Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

W reszcie udalo mi sie stabilnie puscic pamieci na 614 Mhz... Niestety okupione to jest fatalnymi tajmingami 10-5-5-2,5 :/ i dodatkowo 3V. Wie ktos jak troche wyostrzyc te tajmingi zeby to w ogole dzialalo stabilnie? BIOS to 310p ...

1579322[/snapback]

Mam też pamiątki na TCCD Patiot XBLK mi sie udało wykrzesać 1:1-620MHz(all stability) na 2,5-4-4-9 na 2.7-2.8V Bios 704-1 polecony przez Pitera .

 

Niestety na dzielnikach nie jest już tak ciekawie, zaczynając od div100-div180 nic nie idzie stabilnie ustawić :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was uzywa glosnikow podpietych przez COAXIAL z plyty ??

 

Mam taki problem ze graja mi tylko 2 przednie glosniki... Jestem zielony jesli chodzi o audio(od 5 lat sluchawki) wiec podpiolem jak pisalo w manualu....a okazuje sie, ze producent glosnikow(crative) przewidzial inaczej....

 

Osoby uzywajace COAXIAL/ S/PDIF OUT proszone o konakt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was uzywa glosnikow podpietych przez COAXIAL z plyty ??

 

Mam taki problem ze graja mi tylko 2 przednie glosniki... Jestem zielony jesli chodzi o audio(od 5 lat sluchawki) wiec podpiolem jak pisalo w manualu....a okazuje sie, ze producent glosnikow(crative) przewidzial inaczej....

 

Osoby uzywajace COAXIAL/ S/PDIF OUT proszone o konakt...

1581534[/snapback]

Nie uzyskasz dziwku wielokanalowego na zwyklym cyfromym wyjsciu.

Uzywam tego wyjscia od 2 lat, mam podlaczony amplituner jedynie mozna zrobi w ten sposób, za zakodowany sygnal z komputera bedzie ywsylany do amplitunera który to rozkoduje ten sygnal,np dzwięk z filmów AC3.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kilka pytanek dotyczących tego mobo. Niestety odstanio niedysponuje zbyt dużą ilością wolnego czasu żeby przestudiowac całe 140 stron o tym mobo więc mam takie naprawde podstawowe pytanka. A dokładnie chodzi mi o model ultra-d:

1. Czy da się jeszcze przerobic to mobo na SLI??

2. Jak mam zasilacz z Końcówką 20 pinową i 4 pin dołanczane czy to nieprzeszkadza płytce??

3. Czy wiatrak na mobo głośno chodzi??

4. Czy ktoś testował dźwiek powiedzmy z SB.live 5.1 i z integrala? Jak jest integral włączony to widac w jakis programach spadek wydajnosci?? Czy tym to trzeba było się przejmowac za czasów A XP a A64 poradzi sobie doskonale ze zintegrowanym dźwiękiem.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Może być nawet w stylu 1tak/nie itp.

Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem osohzi tej płycie, gorzej jak z babą...

 

Na biosach 414, 510, xcel2 i jakiś big toe mam resety, albo płyta nie bootuje :/ dopiero na 618 i wzwyż płyta zachowuje się w miarę normalnie, tylko że nie mogę wejść do windy z htt rzędu 270-280. W clockgenie mogę podciągnąć do 300 z groszami i nawet pi policzyć, ale o bootowaniu z takimi samymi ustawieniami nie ma mowy :unsure: Luzowałem nawet timingi ale dalej nic, dzielniki już też chyba wszystkie przerobiłem, a najgorsze jest to, że nie widzę tu żadnej logiki :angry:

 

Dlaczego innym działaja biosy od 510 w dół a mi nie chec płyta bootować, albo mam resety? Mam taki sam konfig jak inni userzy...

 

Płyta byłaby majstersztykiem gdyby nie ten bios... bo jestem święcie przekonany że to jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem osohzi tej płycie, gorzej jak z babą...

 

Dlaczego innym działaja biosy od 510 w dół a mi nie chec płyta bootować, albo mam resety? Mam taki sam konfig jak inni userzy...

 

1583237[/snapback]

To gratuluje ze masz konfig jak inni userzy...

X2 4800+ 2x7800GTX ? a moze newcastle 3000+, voodoo na PCI i Goodramy BGA ?

Bys napisal cos wiecej...

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. nie

3. powyzej 4500 zaczyna sie robic glosno.

1582973[/snapback]

 

przy okazji chipsetu, jaka macie srednia temperature ?

dziwna sprawa, na poczatku strasznie sie grzal, podczas grania dochodzila temp do 65 stopni, teraz nagle sie uspokoil i temp jest rzedu 43 stopni

jednakze tak wyje ten wentylator ze szok, powyzej 5tys obrotow, ze nie wspomne o 6 czy 7, jest lotniskowiec

nie chce korygowac obrotow bo z kolei bardzo odpowiadaja mi te 43 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie mam problem czy oplaca sie przesmarowac NF4 pod tym coolerkiem od DFI pasta AS Ceramique ? - temp powinna spasc o te pare stopni a co za tym idzie obroty beda o te kilkaset rpmmniejsze i drugie pytanie jaka temp dla tego chipsetu jest za duza i na jaka temp ustawic max obroty coolerka?

Edytowane przez arturro_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu jak przegladalem forum widzialem jak ktos ladnie zrobil wc na dfi lp nf4 ultra

mozecie pokazac jak to rozwiazaliscie u siebie? jaki blok najlepiej dac na nb zeby nie kolidowal z grafika? u mnie jako grafa bedzie msi 6600diamond i do niej tez szukam jakiegos bloku. mozecie cos polecic?

jak juz pytam to moze polecicie cos na venicka ::) wstepnie myslalem o nukleonie 12-12-12

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji chipsetu, jaka macie srednia temperature ?

dziwna sprawa, na poczatku strasznie sie grzal, podczas grania dochodzila temp do 65 stopni, teraz nagle sie uspokoil i temp jest rzedu 43 stopni

jednakze tak wyje ten wentylator ze szok, powyzej 5tys obrotow, ze nie wspomne o 6 czy 7, jest lotniskowiec

nie chce korygowac obrotow bo z kolei bardzo odpowiadaja mi te 43 stopnie

1583782[/snapback]

w tej chwili chip ma tyle, w dzien przewaznie ma 2-3 stopnie wiecej na tych samych obrotach.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili chip ma tyle, w dzien przewaznie ma 2-3 stopnie wiecej na tych samych obrotach.

 

1584229[/snapback]

 

moze masz obudowe np chiftec'a czy cos w tym stylu, porzadnie wentylowana, jakis nawiew z boku, porzadny (92/120mm) wywiew z tylu, bo od pierwszego dnia z DFI nie mialem takiej temp na chipsecie jak Ty masz, obecnie mam 42 stopnie przy prawie 5000 rpm, dysk Samsung 160JJ 36 stopni, proc 35-6, myslalem nad obudowa Chieftec'a, ale nie usmiecha mi sie wywalic teraz 300zl za obudowe + za wentyle ok 50zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zebrałem się w sobie i zainstalowałem WC (i trochę innego "śmiecia" który zbierałem już ze 3 miechy) Co prawda to nic rewelacyjnego bo tylko BigWater z przydatkami.

Przy okazji zrobiłem SLI moda - zakończony sukcesem (rewizja płyty A02 - kupiona w pewnej "firmie", której pamięci lepiej nie przypominać na forum :) ) i zamieniłem wyjca na niebieskiego zalmana. 43-48 stopni w zależności czy przezdni panel otworzę - na wyjcu miał podobnie tylko teraz jest cisza :) Z resztą mam dość dobrze wentylowaną budę i od począdku mam problemy z temperaturami Chipa i PCWIM. Choć po innym ułożeniu przewodów teraz ta druga trzyma przynajmniej się poniżej 50 - :?

 

Chłodzenie procka sprawuje się nawet dobrze teraz w porówaniu do BOXowego - trzyma temperaturę 38-42 pod obciążeniem, grafa 49-52 (Proc SP2004 - Grafa RealTime HDR demo) przy wentylatorze na chłodnicy na low (1250 obrotów). Wcześniej w takich warunakch proc gonił pod 50 a grafika (Leadtec 6600GT Ex 588/1277) grzała sie do 82-83 stopni, zaczynała sypać błędami i wywalała kompa.

 

Problem polega n a taym, że wcześnij proc biegała sobie bez problemu na 9x300 (1,36V by CPU-Z), a teraz nie chce :? i nie widzę jakiejś konkretnej przyczyny. Na razie chodzi 9x290, przy 295 zacztna się zachowywać dziwnie (np. BSOD przy zamykaniu systemu) Przy 9x300 na począdku to płyta nie rozpoznawała proca (3 diody na płycie przy starcie i stop) po dwu Clear COMOS zaczęła, ale przy starcie wingrozy wywala BSOD.

 

W zasadzie do wcześniejszej stabilnej konfiguracji (no może pamięci nie były 100% stable :) ) zmieniło się tylko Ultra@SLI ale to chyba nie ma wpływu dużego. Pamięci idą na Auto z badziewnymi timingami 3-3-3-6 i tu jeszcze musze pogrzebać (choć na ustawieniach wcześniejszych system działał mniej stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec oddaje swoje pamiatki w ramach RMA do OCZ :/ . Niestety nie trzymaly tajmingow... Potrzebuje wypelnic taki kwestronariusz zebym dostal numer RMA i mam m.in wpisac rev. plyty. Ja wiem ze to bylo poruszane juz setki razy bo sam nawet sobie kiedys sprawdzalem, ale teraz juz nie pamietam. Przypomni ktos gdzie sie go sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kilka pytanek dotyczących tego mobo. Niestety odstanio niedysponuje zbyt dużą ilością wolnego czasu żeby przestudiowac całe 140 stron o tym mobo więc mam takie naprawde podstawowe pytanka. A dokładnie chodzi mi o model ultra-d:

1. Czy da się jeszcze przerobic to mobo na SLI??

2. Jak mam zasilacz z Końcówką 20 pinową i 4 pin dołanczane czy to nieprzeszkadza płytce??

3. Czy wiatrak na mobo głośno chodzi??

4. Czy ktoś testował dźwiek powiedzmy z SB.live 5.1 i z integrala?  Jak jest integral włączony to widac w jakis programach spadek wydajnosci?? Czy tym to trzeba było się przejmowac za czasów A XP a A64 poradzi sobie doskonale ze zintegrowanym dźwiękiem.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Może być nawet w stylu 1tak/nie itp.

Dzięki z góry.

1582828[/snapback]

1. Da sie tylke teraz troszke trudniej niz kiedys bo wiaze sie to czasem z utrata gwarancji:/

2. Pewnie, ze nie przeszkadza. Wszystkie rozsadne zasilacze powinny miec wlasnie taka mozliwosc.

3. Dosc glosno niestety. Zwlaszcza jak sie NB nagrzeje (np. jak sie ustawi HTT na 311X5). Mimo to latwo go zastopic niebieskim Zalmanem i przelozyc grafe w dolny slot wczesniej przestawiajac zworki na plycie. Albo zalozyc blok wodny na NB i wtedy jest git.

4. Porownywalem dzwiek z Live!24 z tym zintegrowanym. No i Live! daje znacznie lepszy dzwiek (zdecydowanie "szerszy" i bardziej czysty), ale bardziej obciaza procesor co powoduje maly spadek wydajnosci (11FPS w Quake3 - wiem ze stary ten Quake, ale do testowania obciazenia systemu przez dzwiekowki nadaja sie idealnie)

Tyle. Mam nadzieje, ze sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to pytanie na inny dział/temat...

mam zainstalowanego Nvidia Firewall, a na konfiguracji sieci się wogóle nie znam, mimo to kombinuję i za nic nie mogę ustawić sobie tak abym mógł mieć sieć z innym komputerem... tzn mam dwa kompy - mój z podpisu do którego idzie net, i drugi z którym jestem połączony kablem sieciówka w sieciówkę i udostępniam mu net, przy włączonym Nvidia Firewall na medium nie mam połączenia z tamtym kompem, siłą rzeczy on nie ma netu, a u mnie wszystko śmiga... Jak to ustawić zeby było ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluje ze masz konfig jak inni userzy...

X2 4800+ 2x7800GTX ? a moze newcastle 3000+, voodoo na PCI i Goodramy BGA ?

Bys napisal cos wiecej...

W podpisie ;)

 

Póki co, dla mnie najstabilniejszym biosem jest 702. Przez te resety mam teraz niezłe kwiatki w win. Niemniej już coś ruszyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz na moje pytanie.......

Mialem wolny weekend i sam nauczylem sie wszystkiego o DFI oraz jak skutecznie krecic A64.

 

Teraz ja moge uwazac sie za speca i zlewac pytajacych.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz na moje pytanie.......

Mialem wolny weekend i sam nauczylem sie wszystkiego o DFI oraz jak skutecznie krecic A64.

 

Teraz ja moge uwazac sie za speca i zlewac pytajacych.

 

Pozdrawiam.

1584631[/snapback]

O kurde! Faktycnie zero odpowiedzi na Twojego posta! Nie wiem jaki inni, ale ja go na prawde nie zauwazylem! Nie wiem moze to z powodu braku awatara, ale jakos nie rzucal sie w oczy. Na pewno nikt nie chcial zrobic Ci na zlosc! Poza tym tak na zupelnym marginesie o opdkrecaniu A64 jest swietny guide na tym forum - wystarczy poszukac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem....czytalem wszystko...ale czasami jest tak, ze trzeba sie zapytac i jedno madre zdanie moze dac wiecej niz godzina grzebania po omacku. Chyba nikt mi na zlosc nie robil bo malo udzielam sie na forum i staram sie nie pisac glupot.

No nic posiedzialem w weekend i juz wiem na ile moge sobie pozwolic...niestety waskim gardlem sa moje pamieci, ktore ladnie ida w 1:1.....jak chce krecic system w v166 to moge zapomniec bo powyzej 255 fsb nie wyskocze...na v133 krece proca do 2500mhz ale osiagi systemu mam nizsze niz na konfigu w podpisie....niestety musze zmienic ram na jakis 533 albo proca i krecic w 1:1.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli masz 255 HTT to przez v166 to będzie 208 Mhz .... Jak w synchro idą 245 to troche dziwne ... Masz DFI to spróbuj div150 no i troche więcej tych Mhz ciśnij bo ja tu ze swoich 2610 Mhz nie jestem zadowolony a Ty na 2200 się zatrzymujesz :) Zreszta jak przeczytałeś guide to ustaw mem na div100 i zobacz ile proc idzie to się dostosuje już div wtedy do pamięci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede jeszcze raz meczyl kompa.

 

Ale faktem jest, ze pamieci w 1:1 ida na 490 mhz przy fsb 245...bez problemow/pelna stabilnosc.

Na 250 fsb 1:1 czyli 500mhz dla ramu system sie pieknie laduje ale np 3dmark sie wiesza i dawanie wiecej napiecia na ramie nie pomaga---a szkoda.

 

Proc lata na 2400 i 2500 przy 1,5 V ..przechodzi testy na v133..tylko, ze wydajnosc wtedy mala :sad:

2400 i v140--robia sie kosmiczne mhz dla ramu i w aplikacjach zwis.

Na najlepszym dzielniku v166 dla ramu nie da rady wiecej niz 254-255 fsb.

Nie da rady cisnac bo nie idzie..zawsze reset lub zwis. Zalamka :mur:

HTT ustawiam oczywiscie na male x2, x3.

Proc moze ale ram blokuje.

 

Pozdro,

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...