Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Przechodzą działające na priority "3" SP2004 wraz z 32M super pi (odpalonym równolegle). SP2004 chodzi od ponad 3 godzin ... wraz z nim monitoruje temperaturki na SmartGuardianie (dolaczony do DFI soft, wszystkie sensory <40'C... niestety nie mam sensora na RAMie ... :( ) oraz chodzą programy Winamp, DC++, firefox... W sumie tylko troszke zcina, ale daje rade pracowac nawet ;] Ale jak wlacze SM2004 na priority "10" to juz nie daje okna przesunac ;] przynajmniej jak sie "rozpedzi" to cacko ;] ale zwiechy nie bylo (wytrzymalem psychicznie 10 minut testow, DC zgubilo kolejki ;] )

 

lece wypróbować to GOLD memory - czy to można jakoś inaczej odpalić jak z flopa ?? (bo nie mam ;] ) :oops:

 

PS. Standartowe napięcie na DDRach to 2.5 czy 2.6 V ??

Edytowane przez 50k07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowych jest mozliwosc wypalenia tego jako bootowalnego cd'ka ;)

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie sie zawiodlem na biosie 623-3.

Na poczatku adnie smigalo, nawet jakby pamieci stabilniejsze byly przy 265

ale jak chcialem zapuscic MT zeby sobie troche pobiegaly na takich taktach to nawet sie MT nie wlaczyl tylko od razu reset :/

Probowalem zmieniac sloty i pamieci w nich... nic.

Dam mu jeszcze druga szanse jutro. Jak bedzie to samo to stary dobry Xcell2-LL wraca

bawiles sie z DS/DDS??

standardowo 7/2, jak końcówka mhz przy danym napięciu to spróbuj poluzować np. do 5/2, 5/1, 3/1 - oczywiście niekoniecznie może pomóc, ale jakiś czas temu zauważyłem że jak pamięci się kończą przy danym napięciu to czasami poluzwanie ds/dds przynosi efekty w postaci stabilnego tego ostatniego mhz'a

i nie ustawiaj na auto, na xcellu pamiętam działało dobrze - tu już lepiej chyba manualnie ustawić :)

jak w żóltych slotach nie działa to przejdź na pomarańczowe. ja czasami mam tak, że niektóre pamięci kończą się w żółtych a na pomarańcz. pociągną jeszcze pare mhz'ow wyzej, ale luzowanie ds/dds lepiej działa w żóltych...

 

 

a prawda jest atak, że ostatnio lece na 704-2bta i w sumie oc pamięci i procka mam idento :D

siła sugestii ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem problemy z NF-Ultra D i selektem od PITera (Manchester 3000+ 2.7ghz@1.42) dzialal tylko do 2400mhz w 3d. W 2d wszystko bylo ok i przechodzil stabilnie kilka godzin prime, memtes, MG i SuperPi tez liczyl. Natomiast w 3D sypalo sie wszystko... Zmienilem zasilacz, pamieci i dalej to samo... Dopiero bios:

7.02-3 (TCCD)

1. New ram dividers added, 233 and 250. 2. This is a alpha bios for Rev E cpu's, do not use other revisions.

Umozliwil stabilna prace na 10x270 :/ Probowalem wszystkich kombinacji timingow, nie wiem dlaczego tak sie dzialo, czekam na nowsze biosy (znacie stronki z nowszymi niz: http://www.dfi-bios.tk/ ?

Pamieci obecnie to 2x1GB G.Skill Hz... Nie mialem wczesniej Dfi i juz bylem wyczerpany problemami z plyta. Mam nadzieje ze nowe biosy pozwola na dalsze OC, bo to nie koniec mozliwosci proca i pamieci :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś umiałby wyjaśnić dlaczego niby mnożnik 4x jest taki "magiczny" :) ? Przecież to mnożnik jak każdy inny... no ale OK - ide zmienić na 6x :)

 

Jeśli chodzi o GoldMemory to wypaliłem jednak bootującą CD :) Po 6 godzinach jak się obudziłem jeszcze pracował. Pozwoliłem mu spokojnie skończyć 6 "okrążenie" i tylko jakiś interfejs spaprany tam jest... jak sie ESC wcisnęło, to nie wyszedł od razu.... (wersja UNREGISTERED :P )

Czyli wg. Was można w takim razie powiedzieć że mam stabilne (i całe!!! :D ) RAMy - BEZ kompromisów? Jak ktoś chce jeszcze podpowiedzieć jakąś procedurę testową to zapraszam :) Patrioty chętnie się poddadzą takim testom ;]

 

Ide zmieniać mnożnik. Jak coś bede wiedzial wiecej (czyt. przestanie chodzic 270MHz :P ) to napisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do posiadaczy GF z serii 6800 i 7800 czy też trzeba wyłączyć w biosie Fast Write jak to miało miejsce z płytami na nforce 3

ja musialem a mam 6600 gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoże DFI jest kapryśna i nie lubi się z wieloma innymi komponentami to pozwolę sobie spytać w tym wątku:

potrzebuje jak najtańszą kartę graficzną na PCI do tego DFI, ale taką bezproblemową - zebym mógł na niej działać w windowsach wszystkich, linuxach, zeby nie było problemów ze sterami, i żeby nie wypaliła mi oczu

proszę o podawanie konkretnych sprawdzonych modeli

musze coś szybko łyknąć z allegro

Elsa S3 Trio64V2/DX PCI 2MB cena ~2-5zł ;]

 

@50k07:

Testowanie ramu po windą to SuperPI 32M/3DMark 2001 oraz SpressPrime2004 test Blend (tak z 2h lub więcej, u mnie Blend o wiele lepiej się sprawował w wykrywaniu błędów ramu niż test dedykowany dla ramu) wtedy można być pewien że ram już jest stabilny.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK :) Wszystko jasne :) To także od mnożnika jaki sie ustawi dla CPU, zależy szybkość z jaką układy przesyłają dane (wydaje się logiczne, co? Szkoda tylko że sie tyle "natestowałem" :P )

 

Teraz to wygląda tak:

 

Failed MemTest86+ : CPU x6, MEM 1:1, 2.5V, FSB 260MHz

Failed MemTest86+ : CPU x6, MEM 1:1, 2.6V, FSB 250MHz (MEM: 2256MB/s)

 

Na innych mnożnikach to wygląda "lepiej" zwykle ?

 

Już się nie martwię że nie mam błędów :D :P Wielkie dzieki ;] Zwróćcie uwage na prędkość przesyłania danych w 2 przypadku. Podczas testów z x4 i pamięciami na 270MHz było to 1759MB/s :P Więc realne wydaje się, że można dobić do 315MHz (DDR630MHz) :D

 

Dziś postaram się od początku przejść tym razem już na 9x : 220MHz@2.6V

 

Nie chce ich też jakoś zbytnio "orać" :) więc >2.7V raczej nie bede dawał, ale tak czy inaczej otwiera się przedemną nowy wachlarz testów :D hehehe

 

Dzieki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@centy & bekala - fast writes to jak się nie mylę było tylko na AGP tutej tego nie ma bo to pci-e.

 

Ja mam dziwny problem ze swoim systemem. do wczoraj to co w podpisie prima stable. Wracam do domu ze spaceru a tu ładny blue screen IRQ_XXX_xxx coś tam coś tam. Zastanowiłem się chwile czy czegoś nie instalowałem ostatnio żeby był błąd przerwań, ale nic nie instalowałem. No to reset winda spoko odpala działam jakieś 5 min i znowu blue screen ten sam z IRQ. Zjechałem z OC do standardu i komp full stable katowanie wiele godzin wsio spoko działa bez zwisów. Podniosłem o pare mhz było jakieś 235 lightowe po paru minutach ten sam blue screen. Wychodzi na to że teraz tylko przy standardzie działa stable. Ma ktoś może jakieś sugestie odnośnie tego problemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak jest z ustawieniami odczytu temperatury na tej płycie ? Widziałem na dfi street tutoriala do MBM, ale najlepiej by było jakby gdzieś dało się znaleźć opis do speedfana ?

 

No i jaki bios wgrać ? Własnie odpaliłem sprzęt :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawiles sie z DS/DDS??

standardowo 7/2, jak końcówka mhz przy danym napięciu to spróbuj poluzować np. do 5/2, 5/1, 3/1 - oczywiście niekoniecznie może pomóc, ale jakiś czas temu zauważyłem że jak pamięci się kończą przy danym napięciu to czasami poluzwanie ds/dds przynosi efekty w postaci stabilnego tego ostatniego mhz'a

i nie ustawiaj na auto, na xcellu pamiętam działało dobrze - tu już lepiej chyba manualnie ustawić icon_smile3.gif

jak w żóltych slotach nie działa to przejdź na pomarańczowe. ja czasami mam tak, że niektóre pamięci kończą się w żółtych a na pomarańcz. pociągną jeszcze pare mhz'ow wyzej, ale luzowanie ds/dds lepiej działa w żóltych...

 

 

a prawda jest atak, że ostatnio lece na 704-2bta i w sumie oc pamięci i procka mam idento icon_biggrin3.gif

siła sugestii icon_wink2.gif

 

pozdr

Ale na pocztku zaraz po flashu lecialy spokojnie bez bledow.

A jak chcialem drugi raz sprawdzic to przy drugim ekrania po wlaczeniu nie wyskakuje

DMI.....

Tylko reset :/

 

Pobawie sie, ale jak to nic nie da to wracam do Xcell-LL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie moja płyta odeszła w pokoju

wystarczyło jej 4 dni do zepsucia sie

podczas działania kompa przypadkiem dotchłem sie do soltu od ramu i posły dwa solty 3 i4 nie dizałają windows sie ładuje na jednej kostce ramu bo na 2 w 1 i 2 solcie nie chce po wejściu do windowsa po 20 sekundach restart systemu ehh i takza każdym razem

metodami woodu płyte reanimowałem od 20 do 14 dzisiaj z zworką na CCMOS i wszyskim wyjęty cpu ram itp. itd.

mam do was pytanie kupiłem płyte w prolinie ile musze około czekać na uwzglednienie gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

|Jaki BIOS pozwolil Wam najwyzej pojechac z Ramem??

Nie ma jednego uniwersalnego bious nawet dla tych samych kości, a do dopiero dla wszystkich na raz. U mnie najlepiej się spisuje XCEl2-LL oraz 414-2 z akcentem na ten pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto ma na tej mobo A-Daty niech zapoda jakieś ustawienia tymingów i na jakim biosie.

Jutro składam wszystko do kupy to przynajmniej będe wiedział od czego zacząć.

Wiem że do każdej płyty trzeba dopasować sobie bios ale jakaś mała wskazówka sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepiej Xcell2-LL.

Kurde te ramce laza na 265 jak chca... jeszcze nie mam stabilnego ustawienia :/

raz musza miec ciasniejsze a raz luzniejsze alphy... raz wywalaja sie dopiero na 9 loopie, raz na 1 a raz wogule :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@centy & bekala - fast writes to jak się nie mylę było tylko na AGP tutej tego nie ma bo to pci-e.

 

Hmmm ja bez wylaczenia w biose sideband addressing i fastwrites mialem kilkusekundowe zwisy podczas grania wiec jednak widocznie dotyczy :) co najlepsze pojawilo mi sie to po przesiadce na dfi z gigabyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bekala

Napisz jeszcze jaką masz kartę bardziej mnie interesuje współpraca między DFI a GF 7800

 

I co nikt nie ma TCCD żeby coś skrobnąć na temat ustawień timingów.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto ma na tej mobo A-Daty niech zapoda jakieś ustawienia tymingów i na jakim biosie.

Jutro składam wszystko do kupy to przynajmniej będe wiedział od czego zacząć.

Wiem że do każdej płyty trzeba dopasować sobie bios ale jakaś mała wskazówka sie przyda.

Prosze bardzo.... :D . Ustawienie memek alldays, tu akurat z testu SPi ( tak sie jakoś złożyło, ze idento)

 

http://picserver.student.utwente.nl/v/1P3VW2BFC65W

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak jest z ustawieniami odczytu temperatury na tej płycie ? Widziałem na dfi street tutoriala do MBM, ale najlepiej by było jakby gdzieś dało się znaleźć opis do speedfana ?

 

No i jaki bios wgrać ? Własnie odpaliłem sprzęt :) ?

Przeczytaj FAQ .Jest tam konfig do MBM , który wystarczy skopiować do siebie i wszystko gra :)

A bios wgraj najnowszy , a potem możesz kombinować

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ich też jakoś zbytnio "orać" :) więc >2.7V raczej nie bede dawał, ale tak czy inaczej otwiera się przedemną nowy wachlarz testów :D

Ja na codzień jadę na 2.8V na tych ramkach i jest ok. Max im dawałem 3.1V i żyją :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używał RAID1 na dysku SATA i PATA :?:

Planuję zrobić macierz z WD Caviara SATA i Hitachi PATA, oba po 80GB. Ale obawiam się, że konfiguracja SATA+PATA może być mniej wydajna niż SATA+SATA.

 

Szukałem na innych forach ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Na razie Hitachi służy mi za backup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten post umieszczam jako ciekawostke :wink:

Na mojej starej, świętej pamięci :lol: DFI max HTT było na moim Venice ~ 310, na Opteronie 144 ~ 320...

 

Zmieniłem płyte tymczasowo na Epox'a 9NDA+ Ultra

 

i taki wyniczek na poczekaniu z moim Venice

 

Dołączona grafika

 

 

teraz poprostu się zastanawiam, czy DFI przypadkiem nie są takie "mocne" albo poprostu trafiłem na dość kiepską serie [nie dość, że się spalily 3 sciezki... to jeszcze OC do [gluteus maximus]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...