Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

teraz mam wgrane 704-2BTA a wczesniej mialem N4D623-3 i N4D702-3 i bylo to samo :| zarzuc jakims biosem to sprawdze jeszcze zanim ja wywale przez okno. jutro wezme inna sztuke i ja sprawdze. dziwne jest to dla mnie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie poszla ta plyta, a pare tygodni wczesniej pozbylem sie A8N-SLI Deluxe, gdyby nie bylo kupca to bym ja wsadzil i mial pc...

 

czekam az przyleci ze stanow plyta na NF4 Ultra ale od Chaintecha, kosztuje 65$ a widze ze tez jest niezla i normalnie kreca na niej ludzie tez procki, nawet wysoko... dostane to zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach kupuje DFI i zastanawiam sie nad coolerem dla tej plytki - wybor padl na Ninje, ale z tego co sie orientuje nie bede mogl wlozyc pamieci do DIMM4 (jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi - mam pamiec OCZ 2x512 z heatspreadem), w FAQ z kolei przeczytalem, ze:

 

Q: Jak na powinien być włożony ram ?

A: Ram powinien być w 2 i 4 slocie czyli w pomarańczowych gniazdach

I tutaj moje pytanie - dlaczego pamieci powinny byc wlozone w pomaranczowych gniazdach ? Zgaduje, ze mozliwosc OC sa nizsze (a moze jest juz to nieaktualne przy nowszych wersjach biosu?), jesli tak to jak sa one duze ? Bede wdzieczny za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misfit - ja oraz kilku jeszcze posiadaczy dfi lp nie odczuwam'y zadnej roznicy miedzy zoltymi a pomaranczowymi. bedziesz musial sam sprawdzic

 

niemiec - podaj maila to ci podesle jakies 2 co sprawdzalem i bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! wlasnie przymierzam sie do tej plyty, (przesiadka z MSI NEO SLI PLAT)

mam pamieci PDP 4800XBLK, ma ktos takie same?

przy jakich ustawieniach smigaja na tej plytce?

pozdrawiam

YacentY

też mam te pamiętki, tylko płytę mam inną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie jak poprawnie podłączyć do tej płyty i skonfigurować port COM ?. bo mam kabelek do fona i za cholere nie chce działać, jesli ktoś gdzieś widział lub wie jak tą wtyczke spiąć i jak w biosie ustawić to prosze o wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam te pamiętki, tylko płytę mam inną

a co konkretnie ci sie udalo osiagnac? zwlaszcza interesuje mnie porownanie 250mhz przy niskich timingach a cos w okolicy 300mhz przy wysokich timingach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co konkretnie ci sie udalo osiagnac? zwlaszcza interesuje mnie porownanie 250mhz przy niskich timingach a cos w okolicy 300mhz przy wysokich timingach :)

jeszcze ich nie testowalem, mam je dopiero na biurku, jak ustawię to dam ci znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chase1 => dolny ram z dimm4 jest juz pod zapinkami ninji, foto na poprzedniej stronie.

Dziwne - ja nie musze zdejmowac Ninji zeby wyjac ram...

 

 

yacenty mam teraz 2x512 Geil ONE W i udalo mi sie pyknac 263 1,5-2-2-5.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - ja nie musze zdejmowac Ninji zeby wyjac ram...

yacenty mam teraz 2x512 Geil ONE W i udalo mi sie pyknac 263 1,5-2-2-5.

 

Pozdrawiam

mozesz podac wiecej szczegolow co do ustawienia? moze byc na PM

a jak kwestia wyzszych czestotliwosci a gorszych timingow?

co bardziej warto?

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie ja tez nie musialem, ale troche gimnastyki bylo z tym.

przynioselm sobie druga sztuke mobo i vinnice 3200+ i pozniej sie pobawie z tym.

 

misfit => strone wczesniej dawalem fotki ninjy na dfi, LENIU jeden. fotki sa tez w temacie o ninjy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misfit => strone wczesniej dawalem fotki ninjy na dfi, LENIU jeden. fotki sa tez w temacie o ninjy.

Fotki WIDZIALEM i wlasnie na ich podstawie wywnioskowalem, ze mi ram nie wejdzie w slot 4 - Twoje ledwo sie mieszcza, a ja mam radiatorki na pamieciach, stad moje pytanie o roznicy wydajnosci w pomaranczowych i zoltych slotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest do 1cm od zapinek do ramow.

 

wracajac do mojego problemu to wsadzilem teraz vinnice 3200+ i wszystko smiga, moge w biosie sobie zmieniac co tylko mi sie podoba i jest git. az mi sie nie chce wierzyc, ze DFI nie chodzi z sempem skoro gigasyf z nim chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - ja nie musze zdejmowac Ninji zeby wyjac ram...

yacenty mam teraz 2x512 Geil ONE W i udalo mi sie pyknac 263 1,5-2-2-5.

 

Pozdrawiam

cena widze ostra :)

te 263 to na jakim napieciu i div ? Czy to 16M chociaz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede bardzo wdzieczny :P

tak na marginesie gdzie je kupiles i za ile?

kupiłem je tu , wczoraj sprawdzałem timingi i przy 300MHz (ddr600) ustawilem 2.5-3-3-8

przy 266MHz (ddr533) 2-3-3-8, to tylko pierwsze próby memtestem.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena widze ostra :)

te 263 to na jakim napieciu i div ? Czy to 16M chociaz ?

Tez mam te pamieci. Do 263mhz dochodze jak mam div 200 wyzej juz stawiaja opór. Napiecie mam na 3.4V. timingi oczywscie 1.5 2-2-2.

Jak ustwiaje div 180 to kreca sie do 275mhz. tutaj timinigi z niewielka zmiana 2 2-2-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem je tu , wczoraj sprawdzałem timingi i przy 300MHz (ddr600) ustawilem 2.5-3-3-8

przy 266MHz (ddr533) 2-3-3-8, to tylko pierwsze próby memtestem.

teraz na msi mam 2.5-4-4-8 przy 2.7v na 300mhz

nie znam sie jeszcze zbytnio na poszczegolnych parametrach, nie mialem czasu na dokladne czytanie o tym, ale zmiana ktoregokolwiek parametru na nizszy generowala bledy przy sp2004

ciekawe czy uda mi sie gdzies wyrwac dfi ultra-d

to wtedy zobaczymy co bedzie :P

 

dzieki za info

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dokładnie FAQ (żeby nie było... :wink: )

 

W najbliższym czasie zakupię DFI LP UT NF4 D (bez Ultra).

Tak samo jak inne płyty DFI z tej serii podłączenie zasilania wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Mam wątpliwości, pomimo informacji w FAQ, że zasilacze 20 pin można podłączać. Rozumiem, że do miejszego gniazda muszę podłączyć czterożyłowy kabel 12V :?:

Mam Chieftec'a HPC-360-202.

 

Czy bezpieczniej będzie jeśli dokupię taką przejsciówkę :?: Czytałem o modzie Chaos'a, ale wolałbym jednak przejściówkę niż cięcie wtyczki.

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18092

 

Na płycie będzie pracował Venice 3000+, planuję też o/c. Na razie na boxowym chłodzeniu bo po zakupie płyty i procka nie będę miał na nic innego kasy. Na razie pomęczę się na pożyczonej, najtanszej grafice na PCIE, później kupię coś pokroju X1300Pro albo X1600.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dokładnie FAQ (żeby nie było... :wink: )

 

W najbliższym czasie zakupię DFI LP UT NF4 D (bez Ultra).

Tak samo jak inne płyty DFI z tej serii podłączenie zasilania wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Mam wątpliwości, pomimo informacji w FAQ, że zasilacze 20 pin można podłączać. Rozumiem, że do miejszego gniazda muszę podłączyć czterożyłowy kabel 12V :?:

Mam Chieftec'a HPC-360-202.

 

Czy bezpieczniej będzie jeśli dokupię taką przejsciówkę :?: Czytałem o modzie Chaos'a, ale wolałbym jednak przejściówkę niż cięcie wtyczki.

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18092

 

Na płycie będzie pracował Venice 3000+, planuję też o/c. Na razie na boxowym chłodzeniu bo po zakupie płyty i procka nie będę miał na nic innego kasy. Na razie pomęczę się na pożyczonej, najtanszej grafice na PCIE, później kupię coś pokroju X1300Pro albo X1600.

 

Z góry dziękuję za pomoc

przejściówka nic nie daje, dlatego chaos zrobil tego moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejściówka nic nie daje, dlatego chaos zrobil tego moda

 

Szczerze mówiac to daje tyle samo co i ten mod

 

@Grimlock

 

Nie próbuj wsadzać wtyczki 12V w miejsce tych dodatkowych pinów bo tam ma być podawane 3,3 i 5 oraz 12V i masa a nie 2xmasa i 2x12V

Jak zrobisz cos takiego to spalisz prawdopobnie mobo, zasiłka powinna przeżyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiac to daje tyle samo co i ten mod

 

@Grimlock

 

Nie próbuj wsadzać wtyczki 12V w miejsce tych dodatkowych pinów bo tam ma być podawane 3,3 i 5 oraz 12V i masa a nie 2xmasa i 2x12V

Jak zrobisz cos takiego to spalisz prawdopobnie mobo, zasiłka powinna przeżyć ;)

I tak nie wsadzi bo 12v wtyczka nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem je tu , wczoraj sprawdzałem timingi i przy 300MHz (ddr600) ustawilem 2.5-3-3-8

przy 266MHz (ddr533) 2-3-3-8, to tylko pierwsze próby memtestem.

Mi te patrioty spokojnie pomykają na 600 przy 2,5-3-3-6 i raptem 2.7v bo większe napięcie dawało u mnie tylko błędy. Radzę uważać na trtw bo jakikolwiek inny niż AUTO u mnie wysypuje wszystko, podobnie max async latency i read preamble time najlepiej się sprawuje na AUTO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi te patrioty spokojnie pomykają na 600 przy 2,5-3-3-6 i raptem 2.7v bo większe napięcie dawało u mnie tylko błędy. Radzę uważać na trtw bo jakikolwiek inny niż AUTO u mnie wysypuje wszystko, podobnie max async latency i read preamble time najlepiej się sprawuje na AUTO...

ciekawe od czego to zalezy, od procka, mobo czy pamieci :(

u mnie niestety na msi neo sli bylo tylko 2.5-4-4-8 :(

zobaczymy, juz sobie zamowilem tego dfi ultra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...