Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

A czy przy 300MHZ dla tej płyty musze już ruszać jakies napięcia dla uzyskania stabilnoście takiego HTT? Np na LDT czy na chipset? Bo w prime i 3D markach jest stabilny komp ale zuważyłem, że na najnowszym Need For Speed się zawiesza tak jakby dźwięk i zamraża obraz. I gdzie dokładnie jest PWM, bo cos mam wysokie temperatury z wskazań tego czytnika( 50-60stopni).

To, ze masz takie zaciachy w NFS to nic dziwnego, bo z tego co wiem to kazdy tak ma, ogolnie to jest wina gry. Zawsze chociaz jednego freeza na ok 30s musi zaliczyc, w takiej kolejnosci ->zatrzymuje sie obraz->zapetla sie dzwiek->znika dzwiek(gra dalej wisi)->pojawia sie dzwiek->gra idzie dalej...

 

Czujnik PWM jest gdzies kolo pierwszego od gory radiatora na MOSFECIE, takie zolte male "cos", bylo gdzie tu foto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze masz takie zaciachy w NFS to nic dziwnego, bo z tego co wiem to kazdy tak ma, ogolnie to jest wina gry. Zawsze chociaz jednego freeza na ok 30s musi zaliczyc, w takiej kolejnosci ->zatrzymuje sie obraz->zapetla sie dzwiek->znika dzwiek(gra dalej wisi)->pojawia sie dzwiek->gra idzie dalej...

 

Czujnik PWM jest gdzies kolo pierwszego od gory radiatora na MOSFECIE, takie zolte male "cos", bylo gdzie tu foto...

 

Ja piernicze, czy oni już na prawdę nie potrafią gry napisać?

IMHO bez sensu w takie coś grać, tylko się człowiek wkurza.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze masz takie zaciachy w NFS to nic dziwnego, bo z tego co wiem to kazdy tak ma, ogolnie to jest wina gry. Zawsze chociaz jednego freeza na ok 30s musi zaliczyc, w takiej kolejnosci ->zatrzymuje sie obraz->zapetla sie dzwiek->znika dzwiek(gra dalej wisi)->pojawia sie dzwiek->gra idzie dalej...

 

Czujnik PWM jest gdzies kolo pierwszego od gory radiatora na MOSFECIE, takie zolte male "cos", bylo gdzie tu foto...

jeśli mowa o NFS: Most Wanted to u siebie nie zuważyłem w/w symptomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

1. Czy ktoś ma/miał problemy z poprawnym działaniem Speedfan'a? Objawy są takie, że przycina od czasu do czasu dźwięk przy włączonym programie. Sterowniki od nvidi najnowsze, próbowałem instalować sterowniki do dźwięku od realteka, ale nie wyszło :/.

 

2. Nie wiem jak u was ale u mnie każdy program pod windowsem pokazuje zaniżoną o około 4st C temeperaturę procka względem BIOSu. Które wskazania są bardziej wiarygodne: BIOS czy MB, Speedfan, Everest itd.?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam lanparty ut nf4 sli-d, sflashowalem bios najnowsza wersja ze strony producenta (wszystko zrobilo sie automatycznie wiec nie bylo mozliwosci zebym cos zepsul ;p ) i komputer sie zepsul... windowsa ( xp pro ) moge uruchamiac tylko w trybie awaryjnym, a przy kazdym restarcie komputera musze resetowac bios ( chyba;p bynajmniej przelaczam jumper jp2 odpowiedzialny za "clear cmos data" na pozycje 2 i 3 na pare sekund ) format partycji z windowsem nie pomogl, to chcialem zrobic format calego dysku, ale nie idzie bo w defaultowych ustawieniach biosu jest bootowanie systemu z HD a potem z napedu CD i odrazu wlacza sie windows :/ wgrywalem tez starsze wersje bios'u ale nie pomoglo, moze mi ktos pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z jeszcze innej beczki. Na jakie karty dzwiekowe powymienialiscie swoje Karajany ? ;] Bo ja mysle nad kupnem SB Audigy 2 Value ( za ok 160 zl ), ale nie wiem czy to dobry wybor. Napiszcie wasze opinie o wymianie na inne karty dzwiekowe. Moze i ten temat powinien byc w dziale Audio ale tutaj odnosze sie tylko do Karajana na plycie glownej DFI. Wiec to w sumie temat plyty glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi alll mam pytanko jakie polecacie pamieci do tej mobo 2x1gb zeby nie bylo problemow... geil corsair czy jakie;d?

w dziale RAM jest taki ładny temat o 2x1Gb ...

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_' date='26 Lis 2005, 12:25' post='1778681']

hi alll mam pytanko jakie polecacie pamieci do tej mobo 2x1gb zeby nie bylo problemow... geil corsair czy jakie;d?

Polecam Ci te, które mam w podpisie.

Wiecej możesz się dowiedzić tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=162234&st=0

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon Venice E6 3000+ @ 2800MHz (350x8@1,475) na zasilaczu Tracer 450W i na standardowym boxowym wentylatorze

temperatury mam na maxa 36stopni proca

chip max 44 stopnie, co Wy na to? ja jestem w szoku ;p

 

ten DFI miazdzy maxymalnie

Edytowane przez kaar_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pięknie Hanu z tym SCSI pewnie działa sprzęcik :D ??

Owszem, prędkość SCSI jest powalająca, ale......kontroler gryzie się z X-fi i są trzaski w dźwięku. Problem wielokrotnie opisywałem, lecz Creative do tej pory nie rozwiązało go. Po prostu testerzy chyba wyszli z założenia, że w domu SCSI się nie używa. W skrócie powiem tyle, ze chodzi o przesycenie magistrali PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie. Chodzi mi o wylaczanie wiatrakow przez BIOS oraz temp ktore podaje plyta. W BIOS-ie mamy ( :D ) taka opcje ze np jesli procek ma ponizej 35oC to wiatrak w ogole nie chodzi. Dopiero po tej temp zalacza wiatraki. Moje pytanie brzmi. Czy to napewno dobrze podane wartosci? Zeby nie bylo ze niby procek ma 40 a on sie smazy bo ma 75... To samo jesli chodzi o wentyle. Czy ta opcja je napewno uruchomi ? Zeby nie bylo ze nie mogla uruchomic i z procka popiol zostal :/ Jesli ktos to testowal to niech napisze bo jesli wszystko sie zgadza to chyba bede mial bezglosnego kompa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam dfi lan party ut nf 4 ultra-d. I mam pytanko odnośnie sterów do dźwięku ?? Na płytce ze sterami są dwa do wyboru. Jeden instalowany z pakietem nvidii a drugi to sterownik realtek. Który z nich należy zainstaować ???? Proszę o odpowiedź doświadczonych użytkowników DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ;)

Zworka od zmiany linii zasilającej pamięci (ta długa w górnym rogu)

Wnioskuję po tym że zostawiłem sobie kompa na ok 1h z włączonym memtestem, jak wróciłem świeciła się tylko dioda na listwie. Czyli zasilacz albo mobo, zasiłke sprawdziłem i jest ok natomiast na mobo nawet diody sie nie swiecą. Mam nadzieję że nic nie pociągneła za soba. Spróbuję jeszcze rozłożyc i złożyć jeszcze raz, może to tylko kaprys (mam nadzieję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Wiec jednak z ta zworka sa problemy... Dlatego wybierajac teraz pamieci dla siebie wahalem sie czy kupowac cos na BH-5... Wybiore najprawdopodobniej cos innego - moze to co w podpisie w planach?

 

Pozdrawiam

 

od razu problemy ...

komuś jeszcze mobo padło "od zworki" ??

Ja jade już dosyć długo ze zworką na 5V i OK (24/7 3,7V na ramy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...