Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

kto powiedział ze nie ,od m-ca lece na nim i jak narazie nie zmieniam.

Co do TRCD na 3 przy 300  musiałbys miec duzego farta lub TCCD z gornej polki.

p.s. Tras ustaw na 7 (naj dla NF4)

1642436[/snapback]

Ale czemu 7 ?:) Przeciez mam 6 stabilnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki bios proponujecie dla tych pamieci http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10274 ? prosilbym też o stronke skad go moge sciagnąć . mam jeszcze pytanie czy trzeba coś zmieniac w biosie żeby dwie kosci chodzily w dualu i gdzie to sprawdzic czy chodza w dualu? z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no masakra

ciagle probowalem zmieniac max async i read preamble i dalej system niechce mi sie wystartowac

 

dla sprawdzenia czy aby nie mam padnietej plyty czy cos wlozylem swoje stare pamieci i odrazu poszly bez problemu

 

mozliwe ze te corsairy moga zle wspopracowac z moja plyta??:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

generalnie powinno byc cas + trcd + 2 = tras

1642699[/snapback]

O to sie przyda! Dzieks bardzo.

 

 

Niby sie nie lubie chwalic, ale poniewaz ktos mi kiedys zarzucil, ze jakies sciemy mam w sygnaturce, wiec oto screen:

http://img383.imageshack.us/my.php?image=ee646spistab6rt.jpg

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby sie nie lubie chwalic, ale poniewaz ktos mi kiedys zarzucil, ze jakies sciemy mam w sygnaturce, wiec oto screen:

1643049[/snapback]

Chialbym zaznaczyc ze przy mnozniku 8,5 przy div200 ram jest taktowany na poziomie 305MHz(610), a nie jak Ty masz w sygnaturze 323MHz(646) :wink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chialbym zaznaczyc ze przy mnozniku 8,5 przy div200 ram jest taktowany na poziomie 305MHz(610), a nie jak Ty masz w sygnaturze 323MHz(646) :wink:

 

1643343[/snapback]

 

 

??????? Dlaczego?? To czemu musze tak rozluzniac tajmingi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa a moze jakos lpeiej mi to wytlumaczysz? Poza tym mam wiecej w 3dmarku o 1200 i lepsze odczyty z everescie...

1643396[/snapback]

Dobra to jest temat o dfi a nie o pamieciach, ale tak z ciekawosci pokaz screena z 300MHz na pamieciach 6-4-3-2,5-1T z spi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jest temat o dfi a nie o pamieciach, ale tak z ciekawosci pokaz screena z 300MHz na pamieciach 6-4-3-2,5-1T z spi :wink:

1643444[/snapback]

 

Tu masz screena:

 

http://img257.imageshack.us/my.php?image=e...b10247688ej.jpg

 

(mam tylko z blenda z Prime95)

 

 

A swoja droga ten argument ze temat nie o pamieciach jest nietrafiony. Nie wspominam juz o tym, ze polowa z postow jest o pamieciach, ale przeciez faktem jest, ze te pamieci nie chodza soame sobie lezac na stole tylko wlasnie w plycie DFI NF4 ...

 

BTW: Dlaczego musze dawac duzo wiekszy VCore przy pamieciach na 307 i div200 (czyli 2750Mhz dla CPU) niz gdy mialem 2,8Ghz, ale z divem na 150?

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki bios proponujecie dla tych pamieci http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10274 ? prosilbym też o stronke skad go moge sciagnąć . mam jeszcze pytanie czy trzeba coś zmieniac w biosie żeby dwie kosci chodzily w dualu i gdzie to sprawdzic czy chodza w dualu? z góry dziękuje pomoże mi ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki bios proponujecie dla tych pamieci 1643570[/snapback]

1. WWW z biosami:

http://www.techpowerup.com/articles/other/114

 

2. Zacznij testować od finalów dla swojego ramu.

 

3. Zajrzał być do manuala to być wiedział że wystarczy ram włożyć w pomarańczowe sloty (ewentualnie żółte) aby od razu mieć Dual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie bo już nie wiem co!

Jak pisałem wcześniej komp kumpla: płyta SLI-D, XFX 7800GT, 2x512 Corsair, A64 3500+

Komputer uruchomiony. Przechodzi testy w benchmarkach, działa normalnie w grach ale po kilkudziesięciu minutach blue-screen i reset. I tak za każdym razem. Nie ma różnicy czy jest podkręcony sprzęt czy na default! Bios załadowałem najnowszy oficjalny. Zasiłka chief 420, pamięci były zmieniane na TwinMosy co wcześniej działały idealnie na nForce2 i to samo - blue-screen i reset! Podnoszenie napięć nic nie daje. Najnowszy bios poprawił wydajność (i to znacznie) i kompatybilność z tymi Corsairami. Przestawianie 1T na 2T też nic nie zmienia.

 

Doradzcie coś bo już nie wiem jak pomóc kumplowi. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie bo już nie wiem co!

Jak pisałem wcześniej komp kumpla: płyta SLI-D, XFX 7800GT, 2x512 Corsair, A64 3500+

Komputer uruchomiony. Przechodzi testy w benchmarkach, działa normalnie w grach ale po kilkudziesięciu minutach blue-screen i reset. I tak za każdym razem. Nie ma różnicy czy jest podkręcony sprzęt czy na default! Bios załadowałem najnowszy oficjalny. Zasiłka chief 420, pamięci były zmieniane na TwinMosy co wcześniej działały idealnie na nForce2 i to samo - blue-screen i reset! Podnoszenie napięć nic nie daje. Najnowszy bios poprawił wydajność (i to znacznie) i kompatybilność z tymi Corsairami. Przestawianie 1T na 2T też nic nie zmienia.

 

Doradzcie coś bo już nie wiem jak pomóc kumplowi. Dzięki.

1644422[/snapback]

a moze chieftec niedomaga? 360 i 420 chiefa potrafily miec głupie patenty z "pływajacymi napieciami" tzn mimo ze napiecia nie byly tragiczne to mocno sie wachaly i to obnizalo ich jakosc ... mnie z mocno podkreconym 9800pro tak sie dzialo ... wiec gf7800 moze jak najbardziej robic podobne tricki ..

pozatym proponuje przeleciec kompa Memtestem, Super Pi i Prime .. bo benchmarki (rozumiem ze mowisz o 3dmarkach itp) to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos/@rafa: to jest raczej wina softwareu moim zdaniem. Chiefy to raczej ok sa zasliacze a 7800 az tak duzo wiecej pradu ine ciagnie. Zwlaszcza ze nic nie krecone i jest to samo. Takie bledy czasem tez sa spowodowane wlanieta pamiecia(moje poporzednie koscie tak mialy). Konkludujac: jesli byla jakas przesiadka sprzetowa to sproboj zainstalowac od nowa stery do plyty (wczesniej zrob uninstall) lub nawet cala winde od zera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos/@rafa: to jest raczej wina softwareu moim zdaniem. Chiefy to raczej ok sa zasliacze a 7800 az tak duzo wiecej pradu ine ciagnie. Zwlaszcza ze nic nie krecone i jest to samo. Takie bledy czasem tez sa spowodowane wlanieta pamiecia(moje poporzednie koscie tak mialy). Konkludujac: jesli byla jakas przesiadka sprzetowa to sproboj zainstalowac od nowa stery do plyty (wczesniej zrob uninstall) lub nawet cala winde od zera...

1644787[/snapback]

pisalem tylko potencjalne problemy..

najlepiej by bylo przetestowac wlasnie tak jak pisalem proca pamiec itp...

 

a jak sys na nf4 raczej zadne po starym kompie sie jeszcze nie podniósł

aczkolwiek zaisntalowanie nowego byloby jak najbardziej wskazane

 

a co do chiefów to tez mialem jeza dobre zasilacze. aczkolwiek nie sa rewelacyjne. Moj nie wyrabial juz przy procku na 1.75v i grafie po vmodach (495/833 1.85v gpu 2.95v vdd) .. karta lepiej sie potem krecila nawet na antecu..

obecnie jest juz sporo lepszych zasilaczy od chiefteca ... nie mowiac o tmy ze miedzy 360tka chiefa a 420 (mowie o tych od sirteca) roznica byla znikoma

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do chiefów to tez mialem jeza dobre zasilacze. aczkolwiek nie sa rewelacyjne. Moj nie wyrabial juz przy procku na 1.75v i grafie po vmodach (495/833 1.85v gpu 2.95v vdd) .. karta lepiej sie potem krecila nawet na antecu..

obecnie jest juz sporo lepszych zasilaczy od chiefteca ... nie mowiac o tmy ze miedzy 360tka chiefa a 420 (mowie o tych od sirteca) roznica byla znikoma

1644791[/snapback]

 

mam identyczne doświadczenia z chiefkami - są OK ale do ostrej jazdy niewystarczające :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Chieftec od Sirteca w wersjach 360 i 420W, był jedną z pierwszych markowych zasiłek jakie zdobyły ogromną popularność w Polsce. O ile pierwsze serie był bardzo dobre, o tyle późniejsze mocno zjechały na jakości i awaryjności. Ale do umiarkowanego OC nadal sa spoko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VerB na Szefie360W miał Venice 2,8GHz o nawet SLI 6600GT wiec ten Szef420W przynajmniej na def powinien ten sprzęt pociągnąć a autor pisze że nawet na def się wywala, wiec nie koniecznie musi być to wina zasiłki, choć ja osobiście nie pakował bym takiej zasiłki do takiego sprzętu…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszelkie porady.

Odpowiadam co teraz wiem.

 

Chieftec (rew.2 więc chyba nie Sirtek) Napięcia trzyma bardzo ładnie, przynajmniej w biosie i smartguardianie. Miernika nie mam i niemogłem zmierzyć fizycznie jak należy. Ale wcześniej ten sam zasilacz ciągnął konfiguracje z A1700+@2400 i co najważniejsze 6800@6800GT i oczywiście OC, co jak wiadomo był oprócz wersji ultra najbardziej prądożerny i ten nowy 7800 zużywa mniej prądu od niego. Chyba że płyta?

 

Jeśli chodzi o system to oczywiście był stawiany od zera na nowym dysku Maxtora 300GB SATAII. Sterowniki ściągane nowe poza tymi od płyty. Na pokładzie jest jeszcze SoundBlaster Audigi LS z najnowszymi sterami. Tego elementu nie sprawdzałem.

EDIT

Mem test chodzil przez 3 godziny i zadnych bledów i zwisów. Po wlaczeniu demka w 3D Marku 2003 od razy sie wykrzaczyl. Moze jednak zasilka...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam =)

 

mam pytanko co do smart guardiana... w opcjach mozna zmieniac te predkosci obrotowe wiatrakow i temp start/max.. suwak pod software progammable to wiem do czego sluzy ale ten przy automatic mode LOW --- HIGH.. do czego on jest skoro sie ustawia temp i ma byc auto? zauwazylem ze jak sie go przesunie to auto chyba sie wylacza i obroty sie reguluja ale w jaki sposob dokladnie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wampir: no wlasnie jeszcze nie bo od paru dni nie spalem w domu niestety :/ Dzis sfleszuje i sprobuje puscic na nocke loopa 32M...

 

@zaba: miales racje z ta czestotliwoscia pamieci przy polwkach mnoznika dla procka i dzielniku 200 dla pamiatek (te 1200 roznicy w 3dm spowodawe bylo chyba przez odpalonego mula (sic!!) - nie wiem czemu tyle zasobom im zjada...). Mimo to chetnie poczytalbym dlaczego tak jest i czemu jest tak wlasnie na polowkach. Swoja droga: czy sa a64, ktore def. maja mnoznik 0,5 - jesli tak to jak w ich przypadku wyglada czetotliwosc pracy pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sześć

 

Mam ten sam problem co kolega @ Rafy , nie ważne czy jede na podkręconym sprzęcie czy na defualt mam co i raz blue screen-a. Dzisiaj pójde do kolego i dam mu te pamieci na testy , bo może one sa powodem tych problemów.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś najlepszy bios dla TCCD?? Oraz najlepsze Alhpa timingi ??

Kupiłem te pamięci 1646365[/snapback]

super ten screen z memtesta .. nie wiem jak tccd ... ale wszystkie bh-x itp niskotimingowe które mialem to sie wywalaly na 6 albo 7 tescie memtesta... a on dojechal do 5tego ledwo ;] ... 1 loop w memtest to malo .. a co dopiero pol testu ;]

 

zobaczymy co z tego pociagniesz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...