Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz to Tagan 480 wiec nie wydaje mi sie. Po prostu temp. skoczyly i musialem obnizyc taktowanie.

Zastanawiam sie : czy przy zmianie programowej C&Q, ulegac moze miana szybkosc taktowania szyny PCIE? tak jak np. RAM'u?

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Tagan 480 wiec nie wydaje mi sie. Po prostu temp. skoczyly i musialem obnizyc taktowanie.

Zastanawiam sie : czy przy zmianie programowej C&Q, ulegac moze miana szybkosc taktowania szyny PCIE? tak jak np. RAM'u?

1600932[/snapback]

 

Grafa Ci sporo powietrze grzeje i prądu też równo posysa ;)

 

Ja u siebie miałem na codzień 9x330 i wszystko ładnie fikało, jak wsadziłem 6600 to niestety ale żeby znowu sobie smigać na 330 to musze znacznie Vcore w góre podnosić wiec zostałem przy 9x328 na codzień i zarazem jest to obecnie maksymalne stabilne ustawienie. A powiedziałby kto ze zasiłka 480W to prawie mała elektrownia ... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze spadlo troche to najmniejszy problem, komp nie do konca byl stabilny na 290 bo sie superpi plulo (raz dzialalo kilka godzin ok, czasem juz na samym poczatku sypalo bledami) wiec sie z tym liczylem ze po wsadzeniu grafy moze cos byc nie tak np. z grami ( i tak bylo 3dmarki sie zawieszaly) wiec pal lich to.

Chodzi mi tylko o to ze teraz nie moge wlaczyc C&Q, ktore wczesniej mi dzialalo bez problemow. Teraz jak tylko wlacze ktorys z programow to komp sie restartuje.

 

edit: bios najnowszy ze strony producenta jesli dobrze pamietam

edit2: jezeli cos pokickam to wybaczcie, ale sprzet mam od 1,5 tygodnia a wczesniej jechalem na intelu, ale sie pochwale ze wszystko sam poustawialem czytajac poradniki do A64 i DFi, pomimo tego ze na poczatku jak chyba wiekszosc osob "przestraszyla" mnie ilosc opcji w biosie:)

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu spróbowałbym wgrać najnowszą bete: 702.

 

A i jeszcze jedno: w którym gnieździe masz kartę i jak masz ustawione zworki?

Edytowane przez Pc juice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorne PCIE, zworki normalnie, tak jak przyszly z plyta, wiec wszystko powinno byc OK. Moze i sprobuje bety. Rozumiem ze znajde ja na stronie producenta?

Zastanawiam sie tylko do czego Pc juice dazysz. Myslisz ze C&Q nie dziala przez grafe? Myslalem ze moze jakies ustawienie w biosie odnosnie PCIE mam nieprawidlowo.

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przeszłem niejedno, i też miałem resety zależnie od biosu (na jednym były na jednym nie) a winę ponosiła grafa. Z tym że Ty masz niby wszystko ok poustawiane... niemniej z tego co przeglądałem temat, mało kto (nikt?) nie siedzi na finalu.

Jakoś nie chce mi się wierzyć że Tagan nie podoła tej grafie.

 

http://www.techpowerup.com/articles/other/114

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole jest objaśnienie:

 

(* -3 for both kinds of rams (310 ram table), -1 for TCCD etc. (326 ram table), -2 for BH5/CH5 etc. (316 ram table))

 

czyli biosy z końcówką -1 ewentualnie -3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki krzywo mi sie popatrzylo. Rano zapodam i dam znac co i jak:)

Edit: poprzednio milaem ten sam bios tyle tylko ze z 3 wiec nie wiem czy zmiana cos da

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole jest objaśnienie:

(* -3 for both kinds of rams (310 ram table), -1 for TCCD etc. (326 ram table), -2 for BH5/CH5 etc. (316 ram table))

czyli biosy z końcówką -1 ewentualnie -3

1601225[/snapback]

A tutaj jest tak: http://home.no/trac3r/dfi_lanparty_nf4_sliultra_bios.htm , a wiec co link to inaczej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie bo ja już nie mam siły :(

kupiłem nowe pamięci Corsair 3200XL (Samsung TCCD) licząc na lepszy O/C pamieci. Przy timingach jak na obrazku i taktowaniu pamieci 540MHz (2,7V) SuperPi nawet jednego loopa nie chce zrobić. Dodam tylko że system wstaje z pamieciami ustawionymi na 600MHz ale z SuperPi czy SP2004 lipa. Co robie nie tak??

Dołączona grafika

Aha...i jeszcze małe pytanko...własnie dziś "zginął" mi dżwięk w mojej DFI. W biosie wszystko ustawione OK a w menadzerze urządzeń brak dzwiękówki. Może ktos miał taki problem???

Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktory z najnowszych biosow jest generalnie najlepszy? Bo ja caly czas jade na 510-3 bo poki co najlepiej sie u mnie sprawuje, ale moze najwyzszy czas sie przesiasc na nowszy :)

 

@Kazmax

Sprobuj z jedna kostka w slocie nr 2 albo 2T zapodaj w ostatecznosci i zobacz wtedy...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie bo ja już nie mam siły :(

kupiłem nowe pamięci Corsair 3200XL (Samsung TCCD) licząc na lepszy O/C pamieci. Przy timingach jak na obrazku i taktowaniu pamieci 540MHz (2,7V) SuperPi nawet jednego loopa nie chce zrobić. Dodam tylko że system wstaje z pamieciami ustawionymi na 600MHz ale z SuperPi czy SP2004 lipa. Co robie nie tak??

1601385[/snapback]

Daj w idle cycle limit na 256.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla TCCD jest 2?

1601220[/snapback]

 

Na dole jest objaśnienie:

 

(* -3 for both kinds of rams (310 ram table), -1 for TCCD etc. (326 ram table), -2 for BH5/CH5 etc. (316 ram table))

 

czyli biosy z końcówką -1 ewentualnie -3

1601225[/snapback]

te cyferki 1, 2, 3 to ściema jest i pisane było to w tym topicu z 10x :(, KazMax wgrywaj po kolei biosy i sprawdzaj pamiątki na ile chodzą

 

Pokombinuje z pojedynczymi kostkami. A 2T mnie nie interesuje ze wzglądu na drastyczny spadek wydajności. Może ktos ma jeszcze jakis pomysł???

1601465[/snapback]

a to ciekawe

 

dziwne że te twoje tccd chodzą tak kiepawo :(

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można pisac, ze te cyferki przy BIOSach to zwykłe mydlenie oczu? Wystarczy, ze na podobnych pamieciach u dwóch różnych osób siedzą kości z innych tygodni produkcji i o kant du.py potłuc wszelakie "generalia". U mnie najlepiej fikają "dwójki" , a mam TCCD. I co? Ludzie ruszcie troszkę swoje mózgownice i potestujacie sami. Chyba każdy troszkę bardziej rozwinięty zauważy, ze jak różne osoby , ukłądają różne tabelki w kwestii , które BIOSy dla których pamieci to jest to nic nie warte ustalenie....

 

KazMax - daj Read Preamble na 7. 5.5 nie jest dobrym ustawieniem dla korelacji z Maks Async na 9.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z DFI i z dyskiem, mianowicie:

 

Konfiguracje macie w moim podpisie. Co zrobilem:

 

a) najpierw przestawilem zworki na plycie w tryb SLI

B) zauwazylem ze w BIOSie zamiast oczekiwanego 8x NC 8x 4x mam NC NC 8x 4x, ale nie przejalem sie tym zbytnio

c) przetestowalem czy wsio dziala 3DMarkiem

d) nastepnie przelozylem karte graficzna w dolny slot

e) schwyciłem się za wyjca z NB i go wyjąłem

f) zamontowalem zamiast niego niebieskiego zalmana (po to przekladalem karte do dolnego slotu zeby sie zmiescila)

 

I oto problem, bo system się co prawda zabootował, ale wykrył mi tylko CD-ROM, a dysku na SATA już nie. Pytania:

 

Czy to moze miec cos wspolnego z rozlozeniem NC NC 8x 4x? Pamietam ze na nF4 PCI-E i SATA maja te sama czestotliwosc...

I ważniejsze - co z tym zrobić?

 

Topic macie tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=149154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie, na które jakiś czas temu nie uzyskałem odpowiedzi. Podczas odtwarzania muzyki układ dźwiękowy nie puszcza sygnału na subwoofer. Na poprzedniej płycie miałem dźwiek 5.1 i wystarczyło w winampie włączyć hardwere acceleration i mogłem się cieszyć basami. Teraz jednak ten zabieg nie pomaga. dodam, że podczas konfiguracji w nvMixer subwoofer działa i podczas filmów z dzwiękiem 5.1 też. Proszę o pomoc, bo sam już nie wiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja moge powiedziec ze caly czas siedze na 6.39, jak instaluje nowsze (na czystym systemie) to od razu zaczynaja dziac sie dziwne rzeczy (programy sie wysypuja, restarty, niestabilnosc) :mellow: nie rozumiem tego za bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...