Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@SEREMIAK:

A czego ty oczekujesz ? Płyta sprawia jak na razie mi zero problemów, wszystko co mogłem osiągnąć na moim procu (przy sensownym napięciu) już osiągnąłem zarówno ram jak na stare BH-5 też bardzo ładnie chodzi wiec w czym problem ?

 

@Xanagaz:

Mi się wydaje że tak bo jest dużo miejsca wokół Socket-a, ale dla pewności poczekaj ąz ktoś się wypowie kto go ma na tej mobo lub posiada jakąś fote.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wydaje mi sie ze zamiast tak czekac w niekączonosc na to DFI to moglbys kupic rownie dobra plyte jak ta dfi i sie nia cieszyc kilka tygodni wczesniej i za wiele mniejsza kaske:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mógłby ktoś sprawdzić czy Zalman CNPS7700-Cu zmieści się na tą płytkę :?:

Pozdro.

1271344[/snapback]

Boshe, ile jeszce razy mam pisać, że się zmieści.... :rolleyes:

 

SERMIAK, a przepraszam co można było wybrać zamiasta DFI "kilka tygodni wcześniej". Gigabyte? Nie dziękuję bardzo. Asusa? Tu akurat lepszy wybór, ale jechałem na różnych MoBo Asusa przez ponad 4 lata - wystarczy, wiem co się spodziewać po tych płytach.

Przestańcie ludzie stękać. Spodziewaliście się, ze nagle odkryta zostanie nowa Ameryka. Płyta jest spaśna, ma wszystko co tzreba do solidnego OC. Ale MoBo to nie wszystko. Zresztą chciałbym zauważyć, że płyty mamy ledwie 3-4 dni, a jeszcze NIKT nie narzekał, ze są jakieś problemy ze stabilnością na HTT pow. 300....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SEREMIAK:

Ale ja już mam DFI a pozostałe części miałem na jeden tydzień przed nią więc tak strasznie długo nie czekałem ;)

 

 

 

Kolega kaczala zmobilizował mnie do zabawy z tymingami (MHz dla ramu pozostało bez zmian), nie dorównałem mu jeszcze w zapisie ale zmniejszyłem choć dystans ;) Oto co udało mi się osiągnąć full stable:

 

SuperPI 8MB

Everest Odczyt

Everest Zapis

Everest Czas

 

Oczywiście jak zwykle kilka pętelek w MemTest86 ram przeszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wydaje mi sie ze zamiast tak czekac w niekączonosc na to DFI to moglbys kupic rownie dobra plyte jak ta dfi i sie nia cieszyc kilka tygodni wczesniej i za wiele mniejsza kaske:)

1271357[/snapback]

 

JAKĄ ??

bo ja innej dobrej do OC nie widzę ...

Neo2 jak dla mnie porażka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

JAKĄ ??

bo ja innej dobrej do OC nie widzę ...

Neo2 jak dla mnie porażka ...

1271475[/snapback]

Neo2 porażka ?? To mówisz dlatego to właśnie na niej padają wszystkie rekordy tylko dlatego,że nie było alternetywy ?? Ciekawa teoria :lol:

poza Neo2 IMHO warte uwagi są Neo4 i A8N.

Co do nowej oferty to od początku wiedziałem, że ceny się znormalizują, no bo sory, ale 700 za ULTRA-D to ciut przy dużo... po prostu ktoś tu był zbyt pazerny <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo2 porażka ?? To mówisz dlatego to właśnie na niej padają wszystkie rekordy tylko dlatego,że nie było alternetywy ?? Ciekawa teoria :lol:

poza Neo2 IMHO warte uwagi są Neo4 i A8N.

Co do nowej oferty to od początku wiedziałem, że ceny się znormalizują, no bo sory, ale 700 za ULTRA-D to ciut przy dużo... po prostu ktoś tu był zbyt pazerny  <_<

1271492[/snapback]

 

NF4 chyba jest lepsze od NF3 ...

nie wiem co pokaże DFI na S939 ...

ale Neo2 to baardzo przeciętne mobo ...

a rekordy padały - to już przeszłość

na Neo2 nawet pamięci gorzej idą ... Wampir może to potwierdzić ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

:)+Feb 11 2005, 21:52-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 11 2005, 21:52)
majkel84:

 

Co ty gadasz 700zł w sklepie są normalnie po 600zł !

1271503[/snapback]

 

Toż to przecież napisałem, ze w barwkompie są teraz za 600

ale chyba zapomniałeś jak to było tydzień temu kiedy to wszyscy kupowali od pewnego Pana :? ta mobo za 699 i czekali na nią 2 tygodnie po wpłacie $$, a dopiero przedwczoraj Pan "dystrybutor" obniżył cenę do 640, więc nie gadaj że nie było 700.

 

Yoto- ale przyznasz, że lepszej nie było, bo niby dlaczego połowa XS jest wyposażona w Neo2 ?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to przecież napisałem, ze w barwkompie są teraz za 600

ale chyba zapomniałeś jak to było tydzień temu kiedy to wszyscy kupowali od pewnego Pana :? ta mobo za 699 i czekali na nią 2 tygodnie po wpłacie $$, a dopiero przedwczoraj Pan "dystrybutor" obniżył cenę do 640, więc nie gadaj że nie było 700.

 

Yoto- ale przyznasz, że lepszej nie było, bo niby dlaczego połowa XS jest wyposażona w Neo2 ?? <_<

1271539[/snapback]

Zgadza się - ale nie oznacza to że jest to dobr mobo ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Powiedzmy szczerze-na nF3U nie bylo i narazie nie ma dobrej plyty. Neo2 to taka zapchajdziura.

1271856[/snapback]

a mi sie wydaje, że była dobra mobo- np. DFI NF3 UT 250GB :-P a to że na S754 to już szczegół

Ale to chyba świadczy o niedoskonałości chipsetu a nie płyt na nim zrobionych... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o obsluge ramu to neo4 bije neo2 , niestety :mur:

 

 

No chyba ze dla kogos 300 a 285 przy 2,5-3-3-7 to jeden pies :D

 

 

Po raz wtory zapytam,

 

@Lancer

 

Sprawdzales na dfi antca 480W albo czy masz okazje sprawdzic , bylbym wdzieczny bo nie widzi mi sie zmiana zasilki :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było ... walczyłem z nowym configiem :wink:

 

Dla testu pośmigałem na 360x7 bez większych problemów ... dalej nie testowałem bo nie widze sensu.

 

CPU ... nie mogę dojść o co biega ... 315x8=2520MHz 1.55V i Prime śmiga ale już przy 320x8= 2560MHz się wysypuje pomimo 1.6V ... ale olewając Prime i opierając stabilność na SuperPi 16M, 3DMarkach - CPU chodzi 2610MHz (290x9) z tym samym 1.55V :blink: (Prime wysypuje się po niecałej minucie ...) Poszedłem dalej ... progsem od Raptora - SNM (S&M) przekatowałem compa ... +12V spadało do 11.58V (Chieftec 360W 20pin :mrgreen: ) temp. CPU 56*C i wszystko przeszło ... dopiero SuperPi 32M w 22 teście się sypie :sad: ...

 

Heh powalczę jeszcze na 320x8=2560MHz 1.55V :) zanim dorwę nowy PSU (koło środy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to masz  z ta grafa w podpisie i podkrecona ???

Zastosowales przejsciowke ??

 

Moj antec powinien sobie wiec poradzic . Tylko nie wiem jak bedzie z tym X800Xl  :mur:

1272740[/snapback]

Bez przejściówki ... i z podkręconą grafą :razz:

 

Swoją drogą dziś 22645 3DMarki 01 walnąłem LINK :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 11 2005, 21:24-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 11 2005, 21:24)
@SEREMIAK:

Ale ja już mam DFI a pozostałe części miałem na jeden tydzień przed nią więc tak strasznie długo nie czekałem ;)

Kolega kaczala zmobilizował mnie do zabawy z tymingami (MHz dla ramu pozostało bez zmian), nie dorównałem mu jeszcze w zapisie ale zmniejszyłem choć dystans ;) Oto co udało mi się osiągnąć full stable:

 

1271451[/snapback]

 

Mardok, bez urazy, ale smiesznie niskie masz te wyniki- przynajmniej w odniesieniu do tego na ile i na jakich timingach masz puszczone pamieci _w podpisie_... mozesz mi to wyjasnic?

 

Czas z superpi w normie ale screeny z everesta kiepawe- ja na ramkach@205MHz 2225 2T (sic :/), mam zapis na poziomie 2480MB/s z masa progsow w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mowie o nF3U, a nie nF3 250(Gb).

1272214[/snapback]

chyba obej wiemy, że to ten sam chip tylko pod dwoma nazwami....

 

czyli te problemy z wtyczkami 20pin a nie 24 to ploty?? Chociaż przy dwóch HDD, dwóch optycznych i SLI mogły by być komplikacje :-|

W takiej sytuacji dogłębnie rozważe jeszcze zakup Tagana 480W- skoro wystarczy 20pin :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak:

 

Właśnie nie mam cholera pojęcia :/ Wcześniej kaczula pokazał swoje na 200 i 2,3,3,7 (o ile się nie mylę) i miał kurcze od 200MB większy zapis udało mi się zmniejszyć jego przewagę do 100MB ale dalej on ma więcej :/ No już nie mam pomysłów czemu :/ Może to wina dzielnika ? No ale nie mam jakiegoś „dziwnego” tylko 166 i on ma 2x więcej ramu ale to na przepustowość w testach chyba ma małe znaczenie…. W skrócie sam bym chciał wiedzieć, włączę z tym i wałczę ale nie wiem już za co się brać :/ A ludzie tu póki co mówią o swoim HTT a nie jak to wszystko wygląda „w praniu”…

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było ... walczyłem z nowym configiem  :wink:

Dla testu pośmigałem na 360x7 bez większych problemów ... dalej nie testowałem bo nie widze sensu.

CPU ... nie mogę dojść o co biega ... 315x8=2520MHz 1.55V i Prime śmiga ale już przy 320x8= 2560MHz się wysypuje pomimo 1.6V ...

1272606[/snapback]

 

Tez wczoraj troszkę przysiadłem na sprzętem i w zasadzie cieszyć zbytnio nie mam się z czego.

Primo - moje AData nie chcę iść stabilnie na 300 przy 2,5-3-3-7, niezaleznie od napięcia. 3-3-4-11 nie ma problemu, ale jakakolwiek zmiana timingów na niższe i wali losowo restartami.

Secundo - maks. dla mojego procka stabilnie w Prime/SuperPi to 2640 przy 1,55V. Takiego napięcia nie zamierzam przekraczać. Procek "zalicza Windę" nawet i na 2750, ale jakiekolwiek odpalenie testu i "zgon".

Tertio - jak już wspomniał epoxer HTT 350-360 to dla tej płyty bułka z masłem. Jeśli ma się pamiętki mogące pracować przy takim HTT na dzielniku 183 to jest to niewątpliwie duża zaleta.

 

Wkur... mnie za to niemiosiernie nieprecyzyjny system kontroli prędkości wentyli. W zasadzie pracują "sobie a muzom". Dopiero SmartGuardian jakoś doprowadza to do porządku, bo jeśli opierać się na ustawieniach z BIOSu to ja dziękuję.

 

Obecnie jadę na BIOSie 02/09. I w sumie ci co dopiero zakupią MoBo niech od razu go zaaplikują , bo szkoda prądu na 01/25.

 

Nadal nie mogę się oprzeć wrażeniu, ze TCCD i ta MoBo żyją w jakimś konflikcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra, i to nawet znośnie ;)

 

BTW :

 

Ja was dalej mecze no, może ktoś pokazać swoje wyniki z Everest-a na TYM mobo (nie jak kaczula) najlepiej w okolicy 250MHz ? Za fatygę z góry dziękuję, szczególnie mnie zapis interesuje.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem wszystkie storny i mam takie pytania do posiadzaczy:

 

1.czy płyta wkonuc bezproblemowo bedzie działac na zasiłce 20-pin ?

2. jaki jest max Vmem?

3. Jest tylko jeden rev dostepny tej płyty ?

 

widze ze z nowszymi biosami plyta zyskuje na stabilnosci...

--->Racuch

 

 

kumpel obiecywał i ma hehe

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41923475

 

rozumiem ze ten gosc jest pewny ? bo na tanio tą płytke wiec moze sie skusze...

 

 

BTW. BH5 czy BH6 były lepsze ? :rolleyes:

Edytowane przez gulises

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gulises:

W sklepie masz za 601zł, a którym sprawdź na poprzedniej stronie.

1. Jak na razie tak epoxer ma Szefa 360w podpiętego i działa.

2. 3,2v po zmianie zworki 4,0v :D

3. Nie, SLI-D/DR są na A01 a Ultra-D na A02

 

 

A co do mojej pamięci porównałem z xtreme i mam wyniki OK. jak na moje FSB i tymingi że tak powiem w normie jak na DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem wszystkie storny i mam takie pytania do posiadzaczy:

 

1.czy płyta wkonuc bezproblemowo bedzie działac na zasiłce 20-pin ?

2. jaki jest max Vmem?

3. Jest tylko jeden rev dostepny tej płyty ?

 

widze ze z nowszymi biosami plyta zyskuje na stabilnosci...

--->Racuch 

kumpel obiecywał i ma hehe

1273125[/snapback]

 

nie żartuj tanio ??

http://www.barwkomp.pl/index2.php?id2=menu...LPUTNF4UD&zmt=2

tutaj 601 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mogę się oprzeć wrażeniu, ze TCCD i ta MoBo żyją w jakimś konflikcie.

1272904[/snapback]

Bez przesady. Co te pamieci to gumka? Bedziesz je naginal do 400MHz? Byc moze dotarles to granic ich mozliwosci i nic poza wydluzaniem timingow nie zostalo. Zreszta mam zlota rade-obniz napiecie. Dla moich najbardziej optymalne jest napiecie 2,6V-sprawdz, powinno byc lepiej. Konflikt by byl, jakby nie chcialy wcale chodzic, a tak poprostu za duzo chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...