Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem w pomaranczowych. W zoltych dostaje errory na 3/4 OC z pomaranczowych. Wybor chyba prosty :P

 

EDIT:

Dopowiem jeszcze, ze odkad mam X2 to oc pamieci jakby lepsze, ale nie wieksze niz 275 :(

KHX ktory lecial na 265 MAX, teraz w 4xBH-6 robi spokojnie 270 !! :)

Czyli zolte i pomaranczowe slociki naraz.... :)

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lame question

 

nie bijcie, nie krzyczcie

poprostu nie kumam narazie tego tryliona ustawień pamięci

ktoś mnie może jakoś w to wprowadzić?

 

sprawa wygląda następująco

dfi lanparty ut nf4 ultra-d, 3200+

 

w ustawieniach pamieci kompletnie nic nie zmienialem

jedyne co to fsb z 200 do 223 mam stabilnie

sprawdzalem wg zalecen na pierwszej stronie, na ile procek moze pojsc, ustawiajac ht na x2 i ramki na 100mhz/2:1 czy jakostak i procek spokojnie chodzi na fsb 255 i mnozniku 10x

 

jednak jakakolwiek zmiana w mnozniku ht czy ustawieniach ramu - nie zaczyna sie bootowac system

 

jak zaczac grzebac w pamieciach? w tych ustawieniach? narazie nic nie kumam tam, ilosc mnie przeraza tych ustawien ...

 

memki - 2x512 GeiL dual ddr, 400hmz, cl 2.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze timingi to te ktore ci sie pokazuja podczas botowania systemu (cpu-z tez ci je pokazuje) a reszta to poboczne i na razie mozesz sobie je odpuscic. Ustawione sa raczej na stabilnosc wiec jak cos namieszasz to zawsze mozesz zaladowac defaultowe ustawienia w biosie. HT mozesz dac na auto, napiecie na NB tez mozesz dac na 1.3 bo jak dasz wysokie FSB to standardowe nie wystarczy (u mnie chyba od 330 juz musialem podniesc). A co do dzielnikow z mojego doswiadczenia to nie na wszystkich moze ci sie podniesc system. Moze sie zdarzyc ze podczas dlugiego meczenia plyty nie bedzie ci chcial wstac system (a wiesz ze wczesniej ci wstal) to dobrze jest wylaczyc kompa (a nie reset).

Edytowane przez mmmaaarr76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam uno pytanie... a mianowicie czy w plytach glownych (szczegolnie chodzi mi o DFI) jest takie "cos", co po nie podniesieniu sie kompa powoduje automatyczny restart biosu? Bez bawienia sie w zworke... Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam uno pytanie... a mianowicie czy w plytach glownych (szczegolnie chodzi mi o DFI) jest takie "cos", co po nie podniesieniu sie kompa powoduje automatyczny restart biosu? Bez bawienia sie w zworke... Z gory dzieki za odpowiedz

mozesz zdefiniowac swoje ustawienia i jesli sie nie podniesie to np naciskasz "1" i załaduje ci ustawienia ktore zdefiniowales w biosie (Podmenu w biosie Cmos reloaded). (mówie o plytach DFI lanparty UT NF4/Ulta/Ultra D/SLI-SLI-DR.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Zostałem posiadaczem płyty LANPARTY UT nF4 SLI-D.Po zainstalowaniu systemu,sterowników i aktualizacji mam nie zainstalowane "Nieznane urządzenie". W szczegółach tego urzadzenia jest taki opis "ACPI\PNP0510\3&2411E6FE&0".Oczywiscie szukałem na forum takiego opisu ale nie znalazłem.Proszę o pomoc.Identyfikacja mojej jednostki to DFI SLI-D/2x512HYPER-X/7800GT/400GB SATA/420WATT YESICO/

 

 

Pozdrawiam Rdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie dzisiaj pobawilem od rana w co i mi padl system - poczatkowo myslalme, ze poprostu przegiolem z kreceniu, ze sie nie chcial zaladowac, ale jak po ustawieniu na def. nadal sie nie ladowal, to pozostal mi tylko format (proba naprawy windy tez nic nie dala)

 

i teraz moj problem - zdefiniowalem sobie ustawienia "1", zapisalem pod swoja nazwa itp... - prawie na defalut...

 

jako "2" zapisalem sobie srednie oc... i tu jest problem - nie moge zmienic nazwy tego pola. poprostu cokolwiek wpisze i wdusze Enter, text znika a okienko pojawia sie znowu. i tak 3 razy - po czym wraca do ustawien biosu. czy to normalne ?

a moze ja cos zle robie, cos trzeba przestawic, zeby zdefiniowac sobie kilka nazw... najdziwniejsze jest to, ze zapisal ustawienia w 3 bankach, ale nazwe moge nadac tylko w banku 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wreszcie sobie ta płytke i mam taki małe pytanie. Otóż co bezie gorzej przez to , że nie mam wtyku od zasilacza 24PIN tylko 20PIN. Zasilacz ANTEC 480W. i czy wpinać ten molex w płyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wreszcie sobie ta płytke i mam taki małe pytanie. Otóż co bezie gorzej przez to , że nie mam wtyku od zasilacza 24PIN tylko 20PIN. Zasilacz ANTEC 480W. i czy wpinać ten molex w płyte?

Na 1 stronie tego tematu pisze na temat podlaczania 20 pinowych wtyczek.

 

Swoja droga to tez mam pytanie czy wszyscy wpinacie molexa i 2 wtyczke od fdd? Jesli nie to czy nie ma to wplywu na stabilnosc?

Edytowane przez easy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podpiety zasilacz przez przejsciówke 20->24pin która podobno i tak nic nie daje ale tak jakos podswiadomie sobie mysle ze daje :wink: a co do dodatkowych wtyczek to co ci zaszkodzi wpiąć ??? :? ja mam wpiete wszystkie dodatkowe wtyczki i jest loozik :D

Edytowane przez tomekbobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sobie pozwole poprosic Was o pomoc. Niedawno stalem sie szczesliwym posiadczem AMD64 + DFI nF4 Ultra-D, reszta zostala ze starego sprzetu. Procek chodzi pieknie na 9x300@1,50v ustawione w BIOSie - Smartguardian i CPU-Z pokazuje 1,45v wiec nie wiem komu wierzyc ale mniejsza z tym. Pamieci Kingston HyperX wg specyfikacji 2-2-2-6-1 na BH-5. Na Abicie przy 2.8v szly max 220, a wiecej mocy standardowo sie nie dalo dac. Teraz przy div150 ida spokojnie na 225@2.9v nawet przy 1.5-2-2-2-1T. Niestety dalej nie umiem z nimi nic zrobic :cry: Nie mam wyczucia, jak poustawiac chocby podstawowe timeingi, zeby pamieci poszly wyzej. Albo system sie resetuje zaraz po wykryciu urzadzen, albo wchodzi do windy i totalna zawiecha albo wstaje, ale po paru sekundach sypie bledami w SP2004. Maksymalnie na razie jechalem na 3.2V dla pamieci - nie dawalem wiecej (jeszcze), bo zasilke mam 20 pin. Wszystkie wtyczki podlaczone, na pamieci wieje wiatrak, bo przy 3.2v juz sie skubane ostro grzeja, ale dalej nic. Podejrzewam, ze przy wiekszym vdimm pojda wyzej (mam nadzieje), ale ciekaw jestem jakie byscie radzili timeingi zastosowac? Czytalem oczywiscie FAQ i walczylem z nimi, ale jakos bez skutku. BIOS na razie najnowszy N4D623-3, pamieci w pomaranczach.

 

Druga sprawa tyczy sie wlasnie zasilacza - przymierzam sie dorobienia sobie tych 4 brakujacych pinow wg instrukcji z FAQ. Poniewaz jednak nigdy nie rozbieralem wtyczek molexowych, zastanawiam sie czy to w ogole mozliwe? Chodzi mi o to, czy sa jakies specjalistyczne narzedzia albo metody jak wyjac taki PIN zeby go zarobic i wlozyc ponownie do wtyczki np w przypadku uciecia starej wtyczki? Tutaj niby nie trzeba, ale np nie chce mi sie bawic w 3.3v a zeby ja olac to jak rozumiem przydaloby sie tego pina wyjac. Jak sie za to zabrac? Nie mam akurat dostepu do lutownicy - czy wystarczy jak skrece te przewody i je zaizoluje?

 

Trzeci a zaraz ostatni problem dotyczy moich dyskow i nForce4. Tak jak pisalem TU najpierw w ogole jakby nie chodzily. Po przeflashowaniu BIOSa niby wszystko ok, ale jak cos sie uruchamia, czy chocby wchodze w jakis katalog to dysk zaczyna mielic i mieli i mieli i mieli... dosc czesto pojawia mi sie "klepsydra" chociaz system sie nie zamula, to mnie to jakos zlosci. Na Pentku nigdy bie bylo takich objawow. Jak pisalem znalazlem pare postow, ze maxtory maja/mialy jakis problem z nForce4 ale zadnego firmware nowego nie znalazlem. HD Tach 3.0.1.0 pokazuje niby 120,3 MB/s. Byc moze winne sa sterowniki SATA od nForce'a ktore instalowalem (nie RAID) - moze lepiej tego nie instalowac? Jak sadzicie?

 

Uffff, to chyba wszystko - przepraszam za byc moze zbyt dlugiego posta - mam nadzieje, ze mi wybaczycie ;-)

 

EDIT1: Ustawilem pamieci na 2-5-2-7@3.4v ; LDT=1,3v, przelecialem GM ponad 1h - zero bledow, a odpalam SP2004 i mi sie sypie po 5 minutach... Kurdelka, jak to jest z testowaniem tych pamieci?

Edytowane przez Kulasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakąs dziwną akcje -ustawiam sobie np FSB 350 zmiejszam mnożnik proca tak zeby mial np 2400 mhz(2600 obecnie testuje i jest stable) HTt x 2.5 (na auto tez nie idzie) ram nawet na najniszych dzielikach ustawialem,zwiekszalem napeicie na chipset i nawet na HTT ale nic to nie dalo-system nadal się nie bootuje,czyzby to koniec plyty?biosa mam 6.00 pg 05/10/2005-ktoś mi go tu polecał na Forum i pisal że jest ponoć jednym z najlepszych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie!!!!

 

 

 

Dzień dobry

 

Zostałem posiadaczem płyty LANPARTY UT nF4 SLI-D.Po zainstalowaniu systemu,sterowników i aktualizacji mam nie zainstalowane "Nieznane urządzenie". W szczegółach tego urzadzenia jest taki opis "ACPI\PNP0510\3&2411E6FE&0".Oczywiscie szukałem na forum takiego opisu ale nie znalazłem.Proszę o pomoc.Identyfikacja mojej jednostki to DFI SLI-D/2x512HYPER-X/7800GT/400GB SATA/420WATT YESICO/

 

 

Pozdrawiam Rdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT1: Ustawilem pamieci na 2-5-2-7@3.4v ; LDT=1,3v, przelecialem GM ponad 1h - zero bledow, a odpalam SP2004 i mi sie sypie po 5 minutach... Kurdelka, jak to jest z testowaniem tych pamieci?

 

 

Moze poprostu wywala sie procek, a nie ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie!!!!

Dzień dobry

 

Zostałem posiadaczem płyty LANPARTY UT nF4 SLI-D.Po zainstalowaniu systemu,sterowników i aktualizacji mam nie zainstalowane "Nieznane urządzenie". W szczegółach tego urzadzenia jest taki opis "ACPI\PNP0510\3&2411E6FE&0".Oczywiscie szukałem na forum takiego opisu ale nie znalazłem.Proszę o pomoc.Identyfikacja mojej jednostki to DFI SLI-D/2x512HYPER-X/7800GT/400GB SATA/420WATT YESICO/

Pozdrawiam Rdu

Spróbuj tym: Unknown Device Identifier

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakąs dziwną akcje -ustawiam sobie np FSB 350 zmiejszam mnożnik proca tak zeby mial np 2400 mhz(2600 obecnie testuje i jest stable) HTt x 2.5 (na auto tez nie idzie) ram nawet na najniszych dzielikach ustawialem,zwiekszalem napeicie na chipset i nawet na HTT ale nic to nie dalo-system nadal się nie bootuje,czyzby to koniec plyty?biosa mam 6.00 pg 05/10/2005-ktoś mi go tu polecał na Forum i pisal że jest ponoć jednym z najlepszych...

 

Też tak miałem, na początku mobo nie chciało latać z HTT większym niż 346 i sie sypało dalej dokładnie w sposób jaki opisujesz, niedawno zrobiłem eksperyment czy coś się zmieniło pod tym względem i stwierdziłem z wielkim zdziwniem ze mobo nie ma teraz problemu z HTT 370 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie!!!!

Dzień dobry

 

Zostałem posiadaczem płyty LANPARTY UT nF4 SLI-D.Po zainstalowaniu systemu,sterowników i aktualizacji mam nie zainstalowane "Nieznane urządzenie". W szczegółach tego urzadzenia jest taki opis "ACPI\PNP0510\3&2411E6FE&0".Oczywiscie szukałem na forum takiego opisu ale nie znalazłem.Proszę o pomoc.Identyfikacja mojej jednostki to DFI SLI-D/2x512HYPER-X/7800GT/400GB SATA/420WATT YESICO/

Pozdrawiam Rdu

a tak czasem ta 7800 niema vivo?bo te nieznane urzadzenie to moze byc to zainstaluj to z plyty moze pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci Kingston HyperX wg specyfikacji 2-2-2-6-1 na BH-5. Na Abicie przy 2.8v szly max 220, a wiecej mocy standardowo sie nie dalo dac. Teraz przy div150 ida spokojnie na 225@2.9v nawet przy 1.5-2-2-2-1T. Niestety dalej nie umiem z nimi nic zrobic :cry: Nie mam wyczucia, jak poustawiac chocby podstawowe timeingi, zeby pamieci poszly wyzej. Albo system sie resetuje zaraz po wykryciu urzadzen, albo wchodzi do windy i totalna zawiecha albo wstaje, ale po paru sekundach sypie bledami w SP2004. Maksymalnie na razie jechalem na 3.2V dla pamieci - nie dawalem wiecej (jeszcze), bo zasilke mam 20 pin. Wszystkie wtyczki podlaczone, na pamieci wieje wiatrak, bo przy 3.2v juz sie skubane ostro grzeja, ale dalej nic. Podejrzewam, ze przy wiekszym vdimm pojda wyzej (mam nadzieje), ale ciekaw jestem jakie byscie radzili timeingi zastosowac? Czytalem oczywiscie FAQ i walczylem z nimi, ale jakos bez skutku. BIOS na razie najnowszy N4D623-3, pamieci w pomaranczach.

Mam takie same pamieci i zastanawiam sie czy aby na pewno sa na bh-5. Jedna sztuka na pewno bo idzie 260MHz 2-2-2-5 na 3,5V natomiast druga wyklada mi sie na napieciach wyzszych niz 3V i powyzej 200MHz wymaga timingow 2-2-3-5. Sprobuj potestowac GM Twoje pamieci i sprawdz dokladnie jak reaguja na zwiekszanie napiecia (u mnie od razu bledy jak dam 3,1V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, na początku mobo nie chciało latać z HTT większym niż 346 i sie sypało dalej dokładnie w sposób jaki opisujesz, niedawno zrobiłem eksperyment czy coś się zmieniło pod tym względem i stwierdziłem z wielkim zdziwniem ze mobo nie ma teraz problemu z HTT 370 :blink:

:blink: :blink: T co ona się rozgrzewa???Co za akcja dziwna,po jakim czasie zrobiłeś ten eskperyment?I czy przy identycznych ustawieniach jak wcześniej na tym samym biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam sprzęcik jak w sygnaturce. FSB mam na 278, napięcie proca na 1.6v, pamięci na 3.6v, chipset na 1.7v, HTT 1.4v, mnożnik HTT x 1.5, mnożnik proca x9. pamięci 333 timingi 2 2 5 2.

 

Wszystko chodzi ok, stabilnie ale wydaje mi się że te napięcia trochę za duże są. Jak patrze na wyniki innych to przy 2.9GH mają napięcie na procu 1.55. Chciałbym podkręcić wyzej ale z tymi napięciami nie wiem dokładnie jak dobrać. Jeżeli ktoś jest w stanie doradzić byłbym zobowiązany:) dzięki z góry. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że masz za duże napięcia....Granica bezpieczeństwa w Vence to 1.55.Ramy po cholere zes walnąl az na 3.6?Chipset na 1.7? przy takim malym FSB? to na def. musi smigać,i htt nie ruszaj napięcia.

Zresztą masz proca na 2502 mhz,to albo masz az tak cienki proc ze potrzebuje taki voltage zeby chodzic na tym takcie albo jestes psycholem :-)(a jestes z tymi napieciami)Wez mu def i badaj czy sie odpala jest stabilny itp,jak nie bedzie to bierz w gore troche ale nie od razu zes dowalil tyle ;-/Proca zarasz i będziesz miał po sprzęcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...