Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@Biber:  560 zl w esc.pl to najtaniej gdzie da sie znalezc ta plyte? Patrzylem komputronik 600 zl, sirius 567.... ? :) Ktos zna moze tanszy sklep czy to juz min? :]

1550828[/snapback]

540 pcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te ehh to czemu? baka puściłeś?

nawet nie wiedziałem, ze infiniti nie jest dostepne, na ostatniej stronie czytałem, o jakies nowej, i dlatego sie pytam, mysklałem ze już jest.

1551633[/snapback]

Zajebiście śmieszny jesteś... Żałosne :? Jakbyś nie umiał czytać a widać, że przychodzi Ci to z wielką trudnością to w linku który podałem jest napisane na samym dole pierwszego postu:

Coming soon...

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhhh, problemow ciag dalszy :?

Mianowicie po zainstalowaniu systemu XP SP2 na LP Ultra-D mam problemy ze sciaganiem plikow. 80% rarow, execow, wliczajac nawet aktualizacje xp i nortona konczy sie niepowodzeniem - uszkodzone archiwa, niemoznosc zainstalowania update itp. Dysk SATA jest napewno ok, na starej plycie z podpisu nie ma takiego problemu. Korzystam z sieciowki NV, tej wyzej, ta na dole czyli marvella wogole wylaczylem w biosie. Sprzet nie podkrecony, na default. Sterowniki do chipsetu najnowse z nvidii, z 15 lipca wersja 6.66. Bios DFi rowniez najnowszy ze strony producenta. Wylaczanie firewalla nvidii nic nie pomaga. SMART w biosie dla HDD na disabled rowniez. Koncza mi sie pomysly, myslicie ze moze byc walnieta plyta, czy to raczej problem softwarowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki i nawet 2:

 

1) Widze po przeczytaniu kilkudziesięciu stron że narzekacie na wiatrak któy chłodzi chipiset (głośny i takie tam) i tu mam pytanie jak będe chciał robić o/c to musze zmienić na jakiś inny tylko nie wiem na jaki.

2) Nie całkiem to pytanie na ta grupe ale :huh: czy mój zasilacz TAGAN 380 jak będę kręcił ostro amd 64 i grafe itp. uciagnie ten sprzęt. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie nie wiem czemu moje pamieci ocz pc 2700 2x 512 mb nie chca isc na 200fsb ....

max w dualu jak podkrece 9x300 to musze dac dzielnik 100

moze cos zle robie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie nie wiem czemu moje pamieci ocz pc 2700 2x 512 mb nie chca isc na 200fsb ....

max w dualu jak podkrece 9x300 to musze dac dzielnik 100

moze cos zle robie ...

1552128[/snapback]

Ludzie czytajcie faq na 1 stronie :mur: np:

Dzielnik w górę = Max Async Letancy oraz Read Preamble w dół

Dzielnik w dół = Max Async Letancy oraz Read Preamble w górę(Sprawdzane przez Mardoka), a nie zasmiecacie forum bezsensownymi pytaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhhh, problemow ciag dalszy  :?

Mianowicie po zainstalowaniu systemu XP SP2 na LP Ultra-D mam problemy ze sciaganiem plikow. 80% rarow, execow, wliczajac nawet aktualizacje xp i nortona konczy sie niepowodzeniem - uszkodzone archiwa, niemoznosc zainstalowania update itp. Dysk SATA jest napewno ok, na starej plycie z podpisu nie ma takiego problemu. Korzystam z sieciowki NV, tej wyzej, ta na dole czyli marvella wogole wylaczylem w biosie. Sprzet nie podkrecony, na default. Sterowniki do chipsetu najnowse z nvidii, z 15 lipca wersja 6.66. Bios DFi rowniez najnowszy ze strony producenta. Wylaczanie firewalla nvidii nic nie pomaga. SMART w biosie dla HDD na disabled rowniez. Koncza mi sie pomysly, myslicie ze moze byc walnieta plyta, czy to raczej problem softwarowy?

1551943[/snapback]

odinstaluj sterowniki nvidia sw ide... ja mialem niezle problemy z nimi i dopiero powrot do standardowych microsoftu pomogl chociaz stracilem troche na wydajnosci dysku

Edytowane przez SotY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nurtujace mnie pytanie o plycie LanParty Ultra-D:jest na nForce 4Ultra wiec dlaczego ma dwa gniazda PCI EXPRESS x16. Czy w takim razie da sie jakos karty polaczyc w SLI? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z uzyskaniem przyzwoitego transferu na dysku SATA-II czy mógłby ktoś poratować dobrym słowem :) sterki zaintalowane z CD od mobo łącznie z SW i w HD Tach tylko 49,8MB/s  :(

1550512[/snapback]

http://img342.imageshack.us/img342/9387/dysk0kt.jpg

 

wystarczająco dobre słowo?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odinstaluj sterowniki nvidia sw ide... ja mialem niezle problemy z nimi i dopiero powrot do standardowych microsoftu pomogl chociaz stracilem troche na wydajnosci dysku

1552265[/snapback]

Wywalilem te najnowsze diabelskie 6.66 :-P i zainstalowalem te ze strony DFi czyli 6.53 - pelen pakiet, rowniez te sw ide i teraz wszystko dziala jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(przeczytalem do 70str. i mozg mi siada... mam nadzieje, ze tego juz nie bylo...)

 

Mam pytanie czy komus spalila sie ta plyta przez Sky Stara 2 ?

Sporo ludziskow teraz placze... ze sie plyty pala na NF4

Ja mam jakies 3 miechy i narazie LuuZ....

Na forum SkyStar 2 w topicu "http://skystar2.cnet.pl/forum/viewtopic.php?t=4979" ...ludziska mnie martwia tymi postami... :cry:

... no ale narazie widze.. - ze Asusy sie pala najbardziej <_<

... a poki co: rozlaki z plyta czy karta raczej bym nie przezyl .....

... wiec jak ktos cos wie to up dzięks

 

DFI - ZADZI !!! B)

 

>>>>>>>>Pozdro FoR ALL<<<<<<<<

(a szczegulnie dla Mardoka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odp. na chłodzenie NB:

DFI-STREET

 

lub jeszcze coś takiego

Dołączona grafika

 

albo takiego - Freezer-MOD; karta wchodzi między "piuropusze" - tylko jak to przymocować? hmm...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odinstaluj sterowniki nvidia sw ide... ja mialem niezle problemy z nimi i dopiero powrot do standardowych microsoftu pomogl chociaz stracilem troche na wydajnosci dysku

1552265[/snapback]

Zalecam ostrożność. U mnie po odinstalowaniu powyzszych nastąpiła ciężka zapaść Wingrozy i dwa dni walki o przywrócenie jej do stanu używalności bez konieczności ponownej instalacji. Nawet tryb awaryjny kończył się BSOD - pomogło dopiero system restore z płyty instalacyjnej.

 

@Boxter

Ten Freezer Mod wygląda "poważnie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odp. na chłodzenie NB:

albo takiego - Freezer-MOD; karta wchodzi między "piuropusze" - tylko jak to przymocować? hmm...

1552896[/snapback]

Nawiercić nowe otwory? Dorobic kątowniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko katownuczki dorobic

1553009[/snapback]

?? Jak dorobic te kontowniczki ?? Znaczy w ktorym miejsu dokladnie bo jakos wpasc o co chodzi... Narysuj w paincie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj go kupię i zamontuje  mogę jutro zdać mała relacje jak się sprawuje 

a w/w wentyl jest np. tu 1546176[/snapback]

No już siedzi, trochę czasu zajeło dopasowanie ale warto-trzeba poucinać wystające mocowania,i wypiłować szczerbinke na rezystorek.

Temp.sters max 42*C przy 3500obr.>orginalny dfi 52*C przy 5000obr

 

Jakość wykonania samego coolera średnia, na max obr.wyje niemiłosiernie tzn.jest głośniejszy od orginala i wpada w wibracje.

 

ps.zainteresowanym foty mogę przesłać na maila

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie z innej beczki .... mianowicie jezeli mam bude coolermastera WaveMaster i calkiem niezla wentylacje (2x80 przo 1x80 tyl) + wentyl V8 (120mm) wieje w strone tylnej 80-dziesiatki to czy i tak wymagany jest jakis nawiew na ramki + mosfet powyzej 3.2V na ram ? ? ?

bo granice 230MHz z 2-2-2-6-1t sa niestabilne i podejrzewam wlasnie niedowoltowanie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak musi być dodatkowy nawiew na mosfet i pamieci. U mnie powyżej 3.2v mosfet parzy!

 

Mocowanie Freezera na chipsecie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam ostrożność. U mnie po odinstalowaniu powyzszych nastąpiła ciężka zapaść Wingrozy i dwa dni walki o przywrócenie jej do stanu używalności bez konieczności ponownej instalacji. Nawet tryb awaryjny kończył się BSOD - pomogło dopiero system restore z płyty instalacyjnej.

1552948[/snapback]

No mi odinstalowanie dopiero pomoglo... Co jakis czas przy wlaczaniu windowsa system gubil mi sterowniki od karty graficznej, w menadzerze byla normalnie widoczna ale juz we wlasciwosciach ekranu bylo tylko VgaSave i caly system mulil tak jakby nie bylo driverow czyli przesowanie okienek skokami itp. W Event Viewer byly wpisy "The driver detected a controller error on \Device\Harddisk1\D". Kombinowalem na wszystkie sposoby (wymiana tasmy od dysku, przepinanie pomiedzy kontrolerami) az skonczylo sie na reinstalce windowsa ale to tez nic nie dalo bo zaraz po instalacji driverow do nforce4 problemy wrocily. Sprobowalem wywalic same drivery SW nvidii i to pomoglo wiec w dalszym ciagu cos z tymi sterownikami jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paolowawa

 

Tutaj jest wątek o tym modzie, założony przez autora projektu. Najlepiej bedzie jesli to właśnie tam zapytasz. Ja tylko dałem fotkę z mocowaniem, bo wczesniej ktos pytal jak mozna by to zamontowac na chipsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam budować nowa platformę

 

Płyta głowna [939] DFI Lan Party NF4 SLI-DR

 

Który dysk wybrać aby najlepiej współpracowł z w/w płyta?

 

1.[sATA2] Dysk Samsung 120GB 7200 8MB NCQ HD120IJ

2.[sATA2] Dysk WD Caviar 120GB 7200 8MB WD1200JS

3. [sATA] Dysk WD Raptor 36GB 10K 8MB WD360GD (pojemność wystarczająca)

( w perspektywie dokupienie drugiego do raid 0)

 

Wiem że Raptor jest najszybszy,ale 2 pierwsze to SATA2 z kolei niedawno jeden user zgłaszał problem z transferem na SATA2 na tej plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...