Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Masz Hynixy a one raczej średnio się lubią z A64 i DFI i nie jesteś pierwszą osobą z tym ramem co pisze że nie ważne jak go ustawi i tak ma 1-2 błędy w GM, z tego co pamiętam nic na to (prócz znacznego zmniejszenia taktowania) poradzić nie można było 1-2 błędy to nie tragedie i system będzie stabilny nie powinno być w o ogóle problemów. Co za tym idzie ja bym sobie darował te 2 błędy.

1587378[/snapback]

Mardok, ale ja nie mam DFI, tylko Gigabyte, który ma w biosie bardzo podobne opcje ustawienia pamięci jak DFI (gdybym miał DFI, to bym te hyniksy dowoltował i by było po problemie). A ponieważ jest tu wielu speców od OC, więc tutaj najszybciej uzyskam pomoc w ustawieniu parametrów. Właśnie wróciłem z roboty i szykuję się do testu na 5ns (read preamble) i 6ns (max async latency). Pamięci muszą przejść golda bezbłędne - nawet 1 error ich dyskwalifikuje na 275 MHz, bo ma być 100% stabilnie, a nawet 1 błąd w GM 100% stabilności nie oznacza. Na 2T 275 MHz jest stabilnie, ale na 1T już nie. Pamiątki chcę opchnąć, ale muszę je porządnie przetestować, aby nie ściemniać klientom że chodzą na 275 MHz 1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posta widzialem, a awatarek faktycznei piekny:P. Mam niestety identyczne problemy z tym firewallem. Szukalem po roznicyh forach (dfistreet np.) i niestety nic nie znalazlem. Zauwazylem takze cos niepokojacego - a mianowicie - firewall za kazdym razem sie inaczej instaluje. Czasem nie dziala w ogole, czasem wywala bsoda, a czasem poporstu nie dziala siec, a sam firewall dziala. Pewnie cos nie tak z softem do tego ustrojestwa. No nic...ja dalej szukam i jak cos znajde to dam znac.

1586096[/snapback]

 

Faktycznie z tym firewallem są dziwne problemy . Przypuszczam , że winę za to ponoszą sterowniki NVidii . Na razie u mnie wszystko działa . Sterowniki 6.66 , chociaż ściągnąłem sobie od DFI 6.53 , ale na razie ich nie instalowałem . Firewall sam sobie ustawił moje IP w sieci lokalnej . O dziwo poprawnie . Coś w tym musi być , że to potrafi . Czasem coś muli połączenia , ale może to być również przepełniona sieć lokalna .

@uncle

Przypuszczam , że masz podpięty internet do dolnego złącza RJ45 , a jest to sieć na chipie MARWELL-A . Chociaż mogę się mylić . Ale jeśli tak to podepnij wyjście na internet do górnego złącza , czyli NVidii , a do dolnego ten drugi komp , któremu udostępniasz sieć . Jeżeli jednak jest inaczej , to problem w ustawieniach systemu i ewentualnie firewalla .

Tu jest mała pomoc w konfiguracji owego firewalla :

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/..._nforce4-3.html

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymaga 24pin i 4pin wtyczki, natomiast wtyczki Molex i FDD możesz podpiąć dodatkowo, Molex odpowiada za dodatkowe zasilanie kart w SLI (poprawia także czasem napięcie na linii +12v mimo iż nie korzystamy ze SLI) a wtyczka FDD za dodatkowe zasilanie dla wiatraczków podpiętych do mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20pinowa wtyczka nie przeszkadza niczym, tez moze byc, co do tamtych dwoch to oczywiscie nie zaszkodzi ich podpiac, im wiecej, tym lepiej...

1590913[/snapback]

Wymaga 24pin i 4pin wtyczki, natomiast wtyczki  Molex i FDD możesz podpiąć dodatkowo, Molex odpowiada za dodatkowe zasilanie kart w SLI (poprawia także czasem napięcie na linii +12v mimo iż nie korzystamy ze SLI) a wtyczka FDD za dodatkowe zasilanie dla wiatraczków podpiętych do mobo.

1590935[/snapback]

:D :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że wozak nie wie że zasiłka którą ma/chce kupić Czaruś :) posiada 24pin wtyczkę ATX i 4pin wtyczkę (jak każda obecna zsiłka) z dodatkową linią +12v to już nie moja wina. Jasno napisałem co trzeba w jego wypadku wpiąć i co można dodatkowo podłączyć „jak ma ochotę”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ten user AndyN jest jakis taki drobiazgowy :angry:

Taką mam pracę. I nawyki przenoszę na inne dziedziny. Stary już jestem i stąd to wszystko ;)

Peace and respect

polecam wszystkim bloczki na NB DFI Misia15go :-) mam temperaturka idle i stress - 30/33* (blok w wersji lite)

Nieźle. AFAIK Lite jest pusty w środku. Ciekawe jak wersja Gold/pełna/full wypass/zompki w środku ;) Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38stC w idle oraz 42stC w strasie (w upały max 45stC) na wyjcu, więc jeśli o mnie chodzi póki wyjec się nie zatrze na nic go nie zmieniam, zresztą mimo iż posiada swój przydomek „wyjec” wcale taki głośny nie jest……. jak się już przyzwyczai ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze chyba w produkcji jest blok na mosfety czy co tam sie znajduje pod tymi radiatorkami, akurat tam mam narazie najwyzsza temperature, choc cos mi sie zdaje ze czujnik zle odczytuje ja bo podaje od 40 do 50* a na dotyk wcale nie czuc tej temperatury :blink: no ale jak sie bloczek pojawi to na pewno w niego zainwestuje, wtedy wszystkie wentyle mozna spowolnic i jest wydajnie i cicho :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej alternatywy to może troszeczke nie za gorąco temu radiatorkowi od chipsetu ? Przy okazji jak będę zaglądał do budy to także porobie zdjęcia bo także zadbałem o el'y ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok - też mi się tak wydawało, ale bez nawiewu może on mieć temp. powyżej 70st :!: zapuść prime'a i przyłóż palca, gwarantuję że go tam długo nie utrzymasz (oczywiście z odp. ustawioną zworą ;])

 

@CuBa - za 1-wszym razem chipset miał temp. ok 44st przy prime'ie (blach ;]) a za drugim razem przesmarowałem arctic cerami. i temp wzrosła :mellow: może źle docisnąłem, albo coś. W każdym razie powędruje tam mały papscik, z odpowiednią regulacją jest zupełnie niesłyszalny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38stC w idle oraz 42stC w strasie (w upały max 45stC) na wyjcu, więc jeśli o mnie chodzi póki wyjec się nie zatrze na nic go nie zmieniam, zresztą mimo iż posiada swój przydomek „wyjec” wcale taki głośny nie jest……. jak się już przyzwyczai ;)

1591194[/snapback]

 

Ja tez jakos nie narzekam na swojego wyjca, temp podobne co u Mardoka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nieźle. AFAIK Lite jest pusty w środku. Ciekawe jak wersja Gold/pełna/full wypass/zompki w środku ;)"

 

@AndyN

 

Sprawdzałem na SP 2004

cpu 2700@1,36V

nb 1,5V

prawie to samo stres 32* , temp w pokoju 21*

 

Edit

Pisałem oczywiście o wersji "full wypas"

Edytowane przez kerdey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi ze roznicy nie ma...

 

jedno co mnie troche meczy to mocowanie, mam teraz 6600gt ktora jest krotka ale jak kupie cos pokroju 6800/7800 to nie bedzie czasem haczyc o motylek? takie odnosze wrazenie i chyba tak bedzie... chyba bedzie trzeba troche go przypilowac na plasko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nieźle. AFAIK Lite jest pusty w środku. Ciekawe jak wersja Gold/pełna/full wypass/zompki w środku ;)"

@AndyN

Sprawdzałem na SP 2004

cpu 2700@1,36V

nb 1,5V

prawie to samo stres 32* , temp w pokoju 21*

Wersja Lite czy pełna?

czyli wychodzi ze roznicy nie ma...

(...)

Jeśli Lite to jest on pusty w środku, nie ma ząbków/finów. Ciekawe jak sprawuje się wersja pełna bloczka z finami. Co by nie mówić zawsze jeden wyjec mniej->choć to samo można osiągnąć zakładając Zalmana pasywnego (->ciszę, nie temperatury)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kerdey ma wersje lite czy ta limited edition? bo tak napisal ze moglem wywnioskowac ze posiada drozsza, dlatego napisalem ze nie ma roznicy w temperaturkach, wiem ze lite jest puste w srodku.

 

niska temp na nb to dobra sprawa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie pakował bym bloku wodnego na NF4 w większości wypadków starczy zwykły Zalman no i nie będzie dodatkowego źródła które podgrzewało by wodę, mniej węży co za tym idzie więcej miejsca w budzie oraz mniejsze opory, co przynajmniej teoretycznie będzie miało wpływ na niższą temp CPU czy CPU i GPU/VPU. Sumując to chyba raczej „sztuka dla sztuki” niż wymagane czy zalecane. Ale jak ktoś lubi mieć wszystko „na wodzie” to czemu nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej bigolsen - dzięki za odp - przeczytałem ten text z benchmarka, nie wszystko do mnie dociera poczytam jeszcze raz, jak dotąd sprawdzałem juz ustawienie low - i wg. gałęziowych marków pozwala ono na połączenia tcp a jednak net nie działa na dole i z dołu nie widać mojego kompa w sieci... net idzie do mnie do kompa prze modem neostrady który podpina się do usb, a kompa z dołu mam podpiętego do górnej sieciówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie pakował bym bloku wodnego na NF4 w większości wypadków starczy zwykły Zalman no i nie będzie dodatkowego źródła które podgrzewało by wodę, mniej węży co za tym idzie więcej miejsca w budzie oraz mniejsze opory, co przynajmniej teoretycznie będzie miało wpływ na niższą temp CPU czy CPU i GPU/VPU. Sumując to chyba raczej „sztuka dla sztuki” niż wymagane czy zalecane. Ale jak ktoś lubi mieć wszystko „na wodzie” to czemu nie ;)

1592652[/snapback]

Zgadzam sie w 100%, sam uzywam zalmanka i robie na procku ponad 3Ghz na AC wiec nie rozumiem tych co zakladaja bloczki przy 2.7-2.8ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w  100%, sam uzywam zalmanka i robie na procku ponad 3Ghz na AC wiec nie rozumiem tych co zakladaja bloczki przy 2.7-2.8ghz.

1593557[/snapback]

 

to dobre ...

bo niektórzy nie mają super przebranego proca - tylko przeciętniaka ...

Zresztą co do mostka ma procek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...