Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

ale tu chyba chodzi o 1T w 1:1 :P

1251992[/snapback]

Dokładnie tak, a na potwierdzenie ...

 

"We have squeaked by the 300 CPU clock frequency (DDR600) in the past, but it always required a 2T command rate. This time, we reached an astounding 318 (DDR636) at 1T, at the rather aggressive memory timings of 2.5-4-3-7 with our standard OCZ PC3200 Platinum Rev.2, which is based on Samsung TCCD chips. This is the highest DDR speed that we have ever reached with this memory or any other double-sided DDR memory."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DFI z nf3 zrobilem 303 w jednym chipie...Na tej plytcce licze ze osiagne wiecej :) Zobaczymy jak zestawik bedzie gotowy...

 

Pozatym, zauwazcie ze jest roznica w wydajnosci pamieci z 295 na 318.... 28 mhz tylko dlatego ze inna plyta...nie sadzisz ze to jest roznica ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DFI z nf3 zrobilem 303 w jednym chipie...Na tej plytcce licze ze osiagne wiecej :) Zobaczymy jak zestawik bedzie gotowy...

 

Pozatym, zauwazcie ze jest roznica w wydajnosci pamieci z 295 na 318.... 28 mhz tylko dlatego ze inna plyta...nie sadzisz ze to jest roznica ??

1252118[/snapback]

Też liczę na większe oc RAM niż na NF2 - ze wstępnych testów Bigtoe z firmy OCZ na NF4 jest spory zysk w MHz.

 

Myślę też że z CPU maxa mozna właśnie wydusić na DFI i prawdopodobnie na Epoxie.

 

 

 

Osoby które pytały czy jest gniazdo COM w DFI NF4:

 

"Yes, this board supports one COM Port only. If it is necessary to use COM Port, please purchase one back kit and insert it into motherboard. COM Port will be started using, please refer to the illustration below for detailed COM Port position." LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, zamowilem sobie Pentagram Freezone QVC-100 Cu i teraz dopiero zaczelem sie zastanawiac czy aby on mi pozwoli jeszcze jakas gfx zamonowac na DFI czy tez nie :D jak obstawiacie Panowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woocash - na stronie AnandTech napisano: We also tried modifying an Ultra to SLI with an ordinary #2 pencil. It worked perfectly, and with there being so much room around the set of resistor pads, you don't have to be that neat. If you close the pads, you have converted the Ultra to SLI :) :) :) - "Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać" - he he he - chipset NF4 Ultra nie różni się niczym od NF4 SLI wg AnandTech a mod jest dziecinnie prosty :)

Edytowane przez Tomo_78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że wokół mnie robi sie gorąco.....

Aukcja na allegro jutro będzie zdjęta, to tylko tak żeby wysledzic rynek.

Chcieliśmy sprawdzić czy znajdziemy nabywcę na 3 partię płyt.

 

I tak chwilowo p[łyt zabrakło, i dla ewentualnych nabywców mogły byc dopiero w piątek w następnym tygodniu.

 

W sobotę po płyte przyjeźdzą raptor więc zobaczy na własne oczy i zda wam relację na forum.

 

Mardok i inni dostana swoje mobo kurierem w sobotę.

 

Ludzie pamietajcie, jak wpłacacie mi pieniądze na konto podajcie swoje dane model płyty i numer tel;efobu bądź mail w TYTULE!

Jak dostaje kilkanaście przelewów, ciężko sie połapać!i również stąd niektóre opóźnienia!

 

Niedługo będzie aukcja na allegro, z wszystkimi rodzajami płyt.

 

AHA co do przerobienia płyty Ultra na SLI to każdemu to prawie każdemu to mówiłem że jest taka mozliwość.

ale większośc upierało się że Ultra to inny chipset i że wydajnośc jest duzo niższa :lol: :lol:

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wszystko już obgadane i załatwione.

 

Wynikło małe nieporozumienie wzwiązku z tą aukcja na allegro, pewne sprawy były niedogadane troche z mojej winy, ale teraz wszystko juz jest klarowne.

 

Wszystkie terminy (sobota) aktualne.

 

W razie gdybyście mieli co domnie wątpliwości, możecie zadzwonić bezpośrednio do dystrybutora i zapytać omnie.

Adam 500548588

 

 

Płyty zgodnie z wcześniejzymi ustaleniami będę miał nadal jak wczesniej wszystkie modele: SLI-D SLI-DR i Ultra-D

 

Co do mojej wiarygodności to wiem że torche ja naderwałem, ale w sobotę potwierdzi moja uczciwość towar który otrzymają wszyscy któzy wpłacili juz pieniądze na konto.

 

 

w razie pytań podaje telefon domowy domnie

(12)3869062

gg 3327594

dszywala@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor:

 

Mamo… Raptor nie pokazuj mi takich fot bo już nie mogę wytrzymać jak patrzę na fote i myślę że all cześć leżą na półce i się marnują bo nie mam Mobo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzesz ku......

no to mnie zagięło, ja wiedziałem że te mobo będą the best na rynku.... ale nie spodziewałem się że aż tak.... :wow:

 

Aha no i wiecie, nie spodziewajcie sie może niewiadomo czego po tej mobo, bo później może być rozczarowanie jak procek tyle nie pociągnie albo coś....

 

Dajcie więcej luzu......

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

dszywala

duzo prawdy jest w twoich słowach... wszyscy mysla, ze sobie kupia dfi i juz 3000mhz dla proca stoi otworem, a moga byc pozniej rozczarowani...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszywala

duzo prawdy jest w twoich słowach... wszyscy mysla, ze sobie kupia dfi i juz 3000mhz dla proca stoi otworem, a moga byc pozniej rozczarowani...

1254908[/snapback]

DFI to dobra plyta ale na AC to 2,7 to raczej max , chyba ze jakis xp-90 z tornadem i zimowe powietrze.

Moj zalmanek nie starcza na dlugo bez otwartego okna :mur:

 

WC to niestety optymalne rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

nie, nei tylko bo przewaznie o oc mysla, nie mów ze nie myslisz i lcza na nie wiadomo ile, a zawsze to moze byc wina czegos innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ediee:

 

Jak byś czytał cały temat to byś wiedział że mi się marzy 2,5GHz a nie 3GHz i nie potrzeba mi więcej. A DFI biorę tylko dlatego ze po pierwsze mam sentyment do tej firmy i najnormalniej w świecie mi się podoba a że ma ogromne możliwości O/C to już inna sprawa ;) Poza tym po zachodnich fora parząc wiadomo już, co mobo potrafi i nie ma za bardzo co się spodziewać bo większość niewiadomych została już wyjaśniona. A cała reszta okaże się w praniu…

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...