Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

nie spoko, dalem rade na ten 4 slot wrzucic

 

ale mam problem :/ cos mi nie bardzo chce ruszyc system na 2 kosciach (narazie 2 i 4) ale na kazdej z osobna bez problemu rusza (slot1)

cos musze ustawic w biosie ? cos z koscmi ?

( system na 1nej kosci instalowalem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moge sprawdzic na czym sa te ramy ?

Czy sa tanie ? Zalezy jak na to patrzec

To link dokladnie do tych co mam

 

PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 400MHz CL2-5-3-2

 

No ja niestety nie slyszalem ze PDP nie chce za dobrze dzialac z DFI :/

 

2 kosci razem nie chca pracowac dobrze ani na 1 i 3 ani na 2 i 4 :/ (moglem cos zle na plycie popodlaczac??)

Jak wlaczylem memtest i dalem start to mi restart zrobilo :/

 

Jak testowalem 1 kosc to po chwili memtestu wyskoczyl blad :/

 

Teraz testuje 2 kosc juz jakies niecale 30 minut i jest 138% coverage i 0 bledow

 

Czy to znaczy ze 1 kosc jest padnieta ???

 

(caly sprzet jest sprzed paru dni)

 

Sprzet kupilem w komputroniku i na te kosci bylo ok 100 zl znizki (a teraz sa te same pamieci w cenniku ale jedne z ta tasza cena (na wyczerpaniu) i drugie jako "nowosc" ? czy to znaczy ze tamte to jakies niedobitki skladane przez zaloge z komputronika (teoretycznie ma to byc zestaw dual)

 

Co powinienem zrobic ? Wyslac kosci i zamienic na nowe ?

 

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Chciałem zapytac jaka płyte DFI warto kupić w chwili obecnej do Semprona 3000+ 64 bitowego na Socket 939 i czy orientujecie się gdzie (w jakim sklepie internetowym) można kupić taką płytę aby nie przepłacić? Za odpowiedź z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze po raz drugi to piszę, ale ale niechcący moje zapytanie poszlo na ogólne forum miast na dedykowane Lanparty...tak że przepraszam i jeszcze raz pisze...: :)

Witam Wszystkich.

Z prawdziwym żalem informuje że nagle i niespodziewanie w dniu 27.01.2006 odszedł ( zamarł) nagle ( w wieku 3 mc) dżwiek (moduł Karajan) wbudowany do DFI LanParty nF4 Ultra-D...

Wyprowadzenie zwłok ( wyjęcie i wyrzucenie modułu nastąpi po znalezieniu nastepcy...

Niepocieszony żalobnik....

A teraz na powaznie...

Czy nie ma ktos na zbyciu modulu na kości serii 850?

Chetnie odkupie.

ewentualnie moze ktos wskaze miejsce gdzie mozna go kupic?

A swoja droga przyznaje ze nie wiem co o tym myslec...

Po prostu pewnego dnia przestal dawac z siebie dzwięk.

Czy ktos z Was moze sie z tym spotkał?

Nadmieniam ze wg wszystkich programów testujących jest O.K., żadnych problemów , system widzi moduł...ale nic nie piszczy... brak sygnałów tak na dżekach wyjściowych jak i nie działa wejscie liniowe i mikrofonowe.

 

pozdrawiam

waldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje DFI zmarło...

będę jeszcze walczył, ma ktoś jakieś pomysły?

 

pacjent -> zasilanie jest, wiatraczki sie kreca... i tyle :( 4 diody sie nonstop pala... i tyle, nie reaguje na wylaczenie zasilacznia, ani na reset... probowalem clear cmos, baterie wyjmowalem, odpalalem z insertem... nic, nie bootuje :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wallop już kilka osób miało dziwne problemy z tym dźwiękiem i też myślieli, że im padł ale jakoś później odżył więc może popróbuj zmian BIOSów + jakieś formaciki, może pomoże. Kupić to Ci będzie raczej ciężko bo nawet jeżeli ktoś go nie używa to raczej nie sprzeda bo co by później zrobił jakby mu mobo padło? Przecież do serwisu musi oddać razem z karajanem...Jeżeli masz jeszcze gwarancją na płytę i jesteś na 100% pewny, że dzwięk nie działa to odeślij ją do serwisu.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xtreme Addict:

Odłącz zasilanie, wyciągnij baterie, zworka na C-Bios, powciskaj kilka razy power i daj mobo poleżeć najlepiej kilka h, czasem taka „voodoo” sztuczka pomagała.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podczas update BIOS do najnowszej wersji ze strony producenta 2005/11/14 przejrzałem jeszcze raz wszystkie opcje w Genie BIOS. Dzięki temu wreszcie odpaliłem Cool & Quiet, problem tkwił w ustawieniu przeze mnie na sztywno dzielnika FSB:DRAM. Po wybraniu Auto, C'n'Q działa :D W CPU-Z widać jak oprócz taktowania procka 1000-1800 MHz i napięcia 1,05-1,35V zmienia się dodatkowo dzielnik FSB:RAM CPU/5-CPU/9.

 

Wcześniej kombinowałem na różne sposoby, owszem wgrałem driver dla Athlon'a 64 ze strony AMD, wybrałem odpowiedni profil zarządzania energią pod Windą i w BIOS włączyłem C'n'Q. I nie działało dopóki ustawieniu na Auto dzielnika pamięci.

Niespodziewałem się, że O/C RAM'u może mieć na to wpływ choć wiem, że kontroler RAM'u jest w procku :rolleyes:

 

Korzystam z WinXP Pro x64.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś stałem sie posiadaczem bezdzwięcznej DFI ultra-d ! rano dzwięk działa, teraz wlączam i cisza, w miedzyczasie kilka resetów(uruchom ponownie) kompa było.

resetowałem bios, instalowalem sterowiki do realteka i nf4 coś jeszcze moge zrobić? czy to może DFI udawadnia PONOWNIE ze badziew robi?

 

jak sie wkurze to zaraz win przeinstaluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz to gdzie ktoś wklejał ;) http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=180923

 

cena pewnie >1000zl :) skoro expert kosztuje 850 :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś stałem sie posiadaczem bezdzwięcznej DFI ultra-d ! rano dzwięk działa, teraz wlączam i cisza, w miedzyczasie kilka resetów(uruchom ponownie) kompa było.

resetowałem bios, instalowalem sterowiki do realteka i nf4 coś jeszcze moge zrobić? czy to może DFI udawadnia PONOWNIE ze badziew robi?

 

jak sie wkurze to zaraz win przeinstaluje :)

Czy oprócz braku dźwięku masz jakieś komunikaty :?:

 

Wcześniej ktoś pisał o błędzie DirectX, ja bym najpierw skorzystał z "Punktu Przywracania" i sprawdził czy to pomoże. Jeśli nie to przeinstalowałbym DirectX'a, drivery a dopiero gdyby to nie pomogło - format i reinstall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz braku dźwięku masz jakieś komunikaty :?:

 

Wcześniej ktoś pisał o błędzie DirectX, ja bym najpierw skorzystał z "Punktu Przywracania" i sprawdził czy to pomoże. Jeśli nie to przeinstalowałbym DirectX'a, drivery a dopiero gdyby to nie pomogło - format i reinstall.

dzieki za info, dam znac :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Testował ktoś DFI z pamięciami takimi jak w podpisie?

Ja odpaliłem DFI SLi-DR eXpert na tych kościach PDP KH i bez peorblemu postawiłem Windę, skonfigurowałem - wziąłem te pamięci jako ewentualne ofiary, gdyby MoBo miało ochotę spalić wszystko ;)

Normalnie działam na PDP XBLK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu się „bojem” wymieniać moje mobo na jakieś nowe DFI ;)

Podobno (wg testów kolesia na extremesystems) wersja Venus została poprawiona przez DFI i pamięci na TCCD działają cudownie. Gdyby zostało to rozwiązanie przeniesione do nielimitowanej (w odróżnieniu od Venus) wersji eXpert, to wielu ludzi by się ucieszyło.

Ciekawe czy to tylko kwestia BIOSu czy może jednak czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nic!! :/ ani przywracanie, ani format nie pomógł - Windows nie widzi krajana w ogóle - jak by nic nie było wetknięte. jak pisałem reset biosu nie pomaga, przeinstalowanie też nic :/ czyżby padło ot tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w koncu czym sie kierowac kupujac ULTRA-D... rewizja ADO, kondensatorem ? bo juz sie pogubilem :/ Czy moze wogole nie kupowac nowej a szukac jakies uzywanej ??

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZWIEK MI JUZ NA PLYCIE DZIALA :]

nie pytajcie jak i dlaczego - -poprostu wczoraj w nocy zrobilem formata, nowa winda... dzisiaj zainstalowalem stery od n-force i nagle... pokazalo mi sie cto cos kolo zegarka od n-vidia audio - NV Mixer :]

 

hyhy - ale ta plyta jesy glupia :P ale i tak jej na nic nie wymienie - a pomyslec, ze prawie kupilem nowa dzwiekowke, ktora teraz bym sie musial pozbyc

a może jednak przypominasz sobie co zrobiłes? coś wyjątkowego ? :) bo mam identyczna sytuacje jak Ty. - Brak urządzen audio :/ format NIC nie pomógł :/ mam czekać ??

 

ps na krajanie zadnych przepaleń itp nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shadow51 - nie - to nie sa te o ktorych myslalem :P

te co masz sa chyba na samsungach - czyli spoko

poczytaj sobie topic o 2x1gb - tam sie pewnie wiecej dowiesz

 

 

co do dzwieku -- u mnie nie dzialal przez ponad tydzien. kombinowalem jak tylko moglem - przywracanie windy z obrazu w ghoscie, reinstalka, wylaczanie kompa z zasilania na cala noc, ccmos, zmiany biosu na najrozniejsze - w koncu zostalem na oficjalnej 6xx

 

gdy podjalem decyzje o kupnie jakiegos creativa nowego skonczylo mi sie $$ a dzwiek pojawil sie chyba nastepnego dnia (po formacie i z n-forcem 7,15 (chyba) - podam wieczorem jak wroce do domu

 

teraz z dzwiekiem nie mam zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...