Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

na dzisiaj to opłaci się szukanie dobrego egz. WinCzestera (do OC) i to moze dać jakiś wymierny wynik a te częste zmiany CZip-setuuf juz mnie powoli w.k.u.r.w.i.a.j.ą

co po niektorzy pewnie będą sie obnosić po osiedlu ze mają NF4 z eseli a pewnie czesć z nich nawet nie wie o czym pisze B)

PEACE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na zdjęcia tej płytki i na jej opis i nigdzie nie widze portu LPT, czy coś pominąłem czy ta płyta rzeczywiście go nie ma.

1209459[/snapback]

1.ja tez nie widze,

2.w opise tez go nie znalazlem:

http://www.dfi.com.tw/Product/xx_product_s...TYPE=LP&SITE=PL

3.moze dfi stwierdzilo ze lpt konczy juz kariere

4.a swoja droga co wpinasz w ten port,ze to dla ciebie wazne???

5.ewentualnie zawsze mozna dokupic kontroler lpt-ale moim zdaniem wydac

na to około 100-150zl to mala pomylka :)

6.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf4 SLI swietnie sie zapowiada ale na chwile obecna zeby zrobic konkretna przesiadke trzebaby wymienic w sumie wiekszosc podzespolow komputerowych nf3 ultra niezle sie zapowiada DFI wypass ciekaw jestem co na to Abit odpowie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.ja tez nie widze,

2.w opise tez go nie znalazlem:

1209731[/snapback]

Kurcze nie wiem co robić, myślałem o tej płycie (tzn dokładnie o wersji Ultra) ale przez to musiałbym kupić ten kontroler(myśle że można by było coś znaleźć do 50zł). Mam niestety drukarke i skaner pod LPT, miałem wtedy tylko kompa na Pentium 200 więc o USB nie było mowy. Pozatym zawsze można zrobić prosty układzik i podpiąć go pod LPT albo COMa i sterować przez kompa :) Brak LPT jak dla mnie to minus tej płyty :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zła wiadomość dla maniaków taniego SLI

 

MSI confirmed with us that they are canceling their plans for an "SLI"-like motherboard based on the nForce4 Ultra chipset after pressure from nVidia to drop the project. The MSI "semi-SLI" Ultra has been mentioned a few times in the past, but apparently, the newest NVIDIA drivers prevent this SLI hack from working. EPoX and DFI are both introducing boards using a very similar principle to MSI's DBS solution, but they both also face the threat of NVIDIA pulling the plug with next generation drivers.

czyli po pseudo SLI na NF4Ultra - mówiłem że NV sobie na to nie pozwoli :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor:

Widzę, że dalej czekasz. Eh przynajmniej masz Durona zawsze coś ja skończyłem na P3 450MHz i powoli mam już dość.

 

Ktoś zna może jakiś w miarę realny termin w którym może na było by dostać tą mobo ? Ja już coś czuję, że nie wytrzymam długo :/ Myślałem nawet już o MSI na NF4 ale to najwcześniej mogę mieć pod koniec stycznia. Pierwszy raz w życiu mam kasę a nie mogę jej wydać…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cierpliwi zostana nagrodzeni :-) dlatego ja mimo ze wiem ze za 2-3 miechy sprzedam sprzet ktory mam za sporo mniejsze pieniadze to wole poczekac niech to sie wszystko ustabilizuje i wtedy hopek na a64 i zapewne ww Dfi , tylko niech to sie do cholery wszystko uspokoji :-)

Edytowane przez bladzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bladzio:

Ale zwróć uwagę, że ja pisząc to miałem 450MHz a ty masz 2411 MHz (już omijając cale lata świetlne technologii).

 

I taki mały O/T bo nigdy nie miałem proca na Slot1 :P

 

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/P3.JPG

3h potem:

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/P3Ev3.JPG

 

Teraz już jakoś wytrzymam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze masz slaby sprzet ale jezeli chcesz wiedziec to ja od 1997 - 2003 jechalem na k6-2 300 :-) i nie bylo mnie na nic dlugo stac , i tez czekalem czekalm i sie doczekalem . 800 mhz to nie jest zle :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj nie mówcie mi na czym pracowaliście kilka lat temu bo nie oto mi chodziło ;) Ja jeszcze 3dni temu miałem swojego XP-M + DFI LP ale postanowiłem opchać póki ceny były jeszcze w miarę przyzwoite i nie stracił bym zbyt wiele w porównaniu do ceny kupna. Natomiast swoją grafikę sprzedałem 1 stycznia i jadę, teraz na Rage128. Ból w tym że jak siadasz z XP-M 2500MHz (10x250) na P3 450MHz na SD-RAM to za bardzo nie wiesz co z sobą zrobić ;) W najgorszym wypadku kupię jakieś MSI na NF4 (bo one maja być już dostępne pod koniec stycznia) i na niej poczekam na DFI aż nie będzie problemu z kupne. Sprzedam potem MSI i kupię DFI, eh pewnie stracę na tym trochę, ale cóż nie można mieć wszystkiego…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Interloper:

 

Widzę ze masz tego ASUSa co aż takie to „straszne” że polecasz czekać na DFI ? No bo ja w zasadzie szukam jakiegokolwiek mobo na 939/PCI-E byle było potem łatwo to opchać a ze sprzedażą ASUSa nigdy nie było większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Jeżeli intersuje Cię stabilna płytka ze średnimi możliwościami OC kupuj Asusa. Jeżeli chcesz czegoś więcej tylko DFI. Chociaż ta nowa beta 1003-008 wnosi to i owo. Teraz testuję fsb 310 1:1. (Niestety narazie tylko na AC)

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Interloper:

 

Heh nie zrozumiałeś mnie ( ale w moim przypadku to norma ;) ) ja chcę kupić DFI ale szukam czegoś w na czym mógłbym poczekać na to DFI bo coś wątpię w optymistyczny wariant że będzie dostępna pod koniec stycznia i szukam jakiś alternatyw w zasadzie na szelki wypadek bo dłużej niż koniec stycznia początek lutego nie wytrzymam na tym P3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję ten nowy bios i kurcze jest lepiej dużo lepiej o ile wcześniej na fsb 320 1:1 odrazu wysypywał się przed wejściem do windy teraz... kończy 3dm 2005... I w przeciwieństwie do opisu wszystko na AC (zalman 7000Cu na low reszta fabryczna)

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim użytkownikom tego asusa bios:

 

Asus A8N SLI DELUXE 1003-008

 

- Niższe Timingi (O ile na poprzedniej wersji do osiagnięcia fsb300 potrzebowałem CL3-4-7-4 teraz robię to przy CL 2,5-3-6-3)

- Odrobinę wyższe Vcore (Do 1.58V)

- I Stabilne FSb 320 1:1 :mrgreen: (U mnie na AC 7.5x320 Memki tymczasowo na CL-3-4-7-4 Vdimm 3V)

- Parę dodatkowych opcji

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Raptor mam kiepskiego proca na tym co daje płyta osiągam maksymalnie okolice 2600mhz (w dół) Ale nie spodziewałem się wiele po tym 51 tygodniu... i tak jestem nastawiony na zmianę gdy tylko będzie to możliwe :wink:

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Interloper, nie ma co narzekać okolice 2,6 GHz to i tak całkiem nieźle.

A to 320 1:1 to stabilne w Prime/ SuperPi? Jak nie to dla mnie jakby w ogóle nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Raptor mam kiepskiego proca na tym co daje płyta osiągam maksymalnie okolice 2600mhz (w dół) Ale nie spodziewałem się wiele po tym 51 tygodniu... i tak jestem nastawiony na zmianę gdy tylko będzie to możliwe :wink:

1220772[/snapback]

gdzies czytałem że 50tydz. jest w miare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...