Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Chopaki, a wiedzieliscie juz nowa plytke od DFI -

Dołączona grafika

Na chipsecie ATI umozliwiajacym polaczenie 2 kart w trybie Crossfire...

Ciekawe czy bedzie tak dobra jak NF4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem.

A nie chce mi sie wyciagac plyty z budy zeby sprawdzic jaka mam rewizje. Naklejka z rev. jest na skrajnym dolnym slocie PCI i tylko tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mcwolf

No mobo całkiem ładnie rozplanowane:

 

- szeroko rozstawione PCI-E, można zainstalować jakieś solidne chłodzenie na SLI;

 

- mostek już nie koliduje z grafiką, idealnie wejdzie CAŁY niebiseki Zalmanik;

 

Minusem jest ustawienie podstawki 939, jak zainstaluje się Freezera to ciepłe powietrze bedzie pchał w dół! Sic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusem jest ustawienie podstawki 939, jak zainstaluje się Freezera to ciepłe powietrze bedzie pchał w dół! Sic!

1473645[/snapback]

...lub w górę ( w zaleznosci od montazu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weście udało mi się przełamać mur 264MHz na div166, trochę to zajęło ale się udało ;]

 

div180 9x300 div180 @ 3,4v -> GM 2541MB/s

E-2-5-2-7-15-2-2-1-1-4128-1-E-DS-0-L7-L2-07.0-05.5-16-E-16-7-D

div166 8x338 div166 @ 3,4v -> GM 2544MB/s

E-2-5-2-7-15-2-2-1-2-4128-1-E-DS-0-L7-L2-08.0-05.5-16-E-16-7-D

 

Oba ustawienia oczywiście full stable. Tylko wartość TWTR muszę ustawić na 2 powyżej 270MHz ale porównałem na 270MHz oba ustawienia czyli TWTR=1 oraz 2 i na obu był ten sam wynik czyli 2544MB/s.

 

A teraz co ciekawe na tymingach z div180 ustawionych na div166 (pomija praktycznie zerową stabilność) wynik w GM był 2432MB/s.

 

Eh jednak div166 nie taki straszny ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1474047[/snapback]

Nie wiem czy dobrze to sobie przetlumaczylem. Ale czy to oznacza mniej wiecej tyle, ze po zmianie malenkiego wpisu w boot.ini mozemy dostac dodatkowe MHz?

Czyli tak ma wygladac ten plik po zmianie?

[boot loader]timeout=30default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS[operating systems]multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=alwaysoff /fastdetect

Czy to /fastdetect tez usunac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie działo to. Dajcie spokój nie ma się na co napalać... Fizycznych możliwości proca nie ominiesz w sposób software'owy.

 

 

dem:

 

:P :P :P

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizycznych możliwości proca nie ominiesz w sposób hardwareowy.

1474216[/snapback]

...ehmm, chyba softwareowy chciales napisac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest ponoć DEP, który dodano w Windows XP SP2 i wystarczy go wyłączyć modyfikując Boot.ini więc wystarczy tylko zmienić:

 

/noexecute=OptIn

 

na

 

/noexecute=AlwaysOff

 

Napiszcie czy widzicie jakąś różnice u siebie. Osobiście mi się to troche dziwne widzi ale niektórzy piszą że jest różnica.

Edytowane przez Megabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust toto „coś” ma usuwać problemy który u niektórych występują np. na X-64 że wystarczy nieznacznie podkręcić procesor ponad wartość na której był instalowany system aby „leciały” BS, mimo iż na innym systemie wszystko było OK. Tak więc „mocy” to na pewno nie doda, zresztą niby jak…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie minimalna poprawa - na 2900/1.52V prime nie robi restartów tylko się zgłasza bład

 

jak ktoś ma x64 niech sprawdzi mnie do szału doprowadzał komunikat machine error check - pojawiający sie co 2 min - moze ten wpis powoduje że przestaje się pojawiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust toto „coś” ma usuwać problemy który u niektórych występują np. na X-64 że wystarczy nieznacznie podkręcić procesor ponad wartość na której był instalowany system aby „leciały” BS, mimo iż na innym systemie wszystko było OK. Tak więc „mocy” to na pewno nie doda, zresztą niby jak…

1474276[/snapback]

Dokładnie tak należy to rozumieć i to nie tylko w odniesieniu do X-64 , ale do innych platform również . Zdarza się , że z poziomu biosu przestawisz np. Bartona z szyny 166 na 200 , i system który był instalowany na szynie 166 już się nie podniesie - błąd pliku ntldr , czy jakoś tak .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...