Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozecie cos napisac jak plyty DFI leza w obudowach Chieftec, gdzie w tylnej czesci jest wentylator 120mm?

Dokladnie chodzi mi o ta "plytke" - karte muzyczna.

Mojej DFI bardzo miło się leży w takim Chieftecu. Wentyl 120mm wchodzi, choć "na styk".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu borykam się z penym problemem na płycie DFI Ultra-D. Otóż mam podłaczone 2 dyski Hitachi w macierz RAID0 i od czasu do czasu (raz na kilka dni) komputer potrafi sam się zresetować. Nie byłoby w tym nic dziwnego (w końcu sprzęt podkręcony) ale dziwnym objawem jest to iż po restarcie słychać ponowny start dysków (rozpędzające się talerze i charakterystyczny stuk głowicy...najpierw jednego dysku a zaraz potem drugiego). Jak wiadomo podczas naormalnego restartu dyski nie zaczynają kręcić od nowa....efekt ten występuje tylko podczas właczania komputera.

Myślałem że to wina dysku(ów)....ale wczoraj kupiłem nowego Samsunga 250GB SataII i jest jeszcze gorzej. Restarty występują co chwilę, też słychać po takim restarcie start dysku. W tym przypadku macierz mam zupełnie wyłączoną.

Czy ktos ma pomysł co może być tego przyczyną? Coś z mostkiem...kontrolerem czy może coś innego....bo ja nie wiem co o tym sądzić.

 

A i dodam jeszcze że CPU i MEM testowane i mimo że podkręcona to w 100% stabilne. Temp mostka też na dobrym poziomie (37-38C).

Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie cos napisac jak plyty DFI leza w obudowach Chieftec, gdzie w tylnej czesci jest wentylator 120mm?

Dokladnie chodzi mi o ta "plytke" - karte muzyczna.

Wchodzi idealnie, choć na początku, gdy zobaczyłem karajana byłem prawie pewien, że nie wejdzie.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu borykam się z penym problemem na płycie DFI Ultra-D. Otóż mam podłaczone 2 dyski Hitachi w macierz RAID0 i od czasu do czasu (raz na kilka dni) komputer potrafi sam się zresetować. Nie byłoby w tym nic dziwnego (w końcu sprzęt podkręcony) ale dziwnym objawem jest to iż po restarcie słychać ponowny start dysków (rozpędzające się talerze i charakterystyczny stuk głowicy...najpierw jednego dysku a zaraz potem drugiego). Jak wiadomo podczas naormalnego restartu dyski nie zaczynają kręcić od nowa....efekt ten występuje tylko podczas właczania komputera.

Myślałem że to wina dysku(ów)....ale wczoraj kupiłem nowego Samsunga 250GB SataII i jest jeszcze gorzej. Restarty występują co chwilę, też słychać po takim restarcie start dysku. W tym przypadku macierz mam zupełnie wyłączoną.

Czy ktos ma pomysł co może być tego przyczyną? Coś z mostkiem...kontrolerem czy może coś innego....bo ja nie wiem co o tym sądzić.

 

A i dodam jeszcze że CPU i MEM testowane i mimo że podkręcona to w 100% stabilne. Temp mostka też na dobrym poziomie (37-38C).

Jeśli chodzi o te "stukanie" głowic po restarcie, to u mnie też zawsze tak jest, dysk jest na 100% sprawny i to nie jego wina :) Tak więc, jak dla mnie to normalne, że po BSODzie dysk się zatrzymuje i startuje od nowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka

spotkał się ktoś z was z takim błędem ze po wejściu do biosu komp się zawiesza?? u mnie od pewnego czasy jest to nagminne!! komp odkręcony

jaki polecicie biosik do twinmosów 2x512 UTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu borykam się z penym problemem na płycie DFI Ultra-D. Otóż mam podłaczone 2 dyski Hitachi w macierz RAID0 i od czasu do czasu (raz na kilka dni) komputer potrafi sam się zresetować. Nie byłoby w tym nic dziwnego (w końcu sprzęt podkręcony) ale dziwnym objawem jest to iż po restarcie słychać ponowny start dysków (rozpędzające się talerze i charakterystyczny stuk głowicy...najpierw jednego dysku a zaraz potem drugiego). Jak wiadomo podczas naormalnego restartu dyski nie zaczynają kręcić od nowa....efekt ten występuje tylko podczas właczania komputera.

Myślałem że to wina dysku(ów)....ale wczoraj kupiłem nowego Samsunga 250GB SataII i jest jeszcze gorzej. Restarty występują co chwilę, też słychać po takim restarcie start dysku. W tym przypadku macierz mam zupełnie wyłączoną.

Czy ktos ma pomysł co może być tego przyczyną? Coś z mostkiem...kontrolerem czy może coś innego....bo ja nie wiem co o tym sądzić.

 

A i dodam jeszcze że CPU i MEM testowane i mimo że podkręcona to w 100% stabilne. Temp mostka też na dobrym poziomie (37-38C).

a moze tak zasilacz? mialem to samo na starym kompie, ale nie wiem od czego to wkoncu zalezalo bo go sprzedalem, i mialem to samo gdy byly podlaczone 2 dyski tylko ata a nie sata,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

mam problem- prawie taki jak z FAQ

 

po update biosu nie wykrywa mi dysków SATA (żadnych- sprawdzałem już na 3)

miałem dłuższy czas N4D623-2 (oskar wu beta), później N4D702-2 (oskar wu beta) i w końcu 1114-3 (FX60TEST)

wszystko śmigało spoko, nie było kłopotów, ale odkąd wgrałem FX60test to 3Dsmark06 przestał działać;

"System Info error: Wbem not connected"

więc wczoraj natchnęło mnie na flash biosu - tak jak radzą w futuremark support

sflashowałem do N4D702-2 (oskar wu beta) ale o dziwo opcje dodane w FX60TEST nie zniknęły

i od tej pory nie wykrywa mi dysków

 

próbowałem jeszcze flash do FX60TEST i najnowszego NF4LD329-3 (oskar wu beta) ale nie pomaga

 

macie jakieś sugestie ?

konfig w sigu

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaja też mam problem :(

wgrałem oficjalny bios i nadal to samo :(

komp zawiesza się po chwili w biosie.

sprawdzałem już wszystko odłączyłem hdd, cd, x-fi, sieciówe wi-fi, pamięci. jedynie karte graficzną jeszcze nie sprawdziłem.

po za tym komp chodzi super stabilnie. brak słów na opisanie tego co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam klawiature zboard (USB) i bios 06/23. I teraz hit, abym mogl ruszac kursorem w myszce (ps2) musi byc podlaczona klawiatura ps2. Klawa usb dziala zawsze, grzebalem w biosie nic nie wymyslilem. Pozdrowki. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz inne dyski na czas instalacji , u mnie to pomogło .

Działa, aż dziw bierze jak XP jest [ciach!]iany aby obsługa dysków nie działała jak trzeba. a nowy Vista będzie jeszcze lepszy teraz instalka ma 6,5GB i instaluje się ponad 2h na dobrym sprzęcie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mial ktos kiedys taki problem lub wie jak go rozwiazac?

Nie wiem co mam zrobic. Komputer jesli nie pochodzi troche to ma czeste restarty ( po 5 minutach dziala juz dobrze). Podkrecone czy obnizone taktowanie podzespolow nie zmienia stanu rzeczy. Bez problemu przechodzi wszystkie testy (sp2k4 przez 6h). Dzieje sie tak od poczatku jak go mialem. Zauwazylem jeszcze taka zaleznosc, ze jesli piec jest wylaczony na jakas godzinke to problem nie wystepuje, natomiast po calej nocy rano podczas wlaczania lapie zawiechy przy ladowaniu sie windy czy tez juz w zaladowanym winie. Jak wlacze kompa i posiedze w biosie przez 5 minut (komp zlapie przez ten czas temperaturke..) to problem raczej nie wystepuje. Dziwne prawda?

__________________________________________

DFI LAN PARTY NF4 SLI-D bios z 29.03.06r / wgrywalem juz rozne i zawsze wystepuje ten sam problem.

AMD 64 3000+ BOX (win.) - jesli jest podkrecony czy tez nie podkrecony to zadnej roznicy nie ma.

GEIL 2x512 400MHz CL 2.5 - (maja na sobie radiatorki) (jesli podniesione taktowanie czy zanizone dzieje sie to samo)

GF 6200 ASUS EX.GE @ prawie 6600GT - tez nie ma zadnej roznicy przy podkrecaniu

CHIEFTEC 420W

D-Link DWL-520+ (radiowka)

Maxtor M.L.10 250GB/16MB cache

__________________________________________

bede bardzo wdzieczy za pomoc w skazaniu przyczyny..

pozrdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ją odgiąć i odhaczyć żadna w tym filozofia, a jak mimo to masz problemy to wraz z CPU dostałeś wielką ilustrowaną instrukcje obsługi, bo zakładając że piszesz o „badziewnym wentylatorze AMD” masz na myśli CPU w wersji BOX.

No ale one tak mocno siedzą że łomem chyba bym musiał żeby zeszły :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu może było, tylko przegrzebanie się przez 500 zakładek trochę zajmuje, doszedłem do 480 od góry i zwątpiłem ;)

Ok, no domyślam się że z timingami może być minimalnie gorzej, ale koszt porządnych 2x1 to ok 850-900, a nie najlepszych 600-650, a za moje to raczej więcej niż 260 razem nie dostanę, nawet z radiatorami ;) Chociaż jeszcze pomyślę nad tym rozwiązaniem.

W każdym razie dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedą sie sprawować 4 kostki winbond 256mb- nie bedzie trzeba zmieniać ustawień na 2T ?

Będzie trzeba… No chyba że masz CPU z "magicznym" kontrolerem który trafia się raz na milion i to głownie w FX-ach…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyna tego, że nie mogę podnieść napięcia na CPU? Ustawiam w biosie CPU VID Control nawet na 1,5V, a napięcie nadal stoi przy 1,39V :blink: Czy robie coś źle?

 

BIOS:

Dołączona grafika

 

Sprzęt z siga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...