Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kto ma Tagana 480-U01 może mi podać jakie ma odczyty napięcia 3,3V według Everesta i SmartGuardiana?

Obydwa pokazują mi ledwie 3,18V , a miernik odszedł niedawno w zaświaty i nie mam czym sprawdzić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obok zegarka masz ikonke od dzwieku.

a jak nie, to w starcie - panel sterowania  - dzwieki, mowa......

1710174[/snapback]

Prosze... nie rób ze mnie idioty ;]

 

Już to sprawdzałem. Po instalacji jakiś sterowników Realtek działał mic ale strasznie głośno i furczał.

 

Znajomy mi napisał że on to sobie w nvMixer ustawia.

 

---

 

tam w panelu sterowania głośność mica mam na max i mam go włączonego.

Edytowane przez Poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma Tagana 480-U01 może mi podać jakie ma odczyty napięcia 3,3V według Everesta i SmartGuardiana?

Obydwa pokazują mi ledwie 3,18V , a miernik odszedł niedawno w zaświaty i nie mam czym sprawdzić....

1710205[/snapback]

Proszę Cię bardzo. lecz SmartGuardiana nie mam, odczyty są z Eversta:

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.38 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 5.00 V

+12 V 11.84 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.05 V

VBAT baterii CMOS 3.09 V

GPU Vcc 3.34 V

Debug Info F F4 FF 17

Debug Info T 28 38 39

Debug Info V 56 49 CE BA B9 5D AB (41)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, nie wiem co jest w takim razie nie tak... System stabilny, nic wałków nie robi,a tu taki odczyt liniii 3,3V....

1710806[/snapback]

Może to po prostu osobniczy urok czujnika na Twojej płycie. Czyba że wcześniej było inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja dorobilem sie DFI... i na wstepie mam potworny problem z ustabilizowaniem ramu. Mam 2x512 bh-5 (starych) i co bym nie zrobil to cos sie sypie... w gold memory albo kupa bledow albo 1 w ostatnim tescie. Jeszcze bede walczyl. Dziwne jest to ze na chwile 256MHz ustabilizowalem w gm tylko cos zmienilem (jako poczatkujacy uzytkownik z dfi nie pamietam co) i juz nie moge wrocic do tamtych ustawien. Boje sie ze moze byc to spowodowane tym ze sie na przyklad jedna kosc sypnela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele ja mam ten blad w ostatnim tescie na geil value i zadnymi ustawieniami nie moge sie go pozbyc zreszta tez juz pytalem kilka postow temu ale nikt nie odpowiedzial.zauwaztylem ze na 5 testow w gm raz na jakis czas przechodzi bez bledu czyli petla 5 testo i tylko raz bez bledu.co to moze byc???????????pamieci w [gluteus maximus] czy jak ?chyba takie cos sie nadaje do reklamacji co panowie??aaaau mnie ten blad wywala nawet jak mam pamieci na 100

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm widze ze plyta DFI LanParty UT nF4 Ultra-D jest bardzo dobra (cztaj: najlepsza) do oc... ale czy nie przeszkadza wam to ze na plycie sa tylko 2 gniazda PCI oraz to ze nie ma portow COM i LPT? Prosze o wypowiedzi

1713154[/snapback]

brak COM i LPT jest ok .. i tak zawsze tylko je wylaczalem .. 10USB rekompensuje to w 100% .. a co do PCI to moze i komus sie przyda wiecej .. ja defakto nie uzywam zadnego ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanko odnośnie DFI NF4 Ultra-D (którą to właśnie zamontowałem) i zalmana 7000B-AlCu. I żeby nie było czytałem FAQ i to co jest tam napisane o montowaniu tego coolera, ale to się w ogóle nie zgadza w moim przypadku, po prostu nie da się go zamontować gdy jest ramka wokół socketu, aktualnie jest on po prostu przykręcony śróbkami (tymi od ramki) bo gdy jest ta ramka to on nie przylega w ogóle do procka a jakoś takie rozwiązanie jakiego używam w tej chwili mi za bardzo nie odpowiada (nie wygląda to zbyt stabilnie).

 

Moje pytanie brzmi tak, czy aby na pewno ta podkładka od zalmana styka się z układami na płycie bo osobiście nie za bradzo widziałem coś takiego (ale może źle patrzyłem) i co teraz z tym zrobić?

Generalnie płyta jest wporządku, niestety na razie nie mam czasu potestować (nawet nie instalowałem windowsa-a on był już instalowany na MSI K7N2 Delta-L, przeżył na DFI NF2 Ultra Infinity i teraz też działa, ale oczywiście w nocy to niestety będę musiał zrobić).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użwa ktoś może wentyli z wtyczką 3pin które mają automatyczną regulację obrotów?? Bo mnie to deczko frustruje i mam kilka pytań.

1713429[/snapback]

 

Ja będę uzywał Arcitców, a co Cię tak frustruje?

 

A wracając do mojego pytania o zalmana to trochę mnie dziwi wzmianka w FAQ, że podstawka od zalmana nie pasuje i trzeba uzywać oryginalnej bo wg zalmana http://www.zalman.co.kr/product/cooler/700...0MBlist_eng.htm wszystko powinno być ok. A jeżeli nie pasuje tak jak w przypadku A8V Deluxe to jest to zaznaczone i pokazane jak instalować zalmana....

Teraz nie wiem ale coś mi się wydaje, że jest błąd w FAQ jeżeli idzie o instalację zalmanów, no chyba, że producent nie wie co produkuje.

Pozdr

P.S. Jak w rócę do domu to jeszcze raz się dokładnie przyjżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiazalem problem moich pamieci nie sa w rownym stopniu Volto-lubne wypracowalem kompromis na 3V i 236MHz 2-2-3-5-1T. Podejzewam ze jedna z pamieci jest @!#%#!@ albo to nie bh-5 poprostu... Choc byly w jednym momencie kupowane. Jedna sztuka na 3,4V leci gdzies pomiedzy 250-260 (256 o ile dobrze pamietam) a druga jak zmieniam zworke na zasialnie wyzsze niz 3,2V to od razu generuje errory w gm :(

Edytowane przez klmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę uzywał Arcitców, a co Cię tak frustruje?

Tych?? Mianowicie, mam dwa podłączone pod gniazda koło slotów pamięci, jeden wieje na pamięci drugi na grzejniczek zaraz obok. Problem w tym że one wogóle nie przyśpieszają, nie wiem czy w biosie jest opcja która odpowiada za regulację obrotów na tych 2 gniazdach :/ najlepsze jest to, że jednego dziś najnormalniej w świecie odłaczyłem a po ponownym podłączeniu kręci się jedynie przy starcie :? Zamieniłem miejscami wtyczki i ten drugi ma identyczne objawy (gniazdo??) Na wakacjach miałem podobna akcje, tylko chyba było na odwrót... płyta jest genialna ale to mnie dobija, tymbardziej że na NF7 było wszytko ok. Da sie tą regulację wyłaczyć/ominąć? albo cuś :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prosba wszystkich guru od winbondow o wypowiedzenie sie bo jak widac to nie odosobniony wypadek...

1712968[/snapback]

Ja tam sie tym nie przejmuje ze mam jakies bledy w gold memory :lol:

 

 

wiatm widze ze plyta DFI LanParty UT nF4 Ultra-D jest bardzo dobra (cztaj: najlepsza) do oc... ale czy nie przeszkadza wam to ze na plycie sa tylko 2 gniazda PCI oraz to ze nie ma portow COM i LPT? Prosze o wypowiedzi

1713154[/snapback]

 

Mi bardzo brakuje portu LPT, ale cos za cos B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do sposobów chlodzenia NB

 

Dołączona grafika

 

radiator i "maly wiatraczek" zawsze sa ql ;]

1713882[/snapback]

z tego co wiem to jako-takie NB nie występuje w DFINF4,wiatrak QL i nawet ładny itp. szczególnie ten żółty wzorek na feldze ;) zresztą nie dmuchasz tam gzie trzeba , ups ;) Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...