej plycie?

 

 

 

 

thx, sorry za pogranicze ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie dysk SATA II samsunga i wpakowalem. bios ustawil mi adresowanie Auto na CHS..

druga opcja jaka tam jest dla tego dysku to Large innych nie ma.. no i nie wiem.

 

czytalem ze czasem pojawiaja sie jakies issues przy CHS  :unsure:

niby zainstalowalem system i wszystko dziala, ale..  :unsure:

 

ma byc CHS czy Large? jak macie na tej plycie?

thx, sorry za pogranicze ot.

1682315[/snapback]

zostaw tak jak ci bios ustawil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...