Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@dem:

 

Hym to może bios ten nie służy twoim mem albo „przegiąłeś” z jakimś timingiem. Wiem że na niektórych bisach niby pod BH-5 moje mem potrzebowały 3,4v aby w ogóle się włączyć na 225MHz !

 

@Hipo:

 

Jak by ktoś wiedział pewnie by ci już dawno odpisał, ja w ogóle irda nie mam więc ci nie mam jak pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie dzieje tylko podczas pierwszego wlaczenia kompa, jak zrobie reset to idzie dobrze.

Dziwi mnie to, bo wczesniej tego problemu nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to te tymingi muszą dawać cholernie dużo bo zaba26 ma gafę puszczoną na 600/615 (zgodnie z jego opisem) a ja „jedynie” na 594/584. Ale w końcu cholera wie jak ten 2k1 te pk liczy ;)

1534642[/snapback]

Tez jestem takiego zdania, ze tymingi bardzo cholernie wplywaja na liczenie w 2k1,niestety z moich pamieci z tymingow juz wiecej nie wyciagne :mur:, wiec musze sie zadowolic takimi tymingami:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś podnieść V dla mem ?

1534683[/snapback]

NIe, ale wczesniej na 2,6v wsio grało. Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, dziala wam IRDA podlaczona do plyty ? mam biosik XCELL2 i w biosie wlaczona IRDA a nie widzi mi odbiornika system wogole :|

1533322[/snapback]

tez mam irde wpieta w plyte ale odkad wrzucilem biosa xcell2 i walcze z pamieciami to nie sprawdzalem czy irda dziala, sprawdze ja dzisiaj po 20. Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dem --> umnie podobnie w tym miejscu pojawial sie ten sam blad jak przecholowalem z pamiatkami albo dalem zle napiecie....komp sie botowal do tego momentu .....potem walił spiocha. Sproboj clear cmos albo wgraj inny biosik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok:

 

Widze ze sa podobne, ale te nieszczesne TRCD no i TRFC masz na 13 a ja juz na 16 <_<, i jakbys mogl sprawdzic np w superpi, czy TRFC jak jest miedzy 13 a 16 czy jest duzy spadek w wydajnosci??

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na zaledwie SPI1M to różnica dość spora miedzy TRCD 2 a 3 zwłaszcza że wyniki były bardzo powtarzalne. Oczywiście każde ustawienie w biosie i reboot systemu co każdy test.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Co prawda to jest na div180 a nie div166 ale różnice powinny być podobne na każdym dzielniku.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

Ja mam tylko taka techniczna sprawe co do tej tabeli z mozliwymi Vcore na DFI.

 

Jest np.:

 

1,508v | [1,450 + 104%]

 

a matematycznie powinno byc:

 

1,508v | [1,450 x 104%]

 

Taka mała sprawa, ale to pierwsze co zauwazyłem :lol: Może juz ktos to mowił, ale nie przypominam sobie.

 

Nie to zebym sie czepiał i nawet tak moze zostac, bo po co sie meczyc i zmieniac, ale tak na przyszłośc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok -> wyjales mi to z ust, chcialem napisac mu to samo

 

a pozatym mam takie jedno pytanko

 

Ktore opcj trzeba zaznaczyć aby udal sie flash biosu pod windowsem przez WinFlash

 

Update Option

--- Boot Block

--- DMI Block

 

CMOS Option

--- Clear CMOS

--- CMOS Default

 

Cos zaznaczac czy flashowac bez zaznaczania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam zaznaczone zawsze tylko „BootBlock” i działa wszystko jak należy a już nie raz flashowałem z pod windy (w zasadzie to zawsze). Chyba że bardzo chcesz skasować sobie ustawienia w biosie to dopiero zaznaczasz „Clear CMOS” i/lub „CMOS Default” choć ja nigdy tego nie używam bo nie chce mi się potem zaś ręcznie alpcha wpisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzies wyczytalem ze trzeba tak, ale widocznie kazda metoda jest dobra:

 

Dołączona grafika

 

@Mardok:

Widzisz jednak TRCD daje duzo :cry: , wiec musze popracowac na 2k1 poprzez procka :angry:

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem nowicjuszem w tym gronie ale z lekturki manuala pamiętam takie coś ze - nie wszystkie moduły IRDA będące w sprzedaży mają takie ułożenie pinów jak jest to zrobione na mobo - dlatego niektóre mogą niedziałać - i są dwa rozwiązania proste:

1)szukać irdy z takim ułożeniem kabelków jak jest to wyszczególnione w instrukcji

2)przerobić sobie wtyczkę tak żeby pasowała pod mobo

______________

 

mam rev AB0 ultra-d o którą wcześniej pytałem czy da się zmodować na SLI w tym temacie

tak wygląda u mnie chipset:

http://micek.no-ip.com/~jastrzab/unckle/000_0171.jpg

czyli mostki które cza połączyć są pokryte jakimś klejem który trzeba zdrapać,

ja jednak zmieniłem grafike z nvidii (miałem swoje powody) na ati x700pro i narazie SLI nie bedzie mi potrzebne, tak więc moda zrobie dopiero jak zaproszę kogoś z mocnym psu i 2x7800gtx na testy :D zapodaje to jednak bo wielu ludzi szuka o tym informacji i pojawiają sie pytania

i jeszcze do powyższego - ktoś pisał ze u niektóych pomimo zdapania tego kleju i połączenia mostków sięmobo nie moduje - prosiłbym o jakieś szczegóły...

-a i jeszcze jdno - widzę ze klejem są pokryte jeszcze dwa mostki u góry-do czego one służą? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi all mam pytanko co sie lepiej bedzie krecic

2x 1gb a-data 3200

czy

4x 512mb twinmosy cl2.5

na tej mobo?

1535444[/snapback]

a-data imho. Poza tym generalnie lepiej krecic 2x512 niz 4x512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...