Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

i kibel :/ s&n przeszedl ten dlugi ponad 2h test i nie bylo bledow, sp2004 wywalil sie po godzinie :/ memki dostaly 2,8V i nie pomoglo. myslalem, ze to wina procka, bo 2*512@300mhz troche bardziej obciaza kontroler niz 2*256@225mhz to podnioslem mu napiecie do 1,6V i tez nic. po podniesieniu napiecia dla procka s&n wywalil sie po 12 minutach :[ juz nie mam sily, ktos ma jakies pomysly??

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kibel :/ s&n przeszedl ten dlugi ponad 2h test i nie bylo bledow, sp2004 wywalil sie po godzinie :/ memki dostaly 2,8V i nie pomoglo. myslalem, ze to wina procka, bo 2*512@300mhz troche bardziej obciaza kontroler niz 2*256@225mhz to podnioslem mu napiecie do 1,6V i tez nic. po podniesieniu napiecia dla procka s&n wywalil sie po 12 minutach :[ juz nie mam sily, ktos ma jakies pomysly??

 

Dołączona grafika

Skoro s&n najpierw szedł ci 2h a po podniesieniu Vcore do 1.6v tylko 12 min to nie podwyzaj mu napiecia, tylko je obniż, moze twój procek ma tą własciwośc że po przekroczeniu jakiejś temperatury się wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie mam sily, ktos ma jakies pomysly??

Sprzedaj tccd i kup wielblady :lol:

 

Ja juz stracilem sily do moich tccd i pierwsza rzecza jaka ostatnio zrobilem to wymiana ich na WB i teraz czekam na DFI .

 

Mialem z tccd tak , ze znalazlem w koncu stabilne ustawienia a po paru dniach mi sie wykrzaczaly... Do tego wszystkiego jak juz je wyslalem do kupca to sie okazalo , ze po drodze padla jedna kosc :-| Obiecalem sobie -> nigdy wiecej tccd i na razie sie bede tego trzymal :lol:

 

-> ehh tak w ogole to przebrnalem przez te 224 str. tematu i mam nadzieje , ze moje drugie spotkanie z DFI bedzie juz bardziej pokojowe niz pierwsze :wink:

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to taki problem. :/

 

Na poczatek komp: AMD Athlon 64 3200+, AC Freezer 64 PRO, DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D, 2 x512MB 400MHz TwinMOS, Samsung 250GB SATA2 [sP2504C], Sapphire RADEON X800GTO^2 [bIOS z 16 potokami, taktowanie standardowe], BenQ DW 1640, Topower SPW-480W EZA.

 

Komp sobie chodzil na standardpwych ustawieniach bez problemu. Zadne OC, poza 16 potokami na karcie. A dzis go wlaczam, a tu mi SMART zglasza, ze cos jest nie tak z dyskiem. Patrze do SpeedFana i EVERESTA, a tam w Reallocated Sector Count pisze, tak: Prog: 10, Wartosc: 1, Najgorsze: 1. :( Oznacza to tyle, ze na dysku robia sie bady i dysk przenosi dane z nich do zapasowych sektorow. Dysk ma zaledwie 2 tyodnie. Ale jest na gwarancji. Programem ze strony Samsunga jeszcze nie skanowalem dysku, zaraz to zrobie. Ale co on innego moze pokazac, jak to, abym zrobil kopie danych i wymieil dysk.

 

Wylaczylem komputer, poruszalem dyskiem, wtyczkami, zmienilem tasme SATA w nadzieji, ze moze juz bedzie OK, ale nadal SMART zglasza bledy. A tak liczylem na cud. ;)

 

Ale co jest najlepsze to to, ze po ponowym wlaczeniu kompa, aby sprawdzic czy moze po wymienie tasmy jest OK komp sie nie wlaczyl. Wczesniej, czyli jak bylo wsio OK, dioda od zasilania kilka razy mignela [to chyba tylko na plytach DFI jest, pierwszy raz sie z takim czyms spotkalem]. A teraz to jest jakas loteria:

1. Dioda kilka razy mignie i zgasnie. Monitor czarny, wentyle chodza.

2. Monitor czarny, wentyle chodza, dioda od zasilania nawet na chwile sie nie zapali.

3. To samo, co w 1. i 2. z tym, ze dostaje jeden dlugi pisk, przerwa z 3s i jeden krotki. BIOS jest firmy Award/Phoenix i jakos nie widze nigdzie w necie takiego kodu dzwiekowego. :( Chyba, ze juz slepne. :/

4. Komp sie normalnie odpali.

 

Teraz przy probie wejscia do BIOS'u czasami dostaje czarny ekran i migajacy kursor w gornym lewym rogu i tyle.

 

W kompie byl BIOS z 23.06.2005. Na BIOS'ie z 14.11.2005 takie same cyrki sa.

 

Myslalem, ze przez ten dysk. Ale jednak nie, bo po odpieciu jego dalej sa jaja. :/

 

#Edit

RAM jest sprawny.

Edytowane przez Mms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieciop => tak jak mi sie wczoraj s'n'm wywalil to komp chodzi dalej na tych ustawieniach i odpukac jeszcze nei bylo BSOD'a a komp chodzi non stop od ~2 lub 3 w nocy jak sieknal BSODa.

 

nie kumam tego sprzetu, zasilacza nie obstawiam, bo mialem na takim cfg, poza memkami, nawet 7800gt a teraz siedzi tylko 68gs. jutro podepne antka true 550 i zobacze.

 

zglupialem z tymi ramkami, na intelu robily 300 bez problemow :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam kurde zonka :/

 

mam nowe memki 2*512 vitesty 566. chodza tak:

http://img102.imageshack.us/my.php?image=tccd1ca.jpg

 

na 2,7V. zrobily bez problemow 3 loopy pelnego memtesta z biosu, ale sp2004 sie wywalil. s&m chodzil tez ok przy tym srednim tescie.

dzisiaj komp zaliczyl restart a s&n przy tescie memek wywalal sie po 3 sekundach.

 

nie mam na to pomysly juz, narazie podnioslem napiecie do 2,8V licze, ze to pomoze.

Moje ustawienia @300Mhz, memki jak w podpisie, wszystko stabilne, napiecie z BIOSa to 2.7v +0.03, BIOS XCELL:

 

Dołączona grafika

 

Dodam tylko, ze u mnie jakiekolwiek wieksze napiecie wysypuje wszystko, duzo zalezalo tez od twr, trp i trtw.

 

Wnioski sa takie, ze wczesniej mialem HyperXy na TCCD i one uwielbialy nawet 2.9v, PATRIOTY juz przy 2.8v sie wywalaja, wiec napiecie nie zawsze pomaga :)

 

Moze cos na podstawie tego wykombinujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mms Twój post zjeżył mi włosy na głowie :(

 

Ja za parę dni jak już kupię płytę będe chciał poskładać takiego kompa:AMD Athlon 64 3200+, DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D, 2 x512MB 400MHz OCZ, Samsung 250GB SATA2 [sP2504C]+WD 80GB, Sapphire RADEON X800GTO^2 [mam nadzieję że uda mi się zmienić Bios na 16 potoków], DVD Pionier 110D, TOPOWER TOP-628P6(520W) EZ-PLUG . Procek i grafa chłodzone wodą. Na płycie obecnej tj MSI Neo 2 Platinum procek idzie na 2500GHz (liczę że na DFI będzie przynajmniej tak samo).

Troszkę się wystraszyłem Twoim problemem ponieważ może coś dziwnego się gryzie w konfigu ( a mój będzie prawie taki sam :) ). Więc napisz proszę jak się coś wyjaśni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec

nie tylko ty masz problemy z pamieciami..ja myslałem ze na DFI moje winbondy poleca wiele wiecej niz na AN8..w sumie wstaje winda na 540 MHz (na abicie nawet sie komp nie wlaczal) ale Memtest (ten od dfi) wywala kilka errorow do bodajze 6 testu...a w 6 tescie wywala blad na kazdym bajcie pamieci ;/

a myslalem ze oldschoolowe bh6 pomiazdza troche..chyba jedyne usprawiedliwienie dla nich jest takie ze to 333..wiec magiczny pulap 200mhz Oc juz przekroczyłem i moze dlatego 530 stabilne ale 540 juz nie bardzo ;/

 

 

BTW pobrobuj z biosami...u mnie na najnowszym oficjalnym memki nie wstawaly wogole na 540..na biosie 510-2XCEL2UPDATED wstaly ale niestabilnie..znajdz se jakis bios do swoich i moze bedzie cacy ;]

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh te TCCD łaziły sobie spokojnie na 290MHz na co dzień (tak mi wtedy do proca pasowało) wszystko stabilnie SPI/MemTest/GM itd. potem nagle i nie spodziewanie zaczęły sypać błędami, nawet winda wejść nie chciała nie mówiąc już o jakichkolwiek testach stabilności a ustawienia nie były w ogóle dotykane, próbowałem wszystkiego i nic im nie pomagało :/ Dopiero ClearCmos i ustawienie od nowa pomogło ale też nie na długo bo za jakieś kilka dni historia zaczęła się powtarzać od tamtej pory nie dotykam już więcej TCCD. Miąłem po drodze jeszcze kilka par TCCD i z nimi trze były większe lub mniejsze problemy ale ten przypadek był najbardziej wnerwiając. Podsumowując już trzy razy bardziej wolę WinBond’a niż Samsung’a i jego TCCD gdyż z „Wielbłądami” zawsze miąłem o wiele mniej problemów, ale to tylko moja opinia…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole z tego co ostatnio slyszalem to zaczely padac patrioty na TCCD :blink:

 

Moje padly akurat podczas wysylki (jedna kostka) , ale jak klijent oddawal na serwis to koles podobno powiedzial "O kolejne patrioty :lol:" Nie wiem co je zabija .

 

U mnie na poczatku byl zonk z DFI , patrioty sie z nia gryzly tak , ze nawet flashu biosa nie moglem zrobic :| Potem plyta sama od siebie zaliczyla zgon -> nie wiem czy spowodowany zlym flashem czy akurat mialem pecha . Na MSI max na 1T dochodzily do 220 :blink: powyzej to juz tylko 2T . Obwinialem za to proca , ale w sumie to sam nie wiem czy to przypadkiem nie byly kosci lub sama MSI .

 

Teraz wracam do jedynej wlasciwej opcji jaka jest DFI :lol: Jak sie znow z nia nie polubie to chyba wywale to cholerne A64 na smietnik i kupie sobie Intela :lol: :wink:

 

Przepraszam za OT musialem sie komus wygadac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam już siły do moich wielbłądów.

Wszystko na DIV 200

Najpierw zapuściłem

 

260@3,53V

2-5-2-7-12-0-2-1-1-4708-1-E-DS-0-L7-L2-06-04-16-E-16-7-D

Było stabilne po 2 przejsciach memtesta. Restart i zapuściłem od nowa memtesta i gdy zaczoł przechodzić drugi raz 5 test wysypało jak grzybami po deszczu.

Poluzowałem do -2-2-2-2- -07.0-05.0- Przeszło.

 

Dałem 263@3,6V

2-5-2-7-14-2-2-2-2-4708-1-E-DS-0-L7-L2-07-05-16-E-16-7-D

Wszystko OK.

 

Ale jak dam 265 i te same co wczesniej albo

2-5-2-7-14-2-2-2-2(nawet 3)-4128-1-E-DS-0-L7-L2-07-05-16-E-16-7-D @ 3,7V

To nie chce mi wykryć pamięci przy włanczaniu :blink:

Musze wieczoram ustawic żeby chodziło na 266 stabilnie z przyzwoitymi alphami.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawałem i MAL i RP.

Wywala mi ciągle w 98% 5 testu, jak się bardziej rozgrzeją to pare w 6 i 7 Przy 265

 

Zarzuciłem teraz 265@3,63V (Komp był wyłączony pare godzin.)

 

2-5-2-7-15-2-2-2-2-4128-1-E-DS-0-L7-L2-08-06-16-E-16-7-D

 

Wywaliło 2 błędy (98% 5-tego testu) na wszystkie. Zostawiłem żeby sobie przeszedł drugi raz wszystkie i znowu 2, ale za 3 jak się pamięci rozgrzały to ~5200 :/

 

Na 3,7V dalej się nie chce włączyć.

 

Zapomniałem dodac że jak udało mi się włączyć na 3,7 to już przy 1-szym teście była masa błędów.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JROX:

 

Teraz dopiero zwróciłem uwagę że walczysz na div200 to może jak nie próbowałeś jeszcze MAL/RP 06.0-05.0

 

A może po prostu już się najnormalniej w świecie ram skończył…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema takiej opcju że się skonczył. Musi iść na 265 stabilnie i zmusze te kostki do tego. :razz: Jeszcze pokombinuje. Przeciez jak miałem tylko 2 błędy jak ram był w miare chłodny to i musi się dać ustawić stabilnie.

 

No nie próbowałem przy 265. Zaraz sprawdze.

 

Ram da rade na 265 ale musze jakoś dobrze go schłodzić. Dolna kostka ta przy procesorze mnie parzyła.

A przy włączonym kompie, ale zostawionym spokojnie na pare godzin i póżniejszym ustawieniu na 265 przechodzi tylko z dwoma błędami

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Po wyłączeniu kompa już się nie włącza i gaśnie led przy ramach. Muszę wł/wył zasiłke, dioda sie zapala i już jest ok. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pogano:

 

Jak masz napięcie na ramie 3,2v (czytając z opisu) spróbuj dać 3,3v i zobacz czy sytuacja będzie się powtarzać. Oczywiście wtedy linia +5v idzie do użytku.

 

Co do samego ON/OFF zasiłki to zazwyczaj wystarczy reset wcisnąć na budzie bez „biegania” do zasiłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pogano:

 

Jak masz napięcie na ramie 3,2v (czytając z opisu) spróbuj dać 3,3v i zobacz czy sytuacja będzie się powtarzać. Oczywiście wtedy linia +5v idzie do użytku.

 

Co do samego ON/OFF zasiłki to zazwyczaj wystarczy reset wcisnąć na budzie bez „biegania” do zasiłki.

reset nie skutkuje :]

a z 3.3v też sprawdzałem tak samo. musze chyba pożyczyć od kogoś zasiłke i sprawdzić. odłączałem wszystkie dyski i napędy i to samo. może clearcmos coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...