Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem sobie do testów BH-6 kostkę fajnie biegała ale od 3,4v w górę sypała błędami jak szalona nie zależnie od taktowania, widocznie niektóre kości nie lubią za dużego Vddr. A tak na marginesie dem ty masz zasilacz 20pin tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

Tak. 20 pin.

 

@Hipo

Tak właśnie myślałem, że idzie napiecie równe napięciu linii 3,3v, ale wolałem się upewnić. Czyli obojętnie co teraz ustawie w biosie ( a mam 3,3v), to i tak idzie mi na pamieci 3,42v (tyle mam na linii 3,3)?

 

A SmartGuardian pokazuje tak:

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dem:

 

Na XS strasznie narzekają za napięcie z linii 5v z zasilaczem 20pin, jednym chodzi innym nie może w tym tkwi przyczyna.

 

BTW:

 

33171pk

 

in 2k1 ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o szybka rade: Ktore pamieci lepsze pod nasza plytke: Astak czy A-data or moze G.skill . Wszystkie na TCCD i wszystkie pc4800

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dem:

 

Na XS strasznie narzekają za napięcie z linii 5v z zasilaczem 20pin, jednym chodzi innym nie może w tym tkwi przyczyna. 

Ja używam 20pin + przejsciówka i nie mam problemów (odpukać) :D

 

 

BTW:

 

1532669[/snapback]

Lepiej sie przyznaj ile lodu użyłeś żeby procek przeżył to :D Gratulacje

 

 

 

@acd

 

GSkill

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hipo

 

A mozesz jakos to uzasadnic? W ogole to czy mozesz mi ustalic ich kolejnosc ? Ktora pierwsza, ktora druga a ktora ostatnia.

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc co ludzie wyciągają na G.Skillach to bym brał właśnie te :)

 

BTW znalazłem stabilny (tzn 16M i 32M bo SP nie miałem czasu jeszcze sprawdzic) konfig dla mojego ramu. Co prawda nie jestem z niego zadowolony, bo musiałem Trcd ustawic na 5 :-| Teraz więc wygląda to ta tak:

200-e-2,5-5-6-3-7-14-2-3-2-4-3072-e a-0-8-2-9-fast-7-16-e-16-7-d

BIOS 704-1

Jeszcze spróbuje je miejscami zamienieć bo mi ta 5 dokucza bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hipo

 

A mozesz jakos to uzasadnic? W ogole to czy mozesz mi ustalic ich kolejnosc ? Ktora pierwsza, ktora druga a ktora ostatnia.

1532789[/snapback]

TCCD socket 754 Roundup

G.Skill PC3200-PC4400 Memory tested on A64 S939

G.Skill DDR600 Memory Review: Versatility redefined

oraz poczytaj ten topic to zrozumiesz czemu Gskill

TCCD DDR600+ DFI nF4 Ultra/SLI guide

 

@Mardock --> pozazdroscic wyniku imponujacy robi wrazenie

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: na pierwszej stronie sa linki jak zmierzyc napiecia na procku i pamieciach, ale mi ładuja sie szare kwadraciki. Ma ktpos działajacve linki?

 

btw: VerB własnie dostałem pamiatki, ale cos słabo sie kreca, moj chietec coś chyba waruiuje i chce zobaczyc czy miernikiem bedzie tak samo ;)

 

pzdr

 

ps. VerB: papieru toaletowego nie załowałes zeby te memki zapakowac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hipo:

Dlatego napisałem że jednym chodzi/działa a inni narzekają, co do lodu to powiem tylko tyle: dużo ;)

 

@paolowawa:

 

Dzięki ale Mardok nie „Mardock”.

 

EDIT:

 

Małe ciekawostka czyli Temp zaraz po testach i powróceniu do ustawień na co dzień ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj ktoś z okolic Ostrowa Wielkopolskiego, kto posiada DFI i 24 pinowy zasilacz?

Chodzi o sprawdzenie moich 2x512 BH5 powyżej 3,3v na 24 pinowym zasilaczu.

Prosze pisac na PW.

Pozdr.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe ciekawostka czyli Temp zaraz po testach i powróceniu do ustawień na co dzień ;)

 

Dołączona grafika

1532888[/snapback]

Bardzo fajna temp :lol: u mnie 3DMark01 przechodzi na 2970MHz, ale powyzej juz chyba nie(musze sprawdzic), wiec zapytam: lod(kostki) wrzucasz do rezerwuaru, ale najpierw caly uklad oprozniasz z wody czy jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: czy wie ktoś jak sprawdzic napiecie na procku i ramie miernikiem?

 

pzdr

1532988[/snapback]

jest w faq, ale zdjęcia cos nie działają :mad: więc ci podam :)

 

vcore

 

http://img295.imageshack.us/my.php?image=v...point3nw4br.png

 

vmem

 

http://img238.imageshack.us/my.php?image=vmempoint7fa5iu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: na pierwszej stronie sa linki jak zmierzyc napiecia na procku i pamieciach, ale mi ładuja sie szare kwadraciki. Ma ktpos działajacve linki?

1532880[/snapback]

@nierealny: no pisałem ze nie działaja ;] zaraz sprawdze, i dzieki za pomoc ;]

 

@paolowawa: dzieki za link do chipsetu ;)

 

pzdr

 

*EDIT*

 

Zmierzyłem i sie okazuje, że..... wsdzystko jest idelanie jak powinno :D na ramie 3.08 (ustawione 3,0, ale DFI zawyzza podobno ;) a na procku 1,45 (ustawione 1,45, a w biosie i programach 1,41 :lol: )

 

pzdr

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zrobilem z mojej ultra-d @ SLI , wsadzilem dwie karty 6600GT jedna sparkla druga gigabyta , nie wiem teraz czy mam instalowac stery jakies dodatkowe czy jak , o sli to ja wiem tyle ze sa dwie karty i juz ...

prosze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba jakieś szajsy do SLI aktywować w biosie w pierwszej kolejności, rozumie ze grafy polączone mostkiem i zworeczki przełożone, poza tym chyba w sterach ustawia sie SLI mode, zdaje mi sie ze takie cos widziałem

 

Pytanko, działa wam IRDA podłączona do płyty ? mam biosik XCELL2 i w biosie włączona IRDA a nie widzi mi odbiornika system wogóle :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie dual 6600GT jest enable , ale w sterach pisze ze jedna karta jakby byla niecertyfikowana pod SLI , ale to jest pic na wode bo na stronie NVidii obie karty widnieja jako certyfikowane pod SLI , obie karty maja tego samego biosa , stery do NF4 reinstalnolem , do grafik takze ... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie dual 6600GT jest enable , ale w sterach pisze ze jedna karta jakby byla niecertyfikowana pod SLI , ale to jest pic na wode bo na stronie NVidii obie karty widnieja jako certyfikowane pod SLI , obie karty maja tego samego biosa , stery do NF4 reinstalnolem , do grafik takze ... ehhh

1533346[/snapback]

...czyli koopa...jaki rev. mobo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A02 , bez zajakniecia sie zmodowala , 20 minut z suszarka w reku i SLI gotowe

1533378[/snapback]

Musiałeś drapać izolację? I czym połączyłeś mostek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dem

nic nie drapalem , kropelka electonu 40ac i 20 minut suszarki i gotowe , SLI dziala !!!!!!!!!! opcja Dual 6600GT odnosi sie do grfiki Gigabyta tej 3D1 co ma 2x6600GT na jednym PCB , testy wydajnosci jutro bo spdam zaraz do pracy na noc , niech moc bedzie z wami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...