Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam dfi na NF-4Ultra i mam male pytanie:

czy wydajnosc karty graficznej zalezy od tego w ktorym jest slocie?(bo przelozylem ostatnio do dolnego slotu i chyba zauwazylem spadek FPS w grach)

Jezeli tak to gdzie zmienic w biosie i jaka opcje zeby bylo wszytko oki!!

Pozdro B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z kolei ciekawy problemik. Jak wiecie DFI ma tylko dwa sloty PCI i

tak się złożyło, że korzystam w obu - w jednym siedzi kontroler SCSI Adaptec U320, a w drugim Sound Blaster X-Fi. Problem jest taki, ze gdy z X-Fi leci muza, a dysk zaczyna wykonywać np. odczyt lub kopiowanie trwające dłużej niż 2-3 sek, pojawiają się trzaski i przerwania w utworach. W BIOSie nie ma opcji zmieniania PCI Latency, więc manewr z "dostrajaniem" sygnału odpada. Karty nie gryzą się, pracują na oddzielnych przerwaniach. Macie może jakieś sugestie jak zlikwidować te zakłócenia w pracy X-fi? Raczej na 99% jest to wina pracy tandemu kontroler+dysk SCSI, które siłą rzeczy pchają się szyną PCI. Ale co zrobić by było OK nie wiem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, ze po 3 reklamacjach tego samego egz. towar nadal jest uwalony, to mozesz (niby za 4'tym razem) chciec zwrotu kasy.

skoro mobo przyszla niby nowa - to tak jak bys dopiero zaczynal te walki z reklamacjami.

no abe badzmy dobrej mysli

 

przyszlo mi takie cos do glowy - wymienili ci tez karte gwarancyjna na nowa ?

jak nie, to jaknajbardziej mozesz to zglaszac jako kolejna reklamacja a nie ierwsza tej samej plyty. powiedz, ze ty nic nie wiesz o nowce - ze mobo jest dalej niesprawna i juz nie chcesz miec z nia nic do czynienia i ze chcesz kase. jak ci zapropouja cos innego, to wiesz - twoj wybor, ale jak jestes zadowolony z tej plyty (tj. chcesz miec taka nowke), to poprostu powiedz, ze nie i idz do innego sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jeszcze coś z tego pociągnać? Przy fsb 290 3D mark 03 mi się zwiesił.

 

Dołączona grafika

 

nie zwracajcie uwagi na dziwny screen ;] jakoś mi się źle w paint wkleiło.

Edytowane przez Poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Już skali na DFI nie mam w napięciach ;] Jest maksium.

 

Nie mam pojecia jaki tydzień. Spisałem sobie numer z procka:

 

ADA3000DAA4BW LBBWE 0535APEW 2749096154301

//

 

vcore po sprawdzam na % jeszcze.

Do ilu grzać?:>

Edytowane przez Poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1704452[/snapback]

Niezrozumiałes pytania :-|

Chodziło mi o to czy serwis , nie będzie miał nic przeciwko temu jak oddam płytę z biosem 510-2.

Pytam bo płtke chciałem oddać jeszcze dzisiaj, a niemogę zmienić biosu na inny bo w tej chwili brak fdd.

Do tego serwer DFI nie działa

W tym link z techpowerup'a do biosów oficjalnych:

http://www.dfi.com.tw/Product/product_sear...ket+939&SITE=US

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winflashem zmień bios i po problemie. Ja tak robie odkad pamiętam.

Oczywiście  że możesz oddac płytę z biosem beta pytanie tylko, czy jakiś nadgorliwy serwisant się do tego nie przyczepi.

1704470[/snapback]

ehhh.

Sorry, ale czytałbyś ze zrozumieniem . . ;)

Jak mam zmienić WinFlashem jak płyta nie bootuje windowsa i między innymi dlatego idzie do serwisu ( uszkodzony kontroler SATA).

A moje pytanie brzmiało własnie czy jakiś serwisany może się przyczepić do biosu beta.

Wiadmo chyba że nikt nie zabroni mi płyty zostawić w serwisie :lol:

pozdrawiam :D

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z kolei ciekawy problemik. Jak wiecie DFI ma tylko dwa sloty PCI i

tak się złożyło, że korzystam w obu - w jednym siedzi kontroler SCSI Adaptec  U320, a w drugim Sound Blaster X-Fi. Problem jest taki, ze gdy z X-Fi leci muza, a dysk zaczyna wykonywać np.  odczyt lub kopiowanie trwające dłużej niż 2-3 sek, pojawiają się trzaski i przerwania w utworach. W BIOSie nie ma opcji zmieniania PCI Latency, więc manewr z "dostrajaniem" sygnału odpada. Karty nie gryzą się, pracują na oddzielnych przerwaniach. Macie może jakieś sugestie jak zlikwidować te zakłócenia w pracy X-fi? Raczej na 99% jest to wina pracy tandemu kontroler+dysk SCSI, które siłą rzeczy pchają się szyną PCI. Ale co zrobić by było OK nie wiem.....

1703980[/snapback]

Zobacz tutaj:

Płyty nForce4 i dźwięk X-Fi

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh.

Sorry, ale czytałbyś ze zrozumieniem . .  ;)

Jak mam zmienić WinFlashem jak płyta nie bootuje windowsa i między innymi  dlatego idzie do serwisu ( uszkodzony kontroler SATA).

A moje pytanie brzmiało własnie czy jakiś serwisany może się przyczepić do biosu beta.

Wiadmo chyba że nikt nie zabroni mi płyty zostawić w serwisie  :lol:

pozdrawiam :D

1704484[/snapback]

Biję się w piersi.

Rzeczywiście przeczytałem tylko Twój ostatni post. Mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj:

1704513[/snapback]

Heh, juz pół sieci przekopałem w rozwiązaniu tego problemu. Jak sie okazuje forum Creative , aż chuczy od lamentów i narzekań. Jest jakiś bug związany z wykorzystaniem magistrali PCI. Nikt nie znalazł rozwiązania problemu. Ba, nawet nie wiadomo czy to wina NF4, X-Fi czy może sterowników. Jebca można dostać. Jak zaczynam kopiowac dane to słuchanie muzy przypomina jeden wielki trzask. Straszne zakłócenia w sygnale. Jak zdążyłem się zorientować , problem szczególnie wystepuje wtedy, gdy ma się inne urzadzenia wykorzystujące PCI - modemy, sieciówki, tunery, kontrolery SCSI. X-fi żre zasoby PCI az miło i wszystko co mu przeszkadza się tnie , z samą kartą włącznie. Creative dało ciała na maksa. Jak mo,zna było czegos takiego nie zauwazyć?

 

Jesli ktos kto kupi X-Fi i ma trzaski przy słuchaniu muzy/ graniu uzna , że zlikwiduje to poprzez:

 

- zmianę PCI Latency

- zmianę slotów PCI

- wyłączenie ACPI

- edycję IRQ

- wyłączenie EAX :mur:

- wyłączenie CMMS :mur:

- odseparowanie kabli zasilających z otoczenia X-FI

- reinstalacje sterów mobo/ X-fi

 

to niestety JEST W WIELKIM BŁĘDZIE!!!!!!

 

Na dzień dzisiejszy jest jedna wielka kupa. Ciekaw jestem co wymysli Creative....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy poprawiony, droższy model zapewne, który będzie reklamowany "NF4 compatible" i tyle (oczywiście to jest wersja pesymistyczna). Albo jeżeli się da to będą musieli jakoś współpracować z twórcami BIOSów do płyt głównych bo wątpię aby była na to inna metoda...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd.... nowe BIOSy. Nie po to wywalałem kasę, by teraz BIOSami machlować jakimis nowymi, zeby jeszcze mi OC spadło.... Ma działac i juz.

1704728[/snapback]

 

łączymy się w żalu ...

Creative :D a miala ta karta byc mało zasobożerna .. ehhh

Dali d...py

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yotomeczek

Mało zasobożerna to mało, ona miała dawać nawet kopa! Podawali na PCB jakieś ramy i inne bzdury, a zapomnieli o kompatybilności... LOL

 

Uff... mało brakowało a tydzień temu już by wskoczyła na moje mobo... uff...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Creative potwierdził, że produkty z serii X-Fi (XtremeMusic i X-Fi Platinum) mogą mieć problemy ze współpracą z płytami głównymi bazującymi na chipsetach nForce4. Producent zaleca aktualizacje BIOS-u płyt głównych – po tym zabiegu wszystko powinno już „grać” tak, jak należy. W przypadku braku możliwości dokonania aktualizacji trzeba skontaktować się z firmą Creative w sprawie wymiany karty dźwiękowej na model zawierający zaktualizowany firmware. "

tekst z frazpc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem/pytanie. Na 768 MB RAM (Kingston 512 (3200) i 256 (2700) moglem procka krecic do 2,7 GHz. Dzis pozyczylem od kumpla identyczna kosc 512 jak ja mam, kosci ladnie hulaja w dualu na 1T, ale wstaja tylko na div100 czyli przy szynie 300MHz daje taktowanie pamieci 150Mhz. CZym to jest spowodowane? BIOS'ami juz zaglowalem, w sumie nie wiem dlaczego nie chce hulac na 200MHz Moze cos poradzicie?Pewnie gdzies jest moj blad, tylko gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, moja konfiguracja to w przybliżeniu DFI LanPart NF4-D, Athlon 64 3200+ Venice, 2x512 DDR400 Patriot SignatureKH, Samsung 160Gb SATAII (chodzi na SATA), Sapphire Radeon X800GTO, NeoTEC Maximus 440W i Hitachi DVD GD-5000 (5letni rupieć) i :

 

1. Po złożeniu wszystkiego do kupy bios nie zgłaszał żadnych problemów, MemTest przeszedł bez problemu, ale przy instalacji WinXP pojawiały się problemy - Proffesional po zainstalowaniu wykrzaczał się przed ekranem logowania, restart i tak do znudzenia... - Home monitował, że nie może znaleźć potrzebnych plików (sic!), a po instalacji znów restarty... chyba tylko raz system się poprawnie uruchomił... Teraz jadę na Win2k i wszystko wydaje się być w porządku, ale czy ktoś wie o co chodzi z Xp?

 

2. Po zainstalowaniu Win2k wszystko chodziło pięknie, napęd optyczny odczytywał nośniki bez problemu, ale po instalacji DaemonTools po włożeniu jakiejkolwiek płyty do napędu system stoi i... nic. Twardy reset i wyjmuje płytkę - jakieś pomysły?

 

3. Czy warto flashować bios (głupie pytanie...) i jeśli tak to który powinienem wrzucić biorąc pod uwage to, że jest to model D a nie Ultra-D? Prosiłbym o konkretny link (i mały tutorial :D)...

 

4. W trakcie odpalenia dema technicznego z Ruby w roli głównej komputer po prostu się wyłączył (za wysoka temperatura cpu/gpu?)

 

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez liet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dszywala

nie wiem czy bios oficjalny, ale jesli nieoficjalny to lepiej zmien bo w serwisie dfi to straszne kutwy jakies robia a gdzies czytalem ze uzywanie nieoficjalnychj biosow wiaze sie z utrata gwarancji :(

 

***

Gdzie DFI trzyma ustawienia CMOS Reloaded bo jak podmienilem kosc biosu na flashowaną programatorem to byly nadal te same??? dziwne, bo jak se patrze na plyte to nie widze, gdzie moglaby trzymac te ustawienia???

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam male pytanko!!!

 

czy mozna w biosie lub zworkami ustawic na Lanparty Ultra-D tak aby grafika w dolnym slocie byla na PCIE x16 a nie jak jest standardowo PCIE x2?

I jak mozna ustawic (w biosie lub inaczej) zeby plyta obslugiwala SATA-2(3Gb/s) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...