Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem o X-64 dlatego bo właśnie na nim spotkałem się z takim „wypadkiem przy pracy” który zresztą nieźle mi krew popsuł… Wracając do tematu ci którzy liczyli że jednym poleceniem w boot.ini można zwiększyć możliwości fizyczne procesora, się trochę przeliczyli…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sp97: http://www.thermalright.com/a_images/sp97/sp97_sb_pics.htm

czy wejdzie on na dfi nf4? tzn wiem ze standardowo nie wejdzie bo ma mocowanie na socA, ale - jeśli są np dziury przy sockecie to moze moznaby jakąś zapinkę zmontować, bo nie chciałbym sprzedawać tego radiatora - fajny jest, - jak myślicie - można go bedzie jakoś bezpiecznie i solidnie zamontować na tą płytę?

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekierowałem hehhe

 

 

sprawdzaliscie czy nawiew w okolice socketu cos pomaga ?? Pytanie do uztkownikow wc .

 

W ktorym miejscu jest czujnik PWM IC ??

1474833[/snapback]

 

tu jest

 

Dołączona grafika

 

i już ochłodzony hehe

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy jest sens dokładać do 1 GB pamięci dodatkowe 256 MB, gdy ten 1GB jest w DUALu, czyli 2x512MB. Czy ten DUAL będzie działał wtedy, czy będzie gorzej czy lepiej?? A czy w ogóle da się tak na te DFI włożyć 3 kostki.

Poza tym te w DUALu, są PC400, a te 256MB jest PC333, tej samej firmy.

 

Co o tym sądzicie?? Nie zwariuje mi komp?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wampir:

 

1. Co do PWMIC tak ja mam WC i tak mi go owiewa wentyl co jeszcze na mosfeta od ramu wieje.

2. Ustawienia div150 są podobne jak na div166 czyli Traba się pobawić w szczególności Max Asynce Letancy, Read Preamble oraz trtw i twtr.

 

@Lemik:

 

Tak jak VerB napisał, nie ma szans na 3kosci tylko że to wina proca nie DFI, a dokładnie budowy jego kontrolera pamięci.

 

@unckle:

 

Jak miałeś mocowanie na dziury na SocketA to bez kombinacji nie wejdzie na DFI. Na SocketA masz 4 dziury a na 939 tylko 2, chyba nie muszę dodawać że w zupełnie innym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakas alternatywa dla niebieskiego zalmana, na chipset do naszej plytki? Myslalem nad czym z heat-pipem (jak np. w tym nowym asusie). Teraz jak zamontowalem radka 800xt to musialem wyciac polowe tego zalmana i temp w stresie dochodzi do 60stp:/ Oczywiscie chodzi mi o pasywne chlodzenie... Ew. cos takiego -> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53095942 nie bedzie zawadzac?

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj wentylatorek np. arctica 8 cm i będzie good :) (nawet na małe obroty)

1475241[/snapback]

Ciezko go zamontowac...A poza tym nie chce dokladac wentyli... Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej musisz podwiesić jakoś wentylator bo inaczej padnie ci płyta jak będziesz oc przy 60 c ....

ja miałem sli dr i jakoś sie dało dać zalmana i arctica :)

1475284[/snapback]

no w najgorszym razie tak trza bedzie zrobic. Narazie ide na 2,75ghz i jest 58 w stersie wiec dopoki nie mam 60 jest ok. niestety na 2,8 - 2,85 juz zaczyna sie grzac:/

ZAstanwiam sie czy zmniejszenie htt do np. X1 cos obnizy temp.Bo wydajnosci na pewno nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam że miałem htt 3 i fsb 300 w asynchro bodajże przy 1.48 na procku :)

ale cewki wtedy strasznie piszczały :D

na nb miałem w stresie chyba ok.55 c na standard coolerze ze zmniejszonymi obrotami :)

Edytowane przez pcmaniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam że miałem htt 3 i fsb 300 w asynchro bodajże przy 1.48 na procku :)

ale cewki wtedy strasznie piszczały  :D

1475364[/snapback]

hehe ja tak mam teraz przy 306 fsb. A ze stara grafa (i "niezmodowanym" do tego stopnia zalmankiem) mialem i 317:D X3 .Stabilnie i chlodniej niz teraz:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze co Ci piszczało ? Ja mam teraz 9x320 przy HTTx3 a NF4 na 1.6v ze standardowym „wyjcem” i pastą jaką łaskawie DFI samo dało a temp 34stC w idle 38stC w stresie. A proc leci na 1.552v idle 25stC stres (prime) 41-42stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze co Ci piszczało ? Ja mam teraz 9x320 przy HTTx3 a NF4 na 1.6v ze standardowym „wyjcem” i pastą jaką łaskawie DFI samo dało a temp 34stC w idle 38stC w stresie. A proc leci na 1.552v idle 25stC stres (prime) 41-42stC.

1475389[/snapback]

Ale chodzi Ci o temp proca czy NB. Jesli o NB to jak to zrobiles? :blink: Jaka masz temp w budzie? Moze ja mam zle zalozonego tego zalmana.... Moze ja przeloze te karte w ten dolny slot. On jest X8 prawda? Duza to strata w wydajnosci (w przeliczeniu na 3d smarki) Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? Jak to zrobiles? :blink:  Jaka masz temp w budzie? Moze ja mam zle zalozonego tego zalmana.... Moze ja przeloze te karte w ten dolny slot. On jest X8 prawda? Duza to strata w wydajnosci (w przeliczeniu na 3d smarki)

1475392[/snapback]

Setki razy bylo juz pisane, ze to zadna strata wydajnosci!!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setki razy bylo juz pisane, ze to zadna strata wydajnosci!!! :mur:

1475395[/snapback]

no to dzieks za ten 101 :P. Tak swoja droga to w takim razie jaki jest sens robic pci-e w wer X16 jak mozna zrobic X8 bez straty wydajnosci?? Czy to chwyt marketingowy, na ktory dajemy sie nabrac? CZy jednak cos to zmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acd:

 

Tak jak napisałem:

 

NF4 34/38

CPU 25/42

 

I nic nie robiłem, przecież napisałem że chłodzenie stock. Mam w budzie mały przeciąg i ofkorz otwarta nic poza tym.

 

I tak jak już B napisał na x8 nie ma żadnej straty !

 

 

Czy ktoś w ogóle czyta FAQ ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acd:

 

Tak jak napisałem:

 

NF4 34/38

CPU 25/42

 

I nic nie robiłem, przecież napisałem że chłodzenie stock. Mam w budzie mały przeciąg i ofkorz otwarta nic poza tym.

 

I tak jak już B napisał na x8 nie ma żadnej straty !

Czy ktoś w ogóle czyta FAQ ?!

1475401[/snapback]

Czyta, czyta. Chodzi o to ,ze dziwi mnie fakt ze miedzy X8 a X16 nie ma straty bo w takim razie X16 nie ma najmniejszego sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta, czyta. Chodzi o to ,ze dziwi mnie fakt ze miedzy X8 a X16 nie ma straty bo w takim razie X16 nie ma najmniejszego sensu...

1475420[/snapback]

W przyszłych generacjach kart też nie? To architektura na kilka lat a nie na pół roku ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłych generacjach kart też nie? To architektura na kilka lat a nie na pół roku ....

1475444[/snapback]

No dobra cos w tym jest:). CZyli dzis szczypce do reki (jak otwieralem pudlo z plyta to myslalem, ze cos im sie pomyli w kompletowaniu jak je zobaczylem:D ) i do roboty:) Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekierowałem hehhe

tu jest....

raczej to nie czujnik pwm ic, czujnik pokazujący temp. pwm ic znajduje się gdzieś tutaj:

Dołączona grafika

 

chłodzenie tego małego układziku, który zaznaczyłeś na zdjęciu nic nie daje przynajmniej u mnie. jednak gdy zamontowałem wiatrak 8x8 na to miejsce pokazane wyżej temp. pwm ic utrzymuje się ~38C w idle przy zamkniętej budzie, temp w pokoju 22C.

Dołączona grafika

 

po 10min. prime-a:

Dołączona grafika

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno sie domyślić gdzie jest czujka PWM ?? :|

każdy zobaczy że koło mosfetów jest termisor ....

1475699[/snapback]

Takie żółte tuż za pierwszym radiatorem w stronę CPU.

 

Dołączona grafika

 

U mnie ewidentnie jest coś schrzanione z odczytem teperatury, bo nawet w Idle 2.8 GHz 1.47v mam 44stopnie, a radiatory są ZIMNE.

 

I jeszcze jedno... Jak włączyć bzyczka na płycie? :)

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

Tak jak VerB napisał, nie ma szans na 3kosci tylko że to wina proca nie DFI, a dokładnie budowy jego kontrolera pamięci.

Wydawało mi się, że problem kontrolera skończył się wraz z VENICE. Z tego co wiem, na Winchesterze to były problemy z pamięciami, AMD zapowiadało, że na VENICE będzie już OKI. Więc jak to jest, bo ja już nie kumam... :unsure:

Czy nie chodziło Wam o tego Winchestera czasami?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez znaczenia...

choć ja wole realteka:)

ps: fajna grafa <lol>, pewnie miales lepszą ale sprzedales zeby sobie dfi kupic <lol>

bo ja tak samo zrobilem:P

1474175[/snapback]

ehheh a jak bogaty nie jestem;d Narazie kasq na grafe ni ma;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...