Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Hym niby miałem kilka błędów przy nagrywaniu CD ale to było na nośnikach „jakiś tam” więc „zwaliłem” winę na ich jakość. A jak u was z ładowaniem się systemu, bo bez tych sterów to są u mnie wieki (w porównaniu do opcji z nimi) ?

 

A i najważniejsze jaki system ?

Moja szwagierka miala WinXp SP2 i chciała wypalać plytki i nie mogła, miala komunikat dotyczący urządzenia scsi, po odinstalowaniu sterowników ide sw problem zupelnie zniknął.

Ja miałem niebieskie ekrany z błędem sterownika atabus.sys, po odinstalowaniu sterownika ide sw -zero problemów, systm winxp SP2

@Mardok a czy przypadkiem nie masz na innej taśmie CDrom (czy DVd) ustawionego na slave? bo objaw długiego ładowania jest jak masz dysk na 1 kanale ustawiony na master a cdrom na drugim ide -slave, ja tak miałem ,wystarczy zmienic dvd (lub cdrom) na master i wszystko będzie ok, będzie się szybciej ładował..

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tych sterów SW od NV od samego początku bo muszę, ale nie mam żadnych problemów z systemem, jego uruchamianiem, nagrywaniem płyt czy kopiowaniem między dyskami SATA <=> PATA :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop:

 

HDD z systemem mam na SATA a tam nie bardzo mam opcje dwóch napędów na jednej taśmie. Zaś kanały IDE wszystkie są „okupowane” przez CDRW/DVDRW i 2x HDD, wiec nie bardzo co mogę coś przestawić, ba działają w jedynej kombinacji w jakiej mobo bootuje, dla przykładu jak zamiennię miejscem jakiś HDD z napędem to DFI wisi na rozpoznawaniu napędów i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop:

 

HDD z systemem mam na SATA a tam nie bardzo mam opcje dwóch napędów na jednej taśmie. Zaś kanały IDE wszystkie są „okupowane” przez CDRW/DVDRW i 2x HDD, wiec nie bardzo co mogę coś przestawić, ba działają w jedynej kombinacji w jakiej mobo bootuje, dla przykładu jak zamiennię miejscem jakiś HDD z napędem to DFI wisi na rozpoznawaniu napędów i koniec.

to wiem że sata ma tylko jeden napęd na jednym kanale, to oczywiste, a co do napędów to masz ich trochę, w kazdym razie może tu tkwi problem, że trochę ich za dużo. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też działa wszystko z IDE SW, ale zauważcie, że nVidia nie gwarantuje stabilności tych sterowników i jest napisane przy instalacji, że nie jest konieczna. Także jak komuś działa to dobrze a jak nie to też dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc sugerujecie obywatelu, że Lamka jestem :D - moja DFI nie chodzi ze sterami NV SW IDE.

 

Niestety, ale do dziś nie rozwiazałem tego problemu. Co ciekawe jak miałem Venice wszysctko było OK. Jak wsadziłem Opka - KONIEC zabawy. Bądź tu Pan mądry.....

heh Hanu, wziąłeś sobie za bardzo do serca ;)

nie chodziło mi o stery, a o samo przechszczenie Lanparty na Lamparty przez użytkownika seerafin. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie to rozbawiło. Chyba nikt nie czuje sie urażony? z mojej strony peace dla was

 

u mnie również sys ładuje sie szybciej z IDESW

-na problemy z napędami, nagrywaniem itd. często pomaga killaspi

 

edit:

pozatym kjójik dobrze prawi

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos sterownikow IDE SW itp to ja sobie pozwole odgrzac moj problem, ktory juz kiedys poruszalem na forum. Sprawa sie rozwiazala, ale pozostal jeden denerwujacy problem. Otoz na poczatku, nowiutenka plyta, procek i reszta jak w podpisie. Po odpaleniu system chodzil jak stare 286, instalka XP po 30 minutach nawet nie skopiowala 1/3 plikow - totalny trup. Nie pomagala zmiana tasm, ani ustawien biosu - nic. W koncu ostateczna deska ratunku okazalo sie przeladowanie biosu na plycie glownej. Po tej operacji wszystko zaczelo smigac normalnie. System pracuje normalnie, wszystko jest stabilne ale dyski pracuja bardzo dziwnie. Czy na IDE od Microsoftu czy od nVidi, czy system goly zaraz po instalce czy juz po optymalizacji - dyski ciagle pracuja. Slychac jak miela glowca np. daje Start -> Programy i slysze jak miela, miela jakies 2sekundy i dopiero pojawia mi sie zawartosc paska Programy. Kazde pierwsze wejscie czy to w nieotwierany pasek Start, czy to na Moj Komputer, czy w jakas konkretna partycje - dyski zaczynaja mielic i jest jakby delikatny freez systemu. Pozniej jest ciut szybciej, ale bez rewelacji.

 

Na poprzedniej konfiguracji, P4 na i865 chodzily bez zarzutu - wszystko ciuchutko, bez zadnych problemow, wszystko chodzilo blyskawicznie. A teraz czesto zdarzaja mi sie takie sytuacje, ze jakas gra zalicza mi nawet 10-15 sekundowe zwisy, bo nagle dysk zaczyna mielic i mielic i mielic i system staje, poczym sie odwiesza.

Nie jest to wina zamulonego Windowsa, bo o niego staram sie dbac - tak samo dzieje sie na czystym systemie.

Nie mam niestety dojscia do innych dyskow chwilowo, wiec nie moge sprawdzic czy na 100% to ich wina.

Jednak jak szukalem na poczatku rozwiazania mojego pierwszego problemu, to znajdywalem jakis strzepki informacji, ze sa problemy dyskow SATA Maxtor'a z nForce4, jednak info znalazlem tylko o serii 10.

 

Co ciekawe przy testach HD Tach odczyty z dyskow sa normalne. Nie ma na nich zadnych badow ani nic zlego sie nie dzieje.

 

Bede ogromnie wdzieczny za jakies sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos sterownikow IDE SW itp to ja sobie pozwole odgrzac moj problem, ktory juz kiedys poruszalem na forum. Sprawa sie rozwiazala, ale pozostal jeden denerwujacy problem. Otoz na poczatku, nowiutenka plyta, procek i reszta jak w podpisie. Po odpaleniu system chodzil jak stare 286, instalka XP po 30 minutach nawet nie skopiowala 1/3 plikow - totalny trup. Nie pomagala zmiana tasm, ani ustawien biosu - nic. W koncu ostateczna deska ratunku okazalo sie przeladowanie biosu na plycie glownej. Po tej operacji wszystko zaczelo smigac normalnie. System pracuje normalnie, wszystko jest stabilne ale dyski pracuja bardzo dziwnie. Czy na IDE od Microsoftu czy od nVidi, czy system goly zaraz po instalce czy juz po optymalizacji - dyski ciagle pracuja. Slychac jak miela glowca np. daje Start -> Programy i slysze jak miela, miela jakies 2sekundy i dopiero pojawia mi sie zawartosc paska Programy. Kazde pierwsze wejscie czy to w nieotwierany pasek Start, czy to na Moj Komputer, czy w jakas konkretna partycje - dyski zaczynaja mielic i jest jakby delikatny freez systemu. Pozniej jest ciut szybciej, ale bez rewelacji.

 

Na poprzedniej konfiguracji, P4 na i865 chodzily bez zarzutu - wszystko ciuchutko, bez zadnych problemow, wszystko chodzilo blyskawicznie. A teraz czesto zdarzaja mi sie takie sytuacje, ze jakas gra zalicza mi nawet 10-15 sekundowe zwisy, bo nagle dysk zaczyna mielic i mielic i mielic i system staje, poczym sie odwiesza.

Nie jest to wina zamulonego Windowsa, bo o niego staram sie dbac - tak samo dzieje sie na czystym systemie.

Nie mam niestety dojscia do innych dyskow chwilowo, wiec nie moge sprawdzic czy na 100% to ich wina.

Jednak jak szukalem na poczatku rozwiazania mojego pierwszego problemu, to znajdywalem jakis strzepki informacji, ze sa problemy dyskow SATA Maxtor'a z nForce4, jednak info znalazlem tylko o serii 10.

 

Co ciekawe przy testach HD Tach odczyty z dyskow sa normalne. Nie ma na nich zadnych badow ani nic zlego sie nie dzieje.

 

Bede ogromnie wdzieczny za jakies sugestie :)

1. zobaczylbym czy przy autostarcie nie ładuje ci sie za duzo programów.

2. Czy masz program antywirusowy ? jesli tak to jaki? On może być przyczyną mieszania po dysku.

3. Jaki duży masz plik wymiany ? Ile masz miejsca na partycji systemowej?

4. Pamieci, jakie masz napiecie na pamieciach? wolne uruchamianie moze byc przez niedowoltowanie pamieci, mozna dodać +0,1v

5. Mozesz miec wirusa, sprawdź programem antywirusowym.

napisz coś wiecej o konfiguracji i jakie masz programy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zobaczylbym czy przy autostarcie nie ładuje ci sie za duzo programów.

2. Czy masz program antywirusowy ? jesli tak to jaki? On może być przyczyną mieszania po dysku.

3. Jaki duży masz plik wymiany ? Ile masz miejsca na partycji systemowej?

4. Pamieci, jakie masz napiecie na pamieciach? wolne uruchamianie moze byc przez niedowoltowanie pamieci, mozna dodać +0,1v

5. Mozesz miec wirusa, sprawdź programem antywirusowym.

napisz coś wiecej o konfiguracji i jakie masz programy

Widzisz, tak jak napisalem wyzej - problem jest identyczny na swiezo zainstalowanym systemie. Kiedys myslalem, ze to moze wina tego, ze nie instalowalem IDE SW, pozniej zainstalowalem i jest dokaldnie tak samo.

System laduje sie szybko, tylko pozniej wiekszosc operacji nawet tak banalnych jak pokazanie Moj Komputer powoduje mniejsze lub wieksz mielenie dysku. Nie jest to bzyk i juz tylko tylko chrobocze i chrobocze i dopiero :)

 

Co do pamieci to w tej chwili nie pamietam ile jest dokladnie w Biosie, ale jest podbite wg Smart Guardiana do 3,26 z tego co pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok - od początku mam bios (fabryczny) N4D623-1 -odczyt z everesta

 

czym różni sie ta wersja od podaj przez CIebie-masz jakies info w tym temacie??

Tym że na takim biosie Misiek (czytaj Bachus) „strzelił” tłikowego rekorda na 2x1GB GSkill HZ, a czym się konkretnie od 623-1 różni to powiem szczerze że cholera wie. Te cyferki już dawno przestały spełniać swoją role jako oznaczenie do jakiego ramu stosować, jedynie się mogę domyślać że zmienili coś w „ram map”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh Hanu, wziąłeś sobie za bardzo do serca ;)

nie chodziło mi o stery, a o samo przechszczenie Lanparty na Lamparty przez użytkownika seerafin. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie to rozbawiło. Chyba nikt nie czuje sie urażony? z mojej strony peace dla was

No co ty.... To też miał być żart :D . A tego lapsusu jezykowego sefarina przyznam nie zauważyłem :oops: . Ale dobre, dobre... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy post :) Ogolnie WITAM!

 

Troche z innej beczki :

Chialbym sie z Wami podzielic moim problemem z owa plyta.

Posiadam model DFI NF4 ULTRA D + AMD 64 3000+.

 

Problem dotyczy staniu uspienia czy jak kto woli stanu wstrzymania.

Procek mam lekko podkrecony szyna (225) co daje nam 2250Mhz.

Problem objawia sie nastepujco. Po wlaczeniu kompa w stan wstrzymania i ponownym jego uruchomieniu moje ustawienia czestotlowosci procka wracaja do deafultowych czyli 1800Mhz 200 x 9.: :mur:

 

Czy ktos z Was mial taki problem lub wie jak go rozwiazac? .

Z gory dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem pare stron temu ze mam problemuy z ta plyta i ja sprzedaje, dostalem nowa. Wgralem tego samego BIOSa co poprzednio 704-2BTA. Wczesniej zrobilem na nim 282MHz na Balistikach teraz przy 270 resety musialem Max Async Latency zmienic z 8 na 9 zeby wogule wstawal. Za to proc podkreca sie lepiej niz na tamtej plycie. Czasem przy uruchamianiu kompa przed wypisaniem

Backup CMOS....OK jest reset i to po 2-4 razy, musze wejsc do BIOS dac zeby zapisal zmiany wyjsc i wtedy OK,

TROCHE TEGO NIE ROZUMIEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty.... To też miał być żart :D . A tego lapsusu jezykowego sefarina przyznam nie zauważyłem :oops: . Ale dobre, dobre... :lol:

na ja myśle :D i zeby mi to nie było ostatni raz :D musimy sie jakoś na LamParty ustawić :D

 

Moj pierwszy post :) Ogolnie WITAM!

 

Troche z innej beczki :

Chialbym sie z Wami podzielic moim problemem z owa plyta.

Posiadam model DFI NF4 ULTRA D + AMD 64 3000+.

 

Problem dotyczy staniu uspienia czy jak kto woli stanu wstrzymania.

Procek mam lekko podkrecony szyna (225) co daje nam 2250Mhz.

Problem objawia sie nastepujco. Po wlaczeniu kompa w stan wstrzymania i ponownym jego uruchomieniu moje ustawienia czestotlowosci procka wracaja do deafultowych czyli 1800Mhz 200 x 9.: :mur:

 

Czy ktos z Was mial taki problem lub wie jak go rozwiazac? .

Z gory dziekuje za odp.

pierwsza sprawa - błędy merytoryczne w Twojej wypowiedzi: jeśli procek to a64 3000+ to max mnożnik masz 9, a 9x225=2025

proponuję takie rozwiązania: włączyć w biosie aspi i w systemie również, wyłączyć w biosie c&q, ustawić procka manualnie "na sztywno" sprawdź to o czym mówie, potem bedziem myślec dalej, może np aktualizacja biosu do najnowszego z www dfi?

 

Pisalem pare stron temu ze mam problemuy z ta plyta i ja sprzedaje, dostalem nowa. Wgralem tego samego BIOSa co poprzednio 704-2BTA. Wczesniej zrobilem na nim 282MHz na Balistikach teraz przy 270 resety musialem Max Async Latency zmienic z 8 na 9 zeby wogule wstawal. Za to proc podkreca sie lepiej niz na tamtej plycie. Czasem przy uruchamianiu kompa przed wypisaniem

Backup CMOS....OK jest reset i to po 2-4 razy, musze wejsc do BIOS dac zeby zapisal zmiany wyjsc i wtedy OK,

TROCHE TEGO NIE ROZUMIEM.

hej, 704-2BTA jest jakiś obciety z możliwości, imo jest to słaby bios, spróbuj jakiegoś innego potestować, flashuj całośc

moze przy tych zmianach ustawiłeś inaczej któreś z ustawień i taki tego skutek

trzeba też brać pod uwage ze dfi to dziwny zwierz i nawet jak umiesz sie z nim obchodzić to nieraz zachowuje sie nieprzewidywalnie

moze poprostu gorsza płyta sie trafiła jeśli chodzi o osiągi

a co do resetów to nie wiem co myśleć, moze coś z ustawieniami pamieci jednak

ocena sytuacji wymaga więcej informacji/testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyłączę acpi w biosie to mi sie komp nie bootuje :(

poza tym sam z tym kombinowałem na czuja bo nigdzie nic nigdy na temat temat nie czytałem :D

daje to coś??

a jeśli daje to jak to poprawnie zrobić???

tak sobie kombinowałem że wywalanie prime'a ma z tym jakiś związek, bo z snm'em nie mam żadnych problemów gdzieś do 3100mhz, prime sie sypie przy ok. 2980mhz (chyba ostatnie stabilne).

w snm'ie są jakieś opcje monitoringu napieć (bodajże dwa źródła z których czerpie dane, nie znam sie :P) na jednym jest ok, na drugim sypie się tak jak prime...

wiem enigmatycznie to dosyć nakreśliłem :lol: ale węszę problem w j....nym acpi. postaram się zapodać jakieś pełniejsze info jutro - w każdym razie nie z głowy :D

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam poważny problem ze swoją DFI LP Ultra-D :(((

Przed chwilą uaktualniłem BIOS z 25-11-2005r (nieoficjalny) i po porawnie przeprowadzonej operacji poprosił o wcisniećie klawisz F1 - co uczyniłem.

I więcej komputer się już nie uruchomił :(((((

 

Nie pomaga resetowanie CMOSa, wyłaczenie wtyczki, wyjęcie pamięci ze slotów - diody święcą na "3xdioda" i migocze w tym czasie n aobudowei zielona diooda "Power" - z tego wniosek że płyta nie "widzi" chyba procesora.... :(((

 

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

Jak to obejść, uruchomić?

Procesor to A64 Venice, pamięci XBLK+ - takie jak w podpisie.

 

Poradzi jakaś dobra duszyczka?

 

PS: nie mam żadnego znajomego z platformą A64 by pożyczyć na chwilkę procka .... to jest poważny ból.

Za wszelkei sugestie będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FAQ masz że jak się zatrzymuje na trzech diodach to oznacza że jest błąd pamieci, więc to nie proc. Spróbuj odpalić trzymająć insert lub delete lub oba te klawisze naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa - błędy merytoryczne w Twojej wypowiedzi: jeśli procek to a64 3000+ to max mnożnik masz 9, a 9x225=2025

proponuję takie rozwiązania: włączyć w biosie aspi i w systemie również, wyłączyć w biosie c&q, ustawić procka manualnie "na sztywno" sprawdź to o czym mówie, potem bedziem myślec dalej, może np aktualizacja biosu do najnowszego z www dfi?

Witam! Ponownie!

 

Rzeczywiscie 250 a nie 225 - mam ustawione w biosie. Pamiec jest 225.

Jesli chodzi o bios to aspi jest oczywiscie wlaczone na S3(STR).

Bios najnowszy z oficjalnej stronki. C&Q wylaczone.Dodam jeszcze ,ze przy wlaczeniu kompa z trybu uspienia temp procka wzrasta wedlug smartguardian-a do ponad 50 z 30.

 

THX for info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Dodam jeszcze ,ze przy wlaczeniu kompa z trybu uspienia temp procka wzrasta wedlug smartguardian-a do ponad 50 z 30.

 

THX for info

U mnie tez tak jest, i do tego przestaje dzialac kontrola wiatrakami (bios nie steruje w zaleznosci od temperatury) Specjalnie sie tym nie przejmuje bo nie uzywam trybu uspienia.

 

Pozdro for all

Edytowane przez KaRLuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakus o ile rada Plasmy nie poskutkuje to spróbuj włożyć inne pamięci, włożyc inną grafikę (może coś pod PCI jak masz). Jak nie pomoże to i tak walcz dalej, na 100% nic się nie stało. też tak miałem czasami. Flasciach!ąc BIOSa nie mogłeś uszkodzić nic poza BIOSem, więc jeżeli już nic nie pomoże to pozostaje odesłanie mobo do serwisu lub hotflash (z czym będziesz miał problem skoro nie masz nikogo w pobliżu z DFI NF4). Ale tak jak mówię powinna płyta wstać, aha zwróć uwagę czy przypadkiem jak uruchomisz kompa z insertem/delete/esc to czy np. nie ma czegoś takiego, że on zastartuje tylko monitor się nie odpali-wtedy na pamięć wejdź w BIOSa i wybierz LOAD CMOS Default (czy jakoś tak) i F10 i enter, takie akcje też mi się zdażały (raz musiałem timingi z pamięci zmieniać :wink: ).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kulasek może (jeżeli masz włączone ) wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach, i wyłącz indeksowanie również na wszystkich dyskach .

 

Ja mam pytanie takie czy ktoś z tu szanownych forumowiczów zaobserwował jakieś problemy na lini DFI Ultra-D z Audigy2ZS (przerobioną na platinum- dodany panel przedni). Nie jestem pewien czy to wina sprzętowa czy może jakiś bag softu lecz jest tak:

- najpoważniejszy problem mam z grą Fable w której muzyka jest (jakby chodziła na procku 100MHz) strasznie rwana inne odgłosy nie.

- wczoraj przy odpaleniu gry MOHAA dźwięku nie było może z 10sekund a potem wrócił i było już OK

- przy karcie TV raż dźwięk miałem podłączywszy ją do Audigy do pierwszego żeńskiego miejsca na jacka od głośników 5,1 a znowu teraz mam dźwięk w drugim żeńskim jacku od strony głośników 5,1

 

Może coś w biosie mam ustawić nie wiem , będe bardzo wdzięczny za pomoc

 

Acha jeszcze coś takiego się przytrafia odpalam gre np nowy Comandos a tu nie ma dźwięków moich strzałów mojego chodzenia i odgłosów przezemnie wydawanych odpalam jeszcze raz i są ?? i teka loteria :( , myślałem że to wina gry więc nic nie pisałem lecz przed chwilą jak grałem w MOHAA na jakimś angielskim serwerze wszystko było Ok dopuki nie załadowała się mapka którą pierwszy raz na oczy widzę i to samo co w Comandosie czyli wszystko słyszę oprócz własnych odgłosów dodam że jak stanę obok jakiejś przeszkody np. ściana drzewo itp i strzelam w ten przedmiot to słyszę jak się kule odbijają (w moszce mapa się przeładowała na kolejną , także nie znaną i już było OK) Już mnie to wnerwia na maxa :(

Dodam że w/w kłopoty występują i na słuchawkach i na 5,1

Edytowane przez szakalaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups.. sorry, walnąłem literówę w kluczowym miejscu - chodzi mi o ACPI

z tym jest dziwna jazda...

zeby to poprawnie wyłączyć to trzeba zrobić tak: Przyjęło się ze żeby wyłączyć APIC trzeba przeinstalować system. Mimo iż jest to zalecane to nie jest niezbędne. Wystarczy wejść do

Menadżera urządzeń / Komputer / Jednoprocesorowy Komputer z interfejsem ACPI

i zmienić go na Komputer PC z interfejsem ACPI potem zrestartwoac komputer wejść do biosu i wyłaczyć APIC .. komputer uruchomi sie bez potrzeby reinstalacji systemu.

txt by Chaos z "poradnika chaosu"

 

w sumie walker wszystkie rzeczy które przyszły mi do głowy są ok

ja powiem tak: siedze teraz na sempronie bios NF4LDB14, acpi włączone i jak dam stan wstrzymania to komp się zwyczajnie wyłącza :P

nie jest mi to potrzebne wogóle wiec zlewam to

 

jeszcze edit:

co do przewijającego się tu wielokrotnie tematu nie działaia ati w dolnym slocie powiem tak: u mnie x700pro nie działało, a x550 działa bez problemu, jeszcze miałęm gf6600 i on oczywiście też działał bez problemu, czyli motyw zależy od grafy, tyle

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[plasma,zayonc

Próbowałem startu z "Insertem", "Delete","escape" i kombinacjami pomiędzy nimi - bez rezultatu.

 

Co do trzech diód, to w manualu - tak myślałem - jest opisane jako "identyfication CPU" a pamięć jest przy dwóch diodach. Ale tutaj sprzeczał się nie będę.

 

Aha - odpalałem też bez pamięci , z jadną kostką pamięci - efekt ten am :((

 

Dziękuje za wskazówki które napisaliście chłopaki.

 

Raczej bez wizyty w serwisie się nie obejdzie :(

Edytowane przez fakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, moze zbyt pochopnie zwalalem wine na plyte chyba jedna z moich ballistikow sie sypnela ale jeszcze nie jestem pewien, jak wyciagnolem jedna kosc komp dziala ok, zadnych resetow itp.jak bede mial czas popoludniu to potestuje.

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, moze zbyt pochopnie zwalalem wine na plyte chyba jedna z moich ballistikow sie sypnela ale jeszcze nie jestem pewien, jak wyciagnolem jedna kosc komp dziala ok, zadnych resetow itp.jak bede mial czas popoludniu to potestuje.

 

Miałem podobna jazdę z XBLK+

Jedna kość (z DUALa) była walnięta - musiałem odesłać do gwaranta - wymienił i wszystkoposzło później do przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wczesniej bylo wszystko OK nawet na nich 282MHz zrobilem chodzily stabilnie przy 2.75V nigdy nawet na 2.8V takze nie wiem a w szytsko zbieglo sie czasowo ze zmiana plyty i dlatego myslalem ze to ta nowa plyta. a szkoda mi tych ballistikow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...