Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

moja DFI ma dzisiaj takie jazdy ze hej.

 

Mysle sobie mam troche czasu, wiec pobawie sie cos - zrobie jakis wynik do rankingu AndyN'a z max stable sp2004 2 godziny. No to idziemy do biosu przez pomyłke zamiast uruchom ponownie dałem zamknij ststem, wyłaczył sie ja go uruchamiam (zaraz po tym jak usłyszałem ze wszystkie procesy zyciowe sie zakonczyły - hdd stanął itd) i tu nic tylko buczek sie pieni. Mysle sobie a to co?! Diody sie zatrzymywały na ramach, sobie mysle ciekawe, wyjałem kostki podmuchałem i nic nic nic. Szastałem nimi po bankach az w koncu dwie w zoltych sie zabootowały..... ciekawe - wylaczylem dalej nimi macham, a tu nic, z powrotem w zolte - nic - zołte odwrotnie i nic. Dalej nimi macham kazda kombinacja dual w pomaranczowych, w zoltych, odwrotnie singla single druga kosc w kzdym slocie nic. clear cmos dalejto samo. Po 3 godzinach udreki zabootował mi sie teraz singl w gornym pomaranczowym. dokałdam drugo kosc - nic, wyjmuje ja - NIC, a przed chwila chodziło, a kosci nie ruszałem. dalej macham, po chwile wkałdam to sama dosingla na ten sam slot - działa. Siedze teraz sobie na stockowych ustawianiach w biosie i singlu i boje sie cokolwiek zrobic........ mieliscie takie cos z dfi czy tylko ja tak mam, ze wystarczy ze pomysle zeby ja troche pokatowac to juz fiksuje?

 

//

 

wlasnie doszedłem do tego ze jedna kosc jest walnieta, bo juz teraz wogole mi sie niedodpala, znaczy 112 (koncowka s/n) chodzi w dimm2, ale 111 juz nie, w dualu razem nie chce chodzic, ale zastanawiajace jest ze raz w pewnym momencie zabootowały sie oby dwie, a teraz juz nie chca..... nie kumam juz nic :/

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np? nie mow mi tylko ze mobo :-P :-P :-P :-P

 

//

 

systuacja sie ustabilizowała juz nie robi mi jazd, ale w dalszym ciagu problemy z 111. 112 sie bootuje ale 111 nie, nie ma szans zeby jakakolwiek koniguracja z nia wstała. 112 w gornym pomaranczowym wstaje 111 nie wstaje to mi wyglada na jedo, ze poprostu jedna kosc padła :/ i taki numer mi wykrecic jak miałem je na allegro wystawic ;/

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np? nie mow mi tylko ze mobo :-P :-P :-P :-P

 

//

 

systuacja sie ustabilizowała juz nie robi mi jazd, ale w dalszym ciagu problemy z 111. 112 sie bootuje ale 111 nie, nie ma szans zeby jakakolwiek koniguracja z nia wstała. 112 w gornym pomaranczowym wstaje 111 nie wstaje to mi wyglada na jedo, ze poprostu jedna kosc padła :/ i taki numer mi wykrecic jak miałem je na allegro wystawic ;/

Czyżbyś nie czytał tego topiku od początku? :) Płyta ma jazde i grymasi :lol2:

 

Dałeś default czy manualnie ustawiłeś defaultowe parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś poradzić jakieś timingi (włącznie z alpha oczywista, najlepiej jakis screenik z Tweakera) dla TCCD @ JEDEC PCB dla dzielnika 180 i 166? Mam proca na 9x300 i chce sobie ramki ustawic tak jak w podpisie... co ciekawe, kiedy jest tak ustawiony (1T-2,5-4-4-8, div180) to wchodzi do windowsa bez problemu, tylko SPi 1M nawet nie moze przejsc... ale kiedy zmniejsze mu dzielnik do div166 (czyli niby nizsze obciazenie dla kontrolera pamieci i dla samej pamieci) to sie nie zbootuje nawet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mozecie mi panowie powiedziec czy da sie jakos kontrolowac programowo kontrolowac obroty wiatraka na chipsecie i na procesorze ? Mam NF4 Ultra-D ze standardowym wentylatorem na chipsecie i Arctic Freezer 64 na procku. W biosie mozna ustawic ze dla pewnych temperatur jest wlaczony lub wylaczony albo czesciowo wlaczony (ale nie mozna ustawic ile). Chcialbym to czesciowo wlaczony ustawic na jakies niskie wartosci, bo komp sie w ogole nie grzeje. Albo jeszcze lepiej ustawic obroty wentylatorow z windowsa. Da sie cos takiego zrobic ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wreszcie wymarzoną płytkę DFI lan party i mam problemy z ustawieniem takich wartosci jak na starej plycie asusa.Słyszałem ze dfi nie lubi pamieci hynix, ale logicznie rzecz biorąc, to powinno działać :/

 

dzielnik 166 , htt 310 , timingi luzne - płyta nie wstaje, konieczny reset cmosa

dzielnik 133, htt 310 , timingi luzne - płyta po 2 dniach uptimu, w najmniej spodziewanym momencie wyłącza sie (nie przy dużym obciazeniu, a np przy winampie lub wordzie)

 

Wszelkie timingi, ktore moga podowoac niestabilnosc, sa na wartosciach wyzszych niz na starej plycie asusa (czyli powinny byc stabilniejsze).

 

Gdzie lezy rozwiązanie mojego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina prawdopodobnie leży w pamięciach. Ja miałem swego czasu Kingstony KVR na kościach Mosell i o poprawnej pracy na dzielnikach mogłem tylko pomarzyć. Zmieniłem na BH-5 i jak ręką odjął. Po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie za bardzo się lubią ale wydaje mi się że to tylko kwestia ustawienia odpowiednio tymingów, choć niewiadomo czego nie należy sie spodziewać...

 

W szufladzie leży mi jedna kostka hynixa, ale nie chciało mi się z nią bawić, spróbuj tak:

 

Dram Frequency Set(Mhz) = 200

Command Per Clock(CPC) = Disable

Cas Latency Control(tCL) = 3.0

RAS# to CAS# delay(tRCD) = 4

Min RAS# active timing(tRAS) = 06

Row Precharge timing(tRP) = 4

Row Cycle Time(tRC) = 11

Row Refresh cyc time(tRFC) = 17

Row to Row Delay(also called Ras to Ras delay)(tRRD) = 2

Write Recovery Time(tWR) = 2

Write to read Delay(tWTR) = 2

Read to Write delay(tRTW) = 3

Refresh Period(tREF) = 3632

DQS skew Control = Decrease Skew

DQS Skew Value = 256

DRAM Drive Strength = Level 1

Max Asynce lantency = 8

Read Preamble time = 5.5

Idle Cycle Limit = 0 albo 16

Dynamic Counter = Enable

32 byte Granulation= Disable (8burst)

 

Jeśli jedziesz na div166 spróbuj ustawić

Max Asynce lantency = 7

Read Preamble time = 5

 

Zapętl sobie memtesta na 5 teście, aby zobaczyć czy masz błedy.

 

efektu nie gwarantuję ale spróbować można :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ja nie wiem skąd wy bierzecie to info o źle działających Hynixach? Do wczoraj miałem poryczone hynixy 2x512 od kolegi u niego na Intelu szły na 242 MHz i u mnie tak samo, tylko trzeba zobaczyć w których slotach działają lepiej...

Pozdr

 

EDIT: Zmieniając na chwilę temat, mam głupie pytanie, czy szyna PCI (w końcu są dwa gniazda i IDE) jest zablokowana na stałe? Aha też chciałbym się zapytać co w takim wypadku z SATA? Do którego wejścia najlepiej podpinać? Pytam się bo coś mi dysk na SATA dziwnie chodzi...

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już nie wiem co ma zrobić, czy jest jakś zakładka w biosie, bądź zworka na płycie która uaktywnia dwa rdzenie w X2, kupiłem proca i nie moge sobie poradzić z uruchomieniem 2 jajek, wiecej mozna przeczytac o moim problemie tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=139087&st=390

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci to napisalem czy nie w topicu o X2 ...

NIE MA CZEGOS TAKIEGO !! (Zadnej zworki, ustawienia, czegokolwiek)

 

Swoja droga...co by miala ta zworka zrobic ?? HE ??

Juz wiem !! SPrawic ze nie ma sie klopotow...

Ja chce taka zworke w pieknym ciele mojej zony !! :P

 

EDIT

Nie napisalem, ale chcialem ;P

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos widzial, lub choc wie cokolwiek o nowewej wersji naszej ulubionej plyty (ta z przeprojektowanym PCB, pionowymi slotami pamieci)? Przewinela sie przez forum kilka tygodni temu i cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wczoraj w pc-projekcie ja widzialem nawet juz w ofercie, taniej niz ati ;)

a sama plyta na XS polyka fxy i x2 jak smok - chyba 3 fx57 i z 2 x2 <lol>

ja na razie mowie pas, biore zwykle nf4-d, moduje na sli i czekam na rozwiazanie problemu, bo nie wiadomo co jest grane...

na xs BT pisal ze to wina zbyt duzej roznicy pomiedzy vcore i vdd, ale do tej pory bylo ok z ogromnymi roznicami, wiec dlatego teraz nie jest ok??? cos spieprzyli w tej plycie (i to samo w rdx200) i jak na razie jeszcze nie chca sie do tego przyznac :(

jakby sie bachus wypowiedzial, bo on sie tam udziela i widzialem ze kuma mniej wiecej problem, to by moglo rozwiac watpliwosci..

ja tam czekam az ktos w polsce kupi i przetestuje plyte - prawdopodobnie bedzie to zabawa w betatestera <rotfl> ja wysiadam.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Was pochodzi z Wawy, ma chwilke wolnego czasu i może dysponować swoją plytą DFI w celach sprawdzenia X2 3800+, najlepiej gdyby ta życzliwa osoba wpadła do mnie, lecz ja tez moge się bujnąć, proszę na PW dawać info.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to dostałem ... temp lepsza niż była bo to miedziany bydlak + lepsza pasta na chipsecie... (oryginalnie ten radiator to dno kompletne..., pasty tam nie ma wcale tylko jakiś kawałek grubej taśmy dwustronnie klejącej...)

Ogólnie wszystko działa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...