Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Po to są te 'haczyki' przy końcówkach.

Te haczyki na końcach są żeby zaczepic takie metalowe badziewie na zworkach....

 

 

Zabawa zaczyna sie jak próbujesz przełączyć palcami zworki odpowiadające za ustawienie trubów pracy PCX :wink:

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że te szczypce były oryginalnie od wciągania bisów, a że sobie DFI wymyśliło że mogą być i do zworek to już zupełnie inna sprawa i tak nowe Ultra-D z nowych partii już ich nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro bedę mial nowe memki na BH5 (Astak 2x512 CL2). Od jakiego biosu proponujecie sprawdzanie tych kostek? Rozumiem, że z koncówką -2, tylko zastanawiam się, czy 414, 510, 510FIX, 618, czy 623. W czerwcu niezły wysyp biosów był :D

Ktoś się orientuje co to za biosy:

N4LD510T1 ( HL-Rams)

N4LD510B ( LL-Rams)

click

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 414-1, więc zmiana bedzie raczej kosmetyczna. Poza nawiasem - z seria 510-x mialem pewne problemy swego czasu i wolalbym ich nie tykac (nie chcialy sie zapisywac zmiany w biosie i system sie wieszal na "boocie").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To „bież” 414-2 u mnie praktycznie nie ma różnicy w max O/C pomiędzy tymi biosami, sam mam teraz N4D510-XCEL2-LL z prostej przyczyny zmieniłem na niego z właśnie 414-2 różnic żadnych w O/C to nawet nie chciało mi się wracać do poprzedniego skoro potrafią to samo.

 

Tylko jedno trzeba dodać, w N4D510-XCEL2-LL są problemy z zapisanymi ustawieniami biosu dokładniej to z ich opisem, ustawienia działają czyli poprawienie się zarówno zapisują jak i wyczytują ale nie mogę dać im zdanego opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły jakiś tydzień temu 510-xFIX, oparte na jakiś innych tablicach pamięci i jak sama nazwa wskazuje FIX, czyli z poprawkami. Więcej do poczytania na xs ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu "szczypiec"

 

kumpel kupił dzisiaj DFI i ma je w komplecie

 

 

@Mardok

Bałem sie że cos jest nie tak na zmianie biosu ,a tu sie okazuje że to normalny problem z nazwami ustawień na tym XCELL2

 

 

 

 

 

Zobaczcie co mi niedawno wyskoczyło w CPU-Z :lol:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosu to jest znany i opisany problem, w zasadzie tylko utrudnia a nie uniemożliwia zapisywanie więc da się przeżyć. Co do CPU-Z też mam czasem podobne „jazdy” np. -1.000v na CPU ;] Zaś „obecność” szczypiec albo zależy od partii albo w pewnym miejscu po prostu ktoś sobie przywłaszczył pewną ich ilość i wmawiał że ich nie było…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne dziwne napięcia mam gdy uruchomię kilka CPU-Z na raz, właśnie w stylu -1.000

 

Ale tamta akcja z pci-e x63 była przy jednym okienku CPU :lol:

 

 

Jadnak najfajniejsze jazdy mam z ramem i CPU :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomooooocy !!

Dziś złorzylem zestawik A64+ płyta DFI

Porblem tkwi w tym, że nie mogę zainstalować systemu. Formatuję dysk, następnie ładują się pliki do instalacji a potem oczywiście komputer uruchamia się onownie. Wywala mi komunikat "Bład odczytu dysku" i dalej nic. Czy ktoś z was miał taki problem??

 

Aha i co jest najdziwniejsze siedzę teraz na Linuxie i wszystko dobrze, jedynie windows tak , a próbowałem rózne wersje windowsa. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spwasz ma hdd na sata czy ide ?? jak an staa to przydalo by sie wsadzic fdd ze sterami do sata i klepnac f6 i wybrac Nvidia Class Driver i jechane z formatem , a jak masz hdd na ide to albo tasma albo nowy bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych userów!!

 

Mam problemik, bo właśnie zakupiłem DFI i Viniego oraz Radzia i K***A bluescreen'y na pomarańczowych slotach. Przełożyłem kosteczki do żółtych i niby lepiej aczkolwiek był już dwa razy resecik. Zaktualizowałem BIOSik na 510-3FIX.BIN i ciut pomogło aczkolwiek piękny niebieski znów się raz pojawił.

Szanowni topikowcy czy moglibyście pomóc, coś zasugerować ?? Czy mam wszystko w cholere wysłać do serwisu (czego pragnę uniknąć)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk mam na ata133 ale już rozwiązałem błąd całkiem przypadkowo :D:D

 

Po wejściu do linuxa wgraly mi się jakieś stery do NF4. Potem wyszedłem zrobiłem formata no i wsio ruszyło :D

 

----------------------------- Drugi problem -------------------------------------------

 

Otóż mój Vini uruchamia system itd. Na standard Vcore przy 300x9. Muzyczki można sobie posłuchać itd. niestabilność widać dopiero przy włączeniu jakiegoś testu.

Chciałem podnieść V pod procem aby go ustabilizować, więc w biosie zmieniałem stopniowo aż doszedłem do 1.55V :mur: i co się okazuje, napięcie które odczytuje speedfan, cpu-z i inne tego typu programy podskoczyło zaledwie o 0.03V

poczatkowo pokazywały 1.36V no a po zmianie na "1.55" pokazują niecałe 1.4V.

Trochę mnie to zszokowało! Pierwsze moje odczucie to to że czujniki coś źle odczytują. Jednak tak nie jest bo temperatura też się prawie nie zmieniła bo w długim stresie poczatkowo było 46 a po zmianie napięcia 48 stopni. Z tego co wiem to po takiej zmianie napięcia różnica temperatury powinna być znacznie większa. No i proc też się nie ustabilizował :/. A i nie mówcie że to zasilacz bo reszta napięć jest prawie idealna.

Czy ktoś z Was miał taki problem na DFI ?

Edytowane przez Spawacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko z tego samego gatunku co Spawacza: w oczekiwaniu na lepsza zasilke (obecnie Chief 360W DF) bawie sie w 'druga strone' - obnizam napiecie na procu i wychodzi na to, ze nic nie daje ustawienie napiecia niezej niz 1,1V (smartguardian caly czas pokazuje 1,05V) - sprawdzal to ktos?

 

proc to Venice 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosu to jest znany i opisany problem, w zasadzie tylko utrudnia a nie uniemożliwia zapisywanie więc da się przeżyć. Co do CPU-Z też mam czasem podobne „jazdy” np. -1.000v na CPU ;] Zaś „obecność” szczypiec albo zależy od partii albo w pewnym miejscu po prostu ktoś sobie przywłaszczył pewną ich ilość i wmawiał że ich nie było…

1521165[/snapback]

U mnie tez zdazaja sie bledy w CPU-Z ze zle podaje vcore i taktowaie pamieci (lub nie podaje) ale dzieje sie to wtedy gdy odpalam nastepny program zbyt szybko (trzeba poczekac aby odpalilo sie i zaladuje pierwsze CPU-Z i potem odpalamy nastepne).

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc w biosie zmieniałem stopniowo aż doszedłem do 1.55V  :mur: i co się okazuje, napięcie które odczytuje speedfan, cpu-z i inne tego typu programy podskoczyło zaledwie o 0.03V

>>>Dobrze, że miernikim nie mierzysz bo byś przypuszczalnie spańkował :)

 

No i proc też się nie ustabilizował :/. A i nie mówcie że to zasilacz bo reszta napięć jest prawie idealna.

>>>Tak na moje oko to nie proc Ci działa niestabilnie tylko RAM. Obniż dzialnik na RAM do 166, albo niżej i wtedy zobacz co się będzi działo.

 

Czy ktoś z Was miał taki problem na DFI ?

>>>Wszyscy - CPU-Z, SG czy inne programy zaniżają napięcia podawana przez BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram leci teraz na dzielniku 1/2 :(. Przy 1.33/2 już kompa się nie botuje z fsb 300 tylko max 290 :/ co też sie wydaje dziwne bo mam pamięci 400Mhz LOL. Ten Athlon chyba nie lubi moich pamiątek.

 

No dobra niby Speedfan zaniża odczyt, ale czemu temperatura zarówno w biosie jak i w speedfanie jest prawie taka sama jak przy standardowym Vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp w normie, nie wiem o co chodzi przecież A64 się nie grzeje aż tak na „zaledwie” 2,7GHz. A podniesienie napięcia dla procesora aż o tyle wartości i nie uzyskanie dalej stabilności to ewidentnie na ram wskazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha będę musiał od kogoś pożyczyć memki :D to wtedy wyjaśni się.

 

Edit:

Ale żeczywiście coś jest nie tak bo jak wrzucam na 290x9 to Prime też mi nie przechodzi. Co już jest jakąś anomalią :/ żeby procesor był nie stabilmy na 2.6, a spokojnie wchodził na 2.7 przy standard Vcore i przy normalnej pracy wszystko jest ok. jedynie w testach wywala.

Edytowane przez Spawacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

czy wyklarowala sie sprawa na jakim biosie najlepiej pracuja np. hyperx'y na TCCD? narazie uzywam 615 - chyba ostatni final.

 

wybaczcie jesli to gdzies padlo na ktorejs ze 120 stron.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

Oj bylo i to nie raz. Mnie oraz nie tylko mnie TCCD swietnie biegaja na 510-2.

1522425[/snapback]

thx, a xxx-2 nie sa pod bh-5 optymalizowane?

 

zastanawialem sie tez czy ktos juz testowal te nowsze 6xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx, a xxx-2 nie sa pod bh-5 optymalizowane?

 

zastanawialem sie tez czy ktos juz testowal te nowsze 6xx

1522515[/snapback]

Tyle razy już było, że są, ale o dziwo się bardzo dobrze na nich zachowują TCCD, szczególnie g.skille (w/g xs)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1522629[/snapback]

Widziałem już to, ale imo tak samo jak w wersji nF3 939 beznadziejnie umieszczony socket na proca... Przy próbie zamontowania większego coolera będzie masakra z kablami od zasiłki i napędów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...