Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

PYTANIE DO TYCH CO KUPILI MOBOSY OD FIRMY AMASOFT!

 

CZY DOSTALISCIE FAKTURY ZA MOBO I WSZYSTKIE NIEZBEDNE RZECZY?

 

Ci co nie dostali prosilbym o kontakt na prv.

1471443[/snapback]

To jest makabrycznie poważna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że było ale coś w tym może być:

trick to get more stable vdimm on the dfi nf4!

 

Stwierdziłem niestabilnosc przy Vdim branym z 5.0V.Obojętnie czy dam 3.3V czy więcej i jak ustawie pamięci (sprawdzałem wszystko). Mam zasilacz 20pin więc może jest tak jak piszą w tym arcie.Spróbuje tego tricka ale żeby mieć więcej niż 3.3v (dla moich winbondów) bede musiał zmodować zasilacz i podnieść trochę napięcie na lini 3.3v i zobacze jak sie bedzie ram kręcił.Link do moda:

Power Supply Sense Wire Modding

Ktoś może już tego próbował?

 

Może to być też rozwiązanie dla tych co chcą pozbyć sie wiatraka z mostefu pamięci,cisza i chłodno.

 

Wiecie może co kożysta z napięcia 3.3V wnaszym mobo i na ile mozna bezpiecznie je podnieść?

Edytowane przez Belrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie można to sprawdzić, czy to jest np. A2 czy A3 ??

1470964[/snapback]

Na naklejce na ostatnim slocie PCI masz podane.

 

Wiecie może co kożysta z napięcia 3.3V wnaszym mobo i na ile mozna bezpiecznie je podnieść?

Tylko ram, a jak będziesz modował linie 3,3v to i tak powyżej 3,3v masz już nie stabilne napięcie, w końcu „lecisz” poza specyfikacje linii wiec nie wiem czy jest sens.

 

EDIT:

 

Co do niestabilności napięcia po przestawieniu linii na +5v mam mieszane uczucia, wszędzie piszą że MOSFET się grzeje to akurat potwierdzam ale ze napięcie nie jest stabilne hym z monitoringu (niestety tylko z IT i MBM) wychodzi że stabilny jak skała w skrajnościach w MBM w ogóle ani nie drgnie. Niestabilności systemu też nie stwierdziłem z napięciem dużo większym niż 3,3v ( miałem nawet „wycieczki” do 3,9v +0,03v ;) ) na co dzień używam napięcia (zależnie od MHz dla ramu) z przedziału od 3,4 do 3,66v (3,6v + 0,03v) na każdym po kolei tak samo stabilnie i bez zbędnego marudzenia, oczywiście należy dodać że mam zasilacz 24pi choć nie grzeszący zbytnio mocą Szef 460w. Tak więc używam linii +5v prawie do kiedy mam płytę (początek Lutego) i nie mam żadnych problemów z tą linią więc modowanie zasilacza i usilne trzymanie się linii 3,3v uważam za zbędne i nie potrzebne ryzyko (zawsze jakieś jest podczas modowania) ale każdy i tak zrobi jak uważa…

 

*Choć pomiar z IT i MBM nie należy do bardzo wiarygodnych sposobów mierzenia napięcia to stabilność systemu chyba powinna wystarczyć jako potwierdzenie że owo napięcie nie odbiega znacznie od „normy”.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja przypadłość z niestabilnością związana jest chyba z tym że mam 20pin zasilacz więc to że u Ciebie jest dobrze nic nieznaczy.Poprostu sa nieraz roblemy z takimi zasilaczami.Ale ludzie sobie z tym radzą np. za pomocą tego co opisałem wcześniej.Ludzie natamtym forum podnosili napięcie 3.3v zasilacza do 3.6v-3.7v więc jest to jakieś wyjscie.Napięcie może być niestabilne ale nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

Mam problem z cmos reloded.

ustawiłem w biosie(cmos reloded) aby komp mi się odpalał po wciśnięciu odpowiedniego przycisku( w moim przypadku "1") z zapisanymi wcześniej ustawieniami i ta opcja nie działa. Po wciskaniu 1 bios nie zmienia żadnych wartości.

 

ps.

mardok dlaczego skasowałeś ostatniego posta ;) wstydziłeś się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

Witka

Mam problem z cmos reloded.

ustawiłem w biosie(cmos reloded) aby komp mi się odpalał po wciśnięciu odpowiedniego przycisku( w moim przypadku "1") z zapisanymi wcześniej ustawieniami i ta opcja nie działa. Po wciskaniu 1 bios nie zmienia żadnych wartości.

 

ps.

mardok dlaczego skasowałeś ostatniego posta ;) wstydziłeś się ;)

1472033[/snapback]

Jesli uzywasz biosu o nazwie: N4D510-XCEL2-LL to nic dziwnego, poniewaz jest niedopracowany i posiada m. in. tego bug'a, ktorego wymieniles..

Skarzylo sie juz na te dolegliwosc pare osob na innych forach.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna lipa ...

 

W sklepie w ktorym skladam kompa nie ma juz DFI nForce 4 Ultra :/// (tej bez SLI)

Moga sciagnac wersje SLI ale ja nie chce doplacac (bo i tak nie zamiezam korzystac z tego)

 

Jaka jest najlepsza plytka pod VENICE 3200+ ???

Jaka Polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shadow51

hmm... ale chyba będzie jakaś dostawa co? Zamówiłem na komputroniku parę dni temu DFI Ultra-D i czekam... Jest napis "w trakcie kopletowania" i czekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjjj... akorat kupuje w komputroniku hehe..

i koles powiedzial ze tej ich dystrybutor nie ma

i polecal mi jakas MSI ...

i nie wiem co o tym myslec

bo sie napalilem wlasnie na ta DFI Ultra-D...

hmm

 

A jaka jest ewentualnie godna polecenia (chce na poczatek Venice 3200+ na 2.4 GHz ustawic i tak pracowac jakis czas.. w przyszlosci wiecej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zalamie !

Przedwczoraj zrobilem prime 12h. Teraz podczas burzy mialem reboocik i na tych samych ustawieniach reboocik, a jak zapodalem prime po zbootowaniu to od razu prime. 30 sekund wytrzymalo....Ja sie zalamie zaraz....Teraz wysypalo sie po 6 minutach...zalamka...

ma ktos jakis pomysl ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nierealny:

 

1. Nic ci do tego !

2. Na N4D510-XCEL2-LL działa w miarę poprawnie tylko pierwszy „slot” do zapisywania.

 

@Zulusman:

 

Miałem coś podobnego na DFI NF2, odłączenie kompa od zasilania na jakiś czas (dokładnie nie pamiętam jaki) pomogło… Jak to nie pomoże obawiam się ze coś mogło „dostać”…

 

@1WojteK:

 

Broń boże GB, to w porównaniu do DFI w ogóle się do O/C nie nadaje…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiazana....Nie uwierzycie....

Po padzie pradu, odruchowo zmenijszylem ovbroty wiatraczka - minimalnie... Teraz zwiekszylem znow pare obrotow i juz mam ok :)

Ciekawe, bo na termometrze z plyty temp sie nie zmienilo wogle...

Moze mosfety byly za cieple ? Pojecia nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś co ma XP-90 lub XP120 na DFI.

czy ten plastik z tyłu mobo wytrzyma, czy musze dokupic

blaszane mocowanie, i czy zmieniac paste pod wiatrakiem NB

Pozdrawienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lancer

Czy ktos spotklal sie/slyszal o nowych revizjach naszych ulubionych plytek? Z tego co pamietam to SLI-D i SLI-DR to A01, a Ultra-D to A02 (chyba dobrze pamietam. Jest cos nowszego?

@Mardok

Ultra-D na pewno jest nowsza (czytaj A03) i ma specjalną „cechę” mianowicie nie moduje się na SLI-D i podobno nie kręci się już tak „dobrze”…

@ja

a gdzie można to sprawdzić, czy to jest np. A2 czy A3 ??

@Mardok

Na naklejce na ostatnim slocie PCI masz podane.

Więc sprawdziłem i na tym slocie mam R. AA0 !!

Poszukałem jeszcze po płycie i na tej wyjmowanej karcie dźwiękowej mam R. A00 !!

Czy to to samo, czy nie??

 

Czy to jakiś żart, czy ja mam jakąś lewą płytę, czy co?? :mur:

:( :blink:

Edytowane przez Lemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shadow51:

 

Chcesz mi zadawać pytania to pisz choć poprawnie moją ksywkę :/ Jak już musi być coś innego to bym brał Abita lub MSI ale DFI i tak lepsze.

 

@Wieniek:

 

Plastik da sobie radę.

 

@Lemik:

 

Super że masz A00 tylko kolejna cyfra to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

Super że masz A00 tylko kolejna cyfra to ?

Nie ma kolejnej cyfry. Tam gdzie mi wskazałeś pisze AA0, a w innym miejscu A00

I nie ma ani grama więcej kolejnej liczby. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemik:

 

Hym to może rzeczywiście A00, choć nie spotkałem się jeszcze z takową, tam gdzie ci podałem abyś patrzył sam mam R.A01

 

@AndyN:

 

Niby fajnie ale jakoś „nie pali” mi się aby zmieniać mobo po raz kolejny w tym półroczu, zresztą chyba nie tylko mi.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shadow51:

 

Jak chcesz dopłacić do SLI-D (zresztą nie aż tak dużo) to ja bym się w ogóle nie zastanawiał nad innej firmy mobo. Zarówno Abit jak i MSI to fajne mobo ale to nie to samo co DFI. Zresztą wszystkie możliwe rekordy są bite właśnie na DFI to chyba wystarczy w zupełności za „reklamę” jej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...