Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Voris nie wiem czemu, ale miałem te same objawy, identyczna płyta główna i karta grafiki, podpiołem wszystko, łącznie z dodatkowymi zasilaniami i karta graficzna nie chciała działać, diody diagnostyczne zatrzymywały się na detekcji VGA i był pisk ze speekera, na innej płycie głównej również karta nie działała, nie wiem od czego to jest, może jest jakaś partia kart graficznych uszkodzonych fabrycznie, lub przez nieodpowiednie bios płyta uszkodziła mi kartę graficzną :angry: Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rzućcie na to okiem (oczami, może lepiej):

Dołączona grafika

 

 

Czy mi się dobrze wydaje czy to Command queing to jest NCQ? Czy może w tym WD jest TCQ (jak w Raptorach? ), bo jak tak to załamka...

Aha jeżeli to jednak NCQ to czemu nie jest aktywne?

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do wszystkich guru tego forum. Zapodalem dziś do testów nowe pamiatki PDP Patriot 3200XBLK i o dziwo stwierdziłem ze nie kręcą sie lepej niz moje dotychczasowe Corsairy 3200XL (czyli bardzo przecietnie). Jedno mnie zastanawia...gdy podkręcę pamięci w okolice 600MHz to czesto mam taki efekt ze Windows wstaje ala po sekundzie nastepuje samoczynny restart i co dziwne dyski startuja tak jak podczas uruchomienia kompa (talerze sie rozkręcaja i słychac "pukniecie" głowic). Czy to normalne (z tymi dyskami)?? To wina pamięci, dysków czy może zasilacza??? Proszę o szybka pomoc bo nie wiem czy brac te Patrioty czy lepiej zostawić sobie Corsairy....

Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy jest jakis sposob aby zmusic plyte aby dzialala z 3 kostakmi RAM"ow? Mam 2x256 (twinmosy) i 512 Kingoston i od czasu do czasu chcialbym wzucic ta 512 ale plyta nie wstaje, tzn przy RAMach zaczyna piszczec :( Moze jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest inny, na dniach bede mial w sumie 4x256 i 512, ale na 2x256 mialem juz kupca. Chcialem sobie zostawic 2x256 na winbodach i w razie czego 512 na zapas. Teraz musze tak wykombinowac zeby u kogos zamienic 512 na 2x256 i sprzedac temu kolesiowi te 256 wymienione. Wiem ze cholernie to zagmatwanie napisalem ale szlag mnie trafia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor jest - musze po prostu znalezc kogos kto wymieni mi 512 na 2x256 - jedyny wymog to aby chodzilo w dualu przy CL2.5 i 400MHz. Kurcze musze kogos znalezc no :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze wrocmy do tematu sata2 i ncq

ma moze ktos dysk segate z ncq ?

jak o jest w innych dyskach sata2 ?

juz pamietam gdzie to czytalem, ze sata2 ma ncq - na benchmarku

 

heh widzisz ja też tak myślałem bo te barany z benchmarka tak to zagmatwały, że pewnie wielu ludzi odebrało to w ten sposób,link http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/dys...5/strona-3.html

 

Niestety po dokładnym wgłebieniu się w to co napisali to widać, że nie chodziło im o to, że wszystkie dyski aby mogły być nazwane SATA2 muszą mieć NCQ tylko aby można napisać, że płyta główna ma SATA2 to kontroler musi obsługiwać NCQ....co za pajace, tak jakby nie można tego łatwiej napisać.

Niestety zmartwię Ci Twój dysk nie ma NCQ tylko jeden WD ma NCQ a raptory mają TCQ (które notabene nie działa na NF4, chyba, że już to zostało naprawione).

 

Tu masz dowód na to co mówię...

 

Porażka...

Wiem, może i to całe NCQ nie ma aż tak wielkiego wpływu ale jednak też ze względu na nie brałem to co mam ale jak widać czasem trzeba się lepiej przyjżeć wszystkiemu.

Pozdr

P.S. to jak kto chce tego WD LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie po podłączeniu dodatkowego zasilania 12V jedna dioda kontrolna gaśnie więc domyslamn sie iż płyta wykrywa procesor ale za chiny niechce przejść następnego testu tzn. dalej palą się 3 czerwone ma ktoś pojęcie o co chodzi pamięć sprawna w 100% sparwdzana na innym kompie. Czyżbym miał pech i dojechałą do mnie uszkodzona płyta a może jednak procek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A piszczy ci jak wlanczasz kompa? Moze pokombinuj z pamieciami, ja mialem cos takiego ze jak juz podlaczylem to 4pinowe zasilanie to potem walczylem z pamieciami (wina biosu). Wlozylem chyba w pierwszy zolty i drugi pomaranczowy i poszlo. Oczywiscie to nie byl dual. Jak ci sie tylko uda odpalic kompa to zapodaj nowy bios.

Edytowane przez mmmaaarr76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam NCQ i we wlasciwosciach tak powinno wygladac.

 

NCQ

 

No właśnie tak myślałem.

Ehh trzeba było brać inny dysk.

 

A tak w ogóle to zacząłem drążyć ten temat bo dysk mi dziwnie pracuje i zastanawiam się czym może to być spowodowane? Czy jakiś kiepski/wadliwy egzemplarz mi się trafił czy może jest to kwestia sterowników do płyty głównej lub czegoś innego? Nie wiem może ktoś ma jakieś pomysły, bo już mnie krwe zalewa, komp chodzi mi wolniej niż poprzedni...

 

A problem chyba bierze się st ąd, że dysk ciągle coś robi (nawet jak nie powinien to co jakiś czas zaczynają pracować głowice i migać dioda od dysku).

Wie, że to temat o DFI ale zastanawiam się jak innym na DFI zachowują się dyski bo kolega ma identycznego WD i jest zadowolony.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie po podłączeniu dodatkowego zasilania 12V jedna dioda kontrolna gaśnie więc domyslamn sie iż płyta wykrywa procesor ale za chiny niechce przejść następnego testu tzn. dalej palą się 3 czerwone ma ktoś pojęcie o co chodzi pamięć sprawna w 100% sparwdzana na innym kompie. Czyżbym miał pech i dojechałą do mnie uszkodzona płyta a może jednak procek ??

włóż obie kości do górnych portów pamięci, powinno na 100% odpalić, ale jestem nadal ciekaw, czy uda ci się uruchomic karte graficzną, bo moja poszła na gware, sam nie wiem co się znią stało, może wada fabryczna :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupiłem DFI ... ultra-d (2 x LAN)o mam problem z jego uruchomieniem

Obecnie mam włozoba w AGP karte sieciową Realteka [LAN sie sieci ale w połączenach siecowym go nie wykrywa, widzi tylko relteka i połaczenie 1394]

Jak uruchomic LAN?

Edytowane przez paszkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...