Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

No, uporałem się. Stukam do Was już z "DFI System". Na razie nie zauwazyłem ŻADNYCH problemów. MoBo wykryło wszystko jak należy. A-Data na TCCD fikają spokojnie 2-2-2-6 na 2,6V i to na BIOSie 01/25 tak więc nie ma u mnie problemu, o którym aż huczy na Xtremesystems. Nie zauważyłem również problemu z zapisywaniem ustawień. Wkurzają troche tylko te zmieniające się prędkości wentylków, ale to po prostu trzeba poustawiać w BIOSie, bo możliwości jest "od cholery". Jeden malutki zgrzyt to fakt, że za pierwszym włączeniem musiałem ręcznie puknąć wentylek na NB, bo sam nie chciał ruszyć - może był niedotarty. Bardzo mi sie podoba centralne umiejscowienie socketu. Dzięki temu Zalman z niczym nie koliduje. Trochę kijowe są zatrzaski w PCI-E, tzreba się trochę nagimnastykować by wyjąć grafę z "uścisku".

Tyle treścią wstępu, bo jestem chory i w zasadzie nawet nie powinienem z wyrka wychodzić,a ja tu Wam jakieś relacje zdaję :D Dziś chyba nic nie pokręcę, bo zwyczajnie nie mam już siły,a toczy mnie spora gorączka.

 

BTW - symbol serii R.A02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, widze ze wszyscy narzekaja to ja tez ponarzekam. Plyta ma najgorszy manual jaki spotkalem w swojej karierze. A troche ich widzialem. Strasznie zdawkowy i jak chce sie czegos dowiedziec to poprostu TRZEBA sciagnac wersje z www producenta. Tam jest wszystko jak trzeba.

 

Tyle moich narzekan ;)

 

Narazie zbyt wiele nie zdzialalem, ale cos juz wiem. Nie kreci mnie chwalenie sie skrinem z 600MHz HTT wiec nie zrobie tego... narazie ciesze sie, ze moje ADaty poszly na 300MHz 2,5-3-3-7-1T i 0bledow w MemTescie. MSI potrafilo brykac z nimi na takich timingach ledwie do 280-285MHz (w zaleznosci od CPU). Ogolnie narazie wszystko na +. No moze przydalo by sie wiecej miejsca na chlodzenie chipu bo ten sie grzeje jak skurczybyk. No i niefortunna jest odleglosc miedzy portami PEG - 2 PCI by sie przydalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem czemu ale mam jakiś dziwny „problem” mianowicie ja ustawię sobie jakieś wartości za pomocą ClockGen NF4 v1.02 to strasznie mi komp potem „czka” ale jak te same wartości ustawię w biosie wszystko chodzi jak należy. Wy też tak macie ?

 

BTW: Jak u waz z temp NF4 ? U mnie potrafi do 47stC dobić trochę dużo jak na mój gust :/

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pierwsi beda ostatnimi" :/

 

w czasie w wstepnych testow z oc zrestartowal mi sie komp (nie zmienialem V), po tym juz nie widzial dysku - sata, i tak zostalo, bios nie widzi dyku sata, na rzadnym z gniazd, zmienilem bios i nic, dysk ten jest natomiast wykrywalny na innym sprzecie

 

dyski IDE wykrywa bez problemu

 

DFI NF4 Ultra-D

 

HELP :sad:

 

PS. komp od poczatku sie dziwnie zachowywal, restartowal sie od czasu do czasu

1264744[/snapback]

CMOS robilem,

 

BIOS zmieniony na 01/02/05

 

:sad:

 

edit:

 

dziala :D , ponowny reset CMOSa pomogl

Edytowane przez luka_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Dariuszu

Ja takiego maila NIE dostałem kazał mi pan wpłacić pieniądze na numer konta z pana danych na Allegro , wysłałem panu maila z moimi AKTUALNYMI danymi adresowymi i dostałem potweirdzenie od pana o wysyłce na aktualny adres więc nie rozumiem gdzie tu moja wina......

Posądzam że gdybym dostał maila o takiej treści jak pan napisał to wpisałbym w tytule przelewu moje aktualne dane.....

1265058[/snapback]

 

Witam wszystkich forumowiczów !!

 

Przepraszam z góry za ten post, ale niestety sprawa jest poważna!!

 

 

 

 

Niestety jestem zmuszony poraz kolejny interweniować w sprawie niejakiego pana dszywala.

 

Prosze o zgłaszanie się bezposrednio do mnie wszystkich forumowiczów, którzy zapłacili za płyty DFI, a nie otrzymali ich !!

 

Pan Dszywala od dzisiaj absolutnie nie ma nic wspólnego ze sprzedaża płyt DFI, gdyż nie wywiązał sie z umowy !!

 

 

Prosimy nie zamawiać i nie płacić panu Dszywala. Nie będzie już żadnych dostaw do tego pana !!

 

Kontakt:

500548588

GG:1907484

 

Ps. Przepraszamy za problemy wynikające ze wspólpracy z panem dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrk na kolkach.

1265488[/snapback]

dokladnie :blink:

 

edit:

 

jeszcze mala sprawa lekko tech. - czy nikt nie mial problemow przy instalowaniu sterownikow do nforca?

mi do konca nie chce sie zainstalowac firewall, nie moze przekopiowac niektorych plikow, dziwne

Edytowane przez luka_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... czy nikt nie mial problemow przy instalowaniu sterownikow do nforca?

mi do konca nie chce sie zainstalowac firewall, nie moze przekopiowac niektorych plikow, dziwne

1265505[/snapback]

Najnowsze - 6.39 instalowałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy się kłócicie a ja sobie znalazłem fajne ustawienie na co dzień ;)

 

8x313(150)

 

Co do sterów to ja „lecę” na tych z CD ale mam kurcze jakieś dwa nieznane urządzenia do których sterowników nie mam, nie mam pojęcia co to jest a w biosie wyłączyłem wszystko co mi niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-daty poszly na 300MHz 2,5-3-3-7-1T

kurde balans nareszcie jakies dobre wiesci(280MHz a 300MHz to juz mała przepasć)

Na razie tylko pokibicuję!!!!  :-(

1265344[/snapback]

A jednak wygdakalem. Niestety na 300MHz wala sie bledy w tescie 8. Bym pokombinowal z timingami ale jest ich tyle ze nie wiem za co sie zabrac :blink: Ktos ma jakies wskazowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

hmmm to pan dszyWał dał [gluteus maximus] za przeproszeniem :mur: narazie, podkreslam narazie, cos kiepsko z tym oc :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zrobiłem 8x318 i na codzie nie widzę sensu „pakować” dalej, do tego stosunkowo niskie napięcia (mimo iż mój proc to żaden demon O/C) a dla testu to się jeszcze zobaczy co się da wycisnąć.

 

8x318

 

Widzę że nie ja jeden nie wiem za bardzo jak się za te tymingi zabrać :/ Zaraz na xtreme poszukam tam chłopaki szaleją to jakiś info jak się za to zabrać powinno być.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer a "wialnie"dałeś na kości?? u mnie bez wiaterka a-Daty ledwo 300 robią

1265655[/snapback]

Jak ma sie WC to wymuszenie obiegu powietrza w budzie uwazam za konieczne (mimo ze jest otwarta). Na pamieci i jednoczesnie MOSFETY dmucha sobie jakis 9cm Titan@5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów !!

 

Przepraszam z góry za ten post, ale niestety sprawa jest poważna!!

Niestety jestem zmuszony poraz kolejny interweniować w sprawie niejakiego pana dszywala.

 

Prosze o zgłaszanie się bezposrednio do mnie wszystkich forumowiczów, którzy zapłacili za płyty DFI, a nie otrzymali ich !!

 

Pan Dszywala od dzisiaj absolutnie nie ma nic wspólnego ze sprzedaża płyt DFI, gdyż nie wywiązał sie z umowy !!

Prosimy nie zamawiać i nie płacić panu Dszywala. Nie będzie już żadnych dostaw do tego pana !!

 

Kontakt:

500548588

GG:1907484

 

Ps. Przepraszamy za problemy wynikające ze wspólpracy z panem dszywala

U la la ...

 

Czy mam rozumieć, że zaczynacie sprzedaż detaliczną tych płyt? Czy też w międzyczasie znajdziecie innego pośrednika?

 

Jakieś www z Waszą ofertą? Ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA prawdopodobnie dzis odbiore plyte z inego zrodla. Doskonala cena za ultra-D zrobila swoje. Innych modeli chwilowo nie mieli....

Jak dobrze pojdzie dzis bede testowal z 3000+ i UltraX na TCCD....

Procek ma sie krecic do 2600 z 1.38, wiec brzmi obiecujaco....Jesli tylko towar dojedize dizs do sklepu, wieczorem bede sie bawil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...No i niefortunna jest odleglosc miedzy portami PEG - 2 PCI by sie przydalo.

no wlasnie :( qrka dlaczego? cala plyte od zera projektowali, upchneli jakis dziwny pcie x4 w sumie do niczego nie potrzeby, nie mogli dac tam tej 16... no i te zworki do ustawiania sli, mogli dac plytke, albo jakies dipswitche, a tak to imho troszke tandetnie wyglada. o blokowaniu chlodznie na chipsecie nie wspomne....a mogla byc plyta idealna do wszyskiego...ehhhh....

moze wyjdzie jakis rev. z zamienionymi portami x4 i x16...oby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Pomysł z tymi pseudo - zworkami jest idiotyczny.

 

Może mi ktoś z Was podac jakie macie temperatury według wskazań BIOSu na NB ( ale tak na dłużej odpalonym kompie). U mnie wacha się od 39 do 41. I tak się zastanawiam czy cóś ten "wicherek" źle nie przylega...

I jeszcze jedno jesli zdejmował ktos z Was coolerek z NB? Chodzi mi o to czy sam chip ma blaszkę rozpraszającą w stylu A64 czy rdzeń jest "na wierzchu" a'la AXP? Mam pewien pomysł na chłodzenie, ale cykam się o ukruszenie rdzenia i dlatego pytam jak on wygląda.

 

Lancer, jakie napięcie zapodałes swoim AData przy 300?

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy co maja juz plyte uzywaja zasilaczy 24pin? czy moze ktos uzywa przejsciowki lub wtyczki 20pin ?

 

Czy uzywacie zasilania pamieci z lini 5V? Czy wtedy plyta bardziej sie grzeje? Czy patrzyliscie na stabilnosc przy takim ustawieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jesli zdejmował ktos z Was coolerek z NB? Chodzi mi o to czy sam chip ma blaszkę rozpraszającą  w stylu A64 czy rdzeń jest "na wierzchu" a'la AXP? Mam pewien pomysł na chłodzenie, ale cykam się o ukruszenie rdzenia i dlatego pytam jak on wygląda.

1266023[/snapback]

na gb chip wyglądał jak axp, sli/ultra tak samo będzie miał - zresztą na anandtech w artykule o moddowaniu ultry na sli widać że nie mają osłony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie :( qrka dlaczego? cala plyte od zera projektowali, upchneli jakis dziwny pcie x4 w sumie do niczego nie potrzeby, nie mogli dac tam tej 16... no i te zworki do ustawiania sli, mogli dac plytke, albo jakies dipswitche, a tak to imho troszke tandetnie wyglada. o blokowaniu chlodznie na chipsecie nie wspomne....a mogla byc plyta idealna do wszyskiego...ehhhh....

moze wyjdzie jakis rev. z zamienionymi portami x4 i x16...oby...

1265980[/snapback]

Nie sadze by nowy, calkowicie przeprojektowany rev. mial wyjsc. Koszta opracowania, przetestowania i wdrozenia sa zbyt wysokie na ta chwile. A z tymi zworkami... dla mnie nie jest zadna wada. Nie przekladasz ich przeca po kilka razy na dzien, tylko raz a dobrze, a ze zajmie to nie minute, a trzy... dali za to w pudelku wichajster by raczki sie nie zmeczyly przy przekladaniu zworek :)

 

Dokładnie. Pomysł z tymi pseudo - zworkami jest idiotyczny.

 

Może mi ktoś z Was podac jakie macie temperatury według wskazań BIOSu na NB ( ale tak na dłużej odpalonym kompie). U mnie wacha się od 39 do 41. I tak się zastanawiam czy cóś ten "wicherek" źle nie przylega...

I jeszcze jedno jesli zdejmował ktos z Was coolerek z NB? Chodzi mi o to czy sam chip ma blaszkę rozpraszającą  w stylu A64 czy rdzeń jest "na wierzchu" a'la AXP? Mam pewien pomysł na chłodzenie, ale cykam się o ukruszenie rdzenia i dlatego pytam jak on wygląda.

 

Lancer, jakie napięcie zapodałes swoim AData przy 300?

1266023[/snapback]

nF4 raczej nie ma mostka polnocnego :) Jest chip i tyle. Ja mam 43 stopnie przy max obciazeniu (znaczy HTT 300MHz). Zalozylem radiatorek od grafy na ktory dmucha sobie z oddali 8cm wentyl na 800RPM.

Ja do pracy 7/24 nie daje wiecej na pamieci jak 2,8V i tyle wlasnie jest ustawione na stale. Zreszta 2,9V nie pomoglo i dalej sa bledy w 8tescie.

 

 

Czy wszyscy co maja juz plyte uzywaja zasilaczy 24pin? czy moze ktos uzywa przejsciowki lub wtyczki 20pin ?

 

Czy uzywacie zasilania pamieci z lini 5V? Czy wtedy plyta bardziej sie grzeje? Czy patrzyliscie na stabilnosc przy takim ustawieniu?

1266371[/snapback]

Ja uzywam do zasilania mobo Anteca TC550W z przejsciowka 20->24pin. Dodatkowo wpialem molexa i wtyczke FDD. No problem narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...