Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

OT

 

Hej wszystkim! To mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję, że dzięki temu (między innymi) rozpocznie się moja przygoda z O/C...

 

EOT

 

To tyle tytułem wstępu, a teraz czas na pytania :

 

1. Czym się różnią płyty DFI LanParty UT NF4-D i DFI LanParty UT NF4 Ultra-D ? Jeżeli ten temat był już poruszany to sory, ale nie dałem rady przeczytać tych 163 stron... Różnica w cenie dość znaczna (około 90zł), jestem ciekaw jak z możliwościami.

 

2. Nie chcę rozpoczynać kolejnego topicu, wieć tylko dodam od siebie, że imam się z kupnem płyty, proca, pamięci i zasilacza, moje typy to DFI LanParty UT NF4-D, AMD Athlon64 3000+ Venice, 1024 MB 400 GEIL 2.5-6-3-3DC (Dual Channel 2x 512), zasilacz Hiper HPU-4S480 lub TAGAN TG430-U022 2Force ATX 2.01, ewentualnie jakiś NeoTEC z nowej serii... O ile płyta/procesor/zasilacz to nie trudny wybór o tyle z pamięciami mam problem... Mogę dostać te pamięci za 415 zł, ktoś zna jakąś lepszą alternatywę w podobnej cenie?

 

pozdrawiam - Kynes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm :mellow: chciałem obiżyć prędkość wiatraków które mam podpięte pod fan4 i fan5 ale płyta ich nie widzi :( da się coś z tym zrobić??

 

 

P.S. 2*1024 patriot llk na 245 mhz CL3 3-5-2 narazie kilka godzin prime i jest stabilnie :rolleyes:

Edytowane przez Ar2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm  :mellow:  chciałem obiżyć prędkość wiatraków które mam podpięte pod fan4 i fan5 ale płyta ich nie widzi :( da się coś z tym zrobić??

P.S. 2*1024 patrot llk na 245 mhz CL3 3-5-2 narazie kilka godzin prime i jest stabilnie  :rolleyes:

1658559[/snapback]

regulowane sa tylko 1 2 i 3 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czym się różnią płyty DFI LanParty UT NF4-D i DFI LanParty UT NF4 Ultra-D ? Jeżeli ten temat był już poruszany to sory, ale nie dałem rady przeczytać tych 163 stron... Różnica w cenie dość znaczna (około 90zł), jestem ciekaw jak z możliwościami.

1658544[/snapback]

plyty roznia sie chipsetem, jeden to nf4, a tamten to nf4 Ultra. Oczywiscie ultra jest lepszy i szybszy, pozatym plyty roznia sie szczegolami typu w jednej 2 porty Gigabit lan [ultra] , w samym nf4 jeden port... porownaj dokladnie sam...

dokladna specyfikacje znajdziesz tu:

 

DFI LanParty UT nF4-D

 

DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

 

Oczywiscie lepiej bierz Ultra ;)

na pytanie nr. 2 niech Ci odpowiedza wieksi spece ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

Hej wszystkim! To mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję, że dzięki temu (między innymi) rozpocznie się moja przygoda z O/C...

[...]

2. 2. Nie chcę rozpoczynać kolejnego topicu, wieć tylko dodam od siebie, że imam się z kupnem płyty, proca, pamięci i zasilacza, moje typy to DFI LanParty UT NF4-D, AMD Athlon64 3000+ Venice, 1024 MB 400 GEIL 2.5-6-3-3DC (Dual Channel 2x 512), zasilacz Hiper HPU-4S480 lub TAGAN TG430-U022 2Force ATX 2.01, ewentualnie jakiś NeoTEC z nowej serii... O ile płyta/procesor/zasilacz to nie trudny wybór o tyle z pamięciami mam problem... Mogę dostać te pamięci za 415 zł, ktoś zna jakąś lepszą alternatywę w podobnej cenie?

1658544[/snapback]

Jesli chodzi o ramki proponuję cofnąć się o stronę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@liet:

 

Różnice między nF4-D a nF4 Ultra-D:

 

nF4-D = NF4, 1x Gigalan, SATA1

nF4 Ultra-D = NF4 Ultra, 2x Gigalan, SATA1 i 2

 

Bios mają ten sam więc właściwości O/C powinny być podobne, ten sam zakres zmiany napięć i tymingów. Wiec jak nie jest ci potrzebne SATA2 i 2x Giagalan to możesz zaoszczędzić 90zł i brać nF4-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale bez części typu ram/mobo ciężko się raczej na PC pracuje ;) Wiec szybko tego moda nie skończy.

1658740[/snapback]

 

No,ale dlaczego on nie ma czesci? Moze mu jakos trza pomoc dla dobra ogolu:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Zresztą był testowany już przez Mardok-a i rewelacji nie było...

1659004[/snapback]

Ano był i ano rewelacji nie było, miały być kolejne wersje ale najpierw Merlinowi ram padł potem zabawy w FC potem sprzedał, kupił nowe FC itp. aż w końcu został bez kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm  :mellow:  chciałem obiżyć prędkość wiatraków które mam podpięte pod fan4 i fan5 ale płyta ich nie widzi :( da się coś z tym zrobić??

Dokup sobie regulator obrotów , taki jak do Pentagramów . Zepnij je razem do regulatora i masz możliwość regulacji .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Wracam. Witam i sie pytam.

Co jest stabilniejsze:

 

- HT x3

 

czy

 

- HT @ Auto?

1659654[/snapback]

Było pisane kilka razy że ustawienia AUTO sprawdza najlepiej, nawet mimo ręcznego ustawienia takiego samego jak wybiera AUTO mogą być problemy (ja miałem i to nie raz).

 

EDIT:

 

Dodałem tam kilka rzeczy do „mojej części FAQ” aby nie było że się obijam ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich sterów audio używacie? Tych z paczki Nvidii? Nie wiem jak u was, ale u mnie dzwięk z "wbudowanej" dzwiękówki (karajan) jest do bani i tak się zastanawiam, czy to aby nie wina sterów Nvidii.

 

Na oficjalnej stronie DFI jest napisane, że karta dzwiękowa to układ Realtek'a.

 

Dołączona grafika

 

Pomyslałem więc, że może warto spróbować sterów od Realteka, lecz na stronie głownej Raelteka nie mam sterów do ALC 850. Za to są do ALC880. Probował ktoś ich kiedyś?

 

PS. Moja siostra ma płytę Gigabyte'a i tez ma dzwiękówkę realteca. Pamiętam, że kiedy jej instalowałem system, to zupełnie instynktownie wpakowałem stery audio Nvidii i dzwięk był lekko mówiąc beznadziejny. Potem sprawdziłem stery Realteka i to był strzal w "10".

Z tego tez powodu zastanawiam się, czy nie spróbować sterów Realteka. Pytanie tylko, których?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyslałem więc, że może warto spróbować sterów od Realteka, lecz na stronie głownej Raelteka nie mam sterów do ALC 850. Za to są do ALC880. Probował ktoś ich kiedyś?

880 jest dla plyt na intelu ...

jak sie niektórzy posiadacze plyt dfi nf4 sli przekonali => 880 nie dziala na amd ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca na płycie CD od DFI są oryginalne stery Realtek-a do naszej mobo więc nie trzeb daleko szukać i działają całkiem ok.

1663160[/snapback]

Na najprostsze rzeczy najtrudniej wpaść. Zainstalowałem te stery z płyty i mordka mi się cieszy :) Nie dość, że ładniej gra, to zniknął problem dość sporego użycia procka podczas słuchania Winampa.

 

PS. Tutaj najnowsze stery audio (REALTEK AC97 Audio Codec (Alc-101/201/202/203/250/650/655/658/850/), jeśli ktoś ma ochotę.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tam sie dzwiek instaluje razem z sterami do nForce .. nie wiem gdzie problem i po co szukac sterów realteka

1663537[/snapback]

Ja tam specjalnie różnicy między nimi nie widzę ale kolega dem chciał stery Realtek-a to mu podałem najbliższe źródło ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

no i mam zagwostke.

 

mialem 2x512 twinmosow.

kupilem 2x512 patriotow xblk - smigaja super w pomaranczowych slotach.

chcialem jednak sprawdzic jak np gierki sie beda zachowywac z 2GB pamieci wiec dolozylem te stare twimnosy zeby bylo 4x512 (zluzowalem oczywiscie taktowanie i timingi, ustawilem 2T..) i d*pa.

wszystko wstaje jak najbardziej, ale bios i system widzi tylko 1GB, 2GB widzi tylko cpu-z jako jedyny co dziwne.

 

ma ktos pomysl? a moze gigalamerka sie wykazalem i nie doczytalem czegos bardzo waznego? ;)

 

bios 704-2BTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wgrania sterownikow realteka, nie dziala SPDIF na przyklad.

Dla zainteresowanych wspolpraca z x64: na stronie realteca sa stery do x64 - wsio dizala ladnie :)

Zaznacze ze te z plytki nie dzialaja na x64 - trzeba sobie google uruchomic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestesmy przy dzwiekowce to ja zapytam....:)

Moze ktos porownywal jakosc dzwieku karty wbudowanej z SBLive5.1. W tej chwili mam SBLive ale korci mnie zeby go usunac i dac troche oddechu grafice w dolnym slocie, bo zalman ktorego mam na grafice nie bardzo ma skad zasysac powietrze i karta sie ciut grzeje.

 

Ew. czy mozna miec 2 karty dzwiekowe w systemie? Wtedy moglbym bez problemow porownac jakosc dzwieku.

Edytowane przez marioz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu o chłodzeniu chipsetu :-P

 

Więc tak, ostatnio zakupilem po bardzo okazyjnej cenie 6800, a jak wiadomo jest on sporo dłuższy od 6600GT (praktycznie przesłania cały chipset). Więc pojawił się znany problem ze sposobem schlodzenia NF4 :) Docinając Zalmana metodą konwencjonalną musiałbym wyciąć ze 2/3 radiatora co mijało się z celem, a standardowy wyjec nie wchodził w grę. Tak więc trzeba bylo wymyślić coś nowego...

 

Tak więc oto najnowsze wcielenie Zalmana, custom made :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zalety takiego rozwiązania są oczywiste, Zalman zachował prawie całą swoją powierzchnię, jest teraz na zwykłej paście Arcting Cooling właściwie wydajniejszy niż przed modyfikacją (40st w idle, 44st w stresie), poza tym jest owiewany przy okazji wiatrakiem z Zalmana na grafie :) Tak więc, wystarczą tylko obcęgi i Zalman, i mamy skuteczne chłodznie na NF4... :)

 

Proponuję dodać to do FAQ, żeby juz nikt nie męczył tego tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...