Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Zworka od zmiany linii zasilającej pamięci (ta długa w górnym rogu)

Wnioskuję po tym że zostawiłem sobie kompa na ok 1h z włączonym memtestem, jak wróciłem świeciła się tylko dioda na listwie. Czyli zasilacz albo mobo, zasiłke sprawdziłem i jest ok natomiast na mobo nawet diody sie nie swiecą. Mam nadzieję że nic nie pociągneła za soba. Spróbuję jeszcze rozłożyc i złożyć jeszcze raz, może to tylko kaprys (mam nadzieję)

Przypadek , jak wszystko DFI też może się popsuć, u mnie chodzi cały czas na 3,5V, a memtest chadzał dłużej niz 1h http://img420.imageshack.us/my.php?image=o...020050280kc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chłodziłeś mosfet przy pamieciach (ten z radiatorem - prawym górnym rogu płyty)? Bo jak nie to pewnie się spalił...

Pozdr

Od samego początku wiał na niego 80mm wentyl.

 

Przypadek , jak wszystko DFI też może się popsuć, u mnie chodzi cały czas na 3,5V, a memtest chadzał dłużej niz 1h http://img420.imageshack.us/my.php?image=o...020050280kc.jpg

Może i tak, ale przez ostatnie 2 tygodnie memtest hulał dzień w dzień po kilka-kilkanaście godz. Przymierzałem sie do poprawy wyniku i męczyłem pamięci, być może zbieg okolicznośći że akurat pad zdarzył sie w takim momencie.

W każdym razie wydaje mi sie, ze faktycznie nie należy tworzyć teorii spiskowych ;]

Ciekawe jak pójdzie z gwarą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w topicu padło 6 sztuk z tego co kolega wczesniej napisał, ale ile tych płyt jest w użyciu ;) ja jade na mojej nonstop ze zworeczką na 5V i nie miałem do tej pory żadnych problemów, mało tego moja mobo nie ma objawów z fochami jak u niektórych, po prostu działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich entuzjastów dfi ;]

mam 2 szybkie pytania

jakie chłodzonko polecacie na Venica,

które poprostu sie wam najlepiej sprawuje i tu uwaga na DFI LANPARTY ULTRA-D :smile2:

(mięsci się tam coś co ma 120 wentyl codzi mi tutaj o pentka 120cu)

sorry chłopaki że nie przeczytałem tych 191 stron :-P no ale nie mam czasu

tylko widziałem w faq na 1 stronie fotki z zalożonym xp-120

a szukajak tez jest słaba, bo nie pokazyje na której konkretnie stronie wystąpiła fraza

tylko wywala całe tematy (i weź to później przeglądaj wszystko w poszukiwaniu kolorowej frazy)

tak więc sorry za błache pytanie, bo mam świadomość że moglo być 50 razy powtarzane

2. Mam zamiar wrzucic do tej płytki ocze na tccd, zostawić czy sprzedać i brać jakieś winbondy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem i jakos nie znalazlem jak wyglada sprawa obsadzenia pamieciami Ram 4 slotów

ma teraz 2 x256 a zastanawiam sie nad dokupieniem jednego modulu 512

Czy jest taka praca mozliwa ?

ewentualnie czy bedzie dzaialal dual?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flash BIOSa powinien pomóc, w każdym razie mi pomógł. Miałem N4D510-XCEL2-LL sflashowałem najnowszym oficialnym i jest ok. Przypuzczam, że nawet jak sflasciach!esz tym samym też będzie ok. Możesz też dla pewności spróbować najpierw zarzucić oficialnego sprawdzić czy działa a później z powrotem ten co masz teraz.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie z dnia na dzien plyta przestala reagowac na uruchamianie z klawiaturki... dzialalo spokojnie przez kilka tygodni i nagle w piatek przestalo. zworki polaczone jak nalezy...

A u mnie nie działa od nowości. Jednynie CTRL+F1(lub jakis inny F). A na hasło nie idzie mimo ustawienia na hasło. Poza tym włacza sie przyciskiem na obudowie a nie powinno skoro mam tak ustawione, żeby szło tylko na hasło z klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to chodzi - nie dziala ani na haslo, anie na CTRL + Fx ani na myszke (ruszanie/klikanie)...

bios mam N4D510-XCEL2-LL...

wieczorkiem wgram jeszcze raz i zobacze czy cos pomoze...

 

ps. ma ktos tak , ze nie mozna zmieniac nazy w "profilach" OC? ja zapisalem sobie w 1 banku jakies tam ustawienia, pozniej zmienilem ustawienia (podkrecilem) i nie moge zmienic nazwy w zadnym z 4 bankow. nie wiem co jest grane, ale TROSZKE mnie to wqza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jescze małego info: po podłączeniu zasilania do płyty o ile dobrze pamiętam, świeci się żółta dioda obok slotów dimm. Czy jeszcze coś się świeciło? mógłby ktoś to dla mnie sprawdzić :) muszę sie upewnić że poszła tylko płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich entuzjastów dfi ;]

mam 2 szybkie pytania

jakie chłodzonko polecacie na Venica,

które poprostu sie wam najlepiej sprawuje i tu uwaga na DFI LANPARTY ULTRA-D :smile2:

(mięsci się tam coś co ma 120 wentyl codzi mi tutaj o pentka 120cu)

sorry chłopaki że nie przeczytałem tych 191 stron :-P no ale nie mam czasu

tylko widziałem w faq na 1 stronie fotki z zalożonym xp-120

a szukajak tez jest słaba, bo nie pokazyje na której konkretnie stronie wystąpiła fraza

tylko wywala całe tematy (i weź to później przeglądaj wszystko w poszukiwaniu kolorowej frazy)

tak więc sorry za błache pytanie, bo mam świadomość że moglo być 50 razy powtarzane

2. Mam zamiar wrzucic do tej płytki ocze na tccd, zostawić czy sprzedać i brać jakieś winbondy??

1. Ja jade na pentku 120cu i wszystko chodzi i sie chłodzi ;-), co do wydajności to jest oki, najważniejsze, że puszczony jest na 1100 rpm i go w ogóle nie słychać, a temperatura IDLE w win xp, według SmartGuardian'a to 32C, ale temu bym nie wierzył, bo zaraz po restarcie w biosie temperatura jest wyższa o jakieś 4C, także już nie wiem co bardziej okłamuje, a nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie :/. Pamięci są przy tym ładnie owiewane także jest oki :-)

 

2. Ja jade na TCCD PDP Patriot XBLK 2x512MB, i wyciągnąłem z nich do codziennej pracy 270MHz przy 2.5 3 4 7 @2.9V, także rewelacja to nie jest, a na winbondach można osiągnąć 2225 przy takim taktowaniu ale trzeba je nieźle prądem dokarmić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to chodzi - nie dziala ani na haslo, anie na CTRL + Fx ani na myszke (ruszanie/klikanie)...

bios mam N4D510-XCEL2-LL...

wieczorkiem wgram jeszcze raz i zobacze czy cos pomoze...

 

ps. ma ktos tak , ze nie mozna zmieniac nazy w "profilach" OC? ja zapisalem sobie w 1 banku jakies tam ustawienia, pozniej zmienilem ustawienia (podkrecilem) i nie moge zmienic nazwy w zadnym z 4 bankow. nie wiem co jest grane, ale TROSZKE mnie to wqza

 

Sprawdź na oficialnym tak z ciekawości, czy te dziwne przypadłości też występują.

Ja tam na razie jadę na oficialnym bo i tak nici z kręcenia przez Kingstony...

Ale zapewne jak będę miał z powrotem Geile to też zmienię BIOS.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialo sie moze komus, popelnil kiedys i ma przeliczniki napiecia na procesor typu bios->cpu-z->real(miernik)?

 

najlepiej taka tablica:

 

...

1.525 * 0% -> 1.456 -> 1.???

1.525 * 104% -> 1.520 -> 1.???

1.525 * 110% -> ...

1.525 * 113% ...

1.550 * 0% ...

...

 

troche czasu by oszczedzilo czasem a moze i pomoglo.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już takie coś było w tym topicu robione, nie full zakres na każdym ustawieniu ale wynikała z tego analogia. Niestety nie podam Ci strony i pozostaje CI przewracanie tego wszystkiego .... ;) powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja plyta jeszcze nie pracowala ze zworka 3.3V dluzej niz 2 dni. Mam ja od lutego....ramki jak w podpisie.

Ja mam 4x256 - zadna frajda :( Za pierwsza nadazajaca sie okazja zmieniam na 2x1GB :)

Jesli chodzi o napiecia, to cpu-z zawsze pokazuje o 0,02 mniej niz w biosie pisze :) a realne napiecie jest juz odjechane zawsze :)

 

Z ciekawostek dodam, ze niedawno zniknela miz biosa opcja CPC. Nie moglem ustawic w biosie 1T. Po kilku zabiegach(clear CMOS, nowe biosy) okazalo sie ze opcji nie ma dalej... Dopiero przelozenie zworki z 5V na 3.3 i spowrotem z 3.3 na 5V pomoglo :) Jaja jak berety... :P

pozdrawiam wszsytkich szczescliwych posiadaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zayonnc dzięki za sugestie :wink:

tak myśle że zostawie te OCZE tymbardziej ze miam gwarancje na @305 Mhz 2,5-4-3-7 a na tej DFI LP ultra może i więcej bedzie :D

@uszki a ten pentek nie zasłania ci 2 pierwszych slotów od procka licząc czy jest tak wysoki że wchodzi nad pamiątkami

bo słyszałęm że do duala to tylko w pomarańczowe sloty trzeba a on jest zaraz obok socketa :sad:

no właśnie o to mi sie najwiecej rozchodzi bo jest w miare tani i wydajny przy cichej pracy jednocześnie :)

ty go na 7v puściłeś czy jak?? dodatkowo mam w bódzie dziure wycięto nad socketem i właśnie chce to wykorzystać

(inaczej brał bym freezera pro) a do tego chce zamontować Tagana480 z najnowszej seri który by mi dodatkowo

wyciągał powietrze z tego pentka bo ma na spodzie wentyl 120 heh :D taki bajer

 

a może jakiś inny cooler mi radzicie, ofkoz taki żeby mi zasysał powietrze z góry

dobrym rozwiązaniem jest ten XP alu 120 ale to qre#@$o drogie jest :?

Edytowane przez ToMkiLeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jak zawsze mam problem :P

Moja DFi ozyła co jest dziwne samo w sobie :D ale śmiga i nic jej nie jest.

Jak działa to myśle że co mi zalezy i zmodowałem ją na SLI - D przez wydrapanie tego laku i połączenie pinów na chipsecie. Płyta jest rozpoznawana jako SLI(przy bootowaniu tak pisze), zworki przestawiłem w dół, połączyłem dwie karty mostkiem, w biosie SLI właczyłem, w sterach włączyłem, a wynik jak z jednej grafy ;/

I nie wiem co zrobić w tej sytuacji :P

Grafy to Leadteki 68LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha - zapomnialem o jeszcze 1 smiesznej sprawie -

podlaczalem sobie ostatnio rozne dyski do kompa (raid itp) ...

podpinalem to do mojego sata2, albo wogole moj wyciagalem i podpinalem inne

iiiiiii

znikla mi w biosie z wyliczanki pozycja z moim dyskiem -> wogole jest puste miejsce tak jak by byl jakis odstep miedzy napedami :P

gdyby nie to, ze wszystko dziala normalnie, to pewnie bym sie martwil, ale ze wszystko gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Dfi NF4 Ultra-d i mam maly problem!!! A mianowicie wgralem najnowsze stery do Nforce nr.6.70 WHQL i zainstalowalem Firewalla Active Armor i tu maly zonk!!! Nie moge sciagac przy Uzyciu DC i SoulSeeka!

Najdziwniejsze jest to ze ode mnie mozna!!! bo sie chyba :wisielec:

Prosilbym o POMOC w skonfigurowaniu Firewalla (jakies sugestie badz linki do opisow konfiguracji ActiveArmor)

z gory dzieki!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Dfi NF4 Ultra-d i mam maly problem!!! A mianowicie wgralem najnowsze stery do Nforce nr.6.70 WHQL i zainstalowalem Firewalla Active Armor i tu maly zonk!!! Nie moge sciagac przy Uzyciu DC i SoulSeeka!

Najdziwniejsze jest to ze ode mnie mozna!!! bo sie chyba :wisielec:

Prosilbym o POMOC w skonfigurowaniu Firewalla (jakies sugestie badz linki do opisow konfiguracji ActiveArmor)

z gory dzieki!!!!!!!!!!!!!

 

 

Poszukaj na benchmarku test płyt głównych na NF4, tam na jeden ze stron jest opisana pełna konfiguracja tego firewalla

 

 

 

@Matiz

 

 

W biose nie właczas SLI, ta opcja która tam jest dotyczy obsługi kart z dwoma gpu na jednym pcb czyli np Gigabyte 3D1. Normalnie przestawiasz zwrorki, wrzucasz grafy i włączasz SLI tylko w sterach.

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...