Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Sulaco XP 120 wejdzie Ci bez problemu ;) co do pomyślunku to Asus górą. A co do kręcenia to ja nie wiem jak co ludzie takie herezje wypisują no może to nie rekord swiata ale 250MHz bez zmiany napięcia proca da się zrobić. Miałem 258MHz ale w Primie mi się po 6h wywalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco, w kwestii designu Asusa popieram w całej rozciągłości - jest zdecydowanie lepiej zaprojektowana. Ale dla mnie akurat to nie jest takie istotne, liczy się to co moge z MoBo wycisnąć. Obyśmy mieli rację, ze to tylko problemy wieku niemowlęcego....

 

Niby można i więcej jak 285 1:1 :

 

A8N SLI Best

 

Ale co z tego jak niestabilnie i co najważniejsze 2T....

 

 

 

Madness, a co ma do możliwości MoBo fakt, że masz 250 czy 258 dla procka bez zmiany napięcia? To nic nie mówi. Równie dobrze możesz dać maks napiecie i już przy 260 będzie kicha, bo MoBo zablokuje mozliwości OC procka. Zresztą, nie sądzę, żeby kiedykolwiek to MoBo było zdolne choćby do czegoś takiego:

 

MSI NF4+A64 s939

 

lub tego typu:

 

Epox NF4+A64 s939

 

Windwithme to koleś, który ma baaardzo dobre układy u producentów i jest typem bezkompromisowca, jak coś zje.... to wytknie od razu bez ceregieli.

Zresztą dla mnie wiele tłumaczy ostatnie zdanie:

 

"About the ASUS?

I have do it.

But it can not 300MHZ ‘1T”.I still wait the newest edition BIOS.

NEO4 and 9NPA+ can reach 350MHZ or above....easily

But asus still be unstable or it can not boot into LOGO in the 300MHZ environment".

 

Tak wiec na razie goodbye Asus. Oby tylko do czasu kolejnego BIOSu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam nadzieję że nowy bios coś poprawi. A na razie to co mam mnie satysfakcjonuje. Jeśli DFI w NF4 pokaże to co w NF2 to zmienię plytę.

 

Edit:

A tak przy okazji to tutaj przy 1,4V podniósł proca do 2,7GHz na czym?? A8N SLI Deluxe. Częstotliwość pamięci to 301,4MHz a więc sporo wyżej niż wcześniej podane przez ciebie Hanu 245MHz.

Ale widać, że koleś lubi pojechać na maxa bo mu to trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadzieję można mieć zawsze, bo w stosunku do BIOSu 1001 nowa beta 1003-005 jest o lata świetlne lepsza.

 

Jest jeszce jeden atut tej płyty - cena. 650 zeta za wersję SLI to jak za barszcz, biorąc pod uwagę sugerowane ceny MSI K8N SLI Diamond i DFI LanParty SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszce jeden atut tej płyty - cena. 650 zeta za wersję SLI to jak za barszcz, biorąc pod uwagę sugerowane ceny MSI K8N SLI Diamond i DFI LanParty SLI.

1204071[/snapback]

No właśnie cena! - a za SLI bez Deluxe 550zł (wifi mi nie potrzebne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno małe pytanie bo już się zupełnie pogubiłem która to z tych DFI miała mieć ten „ala” SIL (bodajże 16x i 2x) co był wbudowany w płytę i można było na nim karty ATI posadzić ? Czyżby DFI LANparty UT nf4 SLI-D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim wypadku biorę Ultra bo i tak nie stać mnie na 2x GFX i w dodatku nie przepadam za NV a tak może kiedyś dorobię się kasy na 2x GFX od ATI czas pokaże póki co czekam na mobo aż się pokaże. Kurde chyba po raz pierwszy w życiu mam szmal a sprzętu nie ma, no ale cóż zawsze musi być ten pierwszy raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor:

 

Ja ci powiem jedno ja już się w ogóle w tym przestałem łapać ale zdaje mi się ze w SIL bez tej płytki łączącej nie ruszą 2x GFX (powtarzam tak mi się wydaje) a jako ze zestawów SIL nie można kupić na „raty” czyli najpierw jedna potem droga grafika to biorę Ultra i posadzę na tym ATI bo one żadnych płytek nie potrzebują. Prawda jest tak ze to będzie wolniejsze no ale cóż nie można mieć wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI nvidii bez płytki nie ruszy - i nie ważne czy masz płyte opartą na nf4sli czy pseudo SLI na nf4ultra, ATI zapowiedziało że ich "SLI" - nazywa sie to chyba multirendering będzie umożliwiał prace 2óch kart i nie myszą być takie same (podobno układy przed R520 mają to umożliwiać - wiec wyglada na rozwiązanie poprzez stery) - jest jeden haczyk - przy SLI nvidii ta płytka u góry przesyła dane pomiedzy dwoma kartami - przy ATI tego nie będzie więc dane będą wymieniane przez PCIe (tak mi sie wydaje bo spinanie kart mostkiem SLI jest patentem 3Dfx/nv) - zgadnij co będzie wydajniesze - przesyłanie pomiedzy dwoma kartami pracujacymy w trybie 8x czy gdy jedna pracuje w trybie 16x druga 2x

 

PS. jak poczytacie manula do DFI NF4 SLI-D to widać że w trybie Single pierwszy slot PCIE od góry pracuje na 4x, drugi 16x, trzeci 1x a czwarty 2x (czyli tak jak na ultrze). W trybie dwóch grafik - pierwszy 4x, drugi 8x, trzeci - nie działa, czwarty 8x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIL od NV jest szybsze od tego ATI tak przynajmniej wyczytałem ale mi chodzi o to że nie muszę kupować 2x GFX na raz ! To jest główna sprawa, i tak już kupuję proc + mobo + grafika wiec bez przesady nie stać mnie aby bulić jeszcze za drogą grafikę poza tym DFI Ultra jest tańsze od SIL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 6 2005, 16:34-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 6 2005, 16:34)
SIL od NV jest szybsze od tego ATI tak przynajmniej wyczytałem

1204593[/snapback]

ja nigdzie nie widziałem testów :| - do tego ATI chce być bliskie 100% wzrostu wydajności przy 2óch grafach - a nie jak NV 60-70%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to w jakiś „newsach” nawet nie pamiętam już gdzie czytałem, ale sam wiesz że to co wpiszą w niusach a co wychodzi w rzetelnych testach nie zawsze się zgadza :/ Wiec sam już nie wiem mi chodzi głownie o cenę bo pewnie jak bym miał kesz to bym kupował co chcę a nie to na co mnie stać ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 6 2005, 16:34-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 6 2005, 16:34)
SIL od NV jest szybsze od tego ATI tak przynajmniej wyczytałem ale mi chodzi o to że nie muszę kupować 2x GFX na raz ! To jest główna sprawa, i tak już kupuję proc + mobo + grafika wiec bez przesady nie stać mnie aby bulić jeszcze za drogą grafikę poza tym DFI Ultra jest tańsze od SIL.

1204593[/snapback]

 

Hehe zobaczymy jak ati odstawi NV na 2 grafach ...

Dla mnie kupowanie mobo SLI bez jednoczesnego zakupu 2 grafik to nonsens ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzut z mozliwościami DFi, asus z problemami z HHT w okolicy 300 wyglada marnie :)

[img1]http://gandalf.vef.free.fr/DFI/DFI-chipset-FSB370.jpg[/img]

 

w rec. na toms toms tez asus rewelacyjnie nie wypada wiec chyba warto poczekac na dfi :)

 

ps. zrzuty nie sa oczywiscie moje dla jasności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magia mhz - przepustowość żadna

XtremeSystems Forums - Simple bench w/ high fsb(325;1:1)@ MSI Neo4

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=49243

 

[img1]http://www.devilsword.com/gsla512/gskillLAddr650.jpg[/img]

 

XtremeSystems Forums - K8NXP-SLI Testing...

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=49022

 

Dołączona grafika

 

 

edit

 

wstwiłem zdjęcia - pewnie dostane pkt kary - ale jest to okazja do pytania czy w zwiazku z nowym forum i tym że się ono nie rozjeżdza - rozciagany jest tylko post ze zdjęciam - dalej jest sens dawania karnych pkt za za duże zdjecia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz yotomeczek pisze że „ala SIL” od ATi ma być szybsze od tego od NV ja już tam nie wiem tak czy siak biorę DFI Ultra mimo iż jak bym się uparł (zgodnie z cenami podanymi przez Raptor-a) to bym sobie kupił „najwyżej” DFI SIL ale nie mam zamiaru kupować grafiki od NV każdy ma swoje gusta i powody ja tak postanowiłem i koniec wiec SIL by NV mi w ogóle nie potrzebne, a jak do tego ewentualne 2x ATI ma być jeszcze szybsze od SIL by NV ja nie mam nic przeciwko ;) Nie pozostało mi nic innego jak teraz tylko czekać aż DFI pokaże się w sklepach mam nadzieje że na początku Lutego nie będzie problemów z zamówieniem tej płyty (nie koniecznie w Polsce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do zdania yotomeczka- plyta z SLI bez 2 PORZADNYCH GFXow to nonsens.

 

Raptor-mozesz powiedziec jakie realnie kozysci wyciagniesz z posiadania SLI z GF6600GT w porownaniu z 1 GF6800U? Bo z testow jakie widze to w giercowaniu pojedyncza pozadna grafa czesto zjada 2 GF6600GT (mam na mysli cukierki z AA i AF).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor-mozesz powiedziec jakie realnie kozysci wyciagniesz z posiadania SLI z GF6600GT w porownaniu z 1 GF6800U? Bo z testow jakie widze to w giercowaniu pojedyncza pozadna grafa czesto zjada 2 GF6600GT (mam na mysli cukierki z AA i AF).

1205420[/snapback]

wydajność 2x6600GT jest nizsza (przy AA i AF) lub zbliżona od 6800GT, o ultrze nie wspominam. Tylko dostępność 6800GT/Ultra PCIe jest ograniczona i po drugie cena tych kart - a 2x 6600GT to wydatek 1450zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI nvidii bez płytki nie ruszy - i nie ważne czy masz płyte opartą na nf4sli czy pseudo SLI na nf4ultra, ATI zapowiedziało że ich "SLI" - nazywa sie to chyba multirendering będzie umożliwiał prace 2óch kart i nie myszą być takie same (podobno układy przed R520 mają to umożliwiać - wiec wyglada na rozwiązanie poprzez stery) - jest jeden haczyk - przy SLI nvidii ta płytka u góry przesyła dane pomiedzy dwoma kartami - przy ATI tego nie będzie więc dane będą wymieniane przez PCIe (tak mi sie wydaje bo spinanie kart mostkiem SLI jest patentem 3Dfx/nv) - zgadnij co będzie wydajniesze - przesyłanie pomiedzy dwoma kartami  pracujacymy w trybie 8x czy gdy jedna pracuje w trybie 16x druga 2x

 

PS. jak poczytacie manula do DFI NF4 SLI-D to widać że w trybie Single pierwszy slot PCIE od góry pracuje na 4x, drugi 16x, trzeci 1x a czwarty 2x (czyli tak jak na ultrze). W trybie dwóch grafik - pierwszy 4x, drugi 8x, trzeci - nie działa, czwarty 8x.

1204583[/snapback]

To ciekawi mnie następująca kwestia jak jak pracuja sloty w trybie DXG na płycie w wersji Ultra tak samo jak na w SLI? nie widze tego nigdzie w żadnym z manuali (dostępne sa 2 oficjalny i OPB z XS). Dodatkowo wynika ze w trybie DXG nie potrzebujemy 2 kart od NVidia tylko 2 karty na PCI-E wiec być moze juz jest mozliwość zrobienie pseudo SLI z kart ATi :) - tylko takie przypuszczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawi mnie następująca kwestia jak jak pracuja sloty w trybie DXG na płycie w wersji Ultra tak samo jak na w SLI?

1205451[/snapback]

w pewnym sensie

 

tak pracują sloty na DFI w trybie DXG i na płycie SLI w ustawieniach dla 1 karty graficznej

Dołączona grafika

 

DXG to tylko alternatywna nazwa dla pseudo SLI (16x/2x) bo nie mogą użwyać nazwy SLI (wtedy sloty są na 8x/8x)

 

a tak pracują na płycie SLI po przestawieniu dla 2óch grafik

Dołączona grafika

 

 

edit

Firma ATI Technologies skonstruowała swoją wersję układu SLI zwaną AMR (ATI Multi Rendering), która pozwoli na pracę dwóch kart graficznych ATI w połączeniu SLI, w odróżnieniu od układu SLI stosowanego w kartach NVIDII, bez płytki potrzebnej do połączenia obu kart graficznych. Wspominaliśmy o takim rozwiązaniu, przy okazji wiadomości od firmy VIA, wtedy to były jeszcze testy, a teraz...

 

SLI wykorzystuje dwa porty graficzne PCI-Express. Dla tej operacji karty Nvidii potrzebują płytki połączeniowej pomiędzy obiema kartami graficznymi. Jest to płytka PCB, która pozwala na transfer danych do 4GB/s z jednej karty do drugiej. Nie jest to zbyt pożyteczne rozwiązanie dla przyszłości, ponieważ wymaga ono, aby jedna karta "wiedziała" co się dzieje w drugiej, jest to wzajemna zależność pomiędzy kartami Nvidii, której chwilowo firma nie może ominąć, bądź jeszcze nie przedstawiła układów, które nie ptorzebują tej płytki.

 

ATI znalazła rozwiązanie kwestii płytki połączeniowej, poprzez zintegrowanie w płytach głównych wykorzystujących chipset ATI odpowiedniej technologii, dzięki której wystarczy tylko włożyć dwie karty graficzne ATI do portów PCI-E i gotowe. I nie potrzebujemy do wykorzystania technologii SLI żadnej płytki PCB, czy kabla połączeniowego.

 

Rozwiązanie ATI będzie dostępne w nadchodzących chipsetach ATI, przypuszcza się, że w układach RS482 oraz RX482. Oczekuje się, że w pełni funkcjonalne chipsety wraz z odpowiednimi sterownikami do płyty głównej, kart graficznych, systemu operacyjnego będą dostępne gdzieś w drugim kwartale 2005 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajność 2x6600GT jest nizsza (przy AA i AF) lub zbliżona od 6800GT, o ultrze nie wspominam. Tylko dostępność 6800GT/Ultra PCIe jest ograniczona i po drugie cena tych kart - a 2x 6600GT to wydatek 1450zł.

1205428[/snapback]

 

O walsnie! Trafiles w sedno. Dlatego ja neguje pchanie sie w PCIe. Po cholere to potrzebne jak nie ma grafik? Czy nie lepiej bylo kupic GF6800GT na AGP, a z czasem jak rynek sie napelni przejsc na PCIe? Jaka bedziesz mial kozysc z tego PCIe skoro SLI juz masz zajete przez 2xGF6600GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej tego nie czaje. Zamiast kupic dobra grafe na AGP i poczekac na rozpowszechnienia sie nowosci - az beda dostepne od reki, to wszyscy jak jeden czekaja z jezykami na wierzchu i gotuja sie tylko na szabrowanie kiedy jakies odpadki z zachodu trafia do nas w kosmicznych cenach.... a kozysci z tego i tak 0.

 

Kaczala - X800XL narazie malo ktory producent nawet zapowiedzial je, a co dopiero mowic o pojawieniu sie na rynku. Sobie jeszcze poczekasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem.

Po 1 mam czas bo i tak sesja :? .

Po 2 już za miesiąc będą.

 

Po 3 WARTO :D, bo nawet jak na nowość nie będzie aż tak

dużo kosztowała :) (skoro jest tańsza(nawet sporo) od PRO i lepsza),

a zapewniam, że będzie bezkonkurencyjna w swojej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie sobie FSB na DFI ;)

 

XtremeSystems Forums - The ultimate DFI Lanparty nF4 thread

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...9526&page=3

http://img.photobucket.com/albums/v509/Zan...64/HTT/ZZ53.jpg

 

edit

w koncu wyjasnilo sie jak jest z tym 4.0V na vdimm - domyślnie plyta robi vdimm z 3.3V - dlatego mozna ustawic max Vdimm 3.2V

wystarczy jednak przestawic zworki

 

Dołączona grafika

 

i wtedy vdimm robione jest z 5V - dlaczego takie rozwiazanie - ponieważ przy 5V stabilizatory na płycie ekstremalnie sie nagrzewaja i znajdujące się obok kondensatory (chyba jedne z lepszych wytrzymujace 4000~10000h przy 105c) bez dodatkowego chłodzenia mogłby ulec uszkodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...