Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

:blink: :blink: T co ona się rozgrzewa???Co za akcja dziwna,po jakim czasie zrobiłeś ten eskperyment?I czy przy identycznych ustawieniach jak wcześniej na tym samym biosie?

 

No taką akcje miałem, spróbowałem czy coś sie zmeniło po około 3-4 miesiacach :) biosy rożne i mobo idzie na te 370 z palcem w XXXX :D żeby było śmieszniej to przy napieciu 1,5V na mostek :)

 

co do temp to na wc mam 29 w idle 30 w stress, natomiast na AC mobo tez robi 370MHz oczywiscie temp adekwatnie wyzsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juice korzystałeś z kabli dołączonych w zestawie czy wcześniejszych ? Sprawdź na obu, ostatnio miałem rewelacje ze stacją dyskietek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CuBa tak brałem taką ewentualność pod uwgę, zmieniłem taśme ale bez zmian. Mam nadzieję że to nie nagrywarka, bo to już byłaby druga która podobnie zakończyła swoją posługę w moim blaszkau :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Jakby ktoś kiedyś szukał

 

Niedziałające przednie głośniki

 

należy w sekcji pinów J4 - na module dźwiękowym, wsadzić zworki na piny 5&6 oraz na 9&10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same pamieci i zastanawiam sie czy aby na pewno sa na bh-5. Jedna sztuka na pewno bo idzie 260MHz 2-2-2-5 na 3,5V natomiast druga wyklada mi sie na napieciach wyzszych niz 3V i powyzej 200MHz wymaga timingow 2-2-3-5. Sprobuj potestowac GM Twoje pamieci i sprawdz dokladnie jak reaguja na zwiekszanie napiecia (u mnie od razu bledy jak dam 3,1V)

klmn --> No wlasnie widzisz - na GM po dwoch testach zero bledow na 2-5-2-7@3.4v byc moze z nizszym napieciem rowniez - bede musial posprawdzac, bo jeszcze nie mailem czasu. Moze faktycznie procek nie wyrabia... bardzo ciekawe. W kazdym razie GM zero bledow a SP2004 sypie sie po paru minutach

 

A moze to kwestia zasilacza? Przy obciazeniu w Smartguardianie +5V skacze mi z 4,91 na 4,89 - czy to moze byc powodem czy to granica bledu pomiarowego? Tak samo jest z +3.3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem tą płytke i mam pytanko:

 

Chcę zamontować karte graficzną w dolnym slocie. W faq na pierwszej stornie, że nie będze strat w wydajności to prawda??? oraz jest tam napisane aby przełożyć zworki i zmienić opcje w biosie. Z tym pierwszym nei ma problemy ale z drugim to nie wiem co mam zmienić nie moge znaleść takiej opcji. Mógłby ktoś powiedzić mi gdzie to się znajduje ???

 

Jeśli pytanie było to przeporaszam ale wyszukiwarka coś nie działa, wyżuca mi cały czas błędy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka

może zadam banalne pytanie ale czy wkładając pamięć do banku pierwszego płta wogóle nie powinna wstawać?

Dostałem właśni dfi z serwisu i mam wątpliwości....

w banku 3 i 4 gdy wkładam jedną kość 512 płyta wogóle nie wstaje, świecą trzy diody i na tym koniec.

Gdy włożę pamięc do banku1 lub 2 płytka wstaje i nieby all OK.

DFI nie miałem 3 miesiące, ale z tegpo co pamiętam, nie było czegoś takiego żeby w bankach 1 i 2 płta wogóle nie wstawała . ..

 

włozyłem pamięć do banku pierwszego płta wstała system się włączył wszystko OK, więc zrobiłęm reset ustawiłem standardowo 9x300 1,45V tak jak komp zawsze chodził, zapisałem ustawienia płta wstała i zatrzymuje się na bootowaniu a po chwili restart .. . :blink: :blink:

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klmn --> No wlasnie widzisz - na GM po dwoch testach zero bledow na 2-5-2-7@3.4v byc moze z nizszym napieciem rowniez - bede musial posprawdzac, bo jeszcze nie mailem czasu. Moze faktycznie procek nie wyrabia... bardzo ciekawe. W kazdym razie GM zero bledow a SP2004 sypie sie po paru minutach

No to pusc wolniej proca troche (tak na 2400) i ustaw pamieci tak zebys mial mniej wiecej takie taktowanie jak poprzednio i pusc prime. Jezeli chodzi o zasilacz to nie sadze... U mnie napiecie 12V w smart guardianie potrafi do 11,5V spasc. Jakos mnie to nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie związane z bezpieczną i nie powodującą błędów temperaturą chipsetu,w obciazeniu juz zauwayzlem od 52-57 stopni,w lato będzie pewnie ponad 60ąt ;-/.Czy niebieski zalman po przeróbce zeby się miescil bedzie wydajnjeszy niz ten wyjek od DFI?Jak tak to chyba go kupie,podegne i zamontuje.Druga sprawa to czy pamieci A-data ddr 400 mgą pracowac powyzej 3.2 v np na 3.6 i czy ogólnie moga isc na ponad 3v ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam glupie pytanie. Gdzie w biosie zmeinia sie HTT bo nie umiem znalezc :). Prosze o szybka odp.

Genie Bios Settings

 

@Gosu

Na std wyjku miałem zwykle ~50-55 stopni. Na Zalmanie niebieskim (nie pocięty, grafa w dolnym slocie, pasta AS5) mam teraz 41. Nawiew od Pentagrama 120 co na procu siedzi. Jeśli cokolwiek będzie choć trochę wiało na tego Zalmana to styknie bez problemu. Możesz też zmienic pastę pod oryginalnym wyjkiem na coś lepszego, to może będzie ci chodził na niższych obrotach. Wszystko jest lepsze od tego żółtego i twardego kamienia które DFI kładzie pod ten radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na standardowym wyjcu po przesmarowaniu AS5 ok 44 w idle a po wygrzaniu 48. Grafika jest w gornym slocie i zaslania caly wentylator + prawie cale gniazda od SATA - a wentylator pracuje na 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może to już było, ale nie śledzę tematu od początku więc jak coś to sorry: Czy mieliście taki przypadek że wylączając komputer monitor normalnie zgasł natomiast zasilanie do płyty nadal dochodziło, wszystkie 4 diody się zaświeciły i wentyle prawie na maxa chodziły? Czekałem chyba z 2 minuty i sam się nie wyłączyl, musiałem wyłączyć go z kontaktu :|

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Artic Ceramique,myśle ze styknie,w takim razie wysmaruje chispet tą pastą,skoro DFi wsadziło tam jakieś cholera wie co,Zalmana wsadzał narazie nie będe.

A co polecacie za chlodzenie na ten mostek, tak zeby mozna bylo grafy uzywac w gornym slocie. Tak bez zadnego przerabiania...

 

P.S. Widzialem gdzies zdjecie chlodzonka w ksztalcie litery U ale za cholere nie moge tego znalezc i nie wiem jakiej firmy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl to przerobiony AC Freezer... :) :) :)

 

Witam,

Może to już było, ale nie śledzę tematu od początku więc jak coś to sorry: Czy mieliście taki przypadek że wylączając komputer monitor normalnie zgasł natomiast zasilanie do płyty nadal dochodziło, wszystkie 4 diody się zaświeciły i wentyle prawie na maxa chodziły? Czekałem chyba z 2 minuty i sam się nie wyłączyl, musiałem wyłączyć go z kontaktu icon_neutral3.gif

Z góry dzięki za odpowiedź

Kiedys mialem taki patent, nie moglem kompa nawet przyciskiem wylaczyc, pozostawalo listwe wylaczyc...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ,byc moze ktos juz je wczesniej zadal

jesli tak t o Sorry

 

Mam zamiar kupic DFI Lanparty NF4 Ultra -D u mnie okolo 95£ :/

jako ze nie mam duzo kasy ,na poczatek chce kupic dwie kostki 512MB Twinmos 400MHz

ciekaw jestem ile mozna wyciagnac maxymalnie na tej plycie z tymi kostkami

czy 230 MHz przy 1T jest mozliwe ???

poprzednio mialem Epoxa 8KDA3J i na takic h kostkach wyciagale m 227MHz z tym ze na 2T :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałęm się ze przesmaruje dziś albo jutro mostek Arctic Ceramique,ale,nie chce mi się wyciągać mobo,mam w domu remont i cholernie duzo kurzu,i ogólnie zły nastrój przez to,no i Proszę Ja Was :-) Da sie ściągnać tą wyjke z NF4 bez wyciągania mobo z budy?Tylko wciskając jakoś te bolce czy coś?I potem elegancko zalozyć?Czy trzeba też coś z drugiej strony kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...