Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Dfi LanParty UT Nf4-D, radeona x800GTO i Semprona 3000+. Mój problem jest następujacy- system w ogóle nie startuje, jak zrobie clear cmos to moge wejść w opcje biosu lecz gdy z niego wyjde sytuacja jest taka jak na poczatku i znów muszę robić clear cmos świecą sie 4 czerwone diody, jak uda mi się wejść do biosu (po clear cmos) to cały czas świeci ie pierwsza od lewej dioda (ta czerwona). Powiedzcie mi co ja mam z tym zrobić? Bo ja jużnaprawde nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Dfi LanParty UT Nf4-D, radeona x800GTO i Semprona 3000+. Mój problem jest następujacy- system w ogóle nie startuje, jak zrobie clear cmos to moge wejść w opcje biosu lecz gdy z niego wyjde sytuacja jest taka jak na poczatku i znów muszę robić clear cmos świecą sie 4 czerwone diody, jak uda mi się wejść do biosu (po clear cmos) to cały czas świeci ie pierwsza od lewej dioda (ta czerwona). Powiedzcie mi co ja mam z tym zrobić? Bo ja jużnaprawde nie wiem.

Czy naprawde nikt z Was nie może mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba masz jakis problem z grafa

Hmm...tylko jak to spr:/

Zawuażyłem też że źle pokazuje mi prędkość wentylatora na CPU tzn skacze i czasami dochodzi do 9000 a za chwile jest 0:/

Może ktoś z Was jest z Poznania lub okolic i pomógłby mi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dxmatrox po pierwsze to zaktualizuj bios do najnowszego oficjalnego, ja też miałem z płytą problemy, które znikły po zmianie biosa, jeszcz musiałem przezucić pamieci do żółtych slotów, bo w pomarańczowych po wykryciu urzadzeń nic więcej się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dxmatrox po pierwsze to zaktualizuj bios do najnowszego oficjalnego, ja też miałem z płytą problemy, które znikły po zmianie biosa, jeszcz musiałem przezucić pamieci do żółtych slotów, bo w pomarańczowych po wykryciu urzadzeń nic więcej się nie działo.

Na który bios mam zmienić, bo dość dużo ich ? Jaka jest na to komenda w AWDFLASH? (sorry za tak głupie pytanie ale nigdy nie zmieniałem biosu płyty głównej- robiłem to tylo pod windą) Edytowane przez dxmatrox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na który bios mam zmienić, bo dość dużo ich ? Jaka jest na to komenda w AWDFLASH? (sorry za tak głupie pytanie ale nigdy nie zmieniałem biosu płyty głównej- robiłem to tylo pod windą)

 

mat :* - widzisz ja tez mialem jazdy z ta plyta ale znalazla sie osoba ktora mi pomogla - napisz jaka masz zasilke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Dfi LanParty UT Nf4-D, radeona x800GTO i Semprona 3000+. Mój problem jest następujacy- system w ogóle nie startuje, jak zrobie clear cmos to moge wejść w opcje biosu lecz gdy z niego wyjde sytuacja jest taka jak na poczatku i znów muszę robić clear cmos świecą sie 4 czerwone diody, jak uda mi się wejść do biosu (po clear cmos) to cały czas świeci ie pierwsza od lewej dioda (ta czerwona). Powiedzcie mi co ja mam z tym zrobić? Bo ja jużnaprawde nie wiem.

 

mam to samo. problemem nie jest grafa tylko procek sic!. biosami roznymi wachlowalem, mam nawet bios cd 6 od Tam'a czy jak ten koles z dfi-street sie nazywa. w akcie desperacji przynioslem nawet drugi egzemplarz dfi i to samo. calkowicie przez przypadek wpadl mi w lapki vinnice 3200+, wrzcilem go i teraz moge w biosie zmieniac co tylko chce, wchodzic do niego, wychodzic. po ponownym wrzuceniu sempa 4 death leds.

 

bylam na dfi-street i najpierw tamtejsze "guru" mi napisalo o zasilaczu, ale jak napisalem, ze mimo info, ze sempron jest supported taki nie jest to schowal glowe w pisaek i zrobil STFU :/ taka plama ze strony DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chiefteca 360W. Już miałem wysyłać im płytę główna do reklamacji! Niemiec po clear cmos mogłeś wejść do biosu (na tym sempronie)?

 

Edit: jak moge zdobyć procesor żeby spr czy to naprawde procek? Nikt z moich kolegów nie ma s939, może ktoś z Was jest z Poznania i okolic i byłby tak miły że mógłby mi pomóc?:>

 

Edit2: Czy w sklepie 4speed.pl uznają zwrot płyty? Tylko opakowania foliowe od kabli ata są porozdzierane. Czyli na z tym prockiem nie będzie działało to Dfi? Na jaką płytę radzicie wymienic?

Edytowane przez dxmatrox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po CLR_CMOS moge wejsc do biosu, ale zmiana czegokolwiek lub nawet tylko zapisanie biosu powoduje zwisy.

 

na DFI_STREET kolejny "guru" czepnal sie zasilki, co ciekawe po podlaczeniu topowera 520W P5 nic sie nie zmienilo :lol:

 

po cholere jest napisane w manualu, ze support sempron jak nie jest support. teraz juz zaczalem molestowac tech_support, bo nie mam sily na to mobo. moze dzisiaj procka podrzuce dla MaSella, moze on cos wykombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po CLR_CMOS moge wejsc do biosu, ale zmiana czegokolwiek lub nawet tylko zapisanie biosu powoduje zwisy.

 

na DFI_STREET kolejny "guru" czepnal sie zasilki, co ciekawe po podlaczeniu topowera 520W P5 nic sie nie zmienilo :lol:

 

po cholere jest napisane w manualu, ze support sempron jak nie jest support. teraz juz zaczalem molestowac tech_support, bo nie mam sily na to mobo. moze dzisiaj procka podrzuce dla MaSella, moze on cos wykombinuje.

Nie wiesz czasem czy już ktoś pracuje nad nowym biosem żeby obsługiwał Semprony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm - myslalem ze masz a64 venice :)

Heh....chciałbym :wink: brat dzwonił do 4speed.pl gdzie mnie zapewniali że Dfi obsługuje Semprony i niby coś mówili o biosie 400.....zaraz zadzwonie do nich i się dokładnie dowiem o co chodzi.

 

Edit: Dzwoniłem do nich i nic na ten temat nie wiedzą, mówili tylko że nie ma Sempronów na s939, że mam zmienić bios i będzie działać, po zmianie na najnowszy dostepny na stronie Dfi żadnej różnicy. Testował może ktoś ten bios 1114-3 (FX60TEST) z http://www.techpowerup.com/articles/other/114 czy działa na nim Sempron?

 

Edit2: Napisałem do Dfi tech support a oni odpisali "Latest bios for that board is available at DFI webstite> download> your model of board. There you will find the latest official bios for the motherboard. You should also be able to see from the 'readme' for each bios file what the bios is intended to fix or update. Thank you."

Edytowane przez dxmatrox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh....chciałbym :wink: brat dzwonił do 4speed.pl gdzie mnie zapewniali że Dfi obsługuje Semprony i niby coś mówili o biosie 400.....zaraz zadzwonie do nich i się dokładnie dowiem o co chodzi.

Ci kolesie to jakby powiedziec amatorzy :P

wczoraj dostalem majla zeby do nich dzis po 15 przyjsc bo maja dla mnie DFI ULTRA-D, wychodze wczesniej z roboty przyjezdzam do tego ich sklepu i co?

i ch%^%%

"kurier nie dojechal"

dziekuje im za piekna wspolprace - teraz nawet jesli zaplace 50zl wiecej to nie kupie juz w tym sklepie :)

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci kolesie to jakby powiedziec amatorzy :P

wczoraj dostalem majla zeby do nich dzis po 15 przyjsc bo maja dla mnie DFI ULTRA-D, wychodze wczesniej z roboty przyjezdzam do tego ich sklepu i co?

i ch%^%%

"kurier nie dojechal"

dziekuje im za piekna wspolprace - teraz nawet jesli zaplace 50zl wiecej to nie kupie juz w tym sklepie :)

pozdrawiam

YacentY

Też tak sądze już nigdy tam nic nie kupie! Moją płyte wysyłali mi prawie tydzien.

BTW; Yacenty co robisz ze stara płytą główną?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądze już nigdy tam nic nie kupie! Moją płyte wysyłali mi prawie tydzien.

BTW; Yacenty co robisz ze stara płytą główną?:>

w tej chwili musze dokladnie znalezc przyczyne chusteczkowego dzialania kompa

zlewam juz na nowe mobo

jak sie okaze ze lezy u mnie mobo to sprzedam, albo oddam do aresta - juz mam kupca na allegro za konkretna kase :P

a jak sie okaze ze to cos innego to wtedy bede musial cos reklamowac

na szczescie to nowy sprzet i na wszystko jest gwarancja

 

btw: szukam kogos z Wrocka ze sprzetem na a64 pcie, chcialbym zdiagnozowac co u mnie lezy :P

prosze o pomoc

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzi może ktoś u siebie procesor Freezerem 64 Pro? Szczególne mnie interesuje ustawienie niestandardowe, czyli wypychające powietrze do tyłu. Wszelkie foto z PRO na DFI mile widziane - nie wiem ile zostaje miejsca między grafią, a coolerem.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niedlugo stane sie posiadaczem DFI lanparty nf4 ultra-d i chciałem sie zapytać które ramy lepiej wg. was - posiadaczy dfi będa lepsze, stabilniejsze etc.

 

Corsairy > http://www.imperium.net.pl/corsair-2512mb-...cl2-p-5989.html

 

TwinMOS'y > http://www.imperium.net.pl/twinmostwister-...cl20-p-795.html

 

PDP > http://www.imperium.net.pl/patriot-llk-251...box-p-5864.html

 

GeiL > http://www.imperium.net.pl/geil-ultrax-251...cl2-p-6025.html

 

Kingston > http://allegro.pl/show_item.php?item=76394138

 

a może jeszcze jakieś inne do max 600zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niedlugo stane sie posiadaczem DFI lanparty nf4 ultra-d i chciałem sie zapytać które ramy lepiej wg. was - posiadaczy dfi będa lepsze, stabilniejsze etc.

 

Corsairy > http://www.imperium.net.pl/corsair-2512mb-...cl2-p-5989.html

 

TwinMOS'y > http://www.imperium.net.pl/twinmostwister-...cl20-p-795.html

 

PDP > http://www.imperium.net.pl/patriot-llk-251...box-p-5864.html

 

GeiL > http://www.imperium.net.pl/geil-ultrax-251...cl2-p-6025.html

 

Kingston > http://allegro.pl/show_item.php?item=76394138

 

a może jeszcze jakieś inne do max 600zł ??

twisterów nie bierz

corsairy też żadna rewela====> hynix

PDP nie wiem na czym są

z tego wszystkiego najlepsze GeiLe według mnie, na UTT BH-5 więc po odpowiednim V powinny latać na 250mhz 2-2-2-5

Tylko że czasami wystarczy 3,3V a czasami potrzebują 3,6V , . ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem sobie 2 x 512 Hynix D 43 i w zaden spodób nie moge zmienic dzielnika na inny niz 200 lub 180

)plyta nie inicjuje systemu) gdzie szukac przyczyny

Acha jakie jest wmiare bezpieczne napiecie dla Hynixa? (teraz mam 2.9 i max na 225)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zadnym wypadku nie buierz tych geili ja mam 3 komplet i dopiero teraz sie kreca a pozatym 1 komplet uszkodxzony fabrycznie zreszta u kumpla to samo geil poprostu robi pelna olewke kupujacych pamieci sa wwogole nie sprawdzane olewaja to

pozatym na geil extrem czyli u dystrybutora olewaja cie jeszcze bardzij mozesz pisac pisac i pisac a oni cie maja w d....

rozmawialem wlasnie telef. z chlopakiem z serwisu geile wracaja srednio 10 sprzedanych 4 wraca bo wlala babolami tylko ze chodzilo o value bo lepszych niemaja ale juz ta statystyka mowi sama za siebie

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na Komputroniku wypisują że MOBO DFI LanParty UT nF4 Ultra-D ma sata 2

 

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16985

 

 

standard kontrolera ATA (liczba kanałów) Serial ATA II (4)

ATA/133 (2)

 

A tu pisze że nie ma jest ktoś w stanie mi to wyjaśnić??

Edytowane przez Toxias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na Komputroniku wypisują że MOBO DFI LanParty UT nF4 Ultra-D ma sata 2

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16985

standard kontrolera ATA (liczba kanałów) Serial ATA II (4)

ATA/133 (2)

 

A tu pisze że nie ma jest ktoś w stanie mi to wyjaśnić??

 

no ultra D przeciez ma sata 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice między wersjami DFI LP NF4:

 

DFI LP NF4-D

* nForce 4 [ Mod na SLI ]

* 1x Gigalan

* SATA1 (4szt)

 

DFI LP NF4 Ultra-D

* nForce4 Ultra [ Mod na SLI ]

* 2x Gigalan

* SATA1 (4szt)

 

DFI LP NF4 SLI-D

* nForce4 SLI (obsługa SLI)

* 2x Gigalan

* SATA1 i 2 (4szt)

 

DFI LP NF SLI-DR

* nForce 4 SLI (obsługa SLI)

* 2x Gigalan

* SATA1 i 2 (8szt) dodatkowy kontroler SATA

 

I nie zadawać już pytań czym się różnią ;)

Może by ktoś to zmienił żeby ludzi w błąd nie wprowadzać

Fajnie jak ktoś kup sli tylko po to by miec sata 2 luz :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Toxias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...