Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Sulaco.... LP NFII UltraB to doskonala blytka, tylko trzba wiedziec jak jej uzywac, tyle na ten temat.

Im wieksze htt na plytce uzyskasz, tym wiekszy masz potencjal w plytce. Przyklad: Masz plytke z htt max 320 i 400. Procka chcesz puscic na 300. Na ktorej masz wieksze prawdopodobnienstwo ze ci sie uda ??

A co jesli bedziesz chcial puscic na 320 i okarze sie ze twoje mobo akurat jakis hinol zle zlutowal ? ;) Haslo w stylu " i co z tego " swiadczy o czyms...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie- czy mozna dostac (kupic) osobno mostek polaczeniowy do kart poczlaczonych w trybie SLI?

Bo gdybym kupowal lanparty nf4 ultra-d to by bylo potrzebne a do tej wersji mobo nie daja tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco.... LP NFII UltraB to doskonala blytka, tylko trzba wiedziec jak jej uzywac, tyle na ten temat.

a co ma uzywanie do wad konstrukcyjnych? sata na tyn samym przerwaniu co agp, pelno "badziew" dookola otworow montazowych dla radiatora (patrz problemy z montazem SP-97 i dolaczona ulotka), czeste problemy z wywalaniem sie biosu, brak pelnej stabilnosci plyty - patrz kombinacje z aspi/acpi.

 

Im wieksze htt na plytce uzyskasz, tym wiekszy masz potencjal w plytce. Przyklad: Masz plytke z htt max 320 i 400. Procka chcesz puscic na 300. Na ktorej masz wieksze prawdopodobnienstwo ze ci sie uda ??

A co jesli bedziesz chcial puscic na 320 i okarze sie ze twoje mobo akurat jakis hinol zle zlutowal ? ;) Haslo w stylu " i co z tego " swiadczy o czyms...

pojdzie ponizej 300 z wiekszym mnoznikiem. w czym problem? co mi da np. 10x280, a 5x560?

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze ktos mze sie cieszyc juz DFI. Szkoda tylko, ze osoba ta, nie potrafi w 3 godziny postawic systemu, bo robila to jak narzie 2 razy....

Boshe, widzisz i nie grzmisz!!

1259592[/snapback]

system to moge postawic i w 5 min :], noatmiast zlozyc calego kompa juz nie za bardzo ;p

 

ok, plyta dziala, po wstepnych ogledzinach wszystko wydaje sie byc w najlepszym porzadku

 

 

z brak czasu tyle moge powiedziec, w oc bede sie mogl pobawic najwczesniej jutro wieczorem

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sulaco Jak to co? Wydajnosc... To nie jest to HTT ktore laczy proca i mostek tylko taktuje proca wlasnie (zabardzo nie wiem jak to wytlumaczyc, jest to bardziej zakrecone niz w SocketA). Popatrz soie na wyniki rywalizyacji w SuperPI. Konkretnie na miejsca 3,4 i 6. Taktowanie procesorow sa bardzo podobne ale wyniki juz nie --> Patrz na magistrale :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek

Właśnie usunołem moją odpowiedz zacytowana przez Ciebie.Po krotkiej rozmowie z P.dszywala uznalem ze za wczesnie na wyroki w tej sprawie ale b. nie lubie mecenia i kręcenia .Co do HTT juz wiadomo ze duzo nie wnosi do wydajnosci i zgodzę sie ze MOBO zrobione bez pomysłu i na kiepskich jakosciowo podzespołach tyle nie pociągnie.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co dszywala najpierw wysylal plyte do luka_w skoro on nawet nie umie zlozyc kompa z czesci  <_<

1260329[/snapback]

On te płyty sprzedaje wiesz... jemu to wsio chyba kto jest nabywcą, ważne by kupił right ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może darujcie sobie już te komentarze odnośnie umiejętności "montowania płyt" poszczególnych userów :/ właśnie przez takie komentarze to forum zaczyna niestety tracić swój dawny urok i wręcz zniechęca do siebie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma uzywanie do wad konstrukcyjnych? sata na tyn samym przerwaniu co agp, pelno "badziew" dookola otworow montazowych dla radiatora (patrz problemy z montazem SP-97 i dolaczona ulotka), czeste problemy z wywalaniem sie biosu, brak pelnej stabilnosci plyty - patrz kombinacje z aspi/acpi.

pojdzie ponizej 300 z wiekszym mnoznikiem. w czym problem? co mi da np. 10x280, a 5x560?

1260036[/snapback]

 

Bo widzisz takie DFI NF4 to raczej dla extreme OC się kupuje ... a nie zabawy 10x280 ...

Jak by Berkut miał do dyspozycji cóś takiego to nie marnowałby 5h na wyciśnięcie ledwo 3GHz z 3000+ (mnożnik 9 dla przypomnienia ... co przy mocnym chłodzeniu wymusza HTT rzędu 335MHz+ ) A 3 GHz z winniego 3000+ to już na dziś żaden wyczyn ...

Oczywiście zaraz powiesz, że można se kupić proca z wyższym mnożnikiem np x11 - ale nie każdy ma na to kaske ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co dszywala najpierw wysylal plyte do luka_w skoro on nawet nie umie zlozyc kompa z czesci  <_<

1260329[/snapback]

dobrze ze Ty potrafisz ...

 

od dolnej krawedzi procka do karty graficznej jest ok.6 cm,

 

cooler na chipsecie jest rzeczywiscie b. cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 6 2005, 14:58-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 6 2005, 14:58)
Czy osoby które mają już DFI mogło by mi podać jak jest wysokości miedzy spodem radiatora na NF4 a kartą graficzną ?

1260374[/snapback]

Radiator ma 1,2cm (+/- 1mm) wystaje on ponad złącze pci-e (o około 1/2mm), więc odległość między kartą a ratiatorem licz w mm... :/ (nie mam żadnej karty pod pci-e).

 

//Jak dobrze pójdzie to zrobie dzisiaj fotki ;)

Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale nie mam mobo :/ Merlin mnie prosił o te wymiary bo chce kupić to mobo ale nie wie czy mu się blok wodny zmieści. A skoro obiecałem że załatwię to się staram podać mu te wymiary szybciej nic jutro/pojutrze bo wtedy będę miał własną mobo (mam nadzieję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 6 2005, 16:16-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 6 2005, 16:16)
@luka_w:

 

A moje pytanko co do wysokości miedzy NF4 a kartą graficzną ? Masz może jak sprawdzić ?

1260520[/snapback]

+/- 2,3 cm od podstawy mobo,ciezko zmierzyc , wiec trzeba dodac pare mm na wys. chipseta

 

edit:

 

+/- 2cm 3 mm

Edytowane przez luka_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki, przyjąłem do wiadomości i przekazałem dalej ;)

 

EDIT:

 

Mam jeszcze jedną prośbę mianowicie czy ktoś z DFI mogłaby spisać wszystko z kości biosu a najlepiej sfotografować ?

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mi da np. 10x280, a 5x560?

1260036[/snapback]

Teoretycznie niewiele. W praktyce może dać trochę. Mając do dyspozycji większy HTT łatwiej znaleźć taką kombinację pamięci i proca by wszystko chodziło na parametrach zbliżonych do max.

Przykład.

Załóżmy, że mamy proca z mnożnikiem 10x który chodzi stabilnie na 2730MHz

pamięci stabilnie nam chodzą na 260MHz przy optymalnych timingach.

 

Jeśli mobo chodzi nam z HTT max 300MHz to mamy do wyboru albo procka puścić na 2600MHz (10x260htt i 260MHz RAM), albo RAM asynchro 249MHZ oraz HTT 300MHz mnożnik9x.

 

Dysponując stabilnym HTT do 450MHz

możemy ustawić mnożnik 7x 390MHz Htt i RAM asynchro 259MHz co pozwala nam optymalnie wykorzystać możliwości zarówno procka jak i RAMu

 

Tak więc większe HTT to większe możliwości.

Dodatkowo w jednej z recenzji pisali, że z tą DFI redakcyjny procek poszedł najdalej z OC - to zasługa wys. jakosci płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KvM operuje pojeciem synchro i asynchro, ja sie jeszcze zbyt dobrze nie znam na platformie A64 aly czy mi sie tylko czy mi sie tylko wydaje, czy tam nie ma takich 'pojec' juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KvM operuje pojeciem synchro i asynchro, ja sie jeszcze zbyt dobrze nie znam na platformie A64 aly czy mi sie tylko czy mi sie tylko wydaje, czy tam nie ma takich 'pojec' juz?

1261187[/snapback]

W zasadzie pamięć zawsze jest "synchro" do proca i pisanie synchro/asynchro w stosunku do HTT nie ma żadnego znaczenia dla wydajności (bo HTT i magsitrala pamięci są od siebie nizależne), ale wydaje mi się, że ma znaczeniu poglądowe - łatwiej jest chyba zrozumieć przykłady, które podałem. Faktycznie jednak wydajność pamięci ma ścisły związek z prędkością pracy HTT (oczywiście nie z mnożnikiem HTT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie pamięć zawsze jest "synchro" do proca i pisanie synchro/asynchro w stosunku do HTT nie ma żadnego znaczenia dla wydajności (bo HTT i magsitrala pamięci są od siebie nizależne), ale wydaje mi się, że ma znaczeniu poglądowe - łatwiej jest chyba zrozumieć przykłady, które podałem. Faktycznie jednak wydajność pamięci ma ścisły związek z prędkością pracy HTT (oczywiście nie z mnożnikiem HTT).

1261336[/snapback]

 

eeeeeeeeeee

pamięć działa z prędkością równą częstotliwości procesora podzielonej przez liczbę całkowitą .... np CPU/10, CPU/11 itd ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 6 2005, 16:54-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 6 2005, 16:54)
Ok. dzięki, przyjąłem do wiadomości i przekazałem dalej ;)

 

EDIT:

 

Mam jeszcze jedną prośbę mianowicie czy ktoś z DFI mogłaby spisać wszystko z kości biosu a najlepiej sfotografować ?

1260606[/snapback]

 

Witam

 

właśnie to znajduje się na kości biosu:

 

49LF004B

33-4c-NH

0443071-C

 

Pozdrawiam forumowiczów !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyb3728

Czy do ultry dodawany jest konektor do SLI ?

1261473[/snapback]

Z tego co wiem, to nie ma go w zestawie Ultry ... może zaraz potwierdzenie dostaniemy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyb3728:

Dzięki za nr. z biosu ;)

 

 

No to chyba oczywiste, tak mi się wydaje jak Ultra-D miała z zamysłu konstruktorów nie obsługiwać SLI to że nie ma kontrolera. A to że da się ją przerobić to już inna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...