Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

A niby jak ma zmienic bios skoro nie ma systemu zainstalowanego ?! No chyba ze update pod dos'em czego ja trawie ;P

 

A teraz moj problem:

Chcialem ustawic w biosie Power on by: Mysza lub klawa, ale nic nie daje rezultatow... Zero reakcji... Nie stac mnie juz na obudowe a siorze wole nie pokazywac wlacznika na mobo =] Jakas rada ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chase1

dzwiek juz dziala :blink:

Odlaczylem kompa od sieci, nacisnalem kilka razy power, zresetowalem bios i dzwiek zaczal chodzic 8O Wczesniejsze proby clear cmos, wyciaganie dzwiekowki nic nie daly :mur:

Czasem ta plyta mnie zadziwia ale i tak nie zamienilbym jej na zadna inna :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz do płyty wszystkie 4 źródła zasilania i polecam włożyć tylko jedną kośc pamięci i zmienić bios do najnowsze oficjalnej wersji.

 

Zdradzisz sekret jak sobie wyobrażasz zmiane BIOSu gdy wogóle "płyta" jest death?

Przecież nie uruchomi platformy wogóle!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest tez ze starego konfigu i dzialal bez problemow... Popatrze jeszcze co jest nie tak wieczorem (na razie nie mam dostepu do tego komputera) i dam znac.

co do dyskow to mam pytanie. Mam WD 160 GB sata2. wszystko sie pieknie zainstalowalo ale podczas wczytywania win i w samym win dysk jest jako ata33 (??)a nie jako sata. to samo w everescie. jednak transfer dysku jest nieco wyzszy w testach niz sata1. OCB?? czy moj dysk dziala jako sata2 czy jako ata33??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dyskow to mam pytanie. Mam WD 160 GB sata2. wszystko sie pieknie zainstalowalo ale podczas wczytywania win i w samym win dysk jest jako ata33 (??)a nie jako sata. to samo w everescie. jednak transfer dysku jest nieco wyzszy w testach niz sata1. OCB?? czy moj dysk dziala jako sata2 czy jako ata33??

Jak w testach transfer jest większy od SATA1 to „nie ma bata” aby chodził w ATA33.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem ustawic w biosie Power on by: Mysza lub klawa, ale nic nie daje rezultatow... Zero reakcji... Nie stac mnie juz na obudowe a siorze wole nie pokazywac wlacznika na mobo =] Jakas rada ?!

A przełożyłeś zworkę?Jak nie=>patrz 1 str. tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sew_server - ja tez LOVE DFI ale niestety u mnie nic nie pomaga.

zastanawiam sie teraz czy kupic sb live z allegro za 55zl , czy sb audigy se za 99zl w proline :P na reklamowanie nie mam czasu (projekty + praca)

jutro bede pewnie kompa rozbieral, wiec zobacze jeszcze czy nie zadziala... ale sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej jako ATA133, ale chyba wszystkim tak wyświetlają programy...Sprawdź w panelu sterowania.

Pozdr

Dokładnie, mój WDC SATA to też w większości programów rozpoznających sprzęt widnieje jako ATA133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie odnosicie wrażenia, że DFI olewa nas, użytkowników jej flagowych produktów ?, ostatni oficjalny bios wydali pół roku temu i od tego czasu cisza, tylko dzięki zapaleńcom mamy jakieś zmodowanie wersje, jak dla mnie to jest dziwna sprawa, nawet Epox nie zapomniał o swojej płycie 8RDA3+ i wydał w listopadzie nowy bios, a DFI olewa sprawe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam pomocy!

 

W piątek doszła do mnie płyta Lan Party razem z nowym AMD Athlon 64 3200+ i pamiątkami PC400 GEIL Ultra Platinum. Podłączyłem wszystko sprawnie. Włączam nic ciemno od razu zorientowałem się po diodach, że to pamiątki są źle wsadzone. Włożyłem je tak jak trzeba i się włączyło (w tym momencie padł okrzyk radości) Myślałem, że już wszystko będzie ok. Ustawiłem w biosie CD żeby wgrać windowsa zapisałem ustawienia i padło. Świecą się wszystkie cztery czerwone diody a głośniczek ani nie myśli piknąć a przed chwileczką jełczał jak szalony. Próbowałem wszystkiego reset biosa nie pomógł zostawiłem nawet na 8 godzin bez baterii i z przełożona zworka. Nadal świecą się wszystkie cztery diody a monitor nie świeci. Nie wiem, co robić może macie, jaka sugestie to bym jeszcze spróbował, bo ja straciłem pomysły.

 

AMD Athlon 64 3200+ DFI LanParty UT NF4 Ultra-D Sapphire Radeon X800GT 256MB (2x512MB) PC400 GEIL Ultra Platinum zasilacz Mode Com FEEL 400W-ATX

wsadź (tylko) 1 kostke do żółtego banku 1-rwszy od gory moze jakos ruszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam pomocy!

 

W piątek doszła do mnie płyta Lan Party razem z nowym AMD Athlon 64 3200+ i pamiątkami PC400 GEIL Ultra Platinum. Podłączyłem wszystko sprawnie. Włączam nic ciemno od razu zorientowałem się po diodach, że to pamiątki są źle wsadzone. Włożyłem je tak jak trzeba i się włączyło (w tym momencie padł okrzyk radości) Myślałem, że już wszystko będzie ok. Ustawiłem w biosie CD żeby wgrać windowsa zapisałem ustawienia i padło. Świecą się wszystkie cztery czerwone diody a głośniczek ani nie myśli piknąć a przed chwileczką jełczał jak szalony. Próbowałem wszystkiego reset biosa nie pomógł zostawiłem nawet na 8 godzin bez baterii i z przełożona zworka. Nadal świecą się wszystkie cztery diody a monitor nie świeci. Nie wiem, co robić może macie, jaka sugestie to bym jeszcze spróbował, bo ja straciłem pomysły.

 

AMD Athlon 64 3200+ DFI LanParty UT NF4 Ultra-D Sapphire Radeon X800GT 256MB (2x512MB) PC400 GEIL Ultra Platinum zasilacz Mode Com FEEL 400W-ATX

Obawiam się że nic na to nie poradzisz, DFI ostatnio bardzo olewa userów, płyty chyba wogóle nie sa sprawdzane, wogóle nie testowane, idą prosto z produkcji.

spotkałem się już z chyba 10 przypadkami NOWYCH DFI NF4 prosto ze sklepu, w kilku przypadkach wogóle nie wstawały, w kilku innych max HTT to około 230-240 , w innych problemy z RAMem....

Nie ma tutaj różnicy czy jest to Ultra SLI czy SLI-DR.

Sam miałem taki przypadek, padła mi sli-dr oddałem do serwisu, dostałem nową za nic nie mogłem dojść z nią do porozumienia do tego na 10 włączeń płta wstawała 6 razy, no i ten nieszczęsny bug 4 diód.

Następna która dostałem zrobiła max 250htt.

podziękowałem kupiłem MSI teraz myśle o Expercie.

Stare pierwsze DFI to były cuda, żadnych problemów, można było katować na max i nie było mowy o żadnych problemach.:/

 

 

 

czy nie odnosicie wrażenia, że DFI olewa nas, użytkowników jej flagowych produktów ?, ostatni oficjalny bios wydali pół roku temu i od tego czasu cisza, tylko dzięki zapaleńcom mamy jakieś zmodowanie wersje, jak dla mnie to jest dziwna sprawa, nawet Epox nie zapomniał o swojej płycie 8RDA3+ i wydał w listopadzie nowy bios, a DFI olewa sprawe ...

Może nie ma już co poproawiać? po co mają wydawać 50 biosów na miesiąc skoro nie wniosa żadnych zmian.

Chyba że lubisz widzieć ładną nazwę i aktualną datę przy włączeniu kompa ;)?

 

Robiłem tak wcześniej, ale to nic nie dało cztery diody i nie myśli gasnąć. Odsyłam rano do 4speed pierwszy ras tam kupowałem mogłem zamawiać na sirius.pl tam przynajmniej wysyłają sprawny towar:)

Sklep nie ma tu nic do rzeczy.

Chyba że sirius sprawdza każdy sprzęt co do sprawności u siebie, ale wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja to chyba nie wina sklepu. Ale płyta była otwierana wcześniej, bo zdarta była plomba(niby kupuje się nowy sprzęt) a procka to mi pięknie zapakowali po otwarciu musiałem nóżki odginać żeby pasował:), Ale wszystko poszło rano do sklepu. Kurierki z DHL są bardzo ładne przynajmniej ta, co do mnie wpadła. Można sobie zamówić kuriera przez neta. Umówili się zemną na drugą i byli o drugiej szok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja to chyba nie wina sklepu. Ale płyta była otwierana wcześniej, bo zdarta była plomba(niby kupuje się nowy sprzęt) a procka to mi pięknie zapakowali po otwarciu musiałem nóżki odginać żeby pasował:), Ale wszystko poszło rano do sklepu. Kurierki z DHL są bardzo ładne przynajmniej ta, co do mnie wpadła. Można sobie zamówić kuriera przez neta. Umówili się zemną na drugą i byli o drugiej szok:)

otwierają pudełko bo naklejają stickery na mobo.

Co do kuriera to fakt, niezły patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze...Ja wlasnie jakos w lutym-marcu chce zakupic sobie nowa platforme...Chcialem kupic Abita AN8 Ultra, ale juz ich nie ma...I jak na razie wybralem wlaasnie DFI NF4 Ultra-D...Ale mowice ze takie problemy z DFI, to sie wlasnie zastanawiam teraz...Moze polecicie mi cos pod 939 ale musi miec NF4 Ultra...SLI nie potrzebne w ogole bo niestac mnie na 2 karte...No i oczywiscie dobrze byloby gdyby ladnie wygladala, do obudowy z szyba...

 

 

 

 

P.S

Oczywiscie jezeli uwazacie ze jest to odejscie od tematu to prosze na priva do mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze...Ja wlasnie jakos w lutym-marcu chce zakupic sobie nowa platforme...Chcialem kupic Abita AN8 Ultra, ale juz ich nie ma...I jak na razie wybralem wlaasnie DFI NF4 Ultra-D...Ale mowice ze takie problemy z DFI, to sie wlasnie zastanawiam teraz...Moze polecicie mi cos pod 939 ale musi miec NF4 Ultra...SLI nie potrzebne w ogole bo niestac mnie na 2 karte...No i oczywiscie dobrze byloby gdyby ladnie wygladala, do obudowy z szyba...

P.S

Oczywiscie jezeli uwazacie ze jest to odejscie od tematu to prosze na priva do mnie...

Najlepiej kup płyte z najnowszej rewizji która teraz wyszła, podobno coś tam poprowili i nie ma już tych bugów.

A jak nie to ugadaj się w sklepie żeby ci mobo sprawdzili dokładnie przed odbiorem bądź wysyłką, ale o to będzie cięzko. DFI nie ma konkurencji wśród płyt do OC na 939, do tego łądnie wygląda w budzie z oknem, wrzucisz 2 katody UV i będzie jeszcze lepszy efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dzisiaj stałem się posiadaczem LanParty UT NF4 Ultra-D, narazie pracuje na Epoksie ponieważ nie zakupiłem jeszcze grafy na PCI-E, testowałem chwilke na jakieś grafie 4mb.. i mam małe ale - pierwsza sprawa jest taka że nie mogłem osiągnąć HTT około 300, nie ważne na jakim dzielniku, jakich dzielnikach pamięci itd.. zawsze komp sie resetuje w momencie kiedy ma zacząć ładować winde.. druga sprawa jest taka - nie znam się na elektronice ale nie wiem czy to przez to.. otóż podczas testów nagle zaczęły mi świrować wszystkie gniazdka w domu [jakby skrzeczały], wyłączyłem szybko korki i gniazdko w drugim pokoju troche się zfajczyło.. nie wiem czy to mogła być moja wina? ojciec już niby naprawił gniazdka.

Pozdrawiam

Edytowane przez arczi-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup płyte z najnowszej rewizji która teraz wyszła, podobno coś tam poprowili i nie ma już tych bugów.

A jak nie to ugadaj się w sklepie żeby ci mobo sprawdzili dokładnie przed odbiorem bądź wysyłką, ale o to będzie cięzko. DFI nie ma konkurencji wśród płyt do OC na 939, do tego łądnie wygląda w budzie z oknem, wrzucisz 2 katody UV i będzie jeszcze lepszy efekt.

najnowsze rewizja czyli która? numerek jaki? jesli oczywiście wiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dzisiaj stałem się posiadaczem LanParty UT NF4 Ultra-D, narazie pracuje na Epoksie ponieważ nie zakupiłem jeszcze grafy na PCI-E, testowałem chwilke na jakieś grafie 4mb.. i mam małe ale - pierwsza sprawa jest taka że nie mogłem osiągnąć HTT około 300, nie ważne na jakim dzielniku, jakich dzielnikach pamięci itd.. zawsze komp sie resetuje w momencie kiedy ma zacząć ładować winde.. druga sprawa jest taka - nie znam się na elektronice ale nie wiem czy to przez to.. otóż podczas testów nagle zaczęły mi świrować wszystkie gniazdka w domu [jakby skrzeczały], wyłączyłem szybko korki i gniazdko w drugim pokoju troche się zfajczyło.. nie wiem czy to mogła być moja wina? ojciec już niby naprawił gniazdka.

Pozdrawiam

No właśnie umnie było dokłądnie tak samo, powyżej 240 przy bootowaniu chwila zastoju i reset.

Za nic nie można było tego ominąć.

 

 

najnowsze rewizja czyli która? numerek jaki? jesli oczywiście wiesz :)

AD0 chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak bylo na poczatku ba nawet powyzej 220 nie szlo ale pobawilem sie opcjami a jest ich sporo (glownie async latency) i teraz np sobie dziala 325x8 przy dzielniku 150 na najnowszym "oficjalnym beta" biosie fx60 test2

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...