Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

a czy przypadkiem nie jest tak, ze jest pcie x8 po ustawieniu zworek jak w FAQ ; oraz ze ultra obslogoje wlasnie sata2 ?? :?

 

 

sory za maly OT - pilnie poszukuje kogos kto ma sapphire GTO ultimate albo fireblade... chcial bym troszke popytac. zapraszam na pw, algo gg

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś spotkał się może z przypadkiem zamontowania na chipsecie Dfi radiatora

AeroCool VM-101 ? Gdzieś na sieci widziałem zdjęcie jak to ktoś zamontował.Przyznam że ciekawie wygląda.Heatpipe-y były wygięte tak że radiator był pionowo i wszystko się mieściło.Kosztuje to ok. 99 zł, tak że pozycja godna zainteresowania.Co o tym sądzicie ?

Link AeroCool VM-101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem nie jest tak, ze jest pcie x8 po ustawieniu zworek jak w FAQ ; oraz ze ultra obslogoje wlasnie sata2 ?? :?

sory za maly OT - pilnie poszukuje kogos kto ma sapphire GTO ultimate albo fireblade... chcial bym troszke popytac. zapraszam na pw, algo gg

1705889[/snapback]

moze jest tak ale w FAQ-u jest napisane ze tyczy sie to wersji SLI a o Ultra nic nie ma mowy!

co do sata2 to wiem ze obsluguje ale nie wiem jak sprawdzic czy jest aktualnie uzywany(czyt.obslugiwany) przez dysk! jakies wskazowki?????? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z kręceniem procka posiadam bios 704-2a (konfiguracja kompa : procek athlon 3000 venice , plyta DFI LP Ultra-D , pamięci - TwinMos 2x512 PC3200 400 , ) zabrałem się za krecenie i w biosie zmieniłem jak na razie LDT bus Frequency na x3 , dzielnik pamięci na 166 Mhz oraz magistralę procesora zwiekszyłem do 250 Mhz napięcia nie zwięszałem jeszcze (1.36 V) . magistrali procka wyzej juz nie moge podniesc bo system sie nie ładuje . doradzcie mi co bym musiał jeszcze pozmieniac w biosie zeby procek poszedł wiecej obecnie mam ustawionego na 250MHz x 9 =2250MHz. z góry dzięuje za odpowiedzi

post-119789-1129639886_thumb.jpg

Edytowane przez tomekbobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z kręceniem procka posiadam bios 704-2a  (konfiguracja kompa : procek athlon 3000 venice , plyta DFI LP Ultra-D , pamięci - TwinMos 2x512 PC3200 400 , ) zabrałem się za krecenie i w biosie zmieniłem jak na razie LDT bus Frequency na x3 , dzielnik pamięci na 166 Mhz oraz magistralę procesora zwiekszyłem do 250 Mhz napięcia nie zwięszałem jeszcze (1.36 V) . magistrali procka wyzej juz nie moge podniesc bo system sie nie ładuje . doradzcie mi co bym musiał jeszcze pozmieniac w biosie zeby procek poszedł wiecej obecnie mam ustawionego na 250MHz x 9 =2250MHz. z góry dzięuje za odpowiedzi

1706349[/snapback]

zmień Vcore (max do 1.55v)

Masz Twinmosy SpeedPremium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety twinmosy mam zwykłe .zaraz spróbuje podniesc napiecie na procku

 

 

 

edit

zwiekszyłem napiecie do 1.55v ale to nic nie dało magistrali nie da sie podnieśc wiecej niż 250 bo winda sie nie uruchamia . gdzie moge szukac przyczyny ?

Edytowane przez tomekbobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem dzielnik pamięci na 100 i też lipa magistrali nie moge podniesc bo system sie nie ładuje .

 

DRAM Configuration ---> DRAM Frequency Set -166MHz -->reszta AUTO

FSB Bus Frequency - 255 MHz

LDT/FSB Frequency Ratio - x3

LDT Bus Transfer Width - vl16 ^l16

CPU/FSB Frequency Ratio - AUTO

PCI ExPress Frequency - 100MHz

K8 Cool'n'Quiet Support - Disable

CPU VID StartUp Value - StartUP

 

takie mam ustawienia w biosie w zakładce GENIE BIOS

zwiększąłem napiecie do 1.55v ale to nic nie dało , timingi pamieci mam na auto moze tu cos trzeba zmienić?? dodam ze jak zrobie test Everestem to w raporcie pamieci sa jako 3400 a nie 3200

moze ktos poda co zmienić i na jaką wartość żeby procek poszedł wiecej

Edytowane przez tomekbobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, otoz czy waszym zdaniem dokupienie do plyty DFI Lanparty Ultra D z procesorem Venice 3000 @ 8x340MHz pamieci PATRIOT DDR 700MHz (ponizej macie linka)

http://www.imperium.net.pl/patriot-elk-251...box-p-6292.html

bedzie dobrym pomyslem aby pamieci i procesor chodzily synchronicznie? Czy jednak bedzie wystarczajaco dobrze jak zakupie pamieci DDR 600 rowniez wspomnianej firmy (pradwopodobnie 600-tki musialbyby byc podkrecone). Jak wg was mogloby to wspolpracowac?

Tylko nie sugerujcie pamieci za 1500zl ;)

 

a pytanko dodatkowe - czy ktos wie dlaczego przy opisie jest "pamieci tylko do dfi lanparty ultra d"? :)

Edytowane przez GEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomekbobi

Sprobuj wlozyc kosci do innych slotow (do zoltych) i na nich sprawdz, ewentualnie zobacz czy system zachowuje sie tak takze z jedna kostka pamieci.

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jeszcze coś z tego pociągnać? Przy fsb 290 3D mark 03 mi się zwiesił.

 

1704046[/snapback]

 

Poca mógłbyś może napisać jak Ci się pamięci spisują i jak były ustawione podczas tego Pi? Bo jak widać mam takie same (chyba, że masz na TCCD) i chciałbym wiedzieć jak działają z DFI NF4 (bo niestety z Infinity NF2 to nie za bardzo chcą współpracować- jak są obie włożone i nie jest to wina pamięci tylko płyty, ale przez to nie mogę za bardzo ich potestować) a planuję niedługo przesiadkę na NF 4 ultra-D i ciekawy jestem czy nie ma żadnych "szopek". Generalnie inni z kombinacją 2x512 UTT BH-5 też mogliby się wypowiedzić. Aha i nie piszcie, że mam sobie przeczytać cały topic bo to wiem i jestem w trakcie ale chciałbym już dokonać wyboru a zanim dogonię wątek to trochę minie jeszcze czasu. Interesuje mnie konkretnie czy wszystko jest ok z dwiema pamiątkami (wiem, że z 4 dalej nie jest wszystko w porządku, ale na razie jakoś to przeżyję, bo i tak jak wyłożę za to co chcę teraz kupić to przez jakiś czas nie będę miał kasy na następne pamięci).

pozdr

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem dzielnik pamięci na 100 i też lipa magistrali nie moge podniesc bo system sie nie ładuje .

 

DRAM Configuration ---> DRAM Frequency Set -166MHz  -->reszta AUTO

FSB Bus Frequency - 255 MHz

LDT/FSB Frequency Ratio - x3

LDT Bus Transfer Width - vl16 ^l16

CPU/FSB Frequency Ratio - AUTO

PCI ExPress Frequency - 100MHz

K8 Cool'n'Quiet Support - Disable

CPU VID StartUp Value - StartUP

 

takie mam ustawienia w biosie w zakładce GENIE BIOS

zwiększąłem napiecie do 1.55v ale to nic nie dało , timingi pamieci mam na auto moze tu cos trzeba zmienić?? dodam ze jak zrobie test Everestem to w raporcie pamieci sa jako 3400 a nie 3200

moze ktos poda co zmienić i na jaką wartość żeby procek poszedł wiecej

1706633[/snapback]

CPU VID StartUp Value - StartUP -tu daj na 1.55v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU VID StartUp Value - StartUP -tu daj na 1.55v

1707595[/snapback]

dawałem napięcie 1.55v i to nie pomaga max jaki moge wycisnąc z procka to 250 x9 stabilne . próbowałem też na jednej kosci ale to samo , procek wiecej nie poszedł , próbowałem tez wsadzić kosci w zólte sloty i też lipa , zmieniałem też bios . czy mozliwe ze to maximum tego procka ??? czy moze jeszcze cos zmienić , przypomne ze mam zwykłe pamięci z twinmosa 400 PC3200 2.512 w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałałem ale nie znalazłem,czy Karajan audio module od DFI będzie lepszym rozwiązaniem niż mój wysłuzony SB live 5.1!?Zastanawiam się czy ten Karajan jest dobrą dzwiękówką,bo ona nie jest tak do końca zintegrowana :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawałem napięcie 1.55v i to nie pomaga max jaki moge wycisnąc z procka to 250 x9 stabilne . próbowałem też na jednej kosci ale to samo , procek wiecej nie poszedł , próbowałem tez wsadzić kosci w zólte sloty i też lipa , zmieniałem też bios . czy mozliwe ze to maximum tego procka ??? czy moze jeszcze cos zmienić , przypomne ze mam zwykłe pamięci z twinmosa 400 PC3200  2.512 w dualu.

1707812[/snapback]

wkońcu coś ruszyło zwiększyłem napięci ramu do 2.8v i procek poszedł 280MHz x9 =2520MHz , dzielnik pamięci dałem na 133 MHz timingi ustawiłem na 2-2-2-5 ale nie wiem czemu spadł mi odczyt z pamięci 5200 ( w Everescie) wczesniej na ustawieniach -dzielnik pamieci 166Mhz , 260Mhz x9 i timingach auto miałem 5800 w Everescie . Co bym musiał jeszcze zmienić zeby troche przyspieszyć ten odczyt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkońcu coś ruszyło zwiększyłem napięci ramu do 2.8v i procek poszedł 280MHz x9 =2520MHz , dzielnik pamięci dałem na 133 MHz timingi ustawiłem na 2-2-2-5 ale nie wiem czemu spadł mi odczyt z pamięci 5200 ( w Everescie) wczesniej na ustawieniach -dzielnik pamieci 166Mhz , 260Mhz x9 i timingach auto miałem 5800 w Everescie . Co bym musiał jeszcze zmienić zeby troche przyspieszyć ten odczyt??

1708100[/snapback]

Ściągnij sobie ten programik: http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=82491

i się nim pobaw. Wtedy stanie się jasne jak to jest z taktowaniem proca, pamięci, dzielnikami itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi ktoś na pytanie na temat tej dzwiękówi?To dla mnie bardzo ważne.

1708630[/snapback]

Do jakiich celow bedziez uzywał ??U mnie nawet nie wylazła z pudła

-w grach lipa na całego(im nowsze gry tym gorzej)

-muza płytka (bez wyrazu i szumi jak potok gorski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No uzywał bym do gier,muzy filmów itp.Czyli jednym słowem nie warte to zbyt dużo...no ok,to zostane przy swoim SB LIve ,mialem go tez opchnąc ale jak ten Kajaran jest az taki lipny to nie biore go :-)

1709007[/snapback]

 

Bierzesz go i tak bo jest w zestawie B)

Więc wg mnie na razie po prostu wstrzymaj się ze sprzedażą SB Live'a i zobacz bo może się okazać, że dzwięk jest podobny więc wtedy możesz sprzedać Live'a a jak okaże się gorszy to go wpakujesz spowrotem do pudełka.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka.

 

Zainstalowane mam nForce4_amd_6.66_winxp2k_international.exe

 

Kolega mówił mi że jest program od razu do dźwieku na DFI - nvMixer.

Gdzie to jest ?:>

 

---

 

Nie szukalbym tego, ale niestety nie moge wlaczyc mikrofonu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all mam probllem z pamieciami geil value 2.5 3 3 6 dual 2x512 i plyta dfi

Wiem ze z was tu sa niezli czarodzieje wiec moze ktos mial juz te gowniane pamieci i9 se z nimi poradzil

pamieci testowane na plycie dfi i gigabyte ga-k8nxp-sli na obydwu to samo na 100% w goldzie go wywala jeden blad ale to troszke wku....... .na gigabycie raz poustawialemn to i bylo ok a potem mu8sialem wyjac baterje i sie skasowalo potem juz nieumiualem tego tak ustawic.Na dfi juz na starcie przeraziola mnie mnogosc tych opcji a moze ktos by umial pomoc?moze ktos powie co i jak poustawiac wiem ze kazdy z was to sam przerabial ale ja juz nieumie tego zniesc aaa i przeczytalem 100 stron tego postu ale na 75 kolejnych nie mam narazie czasu.Przepraszam za literowki i z gory dzieki

aaaa dlaczego mi ten amd tweaker pokazuje same bzdury????

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...