Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@KING (PL) autococker:

 

Jak bardzo chcesz zawsze możesz zainstalować stery audio z CD które dostałeś do DFI. Co do Ethernet to pewnie Marvel w biosie włączony i zaś stery do niego są na CD od DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od gościa z allegro który zajmuje się m.in. flashowaniem kości BIOSu.

Ja wgrałem BIOS z 25-11-2005 (Expert), operacja NIBy przebiegła popranwie, po restarcie komputera - stnaęło na trzeciej diodzie i nic - zero rekacji. Żadne kombinacje nei pomagały.

Wczoraj pojechałem do jednego sklepu któy falszuje też BIOSy - ale gostek stwierdził że moja kość BIOSu jest ..... walnięta!!!

Na Allegro trafiłem na JEDNEGO sprzedawcę kości SST 49LF004B który w cenie nawet wgrywa soft jaki sobie zażyczy kupujący. Więc udałem się do niego osobiście - wziąłem do niego tą swoją uszkodzoną kość oraz ....komputerek.

 

Gostek wziął tą moją kość i ....... oświadczyłże jest ..... sprawna.

Wgrał oficjalny BIOS (14-11-2005) - poprosiłem o sprawdzenie w komputerku .... i okazało się że ... wszystko działa!!

Żeby nie wyjść na bąbla - oświadczyłem że kupię tą kość z aukcji na zapas sobie - i poprosiłem o wgrnaie programtorem BIOSu z 25-11-2005 tego Expert (bo wersji z 30-03-2006 nie dało się ściągnąć)

BIOS wgrał się porpawnie, zweryfikowany został w porgramtorze - po prostu wsio OK.

Wzieliśmy tą "jego" kośći włożyli do komputera...... stanęło na 4 diodzie!!!!!

 

Sprawa jest oczywista - Ten plik z BIOSem z 25-11-2005 ze stronki któą podałęś jest ..... spartolony!!!

Pod żadnym pzoorem nei polecam Ci go wgrywać (no chyba że masz programtor obsługujący te nowe kości).

BTW:

Odezwałsię do mnie życzliwy Tomallo i opisał swoją przygodę z BIOSami.

Otóż PRZED flashowaniem BIOSu należy wyłączyć opcję w BIOSie "Enabled External BIOS" i ta pod nią. Jeżeli jest włączona - a tak jest domyśłnie - to wgrywa się BIOS do .... pamięci procesora!!!!!!

Pamięc ta jak wiadomo.... po resecie jest czyszczona :))))

 

To rozwiążanie podsunął Tomallo - sugeruję by taką informację umieścić w FAQ.

Człowieku, bios z 25-11-2005 jest do płyty DFI NF4 SLI-DR Expert i nie pasuje do Ultra-D, SLI-D(DR)! Nie dziw się że Ci nie działa BIOS od innej płyty głównej! :mur: Zauważyłeś na Tej stronie napisany na samej górze czerwonymi literami napis?

WARNING: DO NOT FLASH THIS BIOS TO DFI NF4 SERIES!!! IT'S ONLY FOR THE EXPERT VERSION

Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, bios z 25-11-2005 jest do płyty DFI NF4 SLI-DR Expert i nie pasuje do Ultra-D, SLI-D(DR)! Nie dziw się że Ci nie działa BIOS od innej płyty głównej! :mur: Zauważyłeś na Tej stronie napisany na samej górze czerwonymi literami napis?

 

Tylko nie bij po oczach plasma ;)

Nie zauważyłem tej informacji - jak "przechodziłem" przezkolejne stronki to były BIOSy, changelogi,ModBiosy i Expert...... założyłem że to poprostu wersja zmodowana BIOSu dla ...... ludzi obkutych z OC ;)

 

Zorientowałem się że Expert to wersja płyty LP kiedy umieszczono informację że BIOS z 29-03-2006 jest tylko do Ultra-D, SLI - że nie jest dla EXPERT.

 

Tyle gwoli wyjaśnienia.

 

Mam nadzieję że mi wybaczycie ;))

 

 

BTW - a spotkałeś się może z przypadkiem kiedy to po jakimś czasie ( u mnie 3 miesiace) Windows nagle zaczął się "wywalać" (BSODy różne 0x000008a, 0x000000d1)?

Nic nie zmieniałem w opcjach BIOSu - ustawienie domyślnych wartości przywróciło żywotność Windowsa....

Drążąc temat doszedłem na razie do wniosku że winna jest .... pamięć.

Procka opuściłem na 255MHz a pamięć na (piszę teraz z pamięci) chyba 180 (dzielnik), co daje na pamięci 212MHz.

Tera zjest stablny na ustawieniach 2-2-2-5.

Zadziwia mnie tylko że tak nagle cos się skopciło - a tyle czasu działało - pamięci są patrioty XBLK+ 400&600MHz - co prawda wtedy miałem inne wartości (3-4-4-8) ale szedł stabilnie w trybie 1:1 z prockiem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fakus:

 

Nie lubię się powtarzać ale podczas kręcenia na DFI najwięcej problemów zazwyczaj powoduje ram i jego ustawienia oraz bios. Tak więc BSOD w 90% przypadków to wina ramu, to po pierwsze po drugie zmień sygnaturkę bo jest nie regulaminowa i aby potem płaczu nie było za % i jej usunięcie (max 10lini).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_' date=' 3 Kwi 2006, 16:29' post='2059022']

Hi mam pytanko mianowicie zakupilem dzis se dysk maxtora sata II 300gb ncq 16mb cachu na ktorym kontroleze sata ten dysk bedzie lepiej chodzic sillicona czy ten od nf4?

Tylko ten od NF4 ma SATA-2, pozostałe to SATA-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się powtarzać ale podczas kręcenia na DFI najwięcej problemów zazwyczaj powoduje ram i jego ustawienia oraz bios.

 

Zdaje sobie sprawę że jesteś znużony pytaniami w tym wątku - ale raczej nie przeczytałeś mojego porzedniego posta uważnie.

Chodzi o to że na podkręconym komputerze, pracowałem przez około trzech miesięcy - w tym czasie nie było żadnych problemów typu BSOD. Dlatego zdziwiłem się jak 25-03-2006r. zaczęły co 2-3 godziny pojawiać się BSODy.

 

 

Tak więc BSOD w 90% przypadków to wina ramu

 

Doskonale Cię rozumiem - ale nadal brnę w kierunku że jeżeli pamięć i procesor, dzielniki zostały skonfigurowane trzy miesiące temu - to co się stało "nagle" tego 25-03-2006r że pamięci nagle zaczęło coś nie odpowiadać?

Pytałem tylko pod tym kątem czy ktoś się z takim czymś spotkał - bo wiem że nie ma tutaj wóżek, albo pojechały na ferie - ale może ktoś spotkał się z takim objawem że np. pamięć się "wypaliła" przez fakt iż pracowała przez 90 dni na ponad nominalnych ustawieniach.

Nadmieniam że moja maszyna nie jest użytkowan ajak przeciętny domowy komputerek - moja pracuje na okrągło.

 

 

po drugie zmień sygnaturkę bo jest nie regulaminowa i aby potem płaczu nie było za % i jej usunięcie (max 10lini)

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fakus:

 

Skoro ram chodził i nagle przestał są dwa najczęstrze rozwiązania pierwsze padł lub zaczyna padać i drugie bardziej prawdopodobne DFI ma swój „kaprys” na który najczęściej pomagał Clear-Cmos i odczekanie jakiegoś czasu bez baterii i zasilania, potem ponowne ustawienie poprzednich ustawień.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko jak te dźwignie zdjąć ?:D

Musisz ją odgiąć i odhaczyć żadna w tym filozofia, a jak mimo to masz problemy to wraz z CPU dostałeś wielką ilustrowaną instrukcje obsługi, bo zakładając że piszesz o „badziewnym wentylatorze AMD” masz na myśli CPU w wersji BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w sumie walker wszystkie rzeczy które przyszły mi do głowy są ok

ja powiem tak: siedze teraz na sempronie bios NF4LDB14, acpi włączone i jak dam stan wstrzymania to komp się zwyczajnie wyłącza :P

nie jest mi to potrzebne wogóle wiec zlewam to

Witam!

 

Ciag dalszy moich problemow z trybem wstrzymania.Ktory dosyc czesto uzywam.

Wgralem nowy bios z 29/03/06 :).Ogolnie jest juz lepiej temp procka jest juz wyswietlana prawidlowo.

Natomiast pojawil sie inny problem tzn dalej wychodzac z tybu wstrzymania czestotlowosc procka zmienia sie :(

Natomiast jak by nie byl podkrecony w biosie przestawia sie na czest. 193.7-8. :mur: Tak wiec po wlaczeniu kompa z w/w trybu mam procka 1743.7-8. Bawilem sie troche w RightMark cpu jest tam sporo opcji np. "ACPI State to show/modify" jednak nie za bardzo wiem z czym to sie je.

 

Prosze o pomoc lub jakies sugestie.

 

PZDR [Walker]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie odpowiedział, więc zainstalowałem windowsa 98 i no niestety nie chodzi, ponawiam więc pytanie jest na to jakiś sposób, pewnie coś w biosie trzeba przestawić ale nie chce na chybił trafił strzelać bo to troche bez sensu, jeszcze coś namieszam.

Wiem że pewnie to było 1000 razy ale ja szukałem i niestety nie potrafie takiego info znaleść na tym forum.

Pozdrawiam

ok, jak się nie da no to trudno....zatem pytanie troche OT, znacie jakieś dobre sposoby na odpalanie DOS-owych programów i gier na winXP ?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do DFI lanparty UT nf4 sli - d podejdą pamieci DDR 2 ??

Czegoś tutaj nie rozumiem <_< Masz tą płytę i zadajesz takie pytania :blink: Przecież od dawna wiadomo, że kontroler pamięci jest w procesorze i obsługuje on tylko pamięci DDR więc płyta nie ma tutaj nic do gadania (poza oczywiście wyprowadzeniem odpowiednich gniazd pod pamięci). No chyba że znajdziesz procesor na Socket 939 z obsługą DDR2 i oczywiście odpowiednią płytę :lol2:

BTW. Obsługa DDR2 będzie w procesorach pod podstawkę AM2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z ppodlaczeniem dzwieku na przod - a raczej gore obudowy (blaszak tt tsunami)

krajan dziala ok jak nic nie podlaczam - zworki na swoim miejscu

po podlaczeniu kabelkow nie dziala wogole tyl - przod jak wsadze tyczke tylko do polowy

probowalem podpinac na kilka sposobow, ale w sumie nie wieem dlaczeo w krajanie jest 9 pinow (no dobra 8 - 1 jest nieaktywny) , a kabelkow mam tylko 7 i na dodatek zupelnie inaczej oznaczone niz w manualu (str. 11)

czy ktos juz podlaczal sobie dzwiek na przod/do jakiegos panelu ?

dlaczego wcale nie dziala tyl?

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy posiada ktoś chłodzenie revolteca na chpsecie ????

ja posiadam

 

działa na min obrotów, czyli 3500 i max temperature jaką zauwazyłem to było 47stopni po grze, w IDLE oscyluje w granicach 44-45st

aha, moja grafika zasłania go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie koliduje to z grafiką i z tego co wiem to chyba trzeba plastikową osłone sciągnąc z tego radiatorka ?

i gdzie kupiles taką obudowe chiefteca ?

 

nie koliduje -osłonkę sciągasz po bo .... ona

 

trzeba natomist o jakies 1.5mm przyciąc jeden z otworów (zmiejszyc odległosc pomiedzy nawiertami fabrycznymi)

 

obudowę?? nie kumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam dziś połączyć dwie grafiki w SLI, jak mam się do tego zabrać? Jak to powinno zostać wykonane poprawnie na płycie DFI, do której karty należy podpiąć monitor, do tej w bliżej procka, czy tej poniżej, czy trzeba przestawiać zworki, czy w biosie trzeba coś zmieniać? Na pierwszej stronie czytałem że należy coś tam robić z zworkami przy jednej grafie w dolnym slocie. Jeżeli jedna karta działą x16, to czy 2 karty działaja x8, czy też x16. Przepraszam za lamerskie pytania.

Przydałby się taki dokładny opis na pierwszej stronie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz by dwie karty działały w SLI to musisz przestawić zworki. Wtedy obie grafiki będą pracowały w PCIE8x, dla LanParty z podwójnym mostkiem jest 16x. Grafika (jedna) może pracować w dolnym slocie PCIE ale wtedy mam do dyspozycji PCIE 1x.

 

Q: Czy spadnie mi wydajność po włożeniu k. graficznej w dolny slot ?

A: Nie, o ile w biosie zostanie ustawiony tryb 8x dla dolnego slotu.Wydajność nie spadnie. Wystarczy za pomocą "szczypiec" dostarczonych z płytą przełozyć zworki w połozenie 2-3 : ZWORKI BIOS pokazuje jedynie obecne ustawienie i nie ma możliwości zmiany trybu z jego poziomu.

Podepnij tez profilaktycznie molexa pod płytę, choć to zależy od prądożerności i czasem nie trzeba.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z Samsungiem Sata2 250GB (mam DFIUT Ultra-D) system mi się instaluje ale nie startuje (startuje gdy jest bootowanie z kompaktu i kompakt windowsa w środku) niezależnie od slotu sata a macierz na sata1 mi startowała bez problemu ! W czym kłopot ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...