Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Moze mi ktos udzielic odpowiedzi na proste pytanie ? Ktora z opcji w Biosie sluzy do podniesienia napiecia na procesorze ? 2 opcje wydaja mi sie odpowiednie ale nie wiem dokladnie ktora przestawic ? Opcje ktore mi pasuja to :

1) CPU vid startup value

2) CPU vid control

Ktora z nich przestawic ? Za co one odpowiadaja ?

Sorki za laickie pytanie ale naprawde nie moglem tego znalezc :). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) CPU vid startup value

>>>Napięcie statowe proca Wzasadzie nikt cyba tego nie używa - zostawić jak jest.

2) CPU vid control

>>>Tu ustawiasz to czego szukasz. Postęp jest jednak tylko (albo aż) o 0,025V więc wszelkie inne napięcia ustawisz dodając do napięcia bazowego % (wstawiane bezpośrednio pod tą opcja) Na pierwszej stronie masz tabelę zrobioną przez Mardoka wszystkich możliwych kombinacji. Uważaj jednak bo przy wysokich procentach trafiały się przypadki padu proca prawdopodobnie przez większe voltowanie niż by wynikało z wylicznia

1739139[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w instrukcji pisze ze 3 dioda to CPU detection, 2 od memory czy tam vga... a jak nic sie nie swieci to system boot-up

1738959[/snapback]

Czyli wychodzi na to że CPU Ci wykrywa, ale staje na start up. Nie masz czegoś pod usb podłączonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale nie moge zaktualizwoać biosu,robie wszytsko według instrukcji ze stronki DFI i nic,nawet wpisujaćac z wiersza polece systemu awaryjnego od windozy nie idzie ;-/ Skopiowalem na dyskietke plik bin z bisoem awdflasha i autoexecbat,i nic nie idzie,sprawdzlem nawet bez autoexeca,itp co to może być?chce zeminiec bios bo ten ma jakiegos buga,ustawilem sobie np FSB 300 no i mnoznik proca x 7.5 (dzielniki tak zeby bylo ok,napiecia itp tez -o to spokojna glowa) no i winda sie nie bbotuje,a te same ustawienia z mnozikiem x 6 i idzie,ale wtedy za malo takta proca jest,nawet jak wezme x 4 czy inne nie bootuje sie windda,jedynie na x6 chora akcja;;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,już to zrobiłem,no i problem ustał obecnie jade na FSb 300 i taktowaniu proca 2550 mhz ram na 231,i tstuje stabilnośc,napięcia 1.45 na proca i 2.18 ram, chispet 1.47 .Mam pytanie jakie max fsb ta płytka moze dzwigać bez dodatkowego chłodzenia jakiegoś mocnego?W budzie mam penta 120 qvc cu+ i dwa wentyle arcting cooling jeden z boku budy,a drugi pod zasilką,mysle ze penta owiewa radiatory z mosfetami odpowednio i chyba będzie dobrze,narazie testuje fsb 300 potem będe staral sie większe az wycisne jak największe,jak wygląda tolerancja temperatur na tej mobo?Kondziory nie powinny chyba paśc,zreszta DFi to DFi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie max fsb ta płytka moze dzwigać bez dodatkowego chłodzenia jakiegoś mocnego?

1739602[/snapback]

Spokojnie ponad 350 powinna wyciągnąć. Fabryczne chłodzenie da radę, proponowałbym tylko przesmarować jakąś dobrą pastą chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chipsetu narazie nie przesmaruje bo,musial bym wszytsko wyciągać,razem z mobo,a nie zmieniam narazie chlodzenia na inne,poki co lata wyjek :-)Max temp na chipsecie to 50-52 stopnie więc chyba nie jest żle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka :P

Jak ustawic Wake-On-USB (klikniecie myszka usb), JP5 przestawione na 5VSB (USB Power Select).

A drugie mam grafike na dolnym slocie i pamietam ze byl jakis trick na zmiane pcie4 na x16, da sie? Bo chodzi x2 :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosil bym kogos kto uzywa Kingston HyperX KHX3200A w dualu 2x512

, zeby napisal jak udalo mu sie je pokrecic i na jakim biosie bo ja probowalem na 3.4V nawet i nie moge przekorczyc magicznej bariery 442mhz;/ Dzieki z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka :P

Jak ustawic Wake-On-USB (klikniecie myszka usb), JP5 przestawione na 5VSB (USB Power Select).

A drugie mam grafike na dolnym slocie i pamietam ze byl jakis trick na zmiane pcie4 na x16, da sie? Bo chodzi x2 :(.

Zmien te zworki i bedziesz mial 2x8 w instrukcji i w faq masz jak to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że CPU Ci wykrywa, ale staje na start up. Nie masz czegoś pod usb podłączonego?

 

ale nie napisalem ze dochodzi do momentu jak wszystkie diody gasna tylko zatrzymuje sie na 3 zapalonej diodzie, czyli cpu detection. a procka mi nie zalalo, raczej jest wporzadku, plyta tylko troche sie pomoczyla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie napisalem ze dochodzi do momentu jak wszystkie diody gasna tylko zatrzymuje sie na 3 zapalonej diodzie, czyli cpu detection. a procka mi nie zalalo, raczej jest wporzadku, plyta tylko troche sie pomoczyla...

heh 3 diody to moze byc wszystko ja mialem wywalona plyte i byly 3 diody najpierw gasla jedna i swiecily 3 po sprawdzeniu reszty sprzetu okazalo sie ze sie wywalila plyta.najlepszy bajer ze to sie stalo po wyciaganiu grafy,jak wlozylem spowrotemplyta juz nie odpalila!Radze ci wyslac to na serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ramy dzialaly i byly wymienione na gwarancji bo wczesniej poszla kosc, a jak pisalem wczesniej to zalalo plyte glowna, pamieci woda nie ruszyla... takze plyta pojdzie na smietnik.

 

btw. pisalem ze nie mam na niej gwarancji, wiec na serwis nie odesle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ramy dzialaly i byly wymienione na gwarancji bo wczesniej poszla kosc, a jak pisalem wczesniej to zalalo plyte glowna, pamieci woda nie ruszyla... takze plyta pojdzie na smietnik.

 

btw. pisalem ze nie mam na niej gwarancji, wiec na serwis nie odesle.

jak chcesz ja wywalic, to podeslij do mnie ...

 

a co do ramkow - sprawdzenie jest latwe... mozliwe, ze mobo miala zwarcie i cos na pamieci przeskoczylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie ...oddalem dzis NF7 "na serwis" :D a zakupilem DFI Nf4-D i 3000+

 

I mam pytanie - planuje ostre O/C na BH 5/6 :

 

Czy -D i Ultra-D maja identyczne mozliwosci jesli chodzi o O/C ( i tylko o to :D ) ??

 

Wytrzymuja tak samo wysokie HTT na ogol i tak samo fajnie na nich Winbondy chodza ??

 

Pytam sie bo mam mozliwosc wymiany na Ultra-D w ciagu 1 tygodnia ...

 

Z gory dzieki za pomoc

 

pozdr

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie ...oddalem dzis NF7 "na serwis" :D a zakupilem DFI Nf4-D i 3000+

 

I mam pytanie - planuje ostre O/C na BH 5/6 :

 

Czy -D i Ultra-D maja identyczne mozliwosci jesli chodzi o O/C ( i tylko o to :D ) ??

 

Wytrzymuja tak samo wysokie HTT na ogol i tak samo fajnie na nich Winbondy chodza ??

 

Pytam sie bo mam mozliwosc wymiany na Ultra-D w ciagu 1 tygodnia ...

 

Z gory dzieki za pomoc

 

pozdr

piotres

Ja miałem do czynienia z 3x ultra-d i każda chodziła porównywalnie, ale napięcia przy jednakowych ustawieniach podają różne(miernikiem sprawdzane) :(

Sprawdzaj co zrobisz z tym swoim sprzętem ;] Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz ja wywalic, to podeslij do mnie ...

 

a co do ramkow - sprawdzenie jest latwe... mozliwe, ze mobo miala zwarcie i cos na pamieci przeskoczylo

 

chyba ze stalo sie tak jak mowisz, memorki sprawdze jutro i dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie przeczytalem jeszcze calego watku (jestem na 106 str.) i sory jesli to pytanie juz bylo.

 

Chodzi mi o tego firewalla sprzetowego - podczas instalacji sterownikow nVidia na koncu pojawia sie pytanie "Czy chcesz instalowac oprogramowanie do zarzadzania siecia nVidia?" (czy cos takiego - pisze z pamieci) - czy to wlasnie chodzi o pprogramowanie do tego firewalla??

 

Czy gdzies mozna poczytac cos odnosnie skutecznosci tego firewalla i jak sie ona ma do firewalli programowych?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie wczoraj dostałem w kóńcu płyte dfi nf4 ultra-d, procesor Athlon 64 venice 3000 oraz scythe ninja. Niestety po złożeniu wszystkiego system się nieuruchamia. Diody palą się wszystkie na czerwono, zworki wszystkie ustawione jak w instrukcji co może być walnięte płyta czy procesor ?? pamięci działąją sprawdzałem na innym kompie. Niestety niemam możliwości sprawdzenia procesora i płyty. Pytam się bo niewiem co odesłać do reklamacji proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pala ci sie 4 diody to moze oznaczac (jak tak mialem) ze musisz jeszcze podpiac 4pinowy kabel od zasilki. No i obowiazkowo zapodaj nowy bios bo na tym co ja mialem to cyrki sie dzialy.

Edytowane przez mmmaaarr76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam topower P-628 z 24 pinowym wejściem (wpięte), chodzi o te dodatkowe wejście 4 pinowe ?? jeśli tak to co tam podpiąć (przy zasilaniu mam 2 takie kable tylko który wpiąć) ?? Co do biosu to mi niestrtuje nic (bios się nieładuje dodam iż diody przy pamięciach się palą. Mam nadzieję iż podczas montażu coolerka a dkoładniej backplate nieuszkodziłem płyty :(

Edytowane przez Voris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szefa 20 pinowego i gf 6800 i jak nie podpiolem tego dodatkowego kabla od zasilki to wiatraki sie krecily i to wszystko (palily sie 4 diody). Kumpel za to ma gf6600 i zasilke identyczna i on nie musial tego podpinac 4pinowego moze chodzi o to ze ta moja wiecej zre, niewiem. To ze pali ci sie dioda przy pamiatkach to normalne. Interesuja cie tylko te na dole w po lewo. Tak chodzi o te oddzielne gniazdo 4pinowe, a jaka masz grafe? moze jakas pradozerna i zapomniales podpiac do niej dodatkowego zasilania (chyba ze nie ma gniazda to wtedy nie). Jesli masz dwa i nie wiesz ktory to moze zerknij do instrukcji od zasilki, na poczatku tematu masz rysunki gniazda 24pinowego i 4pinowego.

Edytowane przez mmmaaarr76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...