Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Grafę w którym masz slocie? Zworki od sli ustawione na single?

 

karte mam w pierwszym slocie od gory, a zworek nic nie zmienialem i nawet nie wiem gdzie cos jest : (

jak mozesz to pomoz mi - gg 2182525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy oficjalny bios (ze strony DFI).

 

Opcja zmiany 1T/2T jest w zakładce z timingami pamięci. Nie pamiętam dokładnie, ale nazywa się chyba CPC (Command per Clock) i jest możliwość ustawienia Enabled (1T), Disabled (2T) i chyba jest jeszcze Auto. Dawno w biosie nie byłem :shock: więc mogło mi się coś przekręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze juz nic nie rozumiem na 1T nie odpala 2x512 Kingmax rusza tylko konfig z 1x512mb. Na nforce3 smigalo az milo na 1T przy fsb250 tutaj nawet jak ustawie 166 to nie rusza jedynie co udalo mi sie odpalic na 1T 2x512 to z szyna ddr 200 :(:(

Juz mi rece opadaja co robic ? Czy moze to byc wina procka (winchester) ale na nforce 3 chodzilo wszystko!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Sluchajcie mam taki problem - uzywam biosu 510-2 i mam problem z div143 , tzn. wszsytko dziala ale CPU-Z ani clockgen nie wyswietla mi poprawnie pamieci :mur: - CPU-Z albo puste polem w "mem freq" albo =HTT, a Clockgen wyswietla mi -1.00 :mur:

 

Na div150 jest Ok. No ale chcialbym porobic screeny na divie 143 do rankingu SPI :D ..

 

Ktos pomoze ??

 

z gory dzieki

 

pozdro

Piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotres , zmien cpuz na nowszy :)

Mam wczoraj sciagniety CPU-Z 1.31 i tak samo :cry:

 

A jakiego Wy uzywacie biosu do winbodow 2x256 mb , div143 i wysokiego HTT ? :D

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wyższe div a mniejsze htt?? No chyba że proc masz wyżyłowany na maxa ;)

 

Ja przy dużych taktowaniach też mam taki problem, ale właczam kilka razy, czekam i poprawnie wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wgralem ten biosik FX60TEST ruszylo mi 2x512 1T ddr 333 przy ddr400 widze posta i freez kompa od razu :) Ale oczywisci o dualu to moge zapomniec :(:(

Miałem te kości i byłem z nich zadowolony.

 

1. Najpierw ustaw wszystkie ustawienia dla pamięci w Biosie na Auto. Napięcie pamięci ustaw na 2,8V

2. Musisz mieć kości w slotach o tym samym kolorze albo pomarańczowych co jest wskazane (sprawdż czy są dobrze osadzone) albo w żółtych.

Jeżeli masz w pomarańczowych spróbuj przełożyć na żółte, żeby sprawdzić czy przyczyną nie jest wadliwy slot.

3. Jeżeli to nie pomaga sprawdź pojedyńczo pamięci memtestem z Bios (test Nr 8 przynajmniej 2 razy)

4. Jeśli pamięci są sprawne i są osadzone w dwóch slotach płyta domyślnie ustawia 1T. W przypadku włożenia pamięci we wszystkie 4 sloty nie

pójdzie 1T

5. Sprawdź proca. Ustaw napięcie auto. Jak nie pomoże pożycz innego proca i sprawdź na twojej płycie. Twój proc może mieć uwalony kontroler pamięci.

6. Jeżeli powyższe nic nie daje reklamuj płytę.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

 

Szukalem, szukalem i nic...

 

Czy ktos probowal, czy biosy z dfi ultra-d, sli-d, sli-dr chodza bez problemu na dfi -D?

 

Czy sa jakies roznice w o/c miedzy -D,a pozostalymi plytami?

 

dzieki za odp!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej stronie jest napisane, ze pasuja a wlasciwie wszystkie mobo uzywaja jednego biosu.

 

Q: Jak rozpoznać jaki BIOS jest właściwy dla mojej płyty, bo po nazwie nie można tego rozpoznać?

A:Cała rodzina płyt DFI NF4 używa TEGO SAMEGO BIOSu i nie ma żadnego podziału dla wersji Ultra-D czy SLI-D. Dlatego przy każdym modelu widnieje BIOS o identycznej nazwie dla kolejnych wersji.

lenistwo :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy obudow Chieftec - jak polaczyc przedni panel audio z gniazdem na karcie dzwiekowej? Kabelek z obudowy jest za krotki... :( Jak sobie z tym poradziliscie?

 

Pozdrawiam

Odczepiasz przedni panel i przekładasz ten kabelek do dziury wyzej :) i starcza na "styk" :) Ja mam tak zrobione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no zalamie sie zapuscilem memtesta wracam a tam jakies krzaki na ekranie reset kompa i nie wstaje reset biosu tez nie pomoga!!! mozliwe zeby padly obydwie kosci, bo na zadnej nie startuje ? a moze plyta ?

Raczej podejrzewam proca lub pamięci a nie płytę. Na NF3 chodził bo ten chipset w pełni nie wykorzystuje kontrolera w procu tak jak NF4.

Pisałeś, że zmieniałeś płytę na MSI i ta też nie chodziła w dualu. Zmieniałeś pamięci na OCZ i też nie chodziły. Zostaje więc najbardziej podejrzany proc. Pożycz innego proca, wkładaj po jednej kości i odpalaj memtesta.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno płytkę DFI Lanparty NF4 Ultra-D i mam problemy z ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>niem komputera.

Problem występuje gdy wyłaczę działający komputer (obojetnie w jaki sposób). Jeżeli chcę go zaraz uruchomić zaświeca się dioda od zasilania (jakby komputer był właczony i--- nic się nie dzieje). Po wyłaczeniu na kilka sekund zasilacza i ponownym właczeniu próba uruchomienia komputera skutkuje mrugnięciem 4 czerwonych diod wskazujących stan botowania i .... tyle pózniej juz naciskanie czegokolwiek nic nie daje.

Najprostszy sposób na ponowne uruchomienie to wyłaczenie zasilacza na około 15 minut. Wstaje za każdym razem.

 

Myslałem, że to wina 20 pinowej wtyczki zasilania, ale przelotka na 24 pin nic nie dała

Zasilacz Neotec 420W (na poprzednim zestawie smigał bez problemów)

Brak wiatraków w budzie (WC)

NV 6600 gigabyte TF

2x256MB

reszta raczej nie ma znaczenia

 

 

CO CO jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem, że to wina 20 pinowej wtyczki zasilania, ale przelotka na 24 pin nic nie dała

Zasilacz Neotec 420W (na poprzednim zestawie smigał bez problemów)

Brak wiatraków w budzie (WC)

NV 6600 gigabyte TF

2x256MB

reszta raczej nie ma znaczenia

CO CO jest nie tak?

 

Spróbuj innego BIOSu, może to rozwiąże problem...

 

A tak poza tym to masz WC i nie masz żadnych wiatraków w budzie? To jednak jakieś lepiej zamontuj jak nie chcesz aby Ci coś padło, bo w takim wypadku to wszystkie elementy np. na płycie głównej się strasznie grzeją i w końcu coś Ci padnie. Jakiś ruch powietrza musi być a w kompie nie tylko cpu, gpu i nb się grzeje ale też mosfety, kondensatory a nawet kable od zasilacza...

Zrób jakiś przewiew w budzie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...