Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

co do dzwieku -- u mnie nie dzialal przez ponad tydzien. kombinowalem jak tylko moglem - przywracanie windy z obrazu w ghoscie, reinstalka, wylaczanie kompa z zasilania na cala noc, ccmos, zmiany biosu na najrozniejsze - w koncu zostalem na oficjalnej 6xx

 

gdy podjalem decyzje o kupnie jakiegos creativa nowego skonczylo mi sie $$ a dzwiek pojawil sie chyba nastepnego dnia (po formacie i z n-forcem 7,15 (chyba) - podam wieczorem jak wroce do domu

 

teraz z dzwiekiem nie mam zadnych problemow

dzięki i czekam na jakieś info, może ptez popróbuje jeszcze z biosami - teraz mam fx60 ale dzwięk na nim działał :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają się powoli historie jak z LP/infinity NF2....

Coś się dzieje i nikt nie wie co ani czemu...

Pozdr

istne archiwum X ;)

 

nie wie ktoś czy DFI odpisuje na maile? może by sie tak zapytał bo w końcu oni to robili ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpisuje - niemiec z nimi walczyl,,, az go w koncu zaczeli olewac - sprawa z nie dzialajacym sempem na LP.

pamietam juz, masz racje :) dzięki :) ja chyba wieczorkiem cos skrobne do nich, jeszcze troche sie pobawie jak bede mial czas. zmiana biosu nic nie dała, nadał kaszanka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel co prawda na infinity nfII i ma taki motyw że musi raz włączyć kompa-odpala się, reset wyłącza kompa, włącza jeszcze raz i dopiero działa, pozatym wszystko śmiga:) walczyliśmy z tym we dwóch i nic nie zdziałaliśmy...

 

Co do mojej DFI to jestem bardzo zadowolony, przeżyła już bardzo dużooo, katowana, zalana, izolacja z kleju na stałe, kawałek lodu na nią spadł, oraz kawałek suchego lodu, zmiany biosów, katowanie ramców i wszystko sie trzyma, oby tak pozostało. ALe powiem Wam co mnie najbardziej wręcz IRYTUJE w tej płycie:

fakty

- jak chcemy mieć zwore na 5v to nie może być na procku V na auto

-jak mamy zwore na 5v to nie można ustawiać V na ramce poniżęj 3,2v

tak podaje producent i aby ustrzec się uszkodzenia płyty, ramów, procka należy tego przestrzegać, wszystko OK.

ale wyobraźcie sobie taką sytuację, z którą się już kilka razy spotkałem na swoim sprzecie:

mamy zwore na 5v, mamy procka np. na 1,5v, i ostro kręcimy ramce - zdażało mi się że BIOS SIĘ NORMALNIE ZRESETOWAŁ! - jakby automatycznie sięclear cmos zrobił - czyli mamy zwore na 5v, a napięcie na procku na AUTO i na ramcach na 2,6v!!!, zawsze ratowałem się refleksem i szybkim resetem podczas botowania, i nigdy nic się nie stało, ale kiedyś refleksu zabraknie i pójdzie w cholere pół sprzetu - a to przecież w sumie wada konstrukcyjna płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowalem dokladnie "nForce4_7.13_winxp2k_international_whql"

ale nie mam pojecia z kad to zassalem

teraz innych sie nie tykam jak na tym dziala, to jest ok

dzięki, poszukam, i jeszcze dziś jakiegoś linuksa zapodam, zobacze czyja wina - WIN czy Płyta gł.

 

//

 

to chyba stery do SLI ale ściągne :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ninje - to nie ma ona takich fajnych wycięć na bokach specjalnie właśnie na kości RAM żeby się mieścily?

wchodza i wychodza bez problemów

 

Aktualnie mam kompa w proszku i w międzyczasie przesmarowałem chipset as5. Nie wiem jaki tego skutek, mam nadzieję, ze nic nie skopałem i pyta wstanie. Co ciekawe rdzeń chipu, jak zdjąłem wyjca, jest lekko draśnięty na krawędzi, na tyle lekko , ze widac to pod mocnym przyjrzeniu się. Oby to nic złego nie wróżyło.....

moj chip mial to samo .. widac jakis taki wypust był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowalem dokladnie "nForce4_7.13_winxp2k_international_whql"

ale nie mam pojecia z kad to zassalem

teraz innych sie nie tykam jak na tym dziala, to jest ok

sterowniki nic nie dały :/ nadal brak urządzenia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze tak : Danzig mi z głośników leci :) DZWIĘK DZIAŁA ! :) a jak to zrobiłęm?? wyjąłem wszystko, ładnie z CPU i złożyłem ponownie i JEST ;)

 

czyli co ?? ... nie kumam nadał nic ;) ale jak działa to niech działa, oby dłuuuugo ;)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze tak : Danzig mi z głośników leci :) DZWIĘK DZIAŁA ! :) a jak to zrobiłęm?? wyjąłem wszystko, ładnie z CPU i złożyłem ponownie i JEST ;)

 

czyli co ?? ... nie kumam nadał nic ;) ale jak działa to niech działa, oby dłuuuugo ;)

 

Ja powiem na to tyle DFI :wink:

Pozdr

 

P.S. Przecież ktoś już mówił, żeby spróbować wszystko rozłożyć i złożyć....ale jak widać ktoś się nie posłuchał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem na to tyle DFI :wink:

Pozdr

 

P.S. Przecież ktoś już mówił, żeby spróbować wszystko rozłożyć i złożyć....ale jak widać ktoś się nie posłuchał :lol:

no DFi ;)

 

może ktoś mówił a ja wyciagałem ale samego krajanka, nic poza tym, widzocznie za mało płytce było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hakervip

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy płyta Dfi Lan Party Ultra-D będzie bez problemu działać z zasilaczem 20 pinowym takim jak ten http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83484374

Chciałbym się dowiedzieć czy powinienem kupić przejściówkę, czy może bez niej się obejdzie i czy bedzie to miało w jakikolwiek sposób wpływ na wydajność płyty, napięcia itp (mam zamiar mocno kręcić sprzęt) Prosze o porady. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak, ze nic sie nie odpalalo...

Po godzinie nerwow wyciagnolem wszystko i wlozylem nazad...

funguje po dzis dzien.

Pozatym zadnych innych anomali nie spotkalem...

 

bylo nie raz

obejdzie sie plytka bez, ale na swoja odpowiedzialnosc to robisz

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dlatego jak komus nagle wystepuje jakikolwiek problem z plyta ktorego wczesniej nie mial to zawsze radze aby powyciagal wszystko i zlozyl jeszcze raz, na tych plytach to przewaznie pomaga ;)

(u mnie tak bylo z dzwiekiem, coolbotem i prockiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa metoda :)

Ale skoro skutkuje, to czemu nie ;)

Ja na razie problemów nie miałem - no chyba, że ze starymi GeILami Ultra-X TCCD 2x256MB w żółtych slotach - jednak chyba moja wina była, bo dałem BIOSowi wybrać ustawienia AUTO :D

A może te staruszki już się poprostu sypią??? Niedługo się okaże jak znów postawię NF7-S na nogi. W razie co, to 2x512MB PDP KH CL2.5 tam pójdą - już testowałem i działały nieźle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy wam się dzieją z tymi mobo, ja mam swoją od Lutego więc jest to jedna z pierwszych DFI w PL i jak na razie jedyne co musiałem zrobić jak płyta nie chciał wstać (głownie przez za duże O/C ramu) to przytrzymać Insert na starcie, (odpukać) i żaby tak pozostało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie insert nie zawsze dziala i wciskam, i nic.

nie zgadniecie co pomaga - wylaczenie kompa i ponowne wlaczenie.... poswieca sie 4 diody (czasami 3 a 4'ta migocze chwilke) i po chwili komp zabotuje sam :]

nie jest to zadna reg.ale czesto tak mam.

 

pozatym w moim przypadku rozkladanie kompa sie nie sprawdzilo - dzwiek z za swiatow wrocil wczesniej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chyba pierwszego (jednego z pierwszych) eXperta w Polsce. I szczerze mówiąc najadłem się strachu, gdy Świat ogarnęła panika CPU Killera. Jednak jak wyszło później nie było to masowe, tyle że wielu ludzi pisało tylko jak im się coś spaliło, a jak działało OK to nie pisali :) Jak zwykle zresztą.

Miałem mieć innego procka, jednak do tej pory nie wyszło...

Teraz tylko muszę docisnąc RAMki. Na 300MHz startują, ale nie mogę stabilności złapać na 3-4-4-8 a już na pewno na 2-3-2-6... TCCD nie lubią mocnego prądu, więc pewnie nic z tego nie wyjdzie. Pora nabyć BH5 UTT??? Albo pozostawie je na poziomie 270MHz - tu jeszcze są do ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hirotaro:

 

Kupe szumu to robili przy każdej DFI, jak to nie Ram Killer to CPU Killer a na końcu się okazywało że jak to nie sporadyczny przypadek uszkodzonej mobo to (nazwę to po imieniu) głupota użytkownika i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chyba pierwszego (jednego z pierwszych) eXperta w Polsce. I szczerze mówiąc najadłem się strachu, gdy Świat ogarnęła panika CPU Killera. Jednak jak wyszło później nie było to masowe, tyle że wielu ludzi pisało tylko jak im się coś spaliło, a jak działało OK to nie pisali :) Jak zwykle zresztą.

Miałem mieć innego procka, jednak do tej pory nie wyszło...

Teraz tylko muszę docisnąc RAMki. Na 300MHz startują, ale nie mogę stabilności złapać na 3-4-4-8 a już na pewno na 2-3-2-6... TCCD nie lubią mocnego prądu, więc pewnie nic z tego nie wyjdzie. Pora nabyć BH5 UTT??? Albo pozostawie je na poziomie 270MHz - tu jeszcze są do ustawienia.

 

No jak by Ci się trafiły 2x512MB BH-5 UTT które robią 270 MHz to byś miał niezłe szczęście...a w dodatku ile problemów z chłodzeniem i pamięci i tego paskudnego badziewia obok (tzn problemy w sensie-im więcej wiatraków tym gorzej, jak ktoś lubi ciszę). Zostaw sobie te TCCD i nie kombinuj...No chyba, że chcesz moje Geile :wink:

Pozdr

 

P.S. A co do CPU Killerów to mi się wydaje, że to raczej mogło być to o czym ludzie pisali, czyli zbyt wysokie vdimm w porównaniu do vcore i padał kontroler pamięci w procu (ale pewny nie mogę być bo nie śledziłem wątku na XS o padaniu CPU z expertami - jakoś mnie nie interesował).

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Zastanawiam się które odczyty temperatur są na eXPercie zbliżone do prawdy.

Tez z DIOD czy te normalne - jak zmieniam w MBM5 to zupełnie inne temperatury mi podaje :( Skrajnie różne - żeby była jasność.

 

Przykłady:

 

CPU Temp IT8712-F Diode 29*C ruchoma w zależności od wentylatora - CPU Temp IT8712-F 70*C (tylko zakres 69-70 bez względu na wentylator)

Chipset Diode - 42-46* ponownie ruchoma w zależności od wentylatora - Chipset nie-Diode 22*C

PWIMC Diode (-)33*C (ujemna...) - PWIMC nie-Diode około 39-41*C ruchoma.

 

Czyli jakie wnioski??? Temperatura CPU +/- prawidłowa z Diody a reszta nie z Diody??

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pewien problem:

 

Nie moge ustawic wyzszej czest. pamieci niz 217 ( chodziło chwile wszystko na takim ustawieniu) pamiątki sa sprawne bo miałem je na MSI K8N Neo2 Plat. i smigały na 500MHz CL2.5-3-3-6 2.5V Stabilnie

pamieci sa w pomaranczawych slotach, regulacja Vdimm nic nie daje. . .

Pamięci to Kingstony na kosciach infineona.

 

Pamiątki są ustawione teraz na FSB 297 div150 2.5-3-3-6 i jakos chodzą. jak ustawie div166 wywala sie przy bootowaniu sys. wszelkie ustawienia powyzej FSB299 prowadza do niestabilności.

 

Procekchodził stabilnie na 2700 a teraz nawet nie wiem. bo wszystko sie kaszani.

 

BIOS to najnowszy oficjalny, na BIOSie 623-2 to samo . . .

 

Prosze o jakias podpowiedz albo linki jak to poustawiac czy dobrac BIOS na taki aby to chodziło tak jak chodziło. Pozdrawiam

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1 stronie masz opis timingów Alpha, przede wszystkim pokombinuj z Max Async Latency i Read Preamble.

 

Ja mam z kolei nietypową zagwostkę: Jakie maksymalne obciążenie mogę podłączyć do złącza wentylatora na mobo? Mam 17-centymetrowy wentylator Papst na 12V o mocy 15W i zastanawiam się czy jak go podłącze to coś mi na mobo nie padnie (po jakimś czasie - na krótko już podłączałem). Większość wentyli pobiera około 0.2A, a ten 1.25A, czyli 6 razy więcej. Regulator obrotów mocno mi się grzeje, stąd moje obawy.

 

Szukałem info na ten temat w instrukcji i na stronie DFI i nie znalazłem.

 

Na razie podłączyłem wentyl do molexa.

Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...