Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

No więc szybciutki test trzech biosów czyli co umieją na div180 i Vddr=3,4v. Wszystkie biosy są niby pod BH-X/UTT a testowałem je oczywiście na swojej mobo z moimi BH-5. Pokazane na screenach wartości to max stable w GoldMemory v6.64 ustawienie na wspomnianym już napięciu i dzielniku.

 

0207BHCH.BIN

Dołączona grafika

 

N4D704-2.BIN

Dołączona grafika

 

N4D510-XCEL2-LL.BIN

Dołączona grafika

 

Komentarz wydaję się zbędny jeśli chodzi o to który bios „wygrał”. Uprzedzając pytania czemu każdy bios ma inne alpha tłumaczę iż po prostu na innych nie chiał się botować.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc szybciutki test trzech biosów czyli co umieją na div180 i Vddr=3,4v. Wszystkie biosy są niby pod BH-X/UTT a testowałem je oczywiście na swojej mobo z moimi BH-5. Pokazane na screenach wartości to max stable w GoldMemory v6.64 ustawienie na wspomnianym już napięciu i dzielniku.

 

Komentarz wydaję się zbędny jeśli chodzi o to który bios „wygrał”. Uprzedzając pytania czemu każdy bios ma inne alpha tłumaczę iż po prostu na innych nie chiał się botować.

1529554[/snapback]

 

wielkie dzieki Mardok to pomoglo

 

Merlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na N4D704-1 moje A-Daty 566 już nie maja problemu z wejściem do win-zgrozy z div180 i HTT powyżej 310.W dodatku w końcu sie skalują z napieciem , m-dzy 2,6 Vmem a 2,9 jest róznica ( no chyba że memTest 1,6 jest bardziej dopracowany).

.......obiecujący biosik ;-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprawdzic teoretycznie moge, tyle, ze w domu juz bywam nieczesto:/ I teraz: albo przestawie zwory na X16, albo wywale dzwiekowke i bede lecial na tym realtecu i karta wroci do dolnego slotu. BTW: wyzej nie napisalem, ze z obecnym ustwieniem nie moge dobrze krecic core grafy bo nastepuje zwis (zupelnie jakby braklo napiecia) w 3dm2k1, a wszedzie indziej jest stabilnie. Wez tu zrozum te plyte:)

1529482[/snapback]

No i sprawdzilem i trzeba bylo przelozyc zworki tylko. Swoja droga dziwne to troche, ze na gornym slocie sa takie problemy na PCIe X8. Karta znowu daje sie podkrecic i 3dm2k1 przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na N4D704-1 moje A-Daty 566 już nie maja problemu z wejściem do win-zgrozy z div180 i HTT powyżej 310.W dodatku w końcu sie skalują z napieciem , m-dzy 2,6 Vmem a 2,9 jest róznica ( no chyba że memTest 1,6 jest bardziej dopracowany).

.......obiecujący biosik ;-)

1530068[/snapback]

704-1 powiadasz :D Cóż, trzeba sprawdzić.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast jedno zastanawia, zrobili świetny bios 414-2 potem mod XCEL2-LL pod Winbonda i wszystko super ale każdy kolejny już specjalnie dopracowany pod BH-x/UTT jest znacznie gorszy, ram nawet nie chce bootować na tak ostrych alpcha jak na biosach wymienionych wyżej co za tym idzie trzeba je luzować i wydajność idzie w dół do tego max MHz są o wiele mniejsze a ustawienia AUTO tak luźne (czytaj: mało wydajne) że można by pomyśleć że to są ustawienia dla TCCD z MHz grubo ponad 300. Zamiast dopracowywać sprawdzone już biosy to robią nowe i średnio to im wychodzi. No nic nie przetestowałem jeszcze wszystkich ale jak na razie nie widzę żadnej poprawy na lesze tylko że jest coraz gorzej. Eh przynajmniej jak czytam to chłopaki do TCCD dostali jakiś fajny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acd:

A masz podlaczone zasilanie z molexa ? To dodatkowe zasilanie do SLI, wiec moze doklny slot jest zasilany z tego wlasnie gniazda

1530437[/snapback]

Dolny slot zasialny jest tak samo jak gorny. Ten molex podobo przydaje sie gdy karty sa w sli. Tkaze podobno troszenke poprawia sie rail od 12V ... Tak czy inaczej moj "problem" jest rozwiazany,a moral z niego taki: nie wkladac karty w gorny slot gdy zworki na plycie ustawione sa na PCIe X8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast jedno zastanawia, zrobili świetny bios 414-2 potem mod XCEL2-LL pod Winbonda i wszystko super ale każdy kolejny już specjalnie dopracowany pod BH-x/UTT jest znacznie gorszy, ram nawet nie chce bootować na tak ostrych alpcha jak na biosach wymienionych wyżej co za tym idzie trzeba je luzować i wydajność idzie w dół do tego max MHz są o wiele mniejsze a ustawienia AUTO tak luźne (czytaj: mało wydajne) że można by pomyśleć że to są ustawienia dla TCCD z MHz grubo ponad 300. Zamiast dopracowywać sprawdzone już biosy to robią nowe i średnio to im wychodzi. No nic nie przetestowałem jeszcze wszystkich ale jak na razie nie widzę żadnej poprawy na lesze tylko że jest coraz gorzej. Eh przynajmniej jak czytam to chłopaki do TCCD dostali jakiś fajny bios.

1530788[/snapback]

na jakim ty biose jestes najszypciejszy mogl bys zrobic szybki test jak ugury dodatkowo zebym mial troche poruwnania

 

jak jest 510-2 , 414-2

 

Merlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ by -=Merlin=-:

 

Sprawa jest taka że XCEL2 jest troszkę wydajniejszy a na 414-2 mogę zrobić większe MHz. Właśnie na 414-2 mogłem wejść do windy z 302MHz na ramie to niestety nie przejdzie na XCEL2 ale za to na MHz jakie używam na co dzień (okolice 270MHz) XCEL2 sprawdza się lepiej dzięki kilku MB/s wydajności „gratis” w porównaniu do 414-2. Jak zależy ci na dokładniejszym porównaniu mogę coś z tym powalczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast jedno zastanawia, zrobili świetny bios 414-2 potem mod XCEL2-LL pod Winbonda i wszystko super ale każdy kolejny już specjalnie dopracowany pod BH-x/UTT jest znacznie gorszy, ram nawet nie chce bootować na tak ostrych alpcha jak na biosach wymienionych wyżej co za tym idzie trzeba je luzować i wydajność idzie w dół do tego max MHz są o wiele mniejsze a ustawienia AUTO tak luźne (czytaj: mało wydajne) że można by pomyśleć że to są ustawienia dla TCCD z MHz grubo ponad 300. Zamiast dopracowywać sprawdzone już biosy to robią nowe i średnio to im wychodzi. No nic nie przetestowałem jeszcze wszystkich ale jak na razie nie widzę żadnej poprawy na lesze tylko że jest coraz gorzej. Eh przynajmniej jak czytam to chłopaki do TCCD dostali jakiś fajny bios.

1530788[/snapback]

Widzisz Mardok, ale u mnie najlepiej pod mushkiny sprawuje sie bios 618-2, wiec bywa roznie z "naszymi" pamieciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

704-1 powiadasz  :D Cóż, trzeba sprawdzić.....

1530446[/snapback]

"podstawę" i alfy ustawiłem analogicznie jak w starszych Ver.i tu nie widać roznicy w MB/sec.Oblookaj 2 pozostałe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma wpływ na stabilność systemu temp. PWMIC oraz CHIPSET-u? Czy ktoś robił jakieś testy, gdzie jest górna granica temp.?

 

Może ktoś mi przypomnieć gdzie na mobo znajduje się czujnik PWMIC i jak go najlepiej chłodzić? U mnie mam na nim najwyższe temp. (stress do 52*C) i za bardzo sobie z nim nie mogę poradzić. :-/

 

Edit:

-----

Już znalazłem 102 strona - jest wszystko, dzięki.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWMIC jest tutaj...gdzie niebieski radiatorek Dołączona grafika

lub czerwona otoczka Dołączona grafika

 

Jak chlodzic? albo jakiś radiatorek, lub nawiew z jakiegos wiatraczka ktory jednoczesnie bedzie dmuchal na pamieci...lub radiatorek + wiatraczek

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paolowawa

Oj chyba nie... :wink:

 

Czujnik pokazujący temp. PWMIC znajduje się tutaj - taki żółty "cypek":

 

Dołączona grafika

 

a dokładniej, tutaj:

 

Dołączona grafika

 

To tak gwoli przypomnienia, bo z tego co widzę nie wszystko jest na 100% jasne...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze teraz to juz sam niewiem.... czytalem na jakims zagranicznym forum....ogladalem fotki....malo tego przykleilem tam radiatorek i puscilem noiseblockera 120x120 na 5v i temperatura u mnie spadla o ponad 12 stopni. bylo 50 jest 38

 

Wiec bardzo prosze aby mnie ktos uswiadomil bo albo zyje w niewiedzy ale chlodze cos czego niepowinienem :mur:

 

Edit:

znalazlem jeszcze jedno foto....to pochodzi z NF3 250GB ale widac ze element jest ten sam. wiec juz sie pogubilem. Jestes boxster pewny ze to napewno niejest to?

Dołączona grafika

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paolowawa

Skoro używasz coolera 120mm - stoi na Freezer-ze - to jego dolną częścią zawiewsz też na ten czujnik, w końcu to nie jest druga strona mobo, tylko jakieś 10cm pod tym chłodzonym przez Ciebie radiatorem.

Looknij na to... nieświadomie zawiewasz to co trzeba. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaz teraz jesli sie dobrze przyjzec na to foto ktore zamiescilem w edit poprzedniego mojego posta to obok tej czerwonej otoczki tez widac ten zółty pipek wiec to chyba jednak jest to. Przyznaje sie do bledu i prosze o lekki wymiar kary :oops:

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hipo:

 

Konkretnie to ciężko będzie powiedzieć bo ja mówię o ustawieniach że winda się bootuje a nie „rock stable”.

 

@ zaba26:

 

Tego biosu co piszesz to nie sprawdzałem jeszcze za dużo tego na raz jest a czasu brak, wiec nie wiem jak bu się spisywał u mnie.

 

EDIT:

 

Przetestowałem na szybko jeszcze Biosy z serii 6xx-2 czyli:

 

N4D618-2.BIN

Dołączona grafika

 

N4D632-2.BIN

Dołączona grafika

 

Jak widać zarówna różnica miedzy tymi biosami, no przynajmniej na moich mem. Procedura testowa ta sama co ostatnio. Wyniki na pewno lepsze niż w poprzednich ale dalej nie to co 414-2 i XCEL2.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zonka Panowie i licze na Wasze podpowiedzi.

Sprawa się tyczy napięcia na RAM.

Otoż kiedy zworka jest w pozycji 1-2 i mam ustawione 3.2v na memki, to Memtest przechodzi spokojnie na 230Mhz, natomiast kiedy przeloże zworke w pozycje 2-3 (aby dac wieksze napiecie na ram) i ustawie 3.3v, lub nawet 3.4v to na tych 230MHz sypie błędami w Memteście.

To dopiero łamigłówka!

Dodam tylko, ze na pamieci wieje 120mm a na mosfet 80mm, wiec raczej wina temperatury odpada.

Co to może być do diabła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zonka Panowie i licze na Wasze podpowiedzi.

Sprawa się tyczy napięcia na RAM.

Otoż kiedy zworka jest w pozycji 1-2 i mam ustawione 3.2v na memki, to Memtest przechodzi spokojnie na 230Mhz, natomiast kiedy przeloże zworke w pozycje 2-3 (aby dac wieksze napiecie na ram) i ustawie 3.3v, lub nawet 3.4v to na tych 230MHz sypie błędami w Memteście.

To dopiero łamigłówka!

Dodam tylko, ze na pamieci wieje 120mm a na mosfet 80mm, wiec raczej wina temperatury odpada.

Co to może być do diabła?

1531681[/snapback]

No wlasnie to ze za duzo V jest. To samo na TCCD jest-jak za duzo pradu to bledami sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład niestabilnośći przy zasilaniu z 5V, właśnie w takich przypadkach zaleca sie użycie tricku z 3,3 rail

1531765[/snapback]

Dokładnie, u mnie dopiero po zastosowaniu tricku nie mam problemu z pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład niestabilnośći przy zasilaniu z 5V, właśnie w takich przypadkach zaleca sie użycie tricku z 3,3 rail

1531765[/snapback]

A tyle razy patrzyłem na ten trick ;)

Dzięki Hipo. Teraz jest jak należy.

Pytanie tylko takie, jakie napiecia mozna dawac, przy tym tricku, normalnie do 4 v mozna ciagnać? Czy tylko do wartości jaka "plynie" na linii 3,3v?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem jak masz 3.3V z reila to jak myslisz ile max mozesz dac na memki ??

czasem zastanawiam sie gdzie niktorzy maja glowy ... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dem

Mozliwe ze twoje bh-5 nie toleruja wiekszego napiecia niz 3.3

Moje bh-6 np nie dzialaja poprawienie przy napieciu wiekszym niz 3.7.

Z drugiej strony na 3.3 z 4V ez sypie...sma nie wiem

Ja klopotow nie mam, wielu innych tez nie.

To ze plytk LPi z nf4 maja "dusze" to juz wiadomo, wiec wszystko jest mozliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,3 rail czyli dostajemy na pamieci zasilanie bezpośrednio napiecie z liniii 3,3V i nie reguluje sie nic, można sobie zasiłke zmodować i ciągnać 3,3 w góre, wtedy automatycznie rosne vdimm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...