Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem a raczej nie jestem pewien jakie drivery instalowac a jakie nie :/

 

win xp x64 sciagnalem do tego nforceware 6.66 z nvidii i mam plyte od DFI i teraz..

 

co instalowac z nvidii? tylko 1 driver do chipsetu, IDE SW i audio? (karajan jest wiec to raczej nie nvidii??)

 

co z plyty od DFI? audio? (jak instalowalem audio z samego CD od dfi to zostawalo jedna urzadzenie bez sterow z managerze i pisalo costam audio)

 

pozatym nie dziala mi ITE SMARTG (moze potrzeba wersji pod x64?) no i setup z plyty sie nie odpala bo jakies problemy (costam bios.exe wyskakuje...)

 

prosze o info ludzi ktorzy instalowali winde X64 i jakie stery instalowac (nie chce burdelu w sensie nadmiaru ani takze brakow)

 

sieciowke windows sam znalazl wiec mysle ze do ethernetu nie potrzeba zadnych sterow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam win x64 i zainstalowałem: Audio, IDE, Ethernet i PCI System Management. Z płyty nie instalowałem nic. Z innymi sterami niż NV nie działało mi Audiio.

 

Co do Ethernetu, to jeśli ci działa ten od NV (górne złącze) to nie instaluj, bo wywala błędy podczas instalki, nie działa NV tray, konfiguracja przez www działała, ale tylko pewnien czas.

 

Autorun z płyty również mi nie działa.

 

----

 

Ja z kolei mam inny problem: Po wznowieniu ze stanu wstrzymania, proc mi się grzeje: wiatrak na max obrotów, tempy jak w stresie, a użycie procka żadne :unsure:. Muszę restartować system żeby wszystko wróciło do normy, a wtedy to żaden pożytek z STR :mur:.

 

Ma ktoś z was tak samo? Jakieś pomysły?

Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoc Ci nie pomoge ale mam jeszcze pyt do Twojej wypowiedzi.. u mnie bez instalowania jakichkolwiek sterow dziala dolny slot czyli marvell gigabit, mam instalowac ten nvidia ethernet czy nie? :)

1620707[/snapback]

Jeśli potrzebna ci druga karta to instaluj :). Zawsze też możesz zainstalować żeby obadać firewalla sprzętowego NVidii, odinstalować możesz w każdej chwili. Tak jak pisałem, u mnie przestała działać konfiguracja przez www, ale to może dlatego że grzebałem coś w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wyłączyć sieciówkę NVIDII - jeśli tak to w jaki sposób ?? :angry: :icon_exclaim: :icon_exclaim:

ale tak żeby tylko marvell działał !!

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wyłączyć sieciówkę NVIDII - jeśli tak to w jaki sposób ??  :angry:  :icon_exclaim:  :icon_exclaim:

ale tak żeby tylko marvell działał !!

1621289[/snapback]

Da się, MAC LAN ustawiasz na disabled w Genie Bios Setting

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

niedawno w cennikach znalazlem plyte glowna DFI nf4-D - ok. 530pln (nie ultra). ktos mial z tym doczynienia? jak ta plytka sie ma wzgledem wyzszych modeli? na stronie dfi wyczytalem w specyfikacjach, ze od modelu ultra-d rozni sie dwoma rzeczami:

- tylko 1 wbudowany LAN,

- predkosc SATA 1,5 Gb/sek (w ultra jest 3 Gb/sek).

plytka wydaje mi sie bardzo sensowna propozycja - solidna plyta bez zadnych wodotryskow tylko czy to aby prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może problem po OC na płycie DFI nForce4 ultra-D z trzeszczeniem/piszczeniem ale tylko podczas uruchamiania 3DMarków czy gier... ?

1621718[/snapback]

Tak, ale to piszczy karta graficzna nie mobo. To samo miałem i na 9700 i teraz na X800 zawsze się pojawiało po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to piszczy karta graficzna nie mobo. To samo miałem i na 9700 i teraz na X800 zawsze się pojawiało po jakimś czasie.

1621812[/snapback]

Ale jak wezmę ustawienia na default to nic nie piszczy/trzeszczy a karty wogóle nie podkręcam... to dalej wina karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wezmę ustawienia na default to nic nie piszczy/trzeszczy a karty wogóle nie podkręcam... to dalej wina karty ?

1622209[/snapback]

Ja tylko mówiłem że miałem coś podobnego u siebie i co było przyczyną nie napisałem że u ciebie na 100% będzie to samo tylko podałem gdzie powinieneś najpierw szukać przyczyny bo piszczenie grafiki to że tak powiem bardzo często spotykane zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mówiłem że miałem coś podobnego u siebie i co było przyczyną nie napisałem że u ciebie na 100% będzie to samo tylko podałem gdzie powinieneś najpierw szukać przyczyny bo piszczenie grafiki to że tak powiem bardzo często spotykane zjawisko.

1622222[/snapback]

Hmmm czyli mam rozumieć że niewiadomo o co chodzi ale to na raczej piszczy/trzeszczy grafika ? i nieważne że jak wezmę na default to nic nie piszczy mimo że nie pdkręcam grafy wogóle ? A czy to że karta jest nie podkręcana wogóle i jak wezmę ustawienia na default to nic się nie dzieję , dopiero po OC (proca, ramu) zaczynają dochodzić te dźwięki ? czy to nie wyklucza automatycznie grafiki i przyczyny należy szukać np w cewkach ?

 

P.S. mardok widzę że też maszk ostki na BH-5... do ilu V mogę dać w miarę bezpiecznie" na moje Twiny Speed Premium bez dodatkowego chłodzenia (oprócz standardu w budzie przód 120mm, tył 120mm, bok 90 mm) ?

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli mam rozumieć że niewiadomo o co chodzi ale to na raczej piszczy/trzeszczy grafika ? i nieważne że jak wezmę na default to nic nie piszczy mimo że nie pdkręcam grafy wogóle ? A czy to że karta jest nie podkręcana wogóle i jak wezmę ustawienia na default to nic się nie dzieję , dopiero po OC (proca, ramu) zaczynają dochodzić te dźwięki ? czy to nie wyklucza automatycznie grafiki i przyczyny należy szukać np w cewkach ?

 

P.S. mardok widzę że też maszk ostki na BH-5... do ilu V mogę dać w miarę bezpiecznie" na moje Twiny Speed Premium bez dodatkowego chłodzenia (oprócz standardu w budzie przód 120mm, tył 120mm, bok 90 mm) ?

1622233[/snapback]

Moja jak już zacznie piszczeć to bez znaczenia czy z O/C grafy czy bez, na DFI jeszcze nie spotkałem się aby coś piszczało. Co do ramu Winbond ma w specyfikacji max napięcie 3,6v ale SpeedPremium zazwyczaj max „trawi” 3,4v potem zaczyna sypać błędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to nie jest to nic nadzwyczajnego, mi też grafa piszczy ale tylko po wejściu w tryb 3d niezależnie czy def czy po oc; a piszczą cewki, w sumie można temu zapobiec ale nie jest to uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja flaszowalem tylko mainblock.. co do flaszowania to ja tez mam pytanie.. od czasu kiedy wrzucilem 510-2 nie moge odpalic Winflasha.. pisze ze nie jest to bios awarda :/ mam windows X64 moze to wina tego?! O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jak już zacznie piszczeć to bez znaczenia czy z O/C grafy czy bez, na DFI jeszcze nie spotkałem się aby coś piszczało. Co do ramu Winbond ma w specyfikacji max napięcie 3,6v ale SpeedPremium zazwyczaj max „trawi” 3,4v potem zaczyna sypać błędami.

1622352[/snapback]

 

Z tego co widzę to nie jest to nic nadzwyczajnego, mi też grafa piszczy ale tylko po wejściu w tryb 3d niezależnie czy def czy po oc; a piszczą cewki, w sumie można temu zapobiec ale nie jest to uciążliwe.

1622369[/snapback]

 

Mi bez wchodzenia do 3dmarka piszczy, wlaczam SP2004 piszczy, wylaczam nie piszczy. Wydawalo mi sie ze to dysk, teraz mam nowy i bede musial obadac co to...

1622381[/snapback]

 

Hmm chłopaki dziwna sprawa właśnie odpaliłem Battlefield 2 do testów... i bardzo dziwne ale nic NIE piszczy/trzeszczy, natomiast 3DMarki tak, bardzo dziwne... :blink:

 

P.S. Z moją wspaniałą grafiką gram na LOW w 1024/768 :lol: :lol: no ale chociaż płynnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dalej mam wałkować temat grafy to moje nie zawsze w grach piszczy no przynajmniej nie we wszystkich ale za to w markach a szczególnie 2k1 to że tak powiem już standard. I jednocześnie zaznaczam po raz kolejny że u mnie piszczy/piszczała grafa nie mówię ze na 100% będzie tak i u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dalej mam wałkować temat grafy to moje nie zawsze w grach piszczy no przynajmniej nie we wszystkich ale za to w markach a szczególnie 2k1 to że tak powiem już standard. I jednocześnie zaznaczam po raz kolejny że u mnie piszczy/piszczała grafa nie mówię ze na 100% będzie tak i u ciebie.

1623014[/snapback]

Wygląda na to że mam mniej/więcej ten sam efekt co i Ty... chciałem się upewnić czy to nie jest coś "złego" no ale Twoje i innych użytkowników wypowiedzi uspokiły mnie - THX & EOT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą zagwozdkę co do BIOSu 623 Final ( czyli 623-3 Beta ). Za cholerę nie mogę dobrac ustawień Maks Async i Read Preamble przy HTT w okolicach 300. Albo jakieś błędy w GM, albo czasem zwis przy boot. Reszta alpha nie ma znaczenia, nieależnie od nich zawsze to samo. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym BIOSem przy uzywaniu TCCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem zwyklym szarym uzytkownikiem komputerow nie bawiacym sie w oc (ale zaczne znajac zycie:D) i mam taki wielki problem ... zakupilem niedawno kompa (dfi lan party ultra-d , a64 3000 Venice , 2x 512 Kingston ) w sklepie we wroclawiu ( 4 speed ) a ja mieszkam w Łodzi ... od kumpla dostalem nowke grafe radka x600 w sklepie wszystko mi zmontowali i przyslali ja zalozylem karte odpalam a tu nic sienei pojawia pala sie 4 czerwone diody i jenda przy ramie pomaranczowa wiatraki chodza i nic wiecej sie nei dzieje ;/ POMOZCIE bo sie pochlastam stoi maszyna i nie dziala ... mysle zeby ja wyslac spowrotem .. ach mam zasilke tagana 380 prosze o szybka pomoc albo tu albo gg .. 9457094 z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

Witam

jestem zwyklym szarym uzytkownikiem komputerow nie bawiacym sie w oc (ale zaczne znajac zycie:D) i mam taki wielki problem ... zakupilem niedawno kompa (dfi lan party ultra-d , a64 3000 Venice , 2x 512 Kingston ) w sklepie we wroclawiu ( 4 speed ) a ja mieszkam w Łodzi ... od kumpla dostalem nowke grafe radka x600  w sklepie wszystko mi zmontowali i przyslali ja zalozylem karte odpalam a tu nic sienei pojawia pala sie 4 czerwone diody i jenda przy ramie pomaranczowa wiatraki chodza i nic wiecej sie nei dzieje ;/ POMOZCIE bo sie pochlastam stoi maszyna i nie dziala ... mysle zeby ja wyslac spowrotem .. ach mam zasilke tagana 380 prosze o szybka pomoc albo tu albo gg .. 9457094 z gory dzieki

1624052[/snapback]

Wyciagnij baterie z CMOSa na kilka dobrych godzin, posprawdzaj zworki, ale ja proponuje zrobic to 1sze, przynajmniej u mnie zawsze pomaga jak DFI ma chumory :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciagnolem baterie wczoraj ale to na 10 min :D a co do zworek to ja nie mam zielonego pojecia ... jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje .. mam w tym taganie taka koncowe z napisem pci express niebieska z dwoma rzedami po 3 wejsc .. i nie jest podloczona .. na plycie nie znalazlem pasujacego miejsca ;) zaraz wyjme na caly dzien baterie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Mam małą zagwozdkę co do BIOSu 623 Final ( czyli 623-3 Beta ). Za cholerę nie mogę dobrac ustawień Maks Async i Read Preamble przy HTT w okolicach 300. Albo jakieś błędy w GM, albo czasem zwis przy boot. Reszta alpha nie ma znaczenia, nieależnie od nich zawsze to samo. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym BIOSem przy uzywaniu TCCD?

 

używam go aktualnie ale do BH-5 osobiście działa u mnie najlepiej ze wszystkich .Sprawdzałem na nim XBLK TCCD ,oczywiście CCMOS po wymianie pamiątek i ...........jednym słowem porażka :angry: zero stabilności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...