Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

jestem zmuszony zmienic płyte główną :(

Pytanie, brać Lanparty NF4-D, czy warto dołożyć 75zł do Ultra-D?

Sata 2 moge doblokować, active armor nie potrzebuje, jedna sieciówka starczy. Pytanie czy NF4-D się będzie podkręcać tak samo dobrze jak wersja Ultra?

 

(jeśli było w tym wątku, to sorka, ze pytam jeszcze raz, ale wątek [poza faq] jest nieczytelny :( )

 

EDIT: jednak nie koniecznie muszę zmienić płytę, ale możecie odpowiedzieć... jestem ciekawy.

Edytowane przez Mumineq666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie z serii "tych które już kiedyś były i jeśli tylko przejże te 170 stron to na pewno znajdę odpowiedź" :

 

1. Czy DFI LanParty NF4-D/Ultra-D obsłuży mi dysk Samsunga SpinPoint 160 GB HD160JJ na SATA II? Znaczy się niekoniecznie musi to chodzić na SATAII, w zupełnoścu wystarczy zwykła SATA, bo nie chcę robić moda...

 

2. To co mam w końcy wybrać? Twinmosy czy może to -----> DDR 1024MB (2x512MB) PC400 PDP Patriot SignatureKH z 4speed.pl ? W 4speedzie są też Twinmosy w DC...

 

dzięki bardzo za odpowiedź(i)

Edytowane przez liet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie z serii "tych które już kiedyś były i jeśli tylko przejże te 170 stron to na pewno znajdę odpowiedź" :

 

1. Czy DFI LanParty NF4-D/Ultra-D obsłuży mi dysk Samsunga SpinPoint 160 GB HD160JJ na SATA II? Znaczy się niekoniecznie musi to chodzić na SATAII, w zupełnoścu wystarczy zwykła SATA, bo nie chcę robić moda...

 

2. To co mam w końcy wybrać? Twinmosy czy może to -----> DDR 1024MB (2x512MB) PC400 PDP Patriot SignatureKH z 4speed.pl ? W 4speedzie są też Twinmosy w DC...

 

dzięki bardzo za odpowiedź(i)

1695525[/snapback]

Te weź co ci zaznaczylem. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geje value sa na d43, a wszyscy chyba wiedza jak to sie ma do dfi i venice

1694839[/snapback]

jak to sie ma ? ja mam venice, dfi i geile na d43 i taki oto wyniki

 

Dołączona grafika

 

a tyle na starym winchesterze... 275 ale z kiepskimi timingami

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i przepraszam za toi o co teraz zapytam, lecz 171 stron w poszukiwaniu odpowiedzi jest nie do przejscia.

Dziś kupiłem DFI LANParty NF4 SLI-D i mam na niej orginalny bios w wersji LD125, zauważyłem że bios LD209 dodaje memtesta, na którym mi zależy, czy musze koniecznie zaczać apdejtowanie od tego własnie biosu , czy mogę odrazu skoczyć na najnowszy w którym bedą już wszystkie udogodnienia jakie się pojawiły?

Jaki bios jest warty uwagi jeżeli sie posiada 2GB ramu, może ktoś już ma doświadczenie na tej płycie i z taką ilością pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który bios polecacie do BH(taki z dzielnikamy 233 i 250), bo chciałem zobaczyć ile pójdą ale mam na maxa zjechany kontroler i jak zapodam więcej Mhz na pamięci to nawet przy 2600 nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedzi, aktualnie mam bios: (N4D623-3) evaluateUATION ROM - NOT FOR SALE, troszke z nim sie pobawie, żeby miec jakies odniesienie do innych, chyba zaczne czytać te 171 stron , bo strasznie mnie denerwuje co chwilowe podnoszenie obrotów na wiatrakach w kompie, wcześniej tego na innym mobo nie mial była cisza i spokój, a teraz coś wyje i nie wiem co a dodatkowo przy podnoszeniu obrotów komp jakby się zacinał na ułamek sekundy.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje podkrecanie na biosie N4D623-3, chyba sie zakończyło. Kombinowałem podstawowymi timingami cl, Tras, Trp, Trcd, zatrzymałem sie na FSB 240 2.5-3-2-5-1T, to i tak całkiem dobry wynik w stosunku do MSI Noe2, teraz chwila odpoczynku i moge testować kolejny bios.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem sobie biosa 704-2BT no i teraz jest problem. przechodzi przez post'a, potem sie pokazuja te tabelki i zaras po "Backup..... OK" nastepuje reboot. wyjmowalem pamieci, przekladalem, etc etc, podkrecalem, wylaczale polowe biosu, zawsze ten sam efekt.

co teraz zrobic ? :|

 

okej znalazlem ;] ma focha o hdd, jak odlacze to idzie dalej ;] jutro sie naprawi jak tylko zmontuje startowego flopa na pendrive ;]

Edytowane przez narkoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_zabanowany

a i do TCCD nie zgorszy ;)

1698755[/snapback]

lepszy niz nowe 704?

mam 704-2bta obecnie, ale sie zastanawiam czy dobrze wybralem..

 

wyklarowalo sie jaki jest najlepszy do TCCD _wg wiekszosci_?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem sobie biosa 704-2BT no i teraz jest problem. przechodzi przez post'a, potem sie pokazuja te tabelki i zaras po "Backup..... OK" nastepuje reboot. wyjmowalem pamieci, przekladalem, etc etc, podkrecalem, wylaczale polowe biosu,  zawsze ten sam efekt.

co teraz zrobic ? :|

 

okej znalazlem ;] ma focha o hdd, jak odlacze to idzie dalej ;] jutro sie naprawi jak tylko zmontuje startowego flopa na pendrive ;]

1699139[/snapback]

Sprobuj pokombinowac z Max Asency time i Read Preamble time.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yotomeczek

 

A nie lepiej dorobić sobie te dodatkowe 4 piny sposobem Chaosa? :wink:

1699458[/snapback]

 

nie wiem po co ...

na 5V śmiga mi z 20Pin zasilaczem - po protu chciałem zobaczyć czy ta metoda coś daje .. ale zdaje sie nie działa :mur: Na XS też dają ciała ? :D

hmm

może jednak dziala ... zaraz cos sprawdze (mialem na razie 3,45 na linii 3,3 - odczyt ITE)

Troszku działa - ustawiłem 3,3V na ram i jak reguluje linie 3,3V to zmienia sie Vddr :D . Jest jedno ale - zmienia się w dół, czyli jak jest 3,35-3.50V na linii 3,3 to na ram idzie 3,28V, jak zjade nalinii 3,3 ponizej 3,35 to na ramach siada napięcie (3,20 widziałem dla 3,32 na 3V ...)

 

OK działa :D

 

Vdimm ustawione na 3,5V (linia 3,3 była 3,58 w biosie)

Dołączona grafika

 

i troszke odkrecona linia 3,3:

Dołączona grafika

 

Jeszcze musze tylko sprawdzić czy to coś daje względem zworki na 5V ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jest problem....

bawilem sie tymi Max Asency time i Read Preamble time.... zero zmian.

i jest kolejny problem, chcialem poprostu zmienic biosa a on nie toleruje tez flopa :|

wywala "disk I/O error... replace the disk, and then press any key" jak wyjme dyskietke i klepne keya to reboot ;] dyskietka dobra na innym kompie dziala.

co teraz z tym ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flashuj spod Windowsa - ja tak robie odkąd pamiętam.

 

1699667[/snapback]

ale nie moge windy wlaczyc... komp sie rebootuje zaraz po Backup CMOS.... OK

jak odlacze hdd to dziala... tylko nie toleruje flopa... lipa totalna ;/

 

edit.. udalo sie zmienic biosa... na tego co byl przedtem... i dalej po Backup CMOS.... OK komp sie resetuje.... WTF ??? :|

Edytowane przez narkoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jest problem....

bawilem sie tymi Max Asency time i Read Preamble time.... zero zmian.

i jest kolejny problem, chcialem poprostu zmienic biosa a on nie toleruje tez flopa :|

wywala "disk I/O error... replace the disk, and then press any key" jak wyjme dyskietke i klepne keya to reboot ;] dyskietka dobra na innym kompie dziala.

co teraz z tym ? :(

1699640[/snapback]

Sprobuj dać ustawienia defaultowe biosu i flashować spod windowsa (jak ktos wczesniej napisal winflaszem, moze ten bios co wgrales ma problemy z FDD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...