Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobne jazdy. Ghost 9.0 bootowany z płyty nie widzi w ogóle RAID0 podłączonego do NF4 :? Jakakolwiek poważniejsza awaria systemu to nie komfortowe odzyskiwanie systemu przez 15-20 minut tylko stawianie wszystkiego od nowa  :mur:

 

A jakiś ghost radzi sobie z raidem na NF4 ?? (czy też inny podobny progs) ??

BTW - do raida raczej 3 wersja HDtach się nadaje ...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za o/t ale w dziale z dyskami straszny nieporzadek a widze ze wy sie orientujecie.. jakie dyski polecacie? :> planuje 2X80GB tak ekonomicznie, i tak wyjdzie ponad 100zl drozej niz 1X160 SataII... plyta bedzie DFi Ultra-D(sata na NF4). Mysle o Seagate 80 sata 8mb cache z NCQ (230zl sztuka) albo samsung 240 zl.. Chcialbym zeby byl cichy... bo chwilowo narzekam na WD800jb :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za o/t ale w dziale z dyskami straszny nieporzadek a widze ze wy sie orientujecie.. jakie dyski polecacie? :> planuje 2X80GB tak ekonomicznie, i tak wyjdzie ponad 100zl drozej niz 1X160 SataII... plyta bedzie DFi Ultra-D(sata na NF4). Mysle o Seagate 80 sata 8mb cache z NCQ (230zl sztuka) albo samsung 240 zl.. Chcialbym zeby byl cichy... bo chwilowo narzekam na WD800jb :/

1560099[/snapback]

Panuje nieporządek to trzeba wprowadzić jeszcze większy i zadawać głupie pytania dotyczące dysków w temacie o DFI nF4?? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panuje nieporządek to trzeba wprowadzić jeszcze większy i zadawać głupie pytania dotyczące dysków w temacie o DFI nF4??  :mur:

1560105[/snapback]

bij dalej ta glowa bo widze ze do tego sie nadaje... odpowiedzialbys krotko jakos sensownie to by bylo po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acd - nie bardzo wiem o jakie testy ci chodzi? mam sie pakować na wszelkie strony z wirami i czekać czy strace system czy tylko bede miał 999trojanków? :-P joke, a poważnie to ja wam nawet tych testów nieumiałbym zrobić bo się na tym wogóle nie znam i jak narazie ten firewall blokuje mi sieć (mam dwa kompy połączone sieciówka w sieciówke) i nie moge sobie tego odblokowac :lol:

 

@dgim

nie - to było robione normalnie w zamkniętej budzie (boki zmaknięte, brak frontu... :lol: ) jeden wentyl 120mm z tyłu wyciągający i to wszystko, nawet zasiłka nie wyciąga bo jest na zewnątrz budy, jedyna zmiana jaką robiłęm to zdjąłem ten wiatraczek standardowy, oblookałem sobie czipset (pytanie z różnicami w czipsetach post ciągle aktualne i jakoś nie widać odpowiedzi...) i przesmarowałem dziada ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>>  acd

 

a działa ci ten mod na SLI co to go masz w podpisie ??

1560726[/snapback]

No dziala, a czemu ma nie dzialac.... Sprawdzane na 6600Gt jeszcze. Z reszta BIOS wykrywa ze to jest nforce4 sli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bij dalej ta glowa bo widze ze do tego sie nadaje... odpowiedzialbys krotko jakos sensownie to by bylo po temacie.

1560112[/snapback]

Jasne, każdy zada jakieś głupie pytanie, inny odpowie i będzie po kłopocie i "po temacie"... To ja się spytam jaki jest najlepszy firmware do iRivera iFP795 i jak ktoś mi odpowie to będzie po temacie. Zastanów się co Ty w ogóle piszesz.

Jak Ci sie coś nie podoba z tą głową to możesz ją zobaczyć przez chwilę z blizszej odległości, tak, ze pożałujesz takich słów... I wykorzystam ją wtedy tak jak sobie tego życzyłeś...

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmn, moze założycie nowy temat o dfi ? pod tytułem dfi i problemy ...

ten topic coraz sie bardziej rozrasta, dojedzie do 150 postów zapewne

wiekszości nie chce sie czytać i zadaje już powtarazjące sie pytania, zaśmeicająć

i tym samym topiąc treści ogólne o jakimś problemu który wystąpił i ma rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobic zamkniete kompendium cos takiego jak bylo z Abitem NF-7S

przekleic tam wszystkie wazniejsze zdjecia, materialy, oraz linki do biosow. wtedy napewno bedzie wszystko latwiej znalesc i niebedzie w kolko jedno i to samo czy lepiej kupic tą plyte czy inną , jaki bios najlepszy, czy da rade zrobic mod na sli, jaki bios wybrac i co oznaczają koncowki w biosach -1 -2 -3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko co potrzebne znajduje sie w FAQ na początku tematu...

1561132[/snapback]

Wszystko co potrzebne w FAQ a topic ma 138 stron

FAQ na I stronie jest bardzo dobre i trzeba docenic prace ludzi, którzy go tworzyli przed dlugi czas. Jednak przydalby sie osobny temat (najlepiej zamknięty) z najważniejszymi sprawami dotyczacymi tej mobo.

TUTAJ jest wzorowe opracowanie dla innej plyty. Takie cos bylo by bardzo potrzebne, ale stworzenie takiego opracowania zajęło by strasznie dużo czasu.

Ktos by sie chciał podjąć? ;)

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek coraz lepiej chodzie bios coras lepszy, teraz sie zabieram za ram tabl 3.16

jeszcze potrwa na wykonczenie biosu , mam problemy z ram tabl 3.16

 

ja mysle ze sie dojdzie do HTT 400 ram 265Mhz

 

Dołączona grafika

 

 

 

Merlin :wink:

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co potrzebne w FAQ a topic ma 138 stron 8)

1561218[/snapback]

Znajdź w FAQ info o tym, BIOS'y z jakimi końcówkami są dedykowane do jakich typów pamięci albo, które sloty obsadzić żeby był stabilny Dual. Moim zdaniem FAQ jest trochę niekompletny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, dlaczego PI 1M? Właśnie na wielu zagranicznych forach za taki wyznacznik się bierze PI 1M, dlaczego nie 16M lub 32M?

1561357[/snapback]

 

Bo nawet na XS większość to chwalipiętki ... dopiero Bachus uczy ich pokazywać stabilne MHz ...

Super PI 1M to minimalna stabilność

16M to już niezła stabilność ale do pełnej to 32M może być mało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

pobawilem sie cool&quiet , i mam takei spostrzezenie ze nie zmienia sie vcore .. uzywam do tego programu rightmarka i niby ustawiam vcore dla max i min , tylko ze tu i tu daje 1.1 v i w stresie przy 2.9ghz podaje niby ze mam 1.1 v a prime nie wywala... smartg i cpu-z podaja nadal wartosc z biosu a rightmar taka jak ustawilem - taktowanie zmienia sie poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie cool&quiet , i mam takei spostrzezenie ze nie zmienia sie vcore .. uzywam do tego programu rightmarka i niby ustawiam vcore dla max i min , tylko ze tu i tu daje 1.1 v i w stresie przy 2.9ghz podaje niby ze mam 1.1 v a prime nie wywala... smartg i cpu-z podaja nadal wartosc z biosu a rightmar taka jak ustawilem - taktowanie zmienia sie poprawnie

Może RightMark źle pokazuje napięcia vcore? U mnie MBM pokazuje głupoty przy włączonym C&C (przy wyłączonym też :? ) - bazuję na wskazaniach CPU-Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

na pewno zle pokazuje , bo niemozliwe zeby prime lecial bez bbledow na 2.9ghz przy 1.1v .... z tego co mi sie wydaje to vcore caly czas jest takie same i tylko mhz sie zmieniaja , tylko jak zrobic zeby dzialalo to jak powinno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w FAQ info o tym, BIOS'y z jakimi końcówkami są dedykowane do jakich typów pamięci albo, które sloty obsadzić żeby był stabilny Dual. Moim zdaniem FAQ jest trochę niekompletny

1561367[/snapback]

 

Ale starczy ze wejdziesz na stronke z biosami a tam pisze takie coś :

 

"* -3 for both kinds of rams (310 ram table), -1 for TCCD etc. (326 ram table), -2 for BH5/CH5 etc. (316 ram table)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno zle pokazuje , bo niemozliwe zeby prime lecial bez bbledow na 2.9ghz przy 1.1v .... z tego co mi sie wydaje to vcore caly czas jest takie same i tylko mhz sie zmieniaja , tylko jak zrobic zeby dzialalo to jak powinno ?

1562219[/snapback]

Przy włącząnym i aktywnym C&C zmieniają się dwa parametry: mnożnik i vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no wlasnie tak powinno byc , ale tak nie jest..... czy zeby zmienialo vcore w locie trzeba miec ustawione w biosie vcore na auto ? czy sa jakies inne wymagania ? bo co z tego ze w cpuid czy rightmatku pokazuje vcore 1.1v jak cpu-z smartg dalej swoje 1.47 pokazuja ( a to ta wartosc jest poprawna na 100% ) , z mnoznikiem wszystko jest ok

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w FAQ info o tym, BIOS'y z jakimi końcówkami są dedykowane do jakich typów pamięci albo, które sloty obsadzić żeby był stabilny Dual. Moim zdaniem FAQ jest trochę niekompletny

1561367[/snapback]

Nie ma czegoś takiego jak dedykowane BIOSy dla danych pamięci. U KAŻDEGO DANY BIOS BĘDZIE CHODZIĆ INACZEJ. Niby dla TCCD najlepsze są -1, a u mnie jednak idealnie sprawują się wersje -2, niby dla bh5/6. Ba, do tej pory na XS kłócą się czy dla TCCD jest -1 czy -3. Szkoda słów....

 

 

A co do FAQ. Panowie, FAQ powstało dzięki sugstiom, doświadczeniom i wskazówkom ludzi, którzy naprawdę dużo czasu spędzili na okiełznaniu DFI. Co wywnioskowałem sam, uzupełniał Mardok, epoxer, dem, PITer, Yotomeczek, Racuch, wampir, Ziku i wielu innych, których teraz wymienić nie sposób. Myślę, ze na dzień dzisiejszy zawarte są tam wszystkie NIEZBĘDNE informacje co do użytkowania i problemów związanych z DFI. Jeśli czegoś nie ma to wyraźnie prosiłem, by dawać mi na PW info co trzeba dopisać. Trudno jest jednakże zaspokoić oczekiwania wszystkich. Z drugiej zas strony nie róbmy totalnej lamerki. W końcu jest to forum, na którym wymaga się pewnego zasobu własnego doświadczenia i bez sensu byłoby pisać o jakich totalnie podstawowych drobnostkach.

W moim przekonaniu potrzeba by jeszce zrobić compare poszczególnych timingów dla kości TCCD, tak jak zrobił to Mardok dla BH5. Ja niestety nie mam na to czasu, gdyż termin wakacje jest mi od dobrych 8 lat obcy. Jeśli ktoś mający trochę czasu i doświadczeń z DFI będzie skłonny to zrobić to zachęcam gorąco. Zamiast jednej nocki bić kolejny czas w Spi może lepiej dla wszystkich byłoby poświęcić ten okres na przebadanie TCCD.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny maly problem, jednak dosc mocno irytujacy

 

mianowicie, w momencie jak przerzucam cos z plyty na hdd i wystepuje problem, y chocby z powodu brudnej/zarysowanej plyty, to mam zwieche

nigdy takiej reakcji nie mialem, owszem moze sie commander zawiesil, ale nie caly system

 

macie jakies sugestie ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...