Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni topikowcy czy moglibyście pomóc, coś zasugerować ?? Czy mam wszystko w cholere wysłać do serwisu (czego pragnę uniknąć)??

1521787[/snapback]

Ustaw w biosie command rate z auto na disable (w ustawieniach pamieci). Ja mam geile i niestety mimo ze na auto wybierane jest 1T to memki sypia bledami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w biosie command rate z auto na disable (w ustawieniach pamieci). Ja mam geile i niestety mimo ze na auto wybierane jest 1T to memki sypia bledami :(

1522727[/snapback]

Mimo, ze 1T? Przecież 1T jest ostrzejsze od 2T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak ma się sprawa obsadzenia:

2x512 BH-6

2x512 TCCD

Razem 2048

 

:? oprócz 2t sa jakieś przeciwwskazania?

EDIT:

http://private.coldgame.de/Sorcerer/2048%2...-2-5%20dual.JPG

nie jest źle, ciągniemy dalej :)

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam małe pytanie prawde mowiac dlatego ze nie chce mi sie czytac tych 120 stron... czy płyta jak w temacie ma jakies przekłamiana temp? zastanawiam sie nad przejsciem na PCI-E a na mojej neo2 strzsznie mnie to "wpienia". i jaka wersje polecacie Ultra czy SLI-D? Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czeeeść. Topic duży, wiec pls nie krzyczcie ze zamiast szukać tej małej rzeczy zapytam wprost.

 

Mój wyjec, którego przygarnołem razem z płytą spał sobie zimowym snem cichutko pomrukując przez sen, ale zima sie skonczyła i wyjec zaczyna wyć. Ciepło sie zrobiło wiec sie przebudził i wyje jak taka syrena przeciwlotnicza. Szczegolnie gdy wyjca zamkne w budzie, bo normalnie sobie wyje cichutko przy otwartej, ale jak zamkne to sie normalnie jazgot zaczyna.

 

Wiem, ze wyjca moża zamienić na niebieskiego lub złotego pluszaka o nazwie zalman. Ale chodzi o to, ze mam karte GF6800GT na PCIEx i coś mi sie zdaje, ze nie zmieści się.

 

Pytanie. Czy zmieszcze zalmana na płyte razem z PCIex 6800 GT? jesli tak, to ile bede musiał zebów wyciąc a jesli bede musiał dużo, to o ile spadną mozliwości odprowadzenia ciepla i czy nie bedzie to niebezpieczne?

 

Jesli nie zamontuje zalmana, to co innego mi poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

 

 

1. Wsadzasz grafikę w dolny slot...

 

lub

 

2. Wycinasz kawał zalmana

 

Jak będzie mu za gorąco to możesz jakiś wiatraczek dać , nic nie będzie tak rzezić jak ten od DFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//EDIT - jakby kto szukal rozwiazania tego samego problemu ktory ja mialem

 

Fakt faktem topic o DFI wiec chyba dobre miejsce zeby zamiescic wyniki "dochodzenia" ;]. Tylko nie bijcie :lol:.

 

Uzytkownicy NVIDIA Firewall moga zetknac sie z nastepujacym problemem przy odpalonym eMulu.

 

bluescreen;

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

w pliku NVtcp.sys

 

Jest to blad w oprogramowaniu firewalla, podobno nVidia ma to poprawic przy kolejnej wersji sterownikow dla chipsetu.

 

//EDIT2 - mini test

Na firewallu nvidii transfer na eMulu 6KB/s

Po wylaczeniu nvidii i wlaczeniu firewalla kochanego billa tresfer momentalnie rosnie do 13KB/s

[2 przykladowe obrazy cd :D]

Edytowane przez Kokoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porzuciwszy nadzieje na ustabilizowanie RAMu na 280 przy 2,5-3-3-6 postanowiłem zmierzyć się z 300 :) Niestety od sukcesu dzialą mnie dwie małe literki PI :? Ale do rzeczy:

System: A64 Venice @2700 (9x300) 1,36V; 2x512 A-Data DRR600; Ultra-D; Tagan 420W

Wszystko lekko dowoltowane: szyna 1,3 chipset 1,6 RAM 2,8 HTT X3

Ustawienia pamięci:

200-e-2,5-4-6-3-7-14-2-2-2-2-4708-1-e +255-8-2-8-fast-5-a-e-16-7-d

(co ciekawe na takich ustawieniach jadę od 280 zwiększyłem tylko napięcie i drive strength z 7 na 8) BIOS 618-2

Na takich ustawieniach przechodzi GM, ładuje się Winda robi SP2004 small i large (na razie tylko po godzince próbowałem - ale dziś pojadę tak po 6h large i blend) i ... a no właśnie z SPi są cyrki. Potrafi przjśc 1M albo i nie. Czysta loteria - jak już wywali "not exact in round" to już nie startuje nawet 16k - trzeba Pi uruchomić ponownie i jest OK liczy do 1M - 16M wywala.

Czego ja nie próbowałem puszczałem proca na 8x300 i 6x300, różne Tref'y, przelaciałem po wszystkich BIOS'ach od 310p do 623-3, popuszczałem timingi (w desperacji nawet 2,5-4-8-4-13-15-3-3-2-3-4708-1-e a-0-8-2-9-fast-6-a-e-16-7-d) i zawsze jest tak samo 1M robi albo i nie. Nie próbowałem jeszcze tylko 3V na pamięć i CL3 ale tych ustawień akurat nie chcę.

Jedyne co mi przychodzi na myśli to pokombinować z dzialnikami jeszce i spróbować to 300 nie przy dzielniku 200 a 183 lub 166

Definitywnie jednak potrzebuję jakiegoś świeżego spojrzenia na problem.

Edytowane przez RoZy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PI to zawsze po błędzie należy je „zresetować” inaczej nawet jak by komp był „rock stable” i tak będą błędy, jeszcze inni polecają skasować pliki z danymi które PI liczy przed następną próbą. Co do div180 to pierwsze za co musisz się zabrać podczas „przenoszenia” tymingów z div200 na div180 to pobawić się „Max Async Letancy” i „Read Preamble”. Hym ale z drugiej strony jak GM przechodzi bez błędów to dziwne że PI się wywala, PI jest bardzo wrażliwe na błędy mem no ale przecież nie tak bardzo jak GM może zapuści z kilka pętli GM dla pewności, no i proca przetestuj też dokładnie w SP2004 bo 1h to mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie to mnie nalbardziej zdziwiło, że GM robi (kilaka razy na różnych Tref przeszedł a na tych co nie przeszedł to wywalał 1-3 błedy - wydaje się więc że jest to dość stabilne dla pamięci ustawienie) Zobaczymy jak się zachowa jak mu nie Quicka a Normal test zapuszczę.

Proc to selekt od PITera - na razie chłodzę go BOXem - ale temperatur nie łapie wyższych nić 50 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym ja ci powiem jedno mój procesor strasznie nie lubi temp powyżej 47stC i jak ją przekroczy to się potorfi wywalić na najprostszych „zadaniach” niezależnie czy jest 2,7G czy 2,9G po testuj kilka h w SP2004 SmalFFT może to coś da, bo kurde dziwny przypadek… Choć nie ty jedne masz problemy z tymi A-DATAmi (o ile to ich wina) z tego co pamiętam to Hanu też się nieźle z nimi napocił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten, tego... to nie jest zdjecie mojego chipsetu (choc najprawdopodobniej niedlugo bedzie to, tak wlasnie wygladac u mnie). Znalazłem to na XS.

Tylko trudno powiedziec jak bedzie z kompatybilnościa przy kartach serii 6800 i 7800 nVidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jaka cholere Wy takie cuda wyprawiacie? Przeciez mozna grafe w dolny slot i po sprawie  :)

1524451[/snapback]

No jak to??!! Przeciez jak sie czegos nie zmieni co mozna zmienic to szlag trafia:D A tak serio to w slocie dolnym jest x16 a wiec ma sie o 0,0003543243 3dmarka mniej!! A to niedopuszczalne.

 

A wiecie ,ze dzis sie obronilem i moze do mnie mowic MARGRABIO:D - to tak malutenki offtopic:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz tak:

 

Dołączona grafika

 

Na pamieci 3,1v. Szyna HTT 285 div.166. Wyżej nie chce iść.

Nawet jak dam 3.2v (wiecej nie moge na razie dac, gdyz mam zasilacz 20 pin, a gdzies bylo napisane, zeby nie uzywac napięć powyżej 3,3 v na zasilaczu 20 pin), to nie bootuje juz na HTT 290.

Jakieś sugestie, zeby to ruszylo na HTT 300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to??!! Przeciez jak sie czegos nie zmieni co mozna zmienic to szlag trafia:D A tak serio to w slocie dolnym jest x16 a wiec ma sie o 0,0003543243 3dmarka mniej!! A to niedopuszczalne.

 

A wiecie ,ze dzis sie obronilem i moze do mnie mowic MARGRABIO:D - to tak malutenki offtopic:D

1524513[/snapback]

gratulacje MARGRABIO :D

 

wydajność przede wszystkim :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz tak:

 

1524707[/snapback]

Hmm... Spróbuj moich ustawień.

 

A tak BTW. To zgadnij na jakim zasilaczu zrobiłem wynik w 3DM2k? :) Zgadłeś... Na Chieftecu 420W 20pin + 3.53v na pamięciach... ;) Wbrew pozorom stary Chieftec daje bardzo stabilne napięcie +12v i 5v... Nie bój japy i zmieniaj zworkę na +5v, naprawdę NIC się złego nie stanie! A to, że padł jeden z moich Winbondów CH5 albo BH5 ([ciach!] wie, jakie to były kostki) to raczej wina była zbyt wysokiego napięcia jakie dałem pamięciom 0.13n ... czyli 3.9v. Bez chłodzenia tychże. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z zasilaczem 20 pin (+przejsciowka 24) eksperymentował już z napięciem powyzej 3,3v na pamięci?

1525039[/snapback]

Ja. :D Bez żadnej przejściówki. I działa to to tak samo stabilnie, jak na moim obecnym Be Quiet 470W. Dawaj ognia... najwyżej coś spalisz. :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja. :D Bez żadnej przejściówki. I działa to to tak samo stabilnie, jak na moim obecnym Be Quiet 470W. Dawaj ognia... najwyżej coś spalisz. :twisted2:

1525054[/snapback]

Hehe...

W sumie ...raz się żyje ;)

Ale to dopiero pojutrze, bo dziś już nie mam siły, a jutro jadę do Poznania na Mistrzostwa Polski na 1/4 mili :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość CuBa

Eh.. teraz tak czytam ze na Zalmanku na NB spada jeszcze temperatura tak się patrze na moje miejsce i widze dosłownie wszystko zasłonięte przez 6600GT i AC6r.2 .... Brak mi słów ... Szkoda ze nie chłodzenie z heat pipe ;) Chyba musze takie coś zamontować bo innego wyjścia nie widze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Jezeli ktos jest zainteresowany, to pojawil sie nowy BIOS.

 

702, jak zwykle w trzech wariantach. Jest to ALPHA, wiec nie w pelni jeszcze przetestowana. Jazk zwykle, flaszowanie na wlasna odpowiedzialnosc :lol:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=67540

 

Z glownych zmian najwazniejsze to:

 

- dwa nowe dzielniki pamieci (233 i 250) do wykorzystania z prockami Rev. E. W zaleznosci od procka i wybranego mnoznika, niektore z nowych dzielnikow moga byc niedostepne.

- dram response time SLOW.

- memtest 1.60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z zasilaczem 20 pin (+przejsciowka 24) eksperymentował już z napięciem powyzej 3,3v na pamięci?

1525039[/snapback]

 

Ja tak eksperymentuje już drugi tydzień ;) Enermax 480W 20pin + przejsciówka z kompletu i narazie wszystko jest wporządku.

 

 

@ bachus

 

Z Jak masz jakieś wtyki u autora to moze by zaaplikował jakiś dzielnik pomiędzy 150 a 166 przydało by sie dla ludzi ze słabszymi Winbondami i mocnymi prockami :)

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nowe dzielniki fajnie, choć ja osobiście wolałbym coś pomiędzy div180 a div166, no ale dobre i div230 oraz div250 tylko jak to jest większe niż 1:1 to już chyba mnożnik a nie dzielnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w tym topicu co io irdzie i nie było. Chodzi mi o urzadzenie podczerwieni. Czy na tej płycie jest coś takiego, bo jest wspomniane w manualu.

 

*EDIT*

 

Docvzytałem w tego wiekszego manuala ze strony dfi, ze podłaczenie jest przy drugim slocie pci-e x16, ale skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> kabel i ile ewentualnie kosztuje?

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w tym topicu co io irdzie i nie było. Chodzi mi o urzadzenie podczerwieni. Czy na tej płycie jest coś takiego, bo jest wspomniane w manualu.

 

*EDIT*

 

Docvzytałem w tego wiekszego manuala ze strony dfi, ze podłaczenie jest przy drugim slocie pci-e x16, ale skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> kabel i ile ewentualnie kosztuje?

1525582[/snapback]

Na allegro? W serwisie/komisie GSM? W elektronicznym? No nie rozśmieszajcie mnie z takimi pytaniami gdzie kupić irdę :/ A jak nie to przez USB, ale na to trzeba wydać więcej kasy, bo te z allegro tanie są żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...