Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

to jak to jest z ta zworka na 5v ? pisze ze niby zanim ja zmieniny z 3.3 v trzeba dac kazda inna wartosc niz auto - a przeciez chyba po flaszu biosu ustawienia robia sie na default a wiec na auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mam zadnych opcji o/c... zadnych.. albo ich nie widze... w chipset nie mam np cykli ramu, co powinno tam być chyba. nie wiem juz, ale przypuszczam, ze trzeba jakas kompbinacje klaiszy wcisnac zeby sie odblokowały, tak jak w płytach GB: ctrl + F1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry wiem ze mnie zaraz stado zabije :-P

 

Szukam jakis memkow dla gelok'a9 2x512MB do max 350zl...

Cos co pojdzie jak za ta cene dosc wysoko :F Ale nie łudze sie o jakies super osiagi.

 

Z buta odrzucam value kingstona i hynixy.

Twinmosy sa calkiem calkiem za ta cene ale szybko sie koncza jesli chodzi o fsb ;/

Patrioty...

Moze jakies geile dostane te najprostsze ale to tez wiadomo :?

Ktos ma jeszcze jakies pomysly nad jakimi memkami moge pomyslec?

Powiedcie tylko marke i model co najwyzej potem sobie polookam jakies testy na sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robot:

 

Niekoniecznie ja np. nigdy nie kasuje ustawień podczas flashowania. Co do Clear-Cmos to już inna sprawa ale dalej wystarczy wejść do biosa i ustawić co ma być, nigdy mi się nie chciało zmieniać zworki (lub też o niej zapomniałem) wchodziłem do biosa z VDim=2,5v mimo zworki na +5v ustawiałem co trzeba, reboot i gotowe. Mobo ma się OK. ram też, problemów nie stwierdzono.

 

@kszonek:

 

No weź mnie nie dobijaj… patrz na menu po prawej nie lewej stronie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi opowiadał że niby istnieje bios co pozwala „zapakować” full 5v na ram, ale ile w tym prawdy pojęcia nie mam, biosa samego nie widziałem ani jego testów czy tym bardziej screenów z takim V no ale plotka jest ;)

 

PS: Na pewno można dać 4v +0,03v ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma zalka 47j na mostku do raportu! ;]

Dzisiaj owego niebieskiego jegomoscia zapakowalem na mobo ale jak mi on wpasowal sie to szczeki wam opadna ;]. Bede mial cyfraka pod reka to pokaze 0,000001mm luzu ;]. Miedzy finy wpasowala sie grafika a juz myslalem ze w dolny slocik bede ja pakowac.

A pytanie ile macie stopni na nim, dzisiaj jest kolo 30 otoczenia a na zalku temp mniejsza od witraczka dfi o jakies 2-3st czyli 44 bez konkretnego nawiewu w jego kierunku(2 ystechy na boku w chiefie). Jak kupie big typhoona to smiglo od boxowego coolerka jakos umieszcze zeby na niego wialo.

 

/EDIT

NB

stress 45stC

idle 44stC

Edytowane przez Kokoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi opowiadał że niby istnieje bios co pozwala „zapakować” full 5v na ram, ale ile w tym prawdy pojęcia nie mam, biosa samego nie widziałem ani jego testów czy tym bardziej screenów z takim V no ale plotka jest ;)

 

PS: Na pewno można dać 4v +0,03v ;]

1518217[/snapback]

To na co jeszcze czekasz :D Mardok szukaj i dajesz winbondom :blink:

 

Jeszcze bys pobil tccd i fsb ~635 :oops:

 

A tak na powaznie to kilka postow wyzej pytalem sie o memki ... ktos moze cos doradzic?

Bratu szkoda dorzucic 150zl do ASTAKow na bh-5 :mur: ZALLL BRACie

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nigdy nie dałem 4v (nie mówiąc już od 4v + 0,03v) na mem a ty mi sugerujesz 5v, max jaki miałem to 3,9v + 0,03v na tym napięciu winda się podnosi do 302MHz i wystarczy mi tyle, dalej „szaleć” przynajmniej na razie nie mam zamiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem wczoraj bios N4D623-2 z nadzieją, że TCCD go polubi ale okazało się, ze straciłem stabilność na ustawieniach z poprzedniego biosu: N4D510-3.

 

Widać, albo ten bios jest gorszy od 510 albo wersja 2 nie służy moim TCCD, Dziś wrzuce wersję 3 i zobaczę czy coś zyskam na stabilności.

 

Ma ktoś może jakies doświadczenia z wersjami "1" biosów na HyperX TCCD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wciąż najlepszym biosem jest 3.10 i 3.10P. Tylko na nich idą mi g.skille na Max.Async 7 przy 275MHz - 280MHz... ładuję któryś z nowszych biosów xxx-X i na tych samych ustawieniach nie chce mi załadować windowsa, muszę poluzować kilka "alf" :/

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok:

 

"Nigdy tak nie robiłem, praktycznie od lutego mam na +5v i w ogóle jej z +5v nie ruszam, a biosa flashowałem już nie raz"

 

To juz nic z tego nie rozumiem, poniewaz jak napisales w faq na 1 stronie nie powinno sie dawac napiecia dla pamieci ponizej 3,2v z linii +5v, a po zmianie biosu napiecie wynosi 2,5 czy 2,6v(nie wazne ile ale ponizej 3,2v) <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem wczoraj bios N4D623-2 z nadzieją, że TCCD go polubi ale okazało się, ze straciłem stabilność na ustawieniach z poprzedniego biosu: N4D510-3.

 

Widać, albo ten bios jest gorszy od 510 albo wersja 2 nie służy moim TCCD, Dziś wrzuce wersję 3 i zobaczę czy coś zyskam na stabilności.

 

Ma ktoś może jakies doświadczenia z wersjami "1" biosów na HyperX TCCD ??

1519067[/snapback]

a bo -2 jest dla bh-5 i bh-6 lol, a -3 dla tccd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bo -2 jest dla bh-5 i bh-6 lol, a -3 dla tccd :D

1519137[/snapback]

Szalenie interesująca teoria..... Widac dlatego używam wersji -2 , bo w moich A-Datach pewnie siedzą bh5/6 i do tej pory o tym nie wiedziałem :lol:

 

Nie ma ŻADNEJ prawidłowości w tych "ogólnikach", że jakieś tam wersje są dla TCCD a jakieś nie.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba26:

 

No bo nie powinno się tak robić ! Ale ja za leniwy jestem na przekładanie tej zworki ;)

 

Zresztą zawsze po Clear-Cmos biegnę od razu do biosu aby zmienić to napięcie, nigdy nie testowałem czy też nie siedziałem dłużej niż kilka sec z napięciem poniżej 3,2v na lini +5v, mam bardzo utrudniony dostęp do tej zworki przez chłodzenie mosfetu od zasilania ramu stąd też to moje „lenistwo”.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo nie powinno się tak robić ! Ale ja za leniwy jestem na przekładanie tej zworki ;)

Zresztą zawsze po Clear-Cmos biegnę od razu do biosu aby zmienić to napięcie, nigdy nie testowałem czy też nie siedziałem dłużej niż kilka sec z napięciem poniżej 3,2v na lini +5v, mam bardzo utrudniony dostęp do tej zworki przez chłodzenie mosfetu od zasilania ramu stąd też to moje „lenistwo”.

1519511[/snapback]

Ok juz wszystko wiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z USB 2.0 na DFI Lanparty Ultra-D. Otóż wszystkie porty są wykrywane jako USB 1.1. Na jakimś zagranicznym forum znalazłem rozwiązanie tego problemu poprzez odistalowanie wszystkich urządzeń związanych z USB w trybie awaryjnym a następnie (po tym jak winxp zainstaluje to co wykryje po ponownym uruchomieniu) doinstalowanie z dołączonej do płyty głównej CD sterowników do USB 2.0. Spotykałem się też z przypadkami, że wewnętrzne USB (wyprowadzane na panel przedni obudowy) były wykrywane jako USB 1.1 a z kolei tylne z płyty jako USB 2.0. U mnie wszystkie są jako USB 1.1. Istnieje jakieś sprawdzone rozwiązanie tego problemu? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PRo: Jeśli posiadas Windows 2000 SP4 lub Windows XP to instalacja sterownika USB z CD jest niepotrzebna a wręcz niewskazana bo powoduje właśnie uaktywnienie tylku trybu USB 1.1 na tych systemach.

 

Ten sterownik jest do Win98.

 

Info z DFI FAQ:

 

"Why USB 2.0 device transfer speed is the same as USB 1.1 on Lanparty NF4 series boards?

 

Answer :

This symptom might occur in Windows 2000 SP4 and Windows XP based operating system. Windows 2000 SP4 and XP have supported USB2.0 device already, there is no need to install USB 2.0 driver from Lanparty Utility CD. This USB 2.0 driver is for Windows 98 only. If this driver is installed in Windows 2000 SP4 and XP, the USB 2.0 device will work at USB 1.1 instead. Please do not install USB 2.0 driver in Windows 2000 SP4 and XP. If this driver has been installed, there is no way to remove it, please reinstall operating system."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PRo: Jeśli posiadas  Windows 2000 SP4 lub Windows XP to instalacja sterownika USB z CD jest niepotrzebna a wręcz niewskazana bo powoduje właśnie uaktywnienie tylku trybu USB 1.1 na tych systemach.

 

Ten sterownik jest do Win98.

 

Info z DFI FAQ:

 

"Why USB 2.0 device transfer speed is the same as USB 1.1 on Lanparty NF4 series boards?

 

Answer :   

This symptom might occur in Windows 2000 SP4 and Windows XP based operating system. Windows 2000 SP4 and XP have supported USB2.0 device already, there is no need to install USB 2.0 driver from Lanparty Utility CD. This USB 2.0 driver is for Windows 98 only. If this driver is installed in Windows 2000 SP4 and XP, the USB 2.0 device will work at USB 1.1 instead. Please do not install USB 2.0 driver in Windows 2000 SP4 and XP. If this driver has been installed, there is no way to remove it, please reinstall operating system."

1520537[/snapback]

Wiem, że inna płyta ale problem ten sam. Po zainstalowaniu XP, do USB nie zostały automatycznie zainstalowane sterowniki. Musiałem zainstalować z oddzielnej paczki. I niby są 2.0 i pod XP. Tylko że efekt jest taki, że USB 2.0 działa mi w trybie 1.1 :( Dałem sobie spokój, kopiowanie zdjęć z karty można wytrzymać i na 1.1. To samo miałem z XP i Asusem A7N8X Dlx

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do kazdej wersji Lan Party dolaczone byly te szczypce do zmiany zworek?

Szukam i szukam w pudelku i nie mam tego narzedzia  :unsure:

1520895[/snapback]

Na samym początku dorzucali tak samo do Ultra-D, zaraz jak się pojawiły te DFI w sklepach, bo zastanawialiśmy się z Wampirem i Sneerem82. Teraz pewnie tylko do wersji SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, do każdej, chociażby po to żeby przełączać linię zasilania ramu na 5V

 

 

 

kumpel ze 2, może 3 tygodnie temu kupił dfi i ma to 'narzędzie'

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, do każdej, chociażby po to żeby przełączać linię zasilania ramu na 5V

1520902[/snapback]

LOL.. Ja to przełączam palcami. Po co mi te marne szczpczyki? A tak naprawdę, to te szczycpe są do wymowania kości BIOS. :) Po to są te 'haczyki' przy końcówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chcialem zmienic linie ramu na 5V. A tych cholernych szczypcow nie mam :angry:

Palcami tez dam rade :wink:

Plyte kupilem jako uzywana wiec pewnie poprzedni wlasciciel gdzies posial te szczypce.

Edytowane przez Tomwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...