Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

http://sklep.gral.pl/~piter/komputer/A64/3Ghz.JPG

 

Coś mi się nie chce wierzyć w Twoje 3 GHz. Za dużo rzeczy się nie zgadza. ;)

 

1. Brak częstotliwości procka w polu CPU Speed w SP2004 (nie mów, że tak wyszło, bo doskonale wiem, że SP2004 zawsze pokazuje częstotliwość CPU)

2. Program monitorujący napięcia itp. pokazuje 1.6v dla procka, tymczasem CPU-Z 1.55v (w Trayu, na żółtym polu)

3. Porgram moitorujący pokazuje inne wartości od Everesta. ;)

4. Brak dodatkowej informacji o szybkości CPU np. CPUID etc. :)

 

Podsumowując, jak dla mnie pachnie lipą. :) Mam do Ciebie bardzo duże zaufanie, ale ten screen jest po prostu bardzo kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na moim screenie też nigdy nie ma MHz CPU bo nigdy tego nie włączałem.

2. Przecież napięcie na 1.552v skacze lekko też tak mam jak napięcie mi „skacze” ze na jednym programie jest inna wartości na drugim inna to zależy od odświeżania z jakim program pokazuje V.

3. Everest mi też pokazuje inne wartości niż MBM (rozbieżność zazwyczaj wynosi 1stC)

4. No bez przesady najpierw było samo SP2k4 teraz ludzie dają z CPU-Z a ty wymagasz kolejnych programów to wychodzi i mniej okien na screenie tym mnie jest do czego się przyczepić…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opdowiedzi by lolq

1. CPU Speed jest domyslenie wlaczone w programie, ktos kto je wylacza, ma widocznie ku temu powody - chodzi o zatajenie prawdy, no bo po co przy zdrowym rozsadku wylaczac taka funkcje?

2. Skacze, ale nie na tyle by nagle zrobilo sie 1.6v... prawda panie DFI guru? lol

3. Tu sie zgadzam.

4. Wiecej programow, wieksze prawdopodobienstwo, ze screen i osiagi danego sprzetu sa prawdziwe.

 

Pozdrawiam,

lolq

 

No i chcialbym dodac, ze jak wszedzie, i tu panuje srodowisko wzajemnej adoracji. Jeden chroni drugiego. No coz...

Edytowane przez lolq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś moje SP2k4 v0.30 nie ma ogóle tego domyślnie włączonego i jakoś do tej pory nikt nie robił tego problemu a sam scrennów dałem więcej niż dużo to po pierwsze a pod drugie napięcie jest pokazane do jednego miejsca po przecinku czyli 1.6v a więc teraz zaokrąglij 1.552v nawet bez „skakania” napięcia i ile ci wyjdzie (zakładam że liczyć umiesz) ?

 

Tyle na temat techniczny a teraz trochę inaczej każdy kto widział wcześniejsze osiągi tego procesora wie ze 3GHz to dla niego żadne problem. No i chyba kogoś tu zazdrość zżera bo jak inaczej wytłumaczyć oskarżenia o kółka wzajemnej adoracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy po prostu lubia WC i nie potrzebuja do tego prockow taktowanych 3GHz zeby to chodzilo, a temperatury maja przyzwoite i moga nawet pozwolic sobie na cisze, takze odpowiedz ze ktos nie rozumie tego ze ktos ma WC na procku ktory nie robi tyle ile jego AC jest bynajmniej smieszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś moje SP2k4 v0.30 nie ma ogóle tego domyślnie włączonego i jakoś do tej pory nikt nie robił tego problemu a sam scrennów dałem więcej niż dużo to po pierwsze a pod drugie napięcie jest pokazane do jednego miejsca po przecinku czyli 1.6v a więc teraz zaokrąglij 1.552v nawet bez „skakania” napięcia i ile ci wyjdzie (zakładam że liczyć umiesz) ?

 

Tyle na temat techniczny a teraz trochę inaczej każdy kto widział wcześniejsze osiągi tego procesora wie ze 3GHz to dla niego żadne problem. No i chyba kogoś tu zazdrość zżera bo jak inaczej wytłumaczyć oskarżenia o kółka wzajemnej adoracji.

1594081[/snapback]

No na pewno mnie akurat zzera zazdrosc jak patrze na wasze cfg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno mnie akurat zzera zazdrosc jak patrze na wasze cfg.

1594146[/snapback]

Pewnie ze mozna sie zabawic z paroma tysiakami w kieszeni, ale miec 3GHz za~600zl to juz jest czego zazdroscic... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, o jakiej wy zazdrości mówicie? Cyferki już Wam oczy zalały czy co? :mur:

Jeden dopina się ,że mu milion rzeczy na screenie nie pasi, bo tam siakieś magiczne 3GHz widnieją, jakby to powiedzmy 2,95 było tragicznym i wogóle du.piastym wynikiem o żenującej wydajości. Drugi w sprzęcior wyłożył grube tysiące i marudzi, że mu źle z tym , bo inni za mniejszą kasę mają podobnie. Paranoja jakaś się robi. Owszem ideą OC jest każdy MHz, ale IMHO chorobliwe podejście do tematu robi się tyćkę żenujące.....

 

BTW - albo już zdziadziałem i biadolę, albo po prostu nie robią takie wyniki już na mnie wrażenia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rozluźnienie sytuacji:

 

Stock cooler killer V1.0 B) ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Cisza :D i wydajność :twisted:

 

 

Dołączona grafika

[;

 

 

To w związku z tym że (na reszcie :D) skończyłem składać kibelek (tzn. upakowałem do budy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno mnie akurat zzera zazdrosc jak patrze na wasze cfg.

1594146[/snapback]

 

Ja np tez moglbym miec to co Ty masz w configu cwaniaczku :lol: , ale sztuka jest zlozyc sprzet za o wiele mniejsze pieniadze i nie powiedziane ze gorszy od Twojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś moje SP2k4 v0.30 nie ma ogóle tego domyślnie włączonego i jakoś do tej pory nikt nie robił tego problemu a sam scrennów dałem więcej niż dużo to po pierwsze a pod drugie napięcie jest pokazane do jednego miejsca po przecinku czyli 1.6v a więc teraz zaokrąglij 1.552v nawet bez „skakania” napięcia i ile ci wyjdzie (zakładam że liczyć umiesz) ?

 

Tyle na temat techniczny a teraz trochę inaczej każdy kto widział wcześniejsze osiągi tego procesora wie ze 3GHz to dla niego żadne problem. No i chyba kogoś tu zazdrość zżera bo jak inaczej wytłumaczyć oskarżenia o kółka wzajemnej adoracji.

1594081[/snapback]

Nie mam nic wiecej do dodania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np tez moglbym miec to co Ty masz w configu cwaniaczku :lol: , ale sztuka jest zlozyc sprzet za o wiele mniejsze pieniadze i nie powiedziane ze gorszy od Twojego.

1594304[/snapback]

Nie jestem zadnym cwaniaczkiem, mam 45 lat i kochajaca rodzine. To ze mnie stac na taki sprzet, pracowalem na to ciezko przez ponad 20 lat by uzyskac pewien poziom finansowy a ogolniej zarobkowy. Ale to przeciez nie jest temat do takich dyskusji. Jakkolwiek DFI to fajna plyta. Hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zadnym cwaniaczkiem, mam 45 lat i kochajaca rodzine. To ze mnie stac na taki sprzet, pracowalem na to ciezko przez ponad 20 lat by uzyskac pewien poziom finansowy a ogolniej zarobkowy. Ale to przeciez nie jest temat do takich dyskusji. Jakkolwiek DFI to fajna plyta. Hehe.

1595005[/snapback]

A do czego używasz tak wypaśnego komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no popatrz ja mam tate w twoim wieku i on siedzi tylko przed telewizorem plazmowym i nie ma chceci podejsc do komputera :-P

 

myslalem ze jak troche sie przekona to moze cos $$$ dorzuci :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no popatrz ja mam tate w twoim wieku i on siedzi tylko przed telewizorem plazmowym i nie ma chceci podejsc do komputera :-P

myslalem ze jak troche sie przekona to moze cos $$$ dorzuci :lol:

1595504[/snapback]

A musiales podkreslic ze przed "plazmowym" <_<,

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie ? Rozmowa ze screenu PITera zeszłą na telewizor pewnego tatusia aby potem porozmawiać o pitach…

 

Dla przypomnienia to temat o DFI no wiecie taki kawałek krzemu i płyta główna na to potocznie mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej bigolsen - dzięki za odp - przeczytałem ten text z benchmarka, nie wszystko do mnie dociera poczytam jeszcze raz, jak dotąd sprawdzałem juz ustawienie low - i wg. gałęziowych marków pozwala ono na połączenia tcp a jednak net nie działa na dole i z dołu nie widać mojego kompa w sieci... net idzie do mnie do kompa prze modem neostrady który podpina się do usb, a kompa z dołu mam podpiętego do górnej sieciówki...

1593429[/snapback]

Szkoda , że nie wiedziałem tego od razu . Jeśli masz połączenie przez USB , to nie ma żadnego sensu instalować i uruchamiać firewalla Nvidii . Ten firewall obsługuje tylko i wyłącznie górne złącze RJ45 i nic poza tym . Jeśli masz go zainstalowanego i uruchomionego , to tak jakbyś sam sobie blokował połączenie z internetem . Blokujesz nim drugi komputer . Proponuję odinstalować wszystkie sterowniki do obsługi płyty głównej i zainstalować je ponownie , ale bez firewalla Nvidii . Natomiast na pierwszym komputerze zainstaluj udostępnianie połączenia internetowego dla drugiego kompa . Możesz ewentualnie dorzucić firewalla programowego . Jest ich wiele na rynku . Sam używam Pandy Platinum Internet Security 2005 PL , ale ty oczywiście możesz wybrać coś innego . Firewall Nvidii jest oczywiście sprzętowy . Konfigurację i udostępnianie możesz przeprowadzić wówczas , zarówno na złączu dolnym jak i górnym . Musisz mieć je tylko uruchomione w biosie płyty głównej i zainstalowane sterowniki w systemie . Górne złącze - to sterowniki NForce , a dolne to Marvell . Jeśli skonfigurujesz poprawnie udostępnianie , to powinno działać bez problemu .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Jestem na tym forum nowy i mam pytanie odnosnie tej plytki.

Wiem ze w FAQ na poczatku jest napisane ze mozna podlaczyc zasilacz z wtyczka 20 pin .

Moje pytanie brzmi czy moj zasilacz Neotec v4202 podola tej plycie i czy lepiej jest moze podlaczyc go przez przejsciowke 20>24 pin ???

 

Nie wiem czy takie pytanie czasem jie padlo ale nie mam czasu na czytanie tylu stron bo musze jak najszybciej kupic plyte i mysle o tej wlasnie tylko chialbym abyscie poradzili mi z tym zasilaczem !!!

 

Z gory naprawde dziekuje !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musiales podkreslic ze przed "plazmowym" <_<,

1595572[/snapback]

ja tam zadnego podkreslenia nie widze, napisalem zeby bylo ze juz nie musi sie ruszac :lol:

 

 

chlodzicie jakos mosfety? mi speed fan pokazuje w tamtej okolicy temperaturki 43-49 w gorace dni nawet 52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem

gdy podkrecam procesor komputer zatrzymuje sie podczas bootowania ( po pokazaniu irq)

zawsze w tym samym miejscu

 

pomysli troche i restartuje kompa ktory potem sie uruchamia i znowu zatrzymuje sie w tym samym momencie

 

oczywiscie pamieci nie sa wyzylowane a temp. proca nie przekracza 35 stopni

 

komp jak w podpisie

 

ps pewnie odpowiedz byla w tym temacie ale przeszukiwac 145 stron jest praca syzyfowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piratez

ja tak mam gdy mam zle skrecone pamieci - za ostre timingi lub za duze fsb.

 

@binek

Nie bardzo musze, bo wieje tampentek. Jesli masz WC to polecam 1x80x80 :)

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...